Strona 1 z 1

Smoczy potomek

: ndz cze 08, 2008 1:51 pm
autor: stewka
w wymaganiach na klasę smoczy przodek pisze że musi mieć umiejętność rzucania czsarów bez przygotowania. Co to znaczy??

Temat postu został zmieniony -- Llewelyn_MT

: ndz cze 08, 2008 2:05 pm
autor: AGrzes
Chyba chodzi Ci o potomka.
A z czarami bez przygotowania to znaczy, że musi je rzucać spontanicznie tak jak zaklinacz czy bard.

: ndz cze 08, 2008 5:18 pm
autor: Czaras
Dodam jeszcze info na temat rzucania czarów.

Przygotowanie czarów oznacza, że postać musi wcześniej coś zrobić aby uzyskać dzienny przydział czarów, np kapłan modli się do Boga żeby obdarował go czarami, czarodziej spędza godzinę nad księgą zaklęć, itp.

Nie wiem jak ma się do tego mistrzostwo w czarach czarodzieja.

: ndz cze 08, 2008 5:25 pm
autor: little_diner
A mistrzostwo w czarach ma się do tego nijak. Pozwala jedynie przygotowywać czary bez księgi. A to nie kwalifikuje się pod te wymagania.

: ndz cze 08, 2008 5:25 pm
autor: Radnon
Czaras pisze:
Nie wiem jak ma się do tego mistrzostwo w czarach czarodzieja.

Mistrzostwo w czarach nie ma w tym wypadku znaczenia. Zdolność ta pozwala jedynie przygotowywać pewne zaklęcia bez pomocy księgi, ale nie zmienia to zasady rzucania tych czarów (dalej są one przygotowywane przez użyciem).

EDIT: Wygląda na to, że little_diner był szybszy :)

: czw cze 12, 2008 9:28 pm
autor: stewka
a jak to jest z dodawaniem czarów...jak wcześniej miałem czary zaklinacz??

: czw cze 12, 2008 10:04 pm
autor: K.D.
a jak to jest z dodawaniem czarów...jak wcześniej miałem czary zaklinacz??

Co któryś poziom zyskujesz kolejny poziom czarującego, jakbyś awansował na wyższy poziom w swojej klasie - to jest zaklinaczu. A więc Zaklinacz 6/ Smoczy potomek 10 rzuca czary jak zaklinacz 13 poziomu, mając efektywny poziom 17, co sprawia ze jest żałosny i nie powinieneś go brać. O, pardon - naturalnie, weź go, jeśli Ci pasuje fabularnie...

: czw cze 12, 2008 10:09 pm
autor: Vindreal
K.D. Of Mithost pisze:
Co drugi(IIRC) poziom zyskujesz kolejny poziom czarującego, jakbyś awansował na wyższy poziom w swojej klasie - to jest zaklinaczu. A więc Zaklinacz 6/ Smoczy potomek 10 rzuca czary jak zaklinacz 11 poziomu, mając efektywny poziom 17, co sprawia ze jest żałosny i nie powinieneś go brać. O, pardon - naturalnie, weź go, jeśli Ci pasuje fabularnie...


Bredzicie, towarzyszu. Smoczy potomek dostaje jedynie dodatkowe czary ze znanych mu kręgów, a nie caster level. Tak więc Zaklinacz 6/ Smoczy potomek 10 wciąż rzuca czary jak 6 poziomowy zaklinacz(z tym, że zna ich więcej). Przeczytaj "KiK" ze zrozumieniem to zobaczysz.

Edit: Byłem pierwszy, Ammanasie :wink:

: czw cze 12, 2008 10:10 pm
autor: Ammanas
Błąd.
Dragon Disciple nie zyskuje żadnych poziomów czarującego. Jedynie bonusowe komórki. Zanim się napisze bzdury warto przeczytać co nieco o klasie ;F

: czw cze 12, 2008 10:13 pm
autor: K.D.
Zanim się napisze bzdury warto przeczytać co nieco o klasie ;F

A niech to, rzeczywiście - wziąłem tabelkę opatrzoną 'bonus spells' za 'spellcasting' i myślałem że są same numerki bo mieli za mało miejsca :razz: Zwracam honor do kieszeni - Dragon Disciple jest jeszcze słabszy.
Pod warunkiem, że rozwijasz go nie jako spellcastera, tylko jako wojownika z jednym poziomem zaklinacza. Wtedy jest znośny, mimo niepełnego BABu, ale czysty zaklinacz z pewnością powinien poszukać czegoś lepszego.

: czw cze 12, 2008 10:16 pm
autor: Dread Necromancer
A co do smoczego potomka mam takie pytanie - jak się ma jego naturalny pancerz, broń oddechowa i skrzydła do tych samych zdolności Dragon Shamana?
Bo naturalny pancerz jest wzrastający czyli liczy się i z DSa i ze Smoczego przodka? Z bronią oddechową jest jak? Niezależne od siebie?
Bo DS może jej używać jak True Drgaon raz na 1k4 rund a Smoczy Potomek raz na dzień? Więc mam dwie różne, działające niezaleznie od siebie bronie? I czy jeśli jestem Gold Dragon Shamanem, to wchodząc na Smoczego Potomka (uprzednio awansując w klasie Zaklinacza) też muszę wybrać Złotego Smoka? Czy moge innego? I co ze skrzydłami? Bo DS może latać z prędkością 18 m i dobrą zwrotnością a Smoczy Potomek z prędkością naziemną i przeciętną zwrotnością. jak to rozwiązać? I czy dragonborn of Bahamut wyklucza awansowanie w klasie Smoczego Potomka?

: czw cze 12, 2008 10:18 pm
autor: K.D.
Bo DS może latać z prędkością 18 m i dobrą zwrotnością a Smoczy Potomek z prędkością naziemną i przeciętną zwrotnością. jak to rozwiązać?

Nie jestem pewien, ale w takich sytuacjach liczy się lepsza wartość, a więc większa szybkość i zwrotność. W większości przypadków będzie to ta dawana przez Dragon Shamana.

: pt cze 13, 2008 4:31 pm
autor: stewka
to jaka klasę z KiK polecacie??

: pt cze 13, 2008 4:40 pm
autor: Cubuk
Zależy, jakie masz oczekiwania. Ja osobiście za dobre mechanicznie uważam Mistycznego Sztukmistrza, Pana Szarosinych, Tkacza Losu, Zaklinacza Mieczy (chyba pokręciłem nazwę) i paru innych. Nie jestem w stanie powiedzieć, co powinieneś wybrać, skoro nie wiem, czego oczekujesz mechanicznie i fabularnie. Dobry jest też Mag z Mistycznego Bractwa - jeśli nie masz za wiele aspiracji fabularnych dot. postaci. Jednak nie wiem, czy będzie ona pasowała do zaklinacza (bo nim jesteś, dobrze dedukuję?).

: pt cze 13, 2008 8:18 pm
autor: Verdes
Cubuk pisze:
Ja osobiście za dobre mechanicznie uważam Mistycznego Sztukmistrza, Pana Szarosinych, Tkacza Losu, Zaklinacza Mieczy (chyba pokręciłem nazwę) i paru innych.


Osobiście uważam że Tkacz Losu jest postacią bardzo nieciekawą i moim skromnym zdaniem fabularnie głupią.
Pan Szarosinych z KiK jest z kolei bardzo przegięty na poziomach epickich.

: pt cze 13, 2008 8:34 pm
autor: stewka
żeby nie zakładac nowego tematu mam jeszcze jedno pytanie. Dajmy na to: zdobyłem 1000 dośw zyskuje drugi lvl, i co teraz? ten tysiąc znika i zbieram od początku czy mam dalej 1000 i do 3000 musze tylko 2000??

: pt cze 13, 2008 9:28 pm
autor: Damador.
zbierasz dalej od 1000

: sob cze 14, 2008 10:54 am
autor: Vindreal
Verdes pisze:
Pan Szarosinych z KiK jest z kolei bardzo przegięty na poziomach epickich.


A gdzie widziałeś jego epicką rozpiskę? Bo sam chętnie przejrzę.

: sob cze 14, 2008 4:14 pm
autor: Vincent Valentine
Również chętnie zerknę, bo szukałem szukałem i nigdzie nie mogłem znaleźć a tu widzę, że jednak gdzies jest :) Zwłaszcza, że niedługo będę zbliżał się do epickich poziomów i chętnie dalej pociągnąłbym Pale Mastera...

: sob cze 14, 2008 6:47 pm
autor: Verdes
Nie ma takiej rozpiski. Cały trick polega na umiejętności Władanie nieśmiercią (dzięki niej dostaje się nieumarłego towarzysza o ilości KW równej poziomowi czarującego) i poziomie czarującego min. 21. Wbrew pozorom niektórzy bardzo potężni nieumarli mają bardzo mało kostek.

: sob cze 14, 2008 7:13 pm
autor: Vindreal
A to taki myk, by urządzić sobie "Wędrówkę z drakoliczami". Już miałem nadzieję na bardziej twórcze rozwinięcie tej postaci :razz:

Jeszcze jakieś pytania co do Smoczego potomka?

: sob cze 14, 2008 8:31 pm
autor: Szarlih
Vindreal pisze:
Jeszcze jakieś pytania co do Smoczego potomka?

Tiaaa, ja tak sobie siedzę, czekam aż sie na serwer w wowie dopcham, i sie zastanawiam czy jest JAKIKOLWIEK argument przemawiający za wzięciem innego smoka niż złoty/czerwony? A może cos mi się myli i to u półsmoka miało to jakiekolwiek znaczenie? I czy smoczy potomek w ogóle wybiera smoka, bo KiK daleko?

: ndz cze 15, 2008 12:00 pm
autor: T^L
Smoczy potomek wybiera smoczego przodka i to wpływa na typ broni oddechowej. Swoją drogą my zawsze wybieraliśmy za przodka raczej zielonego smoka ze względu na jego korozyjny stożek ale to też chyba jest już kwestia gustu i tego, gdzie akcja kampani się odgrywa.

: ndz cze 15, 2008 4:23 pm
autor: Merlin wszech
A jakie są statystyki smoczych potomków smoków Faeruńskich? Bo w kilku książkach sie o tym wspomina, a mechaniki nie ma nigdzie. Nie wiem czy to ma jakiś sens, ale teorytycznie powinni również istnieć smoczy potomkowie smoków epickich.

: ndz cze 15, 2008 6:00 pm
autor: Vitriol Plugawiciel
A jakie są statystyki smoczych potomków smoków Faeruńskich? Bo w kilku książkach sie o tym wspomina, a mechaniki nie ma nigdzie. Nie wiem czy to ma jakiś sens, ale teorytycznie powinni również istnieć smoczy potomkowie smoków epickich.

Wystarczy przerobić odpowiednie rodzaje Półsmoków z Draconomicona.
Co do Półsmoków epickich, to widziałem takie na forum Wizardsów (mocy i pryzmatyczne).

: pn cze 16, 2008 12:03 pm
autor: Radnon
Merlin wszech pisze:
A jakie są statystyki smoczych potomków smoków Faeruńskich? Bo w kilku książkach sie o tym wspomina, a mechaniki nie ma nigdzie.

Statystyki półsmoków wywodzących się od pięciu najpopularniejszych faeruńskich smoków (cienistego, zębatego, pieśni, podziemnego i brunatnego) można znaleźć w "Mieście Pajęczej Królowej". Poza tym półsmok pieśni był w jakimś Dragonie. Ewentualnie można skorzystać z "Draconomicona" jako podstawki do przerabiania.

: wt cze 17, 2008 10:02 pm
autor: Merlin wszech
Mi tu chodziło o statystyki klasy smoczych potomków - nie półsmoków. Teorytycznie przerobienie szablonu byłoby proste, lecz np. smok brunatny nie ma skrzydeł (co osłabiało by klasę), a cienisty nie posiada standardowej broni oddechowej.