Strona 1 z 1

Mandalorianie

: wt lip 27, 2004 6:44 pm
autor: Coen__
Witam.
Chcia³bym zad±æ kilka pytañ odno¶nie tej rasy.
Po pierwsze, to kim oni byli? Czy byli to obcy o wygl±dzie ludzi, zwykli ludzie, czy mo¿e ludzie zmodyfikowani genetycznie (Star Warsowi Nicheanie:P)
Oraz czy w okresie kilkunastu lat po bitwie o Endor ta rasa nadal istnieje? Bo ilu mówi±cych tyle wersji, raz s³ysza³em ze maj± ma³e imperium na peryferiach, raz ze ich ¶wiaty zosta³y zniszczone a oni wa³êsaj± siê po galaktyce w niewielkich grupkach a raz ze wyr¿niêto ich do nogi. Jak wiec to jest?

Re: Mandalorianie - kilka pytań

: wt lip 27, 2004 9:16 pm
autor: Darklighter
<!--QuoteBegin-Coen+-->
Coen pisze:
<!--QuoteEBegin-->Witam. <br />Chciałbym zadąć kilka pytań odnośnie tej rasy. <br />Po pierwsze, to kim oni byli? Czy byli to obcy o wyglądzie ludzi, zwykli ludzie, czy może ludzie zmodyfikowani genetycznie (Star Warsowi Nicheanie:P) <br />Oraz czy w okresie kilkunastu lat po bitwie o Endor ta rasa nadal istnieje? Bo ilu mówiących tyle wersji, raz słyszałem ze mają małe imperium na peryferiach, raz ze ich światy zostały zniszczone a oni wałęsają się po galaktyce w niewielkich grupkach a raz ze wyrżnięto ich do nogi. Jak wiec to jest?
<br />Madalorianie to starożytna grupa wojowników, silnie związanych z własnym kodeksem wojennym. Często prowadzili podboje planet/całych cywilizacji, zdobywając w ten sposób nowe technologie, bogactwo, a przede wszystkim sławę jako nieustraszeni żołnierze, wzbudzający respekt w swych wrogach. <br />Z tego co mi wiadomo wśród wojowników Mandalore przeważali ludzie. <br />Nie spotkałem się ze wzmiankami o nich po bitwie o Endor. :? <br />Informacje o starożytnych Mandalorianach możesz zdobyć czytając serię Tales of the Jedi - Sith War, a także grając w KotoR. <br />Polecam także komiks Star Wars: Jango Fett : Open Season 1 - 4

: wt lip 27, 2004 9:50 pm
autor: Coen__
Moje informacje o nich pochodz± na razie tylko z KotOR, nie znam na tyle dobrze angielskiego aby siê braæ za ksi±¿ki w nim a po polsku jej nie mam, ale apropos tej gry, to czy zdolno¶æ naszego mandalorianina do samoistnego gojenia ran jest spotykana u innych mandalorian (w SW, nie grze:P)?

: wt lip 27, 2004 10:24 pm
autor: Darklighter
<!--QuoteBegin-Coen+-->
Coen pisze:
<!--QuoteEBegin-->...ale apropos tej gry, to czy zdolność naszego mandalorianina do samoistnego gojenia ran jest spotykana u innych mandalorian (w SW, nie grze:P)?
<br />Nie spotkałem się z tym u innych. Jango, na ten przykład, jest zwykłym człowiekiem, bez takich specjalnych zdolności. <br />----------------------------------------------------------------------------------------- <br />Dopisane <br />Czy przypadkiem ten wojownik z KotoRa nie leczył się szybciej dzięki specjalnemu chipowi?

: wt lip 27, 2004 11:29 pm
autor: mikekacz
Jest taki komiks "Star Wars Tales 18" a w nim opowiadanie "Revenants", rzecz dzieje siê podczas Nowej Ery Jedi i Fett powraca z "urlopu" by za³o¿yæ od nowa Mandalorian, po prostu buduje swoj± w³asna armiê. <br /> <br />Wed³ug mnie zawsze oni byli mniejszymi lub wiekszymi grupami najemników z doskona³ym sprzêtem i umiejêtno¶ciami.

: pt kwie 01, 2005 11:45 am
autor: Rish
Przydatna mo¿e byæ ta strona. Jest tam kilka ciekawych informacji odno¶nie Mandalorian i ich historii.

: pt kwie 01, 2005 12:47 pm
autor: Dalamar Velkyn
ale apropos tej gry, to czy zdolno¶æ naszego mandalorianina do samoistnego gojenia ran jest spotykana u innych mandalorian (w SW, nie grze:P)?


Zdolno¶æ naszego Mandalorianina (Canderous Ordo) do samoleczenia jest efektem implantu który nosi.

: ndz wrz 11, 2005 2:22 pm
autor: sarevok1616
Co niezmienia faktu ¿e s± doskona³ymi ³owcami nagród i najemnikami. Jednak mimo wszystko w walce jeden na jeden z Jedi niemaj± szans :| ech te miecze ¶wietlne

: sob lut 25, 2006 12:24 pm
autor: Lord of Dorknes
Kiedy¶ czyta³em komiks bodaj ¿e o Ulicu Quel Dormie. Tytu³u nie pamiêtam niestety. :razz: <br />Dzia³o siê to w³a¶nie w czasie wojen z mandalorainami i tam byli oni pokazani jako osobna rasa. Byli humanoidami ale ich twarze by³y podobne do he³mów mandalorian z Kotora i mieli br±zow± skórê. <br /><br />W swojej koncepcji ¶wiata SW nie wykluczam ze adoptowali inne rasy w celu zape³nianie luk kadrowych zw³aszcza pod koniec wojny. Zabierali dzieci ¿eby potem je odpowiednio wychowaæ<br /><br />/koniec transmisji

: śr cze 20, 2007 6:28 pm
autor: RG
Mandalorianie pod wieloma względami są podobni do predatorów. Chodzi mi o kodeks. Ich sztuka wojenna stała na najwyższym poziomie. Zresztą stroje RG były po części inspirowane właśnie strojami mandalorian.

: czw cze 21, 2007 12:12 am
autor: Martinus
Myślę że stroje RG były nie tyle wzorowane na Madalorianinach, co na Jango Fetcie... W czasach klonów ten styl stał się dość popularny u wojowników Republiki, sprawdził się, więc Palpi strzelił sobie takie podobne u swoich strażników.

: czw cze 21, 2007 6:14 am
autor: RG
Martinus - poszukaj dokładnych danych na ten temat. W encyklopedii SW jest napisane, kompilacja jakich 3 strojów są stroje rg. ;)

: czw cze 21, 2007 2:05 pm
autor: Martinus
RG <- Ale Jango był, nominalnie właściwie, Mandalorianinem. Więc w czym problem? Jego zborja, to zbroja mandalorian więc... Tylko po prostu nadmieniłem, że wydaje mi się, że to właśnie na podstawie tego danego mandalorianina powstały stroje Royali...

: czw cze 21, 2007 6:00 pm
autor: RG
"Podczas gdy hełmy i szaty były inspirowane przez Straż Senacką Starej Republiki, to gładka zbroja pod spodem miała bardziej militarne korzenie. Miały być inspirowane przez Mandalorian Death Watch i Thyrsus Sun Guard. By stanowić maksymalną ochronę i minimalny ciężar była znacznie lżejsza od standardowej."
Musiałem to wkleić. :)

: czw cze 21, 2007 11:42 pm
autor: SethBahl
RG pisze:
Musiałem to wkleić. :)

Wklejać to sobie możesz różne rzeczy. Każdy cytat jest nic nie warty jeśli nie podasz do niego źródła. Ale to tak na marginesie.

: pt cze 22, 2007 7:47 pm
autor: RG
SethBahl pisze:
Wklejać to sobie możesz różne rzeczy. Każdy cytat jest nic nie warty jeśli nie podasz do niego źródła.

Jak chcesz. Oto źródło. http://stormtrooper.pl/storm_royalguard.php

To ostatni offtopowy post w tym topicu.

EOT

: czw lis 01, 2007 2:49 pm
autor: Rauko
To może rzucić trochę światła na Mandalorian,enjoy :spoko: :
http://starwars.wikia.com/wiki/Mandalorians

: ndz gru 30, 2007 8:04 pm
autor: mati0507
Mandalorianie wywodzą się z wymarłej przed tysiącleciami szaroskórej rasy wojowników pochodzących z Coruscant, Taungów.
Samych siebie zaczeli nazywać Mandalorianami.

Z czasem oryginalni Taungowie zaczęli wymierać, ale ich wartości i ideały przetrwały, mandalorianie przerodziło sie w ukierunkowane militarnie społeczeństwo.
Nieustanne podboje Mandalorian woprowadziły do wojen Mandaloriańskich w wyniku czego została zniszczona planeta Malachor V a sami Mandalorianie ponieśli porażkę.

Po tych wydażeniach społeczeństwo Mandalorian rozpadło się, nie zdołali wrucić do dawnej świetności.

Do czasów gdy Republika była u schyłku swojej świetności Mandalorianie żyli w małych klanach.

Po wydażeniach opisanych w filmach nie pojawiają sie juz często zmianki o Mandalorianach. Ale myśle ze jeszcze nie raz pojawią sie w Expended Universe.

Maldalorianie jest to społeczność Z bogatym językiem, kulturą zwyczajami i dziedzictwem. Byli bardzo dobrze rozwinięci technologicznie
Mandaloriańska stal była odporna na ciosy mieczem świetlnym. Część Mandalorian była najemnikami twożyli armie za pieniądze ale mysle ze była to nie chlubna część ich historii.

Tak z grubsza opisałem co nie co o nich :) Można by tak pisać bez końca.

Polecam Ksiażke "Potrójne Zero" Karen Traviss - Swietnie opisuje historie i zwyczaje Mandalorian.

Pozdrowienia