Strona 1 z 1

Organizacje wywiadowcze w Wolsungu

: ndz gru 26, 2010 10:52 pm
autor: Bosman_
Witam
W mojej głowie zrodził się dosyć ciekawy koncept postaci-coś w rodzaju śledczego agenta specjalnego. W wolsungu istnieją agencje czy też biura rządowe, które zapewniają zatrudnienie dla takich wlaśnie agentów. Taką agencją jest choćby RTKA. Ta organizacja jest opisana w podręczniku, ale natknąłem się też na nazwy takie jak: Alven Yard, czy JKM (nie pamiętam dokładnie tego skrótu, jakby był inny to wybaczcie). Niestety nawet po dosyć dokładnym przestudiowaniu podręcznika nie znalazłem żadnego opisu tych instytucji. I tutaj pojawia się moja prośba: jeśli ktoś ma jakieś informacje na temat tych organizacji, albo wie, gdzie te informacje znaleźć niech będzie tak dobry i napisze :)

Organizacje wywiadowcze w Wolsungu

: pn gru 27, 2010 3:54 am
autor: Fixer
Zapewne chodziło Ci o "Wywiad spirytystyczny JKM", służący, jak nietrudno się domyśleć - Jej Królewskiej Mości Tytanii. W obu dodatkach ("Lyonesse" oraz "W pustyni i w puszczy") możesz znaleźć opisy tajnych, bądź mniej, organizacji. Posiadam niestety tylko podręcznik opisujący stolicę Alfheimu, więc oprócz wielu innych klubów i stowarzyszeń, możesz w nim znaleźć o wiele dokładniejsze informacje opisujące Alven Yard i JKM, a oprócz nich, nie ma tu żadnych innych "agencji specjalnych", niestety. Nie mam niestety pojęcia jak jest w następnym dodatku.

Z tego co pamiętam, na facebookowej stronce Wolsunga był krótki wpis dt. dwóch organizacji rządowych, morgowskiej oraz wotańskiej. Nie wiem, czy była to jednak aluzja do opisów "W pustyni i w puszczy" czy coś innego. :P Niech się twórcy wypowiedzą. ;)

Organizacje wywiadowcze w Wolsungu

: pn gru 27, 2010 8:45 am
autor: Wędrowycz
Z tego, co pamiętam, był to sneak peak Almanachu Nadzwyczajnego - wyjdzie w styczniu. Opisy Spooks i Alven Yardu, jak już napisał fixer, znaleźć można w "Lyonesse".

Organizacje wywiadowcze w Wolsungu

: pn gru 27, 2010 6:26 pm
autor: Szczur
Agenci JKM nie tylko muszą należeć do wywiadu spirytystycznego, 'zwyczajni' agenci w stylu Jamesa Bonda zdecydowanie też służą Królowej ;)
Alven Yard, to kryminalna policja alfheimska (czyli wolsungowy Scotland Yard).

Każdy kraj ma własny wywiad i kontrwywiad w jakiejś postaci - wiele z nich dokładniej będzie opisanych w "Almanachu Nadzwyczajnym".