Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Ernest Resch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: pn cze 30, 2008 6:42 pm

D&D, a AD&D w geografii Torilu

pt cze 19, 2009 4:55 pm

Ostatnio przeglądałem anglojęzyczne strony dotyczące d&d, zwłaszcza Zapomnianych Krain i lista dodatków jest przeogromna, 3 edycja i tak jest pod tym względem dość biedna, Zapomniane krainy w AD&D opisane był w setce dodatków (no może przesadzam), były nawet podręczniki opisujące modyfikacje świata i systemu, aby rozpocząć grę w Netherilu, czy przenieść grę do Shou Lung czy Matziki. Czy ktoś wie, czy te podręczniki są dostępne gdzieś w Polsce? To raczej unikaty, ale 100 stron o samym Calimporcie, ciekawa sprawa (Calimport w AD&D miał przeszło milion mieszkańców, a w 3 edycji już tylko 192 tysiące, jakaś zaraza czy co?). Ktoś kiedyś brał się za tłumaczenie tego?
 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

pt cze 19, 2009 5:18 pm

Nie słyszałem o jakichkolwiek tłumaczeniach. Co do dostępności w Polsce - WotC udostępnia te podręczniki za darmo w necie, jeśli dobrze pamiętam, więc ponikąd są dostępne. Proponuje je czytać na kompie albo drukować - ja znalazłem druk za 6 gr/stronę, dzięki poleceniu na forum :).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość