Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 39
 
maxik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 194
Rejestracja: wt lip 04, 2006 8:23 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

wt sie 15, 2006 12:26 pm

Mam zamiar grać w wfb i chciałbym wiedzieć od czego powinno się zacząć. Od zakupu podręcznika czy też od wizyty u Barda. Z góry dziękuje za odpowiedzi. Mieszkam w Poznaniu :D
 
Awatar użytkownika
Eldarion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 349
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 4:55 pm

wt sie 15, 2006 12:38 pm

heh chcesz zaczac grac jezeli nie mas zkumpli co graja w wfb to idz do barda popytaj tu i tam jak zaczac no i wybierz armie ktora chcialbys zbierac... kup podrecznik podstawowy no i potem jakis codex do armi ...
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

wt sie 15, 2006 2:57 pm

Niedługo wychodzi nowa edycja ( 7 z kolei ) tego systemu więc wstrzeliłeś się idealnie :) . Proponuję pomyśleć najpierw jaką armią chciałbyś grać i potem kupić rulebooka ( zsięge zasad ) i codex swojej armi .

Proponuję zajrzeć na stronę producenta ( http://uk.games-workshop.com/warhammer/armies/ ) w działe armi i sprawdzić co by sie wstępnie podobało, a co nie.
 
maxik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 194
Rejestracja: wt lip 04, 2006 8:23 pm

wt sie 15, 2006 8:10 pm

A jaką polecasz armię poczatkującemu?? Kiedy wychodzi ta siódma edycja? I co to jest codex?? ( wiem ze tojest żenujące ale jestem kompletnie zielony w te sprawy)
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

wt sie 15, 2006 8:34 pm

Bierz tą, która ci się najbardziej podoba, której ogólne założenia taktyczne Ci najbardziej pasują (czy jest mobilna, ofensywna czy defensywna itd.).
Siódma edycja wychodzi niedługo, chyba we wrześniu.
Army book to taka miła książeczka w której masz opisaną armię (codex, słowo, którego użył czart, to to samo tylko w w Warhammerze 40 tysięcy).
 
Awatar użytkownika
Eldarion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 349
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 4:55 pm

wt sie 15, 2006 9:19 pm

heh polecam armie która najbardziej Ci sie podoba i pomysl też czy jestes ich wstanie łądnie pomalowac bo ja uważam, że takie np high elfy są tudne do pomalowania ;/ Tak jak mówiłem kup armie która Ci sie podoba albo najpierw kup podrecznik może zasady cie nie zaciekawia ...
 
maxik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 194
Rejestracja: wt lip 04, 2006 8:23 pm

wt sie 15, 2006 9:37 pm

A wiecie czym ma sie różnić siódma edycja od szóstej?
 
Awatar użytkownika
Eldarion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 349
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 4:55 pm

wt sie 15, 2006 9:42 pm

pewnie zmiany kosmetyczne :D potem moze dodadza nowe figurki no i pare zasad pozmieniaja
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

wt sie 15, 2006 10:29 pm

Eldarion pisze:
pewnie zmiany kosmetyczne

Z 3 na 4 edycję czterdziestki zmiany też były kosmetyczne, ale obraz pola bitwy odwrócił się o jakieś 180 stopni. Dobra, możę 120 :P w każdym razie nawet drobne zmiany powodują większe w rozpiskach i taktyce gry.
 
Awatar użytkownika
Eldarion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 349
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 4:55 pm

wt sie 15, 2006 10:49 pm

częste tez sa zmiany punktowe zmiana jednostek no ale podstawa wybierz sobie armie która Ci sie najbardziej podoba... Postaramy Ci pomóc... :)
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

śr sie 16, 2006 11:11 am

Na głównej stronie GW o Warhammer FB jest taki fajny zegar odmierzający czas do premiery 7 edycji.

Armie...No cóż, na brak wyboru nie można narzekać. Pomyśl, jaki styl grania by ci odpowiadał, na przykład orki i gobliny są dobre z bliska, mają ciekawa magię i są bardzo liczne, ale też ze względu na aminozje, fanatyków ( gobliny na grzybkach-halucynkach :razz: ) baaardzo nieprzewidywlną, zaś imperium jest bardzo universalne - ma i fajne maszyny (aramtą można ustrzelić nawet smoka, moździerz też robi niezłą masakrę, że o czołgu nie wspomnę), dobrą kawalerię, dość tanią jak na swą siłę ( i liczną, chć do orków i goblinów się nie umywają ) piechotę, strzelców i magów - można nim grać na wiele sposobów i każdy jest właściwy.
 
Awatar użytkownika
Eldarion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 349
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 4:55 pm

śr sie 16, 2006 3:53 pm

high elfy maja super magie... elfy zwykłe sa dobrymi łucznikami... Chaos jest bardzo dobry ... z reszta każdą armia da się wygrać, każda armia jest dobra...
 
Awatar użytkownika
oley
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 05, 2005 3:40 pm

śr sie 16, 2006 4:21 pm

Eldarion pisze:
high elfy maja super magie... elfy zwykłe sa dobrymi łucznikami... Chaos jest bardzo dobry ... z reszta każdą armia da się wygrać, każda armia jest dobra...


oprócz 'dark elves' ktorymi gram :D

Nimi wygrac to jak traficz 6 .. no moze 5 w totka. Jeszcze jak masz kumpli co nie zgadzaja sie np na rozpiske "Watchtower Patrol" bo tam Cold Ones z core wychodzą i arma jest 'zbyt silna' (zabawne).

ale figsy pikne mają.

Z ciekawych armii poleciłbym Ogry i DE właśnie, bo geac trzeba dla klimatu armi (musisz się z armia utożsamiać) an ie taką którą można wygrać łatwo (co to za wyzwanie grać najlepsza armią?).
 
Awatar użytkownika
Eldarion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 349
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 4:55 pm

śr sie 16, 2006 4:29 pm

A po zatym nie ma "najlepszej" armii bo jak już mówiłem każdą da sie wygrać... Głownie wybieraj armie ktora Ci sie najbardziej podoba albo pasuje ci jej historia, opis itd. :D
 
maxik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 194
Rejestracja: wt lip 04, 2006 8:23 pm

śr sie 16, 2006 6:07 pm

Dzięki, bardzo mi pomogliście. Czy codexy są w bardzie po polsku czy też po angielsku. I tak samo czy rulebook ma w sobie historię świata warhammera?
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

śr sie 16, 2006 6:52 pm

Tak, w rulebooku jest dużo historii, trochę o rasach, mapy, opisy bitew, tego typu rzeczy. Z army booków po polsku ukazały się tylko: Mroczne i wysokie elfy oraz ogry (przynajmniej nie pamiętam żeby wyszło coś jeszcze).
 
Awatar użytkownika
Eldarion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 349
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 4:55 pm

śr sie 16, 2006 6:57 pm

No tak... Tyle, że podręcznik pełny jest po 160zł i jest po angielsku... Chyba że chcesz czyste zasady gry plus minimalny opis jednostek... to jest bodajze za 70 zł zawiera on 110 stron ale jest fajny :P No i po polsku... A już się zdecydowałes co do jakiej armii ??
 
maxik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 194
Rejestracja: wt lip 04, 2006 8:23 pm

śr sie 16, 2006 7:26 pm

Będe grał wysokimi elfami. Wiem że są trudne do malowania, ale cóż, życie składa się z trudności :razz: W każdym razie mój kolega będzie chciał grać horda chaosu. Zastanawiamy się od jakich figurek zacząć. Możecie nam doradzić?? :help:
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

śr sie 16, 2006 8:12 pm

To już bardziej się musisz zgłosić do specjalistów od Battla, ale przyda się jakiś heros i coś z core units.
 
Awatar użytkownika
Eldarion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 349
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 4:55 pm

śr sie 16, 2006 9:25 pm

inwestuj w batallion - jest on podstawa całej armii. A jak Cię nie stać od razu na cały batalion to kupuj regiment core unit. Albo łucznicy albo piechota - zależy jak chcesz grać ;] I pamiętaj o największej sile tej armii - o magii (inwestuj w magów, jako bohaterów).


No i poczekaj na 7ed. ;]
 
maxik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 194
Rejestracja: wt lip 04, 2006 8:23 pm

śr sie 16, 2006 9:56 pm

A czy podręcznik do siódmej edycji będzie przetłumaczony?? Czy wiadomo już coś na ten temat. No i dziękuje za porady. naprawdę bardzo mi pomogły. :)
 
Awatar użytkownika
Eldarion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 349
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 4:55 pm

śr sie 16, 2006 10:25 pm

Pewnie na polską wersję będziesz musiał troszkę poczekać ;] Dokladnej daty nie znam ;)

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
oley
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 05, 2005 3:40 pm

czw sie 17, 2006 12:10 am

Eldarion pisze:
A po zatym nie ma "najlepszej" armii bo jak już mówiłem każdą da sie wygrać... Głownie wybieraj armie ktora Ci sie najbardziej podoba albo pasuje ci jej historia, opis itd. :D


Chodziło mi bardziej o łatwość prowadzenia bitwy. Nie ubliżając bretce, to jednak ładujesz wszystko na konie i jazda do przodu. Niektóre armie są mniej inne bardziej skomplikowane taktycznie, ze względu na charakter i chociażby Mv jednostek (krasnalki).

Co do drugiej części, jak najbardziej jak już pisałem, z armią się utożsamić musisz, bo nie będzie dobrze walczyła (to jak z malowaniem - samodzielnie pomalowana armia ma Twoje 'axe' w sobie i dlatwego walczy, a jak dasz komuś innemu do malowania to inna sprawa zupełnie - jak dla mnie etraci się dużo nie malując samemu. Rada: maluj samemu).

Tyle.

PS: High Elves powiadasz ... jak kiedyś się spotkamy na polu bitwy to wióry pójdą.
 
Awatar użytkownika
Eldarion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 349
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 4:55 pm

czw sie 17, 2006 10:29 am

hmmm co do łatwosci prowadzenie armi to wydaje mi się ze są proste orki ( no bo tam to samo mięso armatnie im wiecej ich jest tym lepiej dla Ciebie... No ale naprawde uprzedzam high elfy sa w niektorych miejscach nie dorobione (jak kupujesz plasitki) i po pomalowaniu wygladaja jakbys nie umial malowac :P
 
Awatar użytkownika
oskarek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: śr sie 16, 2006 10:02 pm

czw sie 17, 2006 11:23 am

Witam! O warhammer wiem tyle co maxik :) ale chcę zacząć grać . Wiem że będę grał w FB i wiem jaką armią (Hordes of chaos) Jakie możecie mi dac wskazówki na początek ? Jako pierwsze chcę kupic Chaos Warriors Regiment , dobze robie ??
 
Awatar użytkownika
Eldarion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 349
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 4:55 pm

czw sie 17, 2006 11:39 am

no więc , aby zacząc grac kazdą armią potrzebny jest podstawowy regiment- najlepiej popytaj w bardzie albo w innych sklepac,h poproś o army book'a, żeby sobie zobaczyc co i jak. Tam jest opisana armia... No i poczekaj teraz na 7 ed.
 
maxik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 194
Rejestracja: wt lip 04, 2006 8:23 pm

czw sie 17, 2006 3:17 pm

A gdzie są opisy jak pomalować figurki?? :help:
 
Awatar użytkownika
Eldarion
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 349
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 4:55 pm

czw sie 17, 2006 3:21 pm

na stronie games workshop (uk.games-workshop.com) no i w army book'ach ;]
 
maxik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 194
Rejestracja: wt lip 04, 2006 8:23 pm

czw sie 17, 2006 3:32 pm

Czy ci chodzi o zdjecia arii. Jeżeli ie to napisz gdzie jest dokładnie ten opis mallowania na games workshop.
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

czw sie 17, 2006 4:56 pm

> www.games-workshop.co.uk
> Warhammer Fantasy Battle
> Armia która Cię interesuje, np. Hordes of Chaos
> Gatting startes with..., np. "Getting started with Hordes of Chaos
> Czwarta strona "Gatting started with...", np. http://uk.games-workshop.com/hordesofch ... started/4/
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 39

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości