Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt kwie 25, 2006 4:05 pm

Spokojnie. Edycja III będzie i to niebawem. Myślę, że początek maja to termin pewny ;).

Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn maja 01, 2006 10:38 pm

Taram, taram!

Niniejszym rozpoczynamy Trzeci Konkurs(ik)! I bez zbędnych ceregieli przechodzimy do rzeczy:

o TEMAT brzmi: Spotkanie losowe [pojedyncze wyzwanie/zadanie dla graczy, nadające się do rozegrania w dowolnym lub prawie dowolnym miejscu jakiejkolwiek "standardowej" przygody];

o MAKSYMALNA OBJĘTOŚĆ pracy: 3 strony A4 zapisane czcionką Times New Roman 12 pkt;

o INNE WYMAGANIA: wymagana jest poprawność gramatyczna, ortograficzna i stylistyczna prac. Podobnie łaskawszym okiem będziemy patrzeć na te prace, które rozpisane są zgodnie z mechaniką systemu D&D (niezależnie od tego, czy będzie to edycja 3.0 czy 3.5). Prace łamiące jakiekolwiek prawa autorskie będą z miejsca dyskwalifikowane.

o OCENIAMY: jakość merytoryczną i stylistyczną, pomysł, dokładność opisu (nie tylko samej lokacji). "Drobne dodatki" (np. nowe pomniejsze przedmioty magiczne, opisy BN-ów) będą również mile widziane. Estetyka pracy też będzie liczyć się na "plus".

o TERMIN ZAKOŃCZENIA pierwszego etapu: 25 maja 2006 (TERMIN PRZEDŁUŻONY!).

o NAGRODA za 1. miejsce: umieszczenie pracy na stronie (jeśli będzie to uzasadnione - w formie pliku PDF) oraz nagroda rzeczowa: Władcy Mroku - podręcznik dla Zapomnianych Krain.

--

Prace przysyłane na konkurs mogą być już wcześniej publikowane na naszym Forum, ale nigdzie indziej.

Swoje prace przysyłacie na adres: dnd-konkurs@polter.pl. Prosimy o zaznaczenie w tytule pracy, pod jaką edycję (3.0 czy 3.5) systemu jest ona przeznaczona. Redakcja dnd.polter.pl wybierze spośród nadesłanych prac te, które spodobają jej się najbardziej (uwaga - mogą to być wszystkie, ale również może to nie być żadna z nich), a następnie zwróci się do ich autorów o umieszczenie ich na Forum, w specjalnym temacie, w formie postów. Ostatnim etapem będzie głosowanie czytelników, którzy wybiorą najlepszą pracę.

Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału!

--

Tak więc - START! ;)
Ostatnio zmieniony pn sie 14, 2006 4:03 pm przez Rebound, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn maja 01, 2006 10:42 pm

JUPI!!! Nowy Konkurs(ik) i w dodatku fajny temat... w końcu spróbuję swych sił.
Tylko szkoda, że Włodzie Mroku to nagroda, bo już ich mam...

Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu

pn maja 01, 2006 10:47 pm

Wychodzi na to, że pare tygodni temu miałem rację, temat niby prosty a nikt w typowaniach na spotkanie losowe nie wpadł :wink: (jeśli się myle to mnie poprawcie).

Też wezmę chyba udział bo temat na tyle interesujący i łatwy, że chyba sobie poradzę (fabularny i na szczęście nie ma w nim tyle mechaniki co w poprzednich edycjach)
Ostatnio zmieniony pn maja 01, 2006 10:48 pm przez Radnon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Chm... Kusi mnie, kusi... nie wiem co zrobię, muszę przemyśleć.

Choć moja praca która współzwyciężyła w ostatniej edycji ciągle nie może doczekać się publikacji :)

Awatar użytkownika
masllo
Stały bywalec
Stały bywalec

Nie uważacie, że 3 stronki A4 to troszczeczke zamało żeby rozpisac np. dodatkowo BNa i powiedzmy nowy atut czy mag. przedmiota do tego jeszcze opisać całość spotkania.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn maja 01, 2006 10:50 pm

Za przykład proponuję wziąć sobie moją Błyskotkę - spotkanie zawarte na niecałych trzech stronach, z dość obszernym opisem nowego magicznego przedmiotu i mapą :).

Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt maja 02, 2006 9:02 am

Rebound pisze:
nadające się do rozegrania w dowolnym lub prawie dowolnym miejscu jakiejkolwiek "standardowej" przygody

Czy mam przez to rozumieć, że nie mogą się pojawiać istoty rdzenne dla poszczególnych settingów (chociażby te z Potworów Faerunu)?

Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt maja 02, 2006 9:23 am

Rebound pisze:
[pojedyncze wyzwanie/zadanie dla graczy, nadające się do rozegrania w dowolnym lub prawie dowolnym miejscu jakiejkolwiek "standardowej" przygody];

I przyłączając się do pytania Planetourista, czy przygoda musi być koniecznie tak skonstuowana, że można ją bez żadnych przeróbek umieścić w dowolnym settingu? W razie nieporozumień, najbezpieczniej będzie korzystać tylko z podręczników źródłowych, czyż nie? I o co chodzi z tą "standardową" przygodą? Mógłbyś Rebound to jasno zdefiniować, aby nie było żadnych później nieporozumień.

Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt maja 02, 2006 9:33 am

M.S. pisze:
najbezpieczniej będzie korzystać tylko z podręczników źródłowych, czyż nie?

Prawda, choć mnie kusi zrobić spotkanie z psioniką. Niemniej jednak, spotkania dostosowane do kontretnego świata mają to do siebie, że są... dostosowane do konkretnego świata, więc można wykorzystać tamtejsze postwory, organizacje, religie itp.
A może po prostu zamieścić na końcu spotkania informację w stylu:
"Jeżeli prowadzisz kampanię w oparciu jedynie o podręczniki źródłowe, zmień domeny kapłana x z Odnowy na Leczenie i ze Szlachectwa na Słońce, a jego boga z lathandera na Pelora. Ponadto zamień u orczych bandytów atut Skrwawiony na Poprawioną inicjatywę". Oczywiście, to tylko przykład.

Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt maja 02, 2006 9:41 am

Podręczniki źródłowe są oparte o świat Greyhawk i duża część tamtejszych zasad pasuje tylko do tego settingu, więc jak by na to niepatrzeć, tworząc spotkanie losowe, oparte o wyżej wspomniane pozycje, tworzy się przygódke "Greyhawk'owską". Nie lepiej napisać w zasadach Konkurs(iku), że przygoda może być w rozegrana w dowolnym settingu? Lub jasno zdefiniować, jakie podręczniki mogą być wykorzystane?

Awatar użytkownika
Lechu
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt maja 02, 2006 11:41 am

A czy są jakieś ograniczenia odnośnie poziomu? Bo gdybym np. zrobił spotkanie epickie musiałbym korzystać z Podręcznika Przygód Epickich i raczej były by tam potężne artefakty, a nie pomniejsze przedmioty magiczne.

EDIT: Pytanie jest raczej tylko o ograniczenia poziomu, o epickie to tak profilaktycznie :P bo faktycznie, raczej się trudno byłoby zmieścić.
Ostatnio zmieniony wt maja 02, 2006 1:32 pm przez Lechu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony

wt maja 02, 2006 11:58 am

A starczy ci miejsca na epickiego BN-a? :razz: Kiedyś takiego robiłem i wątpie czy zmieściłbym obok przygodę lub magiczny przedmiot.
Pytanie czy brać udział?... Może spróbuję, chociaż WM mam, jednak liczy się prestiz 8) Zobaczymy jak z czasem :D

Awatar użytkownika
kaduceusz
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt maja 02, 2006 2:47 pm

Nie potrzebuję drugich WM. Poczekam na następny konkursik.

Anonim_1

wt maja 02, 2006 2:59 pm

kaduceusz pisze:
Nie potrzebuję drugich WM. Poczekam na następny konkursik.

Mnie by się przydali.

Spotkanie losowe, powiadacie? Coś a'la "spomiędzy splątanych lianami, tropikalnych drzew wypada na was stado wściekłych wielbłądów"? :razz:

Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt maja 02, 2006 3:54 pm

ShadEnc pisze:
Spotkanie losowe, powiadacie? Coś a'la "spomiędzy splątanych lianami, tropikalnych drzew wypada na was stado wściekłych wielbłądów"?

Czemu nie? :razz: Obawiam się tylko, że redakcja coś więcej od nas oczekuje. ;)

A swoją drogą, w zapowiedziach serwisu jest coś wspomniane o drugim konkursie. O co w ogóle z nim chodzi?

Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony

wt maja 02, 2006 4:23 pm

M.S. pisze:
A swoją drogą, w zapowiedziach serwisu jest coś wspomniane o drugim konkursie. O co w ogóle z nim chodzi?

Jeszcze sie dowiecie. Ale to juz troche grubsza sprawa i sama redakcja musi nad przygotowaniami nieco bardziej popracowac.

Tyle z mojej strony.

PS. Polamania pior w Konkurs(iku)! :)

Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt maja 02, 2006 4:23 pm

Drugi konkurs będzie - nie ma obaw :>. Wszystko w swoim czasie :>.

Standardowy scenariusz to scenariusz normalnej długości. Ogólnie rzecz biorąc spotkanie może być umieszczone w dowolnym settingu, choć oczywiście jego użyteczność wzrośnie, jeśli będzie rozpisane pod zasady zawarte w SRD (w co wchodzi również psionika i ELH) :).

Anonim_1

wt maja 02, 2006 4:33 pm

M.S. pisze:
Obawiam się tylko, że redakcja coś więcej od nas oczekuje.

"Coś więcej"? Sugerujesz, że mój pomysł to marna namiastka spotkania losowego i nie ma szans w konkursie? :(

:razz:

Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt maja 02, 2006 5:29 pm

I co przepraszam? ShadEnc wystartuje i wygra z kretesem? To nie jest sprawiedliwe :P

Ktoś musi obronić honor szarych userów :wink:

Anonim_1

wt maja 02, 2006 5:45 pm

...powiedział Pan Moderator :razz:

Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt maja 02, 2006 5:59 pm

Rebound pisze:
Ogólnie rzecz biorąc spotkanie może być umieszczone w dowolnym settingu,

Co za ulga... :) Mój będzie w Greyhawk'u :razz:

A i bym zapomniał. Czy istnieją jakieś ograniczenia co do ilości przysyłanych prac? Czy można wysłać więcej niż jedną przygódkę, tak jak to było w poprzedniej edycji?

Thoron pisze:
PS. Polamania pior w Konkurs(iku)!

Dzięki. :)

Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt maja 02, 2006 6:03 pm

Jak to zwykle bywa - ograniczenia nie ma :). Wolimy jednak dobrą pracę, niż 30 kup ;).

Awatar użytkownika
masllo
Stały bywalec
Stały bywalec

wt maja 02, 2006 11:30 pm

Ja też sie oficjalnie zgłaszam i będzie to przygoda w świecie FR. Czy wszystkie mapki muszą być zawarte w tych 3 stronkach opisowych?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt maja 02, 2006 11:31 pm

Tak - mapy mają być zawarte w trzech stronach. To naprawdę da się zrobić ;).

Anonim_1

śr maja 03, 2006 1:39 am

masllo pisze:
Czy wszystkie mapki muszą być zawarte w tych 3 stronkach opisowych?

Żaden problem - miniaturyzuj. Polterowcy i tak sobie powiększą dla własnych potrzeb a Ty nie stracisz cennego miejsca.

Z drugiej strony - ciężko będzie rozpisać losowe spotkanie na więcej, niż 1800 znaków :wink:

Awatar użytkownika
Zed Kraken
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr maja 03, 2006 2:08 am

Najlepiej napisac coś co bedzię można dostosowac do każdego ze światów. Uniwersalna praca napewno lepsza niż, NIEuniwersalna ;).

Dark Storm
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

śr maja 03, 2006 11:07 am

Przepraszam - mam pytanie. Czy (jak poprzednio) prace mogą być utrzymane w konwencji humorystycznej?

Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony

śr maja 03, 2006 8:52 pm

Oczywiscie. W zasadzie konwencja jest dowolna, liczy sie wlasciwie pomyslowosc i niekonwencjonalosc spotkania. Tylko, rzecz jasna, z ta humorystycznoscia nie powinno sie przesadzac, zeby kupa nie wyszla.

Tyle z mojej strony.

Awatar użytkownika
masllo
Stały bywalec
Stały bywalec

śr maja 03, 2006 10:23 pm

Mam jeszcze jedno pytanko. Czy w pracy mogą się pojawiać nazwiska i w ogóle postacie sławnych osobistości danego settingu? Czy zmienianie ich przyszlości wizardowskiej nie jest sprzeczne z prawami autorskimi?

Pozdrawiam