Strona 1 z 1

Steam States - hiszpańskie steampunk fantasy

: wt maja 15, 2018 7:26 pm
autor: Jones
Witam wszystkich po mojej dłuuuugiej nieobecności.

Szukając natchnienia do światotwórstwa natchnąłem się na, potencjalnie, ciekawy system RPG. Niestety, problem polega na tym, że... został on wydany jedynie po hiszpańsku i wszelkie informacje na jego temat są w tym języku. Spotkał się koś z tym systemem? A może jest tu ktoś kto ma "wtyki" w polskich wydawnictwach RPG i mógłby lobbować za lokalizacją tego systemu.

Z tego co udało mi się (z pomocą google translate) dowiedzieć, jest to system rpg z settingiem łączącym steampunk, western i fantasy. Poza typowymi dla fantasy rasami (krasnoludy, orkowie, elfy, gobliny itp.) występuje tam technologia oparta o parę (w tym tak zaawansowana jak wszczepy) oraz (domniemuję po ilustracji postaci) magia. Rozwój techniki lotniczej pozwolił na dużą mobilność pomiędzy różnymi miejscami na świecie, dlatego oś fabularna kręcić się ma wokół miast-lotnisk (odpowiednik miast portowych z naszej rzeczywistości) oraz wyścigów(?). Ogólnie setting sprawia wrażenie poważniejszego niż Wolsung, ale nie całkiem mrocznego.

Strona wydawcy:

http://www.edgeent.com/libros/coleccion/steam_states

Re: Steam States - hiszpańskie steampunk fantasy

: ndz kwie 26, 2020 1:18 am
autor: Blinky
Ten post ma tylko dwa lata, nie uprawiam prawie nekromancji forowej:)

A więc na temat systemu nie wiem dużo, tylko popatrzyłem na stronę wydawcy z grafikami i opisem. Opis sobie pominąłem, grafiki przypominają mi trochę za bardzo miks wolsunga z deadlandsami co mi nie pasuje za bardzo osobiście(mam już swoje upodobania). Wydawca ma jednak własną wersję z Over The Edge z oryginalymi mrocznymi grafikami co podoba mi się bardzo i co polecam. Hiszpańskie systemy rpg uważam za całkiem fajne ale i tak francuzi mają ich najwięcej jak patrze na ich stronę z archiwum recenzji gier. Bym umieścił linka ale nie jestem pewien czy można więc to pominę.