Strona 1 z 2

[Skype] DnD 3.5

: wt mar 02, 2010 6:23 pm
autor: Arlen
Nie znalazłem podobnego tematu i to chyba dobre miejsce na mój temat, a jeśli nie to przenieście.

Poszukuje drużyny 3/4 osobowej w wieku 13-17lat która by chciała zacząć grać w D&D przez Skype.
Jakby ktoś grał wcześniej przez skype i ma małe doświadczenie w d&d to mógłby pomóc z rozgrywką.

Zapewne będzie wiele komentarzy, ze przez skype nie da się grać ale ja mieszkam w Zduńskiej Woli i nie ma nikogo kto by chciał grać w dnd. Same dresy* w mym mieście :x


*Jak pisałem dresy to myślałem o takich kaptur na głowie koniecznie butelka piwa i papieros ( dla szpanu ) i bluzgać na cały głos i krzyczeć RTS a dres dlatego bo wszyscy tacy noszą dresy i bluzy z kapturem i innych nie znam
(poza kilkoma osobami normalnymi )


Pozwoliłem sobie przenieść wątek do odpowiedniego działu i zmienić nazwę na poprawną. H.

edit: Dziękuję za przeniesienie ale za zmianę nazwy nie więc zmieniam z '' internety'' na Skype Arlen

-----D&D gra przez Skype-----

: wt mar 02, 2010 9:59 pm
autor: Gwjazdor
Ja też pomykam w dresie na ogół i jakoś mi to nie przeszkadza grać w RPGi :stupid:

Co do Skype'a to kiedyś próbowałem ale nic z tego nie wyszło. Zbyt często były przerwy w dostarczaniu wiadomosci. Tzn wiesz - niby napisałeś wiadomość, wysłałeś ale odbiorca nie dostawał (było napisane nawet, że nie dostarczona i czeka na dostarczenie). A zaraz napisałeś coś innego i odbiorca dostawał (mimo że poprzednia dalej niedostarczona). Przez forum spróbuj.

Re: -----D&D gra przez Skype-----

: śr mar 03, 2010 12:32 am
autor: Arlen
Jak grałem w Guild Wars albo WoW'a to tworzyłem pokój w skype i gadaliśmy w 4 osoby i było fajnie i myślałem ze tak też można grać w dnd przez skype.
Po prostu szukam 3 chłopaków do gry w dnd przez skype np. Takich co dopiero zaczynają z dnd albo takich co chcieli by zagrać przez skype.
Przydał by się ktoś kto kiedyś grał w dnd by wyjaśnić nam kilka rzeczy dotyczących mechaniki gry. Mógłby nadzorowąć pierwszą sesję zeby jakoś poszła.

Jedyne wymagania to wiek 12-15lat i skype

I pytanie jak załatwić sprawę z kostkami?

A to gg: 11241739

-----D&D gra przez Skype-----

: śr mar 03, 2010 9:54 am
autor: Gwjazdor
Ja mógłbym sobie tak pograć z tym, że mam ponad 20 lat jeżeli Wam to nie przeszkadza :huh:
Wreszcie miałbym okazję, od nie pamiętam kiedy, pograć sobie jako gracz a nie MG :stupid:
Z tym, że nie wiem jak Skype będzie działał :wink:
Co do jak graliśmy przez forum, było potrzebne pełne zaufanie do MG. Ja jako że nie mam własnego zestawu kostek w domu (w realu gramy u kumpla) to wykorzystywałem po prostu programik, bardzo prosty w obsłudze i ważący bardzo nie wiele który generuje wyni rzutu kością (k2, k4, k6, k8, k10, k12, k100). Jest on o tyle wygodny, że gdy trzeba rzucać wieloma kostkami to zamiast turlać tyle czasu to po prostu w programie wpisujesz iloma kostkami chcesz rzucić (program nie losuje liczby i mnoży odp ilość razy, tylko losuje liczbę z danego przedziału odp ilość razy i sumuje wyniki). Dodatkowo jest możliwość od razu dodawania modyfikatora do rzutu. Jeśli jesteś zainteresowany to mogę go poszukać na dysku i wrzucić, waży bardzo malutko, to raptem jeden plik :wink:

Re: -----D&D gra przez Skype-----

: śr mar 03, 2010 2:12 pm
autor: Arlen
Wiek nie przeszkadza ale lepiej jak by jeszcze ktoś się znalazł w przedziale 12-17 lat lepiej by się grało tak bardziej luźno :razz:
Ps; a ten program już mam :)

Re: -----D&D gra przez Skype-----

: śr mar 03, 2010 2:14 pm
autor: szelest
Gwjazdor pisze:
J Zbyt często były przerwy w dostarczaniu wiadomosci. Tzn wiesz - niby napisałeś wiadomość, wysłałeś ale odbiorca nie dostawał (było napisane nawet, że nie dostarczona i czeka na dostarczenie). A zaraz napisałeś coś innego i odbiorca dostawał (mimo że poprzednia dalej niedostarczona). Przez forum spróbuj.

A może spróbuj używać Skype tak jak używa normalny człowiek Podłącz mikrofon i słuchawki najpierw:)

-----D&D gra przez Skype-----

: śr mar 03, 2010 5:24 pm
autor: Gwjazdor
Aaa nie nie, ja miałem na myśli wersję tekstową, na słuchawko-mikrofonową się nie piszę jakby co :) Powody za długo by tłumaczyć, więc krótko mówiąc nie bardzo mam warunki

Re: -----D&D gra przez Skype-----

: śr mar 03, 2010 6:02 pm
autor: Arlen
Dobra czekam na chętnych :)

edit: Niema nikogo chętnego do gry ?

Re: -----D&D gra przez Skype-----

: sob mar 06, 2010 2:13 pm
autor: Achernar
Przesrałeś sobie :P Sieradzak włącza się do tematu.
Mógłbym z Tobą zagrać (16 lat i dość duże doświadczenie w DnD) ale trzeba by było zgarnąć jakąś ekipę MAX. 4 osób. Więcej po prostu trudno ogarnąć i zebrać na jedną godzinę.

Pozdrawiam

-----D&D gra przez Skype-----

: ndz mar 07, 2010 2:54 pm
autor: Hezor
Arlen - na początek polecałbym się raczej trzymanie już gotowych klas - na forum jest cały dział ludzi gotowych poświęcić czas i powydrapywać sobie wzajemnie oczy tylko po to, żebyś miał jak najmocniejszą postać spełniającą dane wymagania (jak lekka zbroja, długi miecz, wymiatanie)

Też nie mieszczę się w wyznaczonej grupie wiekowej, ale mógłbym grać na skype, być może ściągnąć jeszcze 1 gracza (też starszego od podanej grupy).

Re: -----D&D gra przez Skype-----

: ndz mar 07, 2010 3:09 pm
autor: erman
Mam 15 lat, i jestem w stanie zagrac na słuchawki (tzn bez kamery). Doświadczenie mam już duże więc mechanicznie ze mną nie będzie problemu.

Re: -----D&D gra przez Skype-----

: ndz mar 07, 2010 4:12 pm
autor: Achernar
Teraz trzeba luźno zastanowić się w których godzinach. Osobiście preferowałbym weekend (pt. sob. niedz.) tak około godziny 20.

Re: -----D&D gra przez Skype-----

: ndz mar 07, 2010 4:15 pm
autor: erman
Ja też weekend (tylko nie ten bo mnie nie ma) tylko gdzieś tak około 18.

Re: -----D&D gra przez Skype-----

: ndz mar 07, 2010 6:21 pm
autor: Arlen
ja jestem za

edit: czyli skład jest taki:

-Arlen 14 lat
-erman 15lat
- Achernar 16lat
-Draco Malfoy 18 lat
no i Hezor chce grać
i kto bedzi MG

-----D&D gra przez Skype-----

: ndz mar 07, 2010 6:43 pm
autor: Hezor
Jeżeli limit wiekowy nie jest ściśle pilnowany, to mógłbym spróbować swoich sił w prowadzeniu. Szczegóły lepiej dogadywać na żywo niż przez forum, więc zapraszam do kontaktu - moje gg jest widoczne po lewej stronie.

-----D&D gra przez Skype-----

: ndz mar 07, 2010 6:59 pm
autor: Ważka
Piszę się na to.
Nie wiem po co to ograniczenie wiekowe, ale mam 18 lat.

Re: -----D&D gra przez Skype-----

: ndz mar 07, 2010 8:40 pm
autor: Arlen
to nie są takie sztywne ograniczenia bo chodziło o to ze lepiej się porozumieć będzie z osobami w swoim wieku ale starsze też mogą być

i niech każdy potwierdzi ze będzie grać to ustalimy kiedy i o której ja jestem za sobotą o 18:00


edit: Czy opłaca robić się lekko zbrojnego wojownika ( skórzana zbroja itp) a jeżeli tak to na czym się skupić jakie ma zalety a jakie wady

edit2: mój skype: kuba-no0h
moje gg: 11241739

( na razie jestem chory i zagram dopiero w weekend bo mówić nie mogę i mam gorączkę )

-----D&D gra przez Skype-----

: ndz mar 07, 2010 9:14 pm
autor: Hezor
Jak pisałem - mogę być MG. Zdecydowanie wolałbym skomunikować się jakoś na żywo niż przez forum - przy okazji można dogadać takie drobne szczegóły jak tworzenie postaci, styl gry, sprawy techniczne. Na start jako luźną sugestię rzucam E6 - gra jest na poziomach 1-6, za więcej doświadczenia dochodzą dodatkowe atuty. Całość jest prostsza do szybkiego ogarnięcia od gry do wysokich poziomów i eliminuje pewne problemy z DnD jak barbarzyńca spadający z orbity na ziemię, tworzący spory krater, który po chwili wstaje, otrzepuje się i biegnie dalej.

W kwestii optymalizacji postaci - jestem na nią zdecydowanie otwarty, w razie potrzeby chętnie służę pomocą przy dopracowaniu mechaniki. Historia jako biografia nie jest mi potrzebna, ale chciałbym kilka wiadomości na temat postaci jak jej cele krótko i długo-planowe, informacje o istnieniu ew. rodziny przyjaciół/wrogów - coś co daje mi więcej możliwości budowania przygody pod was.

Najchętniej bym grał w godziny popołudniowe i niedzielne, ale jestem gotów do ustępstw.

-----D&D gra przez Skype-----

: ndz mar 07, 2010 9:37 pm
autor: Gwjazdor
Draco Malfoy mnie przekonał - jeżeli jest miejsce to mogę grać ;-) (z tego co pisał, wychodzi na to, że jedynie on komunikuje się głosowo a reszta tekstowo - tak więc jeżeli jest jeszcze miejsce, i można grać "pisemnie" to jak najbardziej jestem chętny :-) )

-----D&D gra przez Skype-----

: ndz mar 07, 2010 9:53 pm
autor: Hezor
Gwjazdor pisze:
(z tego co pisał, wychodzi na to, że jedynie on komunikuje się głosowo a reszta tekstowo - tak więc jeżeli jest jeszcze miejsce, i można grać "pisemnie" to jak najbardziej jestem chętny )

Kłamstwa, kłamstwa, brudne kłamstwa. Raczej wolałbym komunikację w pełni głosową, ale przecierpię 1 gracza na tekście - spowalnia się w ten sposób grę i traci i tak ograniczone możliwości odgrywania.

Re: [internety] DnD 3.5

: pn mar 08, 2010 8:03 am
autor: Achernar
Oczywiście głosowo mógłbym jednak pozostała by kwestia kupienia słuchawek :P. Poza tym podejrzewam, że to "ograniczenie" wiekowe dotyczy bardziej treści - dla osób w przedziale wiekowym 12-16 erotyka jest... hmm... no... ten... no właśnie. Wstydliwym dość tematem jak się nie zna rozmówcy. A podejrzewam, że ludzie w wieku 18 lat już to tak nie razi. Poza tym trudno byłoby opisywać przez Skype'a TE rzeczy przy rodzicach czających się być może za drzwiami i słuchających do jakiej sekty dołącza syn ;).

Re: [internety] DnD 3.5

: pn mar 08, 2010 8:19 am
autor: szelest
Pozwoliłem sobie przenieść wątek do odpowiedniego działu i zmienić nazwę na poprawną. H.
Arlen

Że jak? Co to są te "internety"? Generalnie kim są człowieki którzy mają moc zmiany nazwy na niepoprawną twierdząc, że jest to poprawne?

[internety] DnD 3.5

: pn mar 08, 2010 9:09 am
autor: Hezor
Belka pod górnym postem pisze:
Ostatnio edytowano N mar 07, 2010 10:02 pm przez Hezor, łącznie edytowano 3 razy
Tutaj! Jak nie poprawną, sam mam ich chyba co najmniej 5, z czego 3 dostałem na forach! ;)


@Achernar - o dziwo jakoś domyśliłem się, że za tym ograniczeniem wiekowym kryły się podobne powody, po czym z ciężkim westchnięciem skreśliłem z listy możliwych przygód Erotyczne Lochy Miliona Rozkoszy Cielesnych i porzuciłem myśl o nagłej zmianie systemu na FATAL*.
Będziemy (będziemy, prawda?) grać przez komunikator głosowy, więc postaram się unikać sytuacji, w których jedyne co usłyszę od graczy to nerwowe 'umm, emmm, yyy' bo będą zbyt skrępowani żeby normalnie odpowiedzieć. MG elastyczny ma być - jeżeli chcecie ominąć też jakieś inne tematy, to wystarczy napisać.

W tej chwili sytuacja przedstawia się tak - Draco Malfoy już potwierdził na skype chęć do gry, a Gwjazdor ze względu na ograniczenie do gry tekstowej zgodził się na wyjątkowo zaszczytną i chwalebną rolę MG liniowego. Wprawdzie miałem kontakt z Arlenem, ale wynikło z niego tylko to, że właściwie to nie mógł wtedy rozmawiać. Ciągle zapraszam wszystkich graczy do łapania mnie na gg.

Parę słów o settingu i tworzeniu postaci pojawi się po rozmowach z graczami, ale jeżeli ktoś już ma pomysł, który koniecznie chce zrealizować, to chętnie go wysłucham :)


*(Jeżeli ktoś nie kojarzy FATAL, to dla własnego dobra niech nie szuka w sieci co to jest)

[Skype] DnD 3.5

: wt mar 09, 2010 5:20 pm
autor: Avlida
Zdaję sobie sprawę, że macie już komplet chłopaki, ale jeśli ktoś by kiedyś zrezygnował, chciał się wycofać albo zawalił to może znalazło by się miejsce dla niewiasty :)? Akurat w DnD 3.5 orientuję się dość dobrze i chętnie zagram przez Skype, a wcześniej jakimś cudem nie zauważyłam tego tematu.

Re: [Skype] DnD 3.5

: wt mar 09, 2010 8:23 pm
autor: Achernar
Avlida pisze:
Zdaję sobie sprawę, że macie już komplet chłopaki, ale jeśli ktoś by kiedyś zrezygnował, chciał się wycofać albo zawalił to może znalazło by się miejsce dla niewiasty :)?

Nie, dziękuję już jadłem. =)

Oczywiście, nigdy jeszcze nie grałem z niewiastą w eRPeGa. Byłaby jakaś odmiana. Tylko tych idiotycznych żartów trzeba się będzie wyzbyć ;p...

[Skype] DnD 3.5

: śr mar 10, 2010 4:12 pm
autor: erman
Erh Hezor nie przypominaj o FATALu...

Avlida jeśli chcesz grać to najlepiej jak pogadasz z Klebernem on teraz prowadzi sesje. Musisz się pośpieszyć bo już w piątek zaczynamy :)

Achernan o jakich idiotycznych żartach mówisz? O tych z przedszkola czy jeszcze wcześniej?

Re: [Skype] DnD 3.5

: śr mar 10, 2010 7:17 pm
autor: Achernar
O tych młodzieżowych, przy których żarty przedszkolaków to szczyt dekadencji. No nic, odrobina powagi nie zaszkodzi. :wink:
Pozdrawiam.

[Skype] DnD 3.5

: pt mar 12, 2010 4:08 pm
autor: Grimdark
Hmmmmmmm...

Ja może bym się chętnie dołączył jakby było miejsce i nie ta bariera wiekowa.

Re: [Skype] DnD 3.5

: pt mar 12, 2010 7:27 pm
autor: kamyker
Witam!

Przed chwilą wyszukałem ten temat w googlach : P. Widze że osób jest nawet za dużo ale chętnie bym pooglądał jak to wygląda. Duuużooo grałem i gram w DDO, troche czytałem podręcznik. Mieszczę się w przedziale (14 lat). Mam skype mikrofon i żadne tematy mi nie przeszkadzają :spoko: .

[Skype] DnD 3.5

: pt mar 12, 2010 11:11 pm
autor: Gwjazdor
Mieszczę się w przedziale (14 lat). Mam skype mikrofon i żadne tematy mi nie przeszkadzają .

Też tak myślałem jeszcze kilka dni temu :stupid: A mam ponad 20 :razz: A tu zonk hehe