Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Soltys
Częsty bywalec
Częsty bywalec

Gwardziści Harrington - robimy artykuł :)

czw wrz 07, 2006 2:51 pm

Łaziła za mną myśl żeby coś dodać na naszej martwej stronce o Honorce.
Łaziła długo, ale jakoś czasu zbrakło, żeby wszystko poukładać i przesłać moderatorowi do wstawienia.
Wymyśliłem sobie, że zrobimy ją razem :)

UWAGA: ARTYKUŁ ZAWIERA SPOILERY !!!
ZA WSTRZĄSY SPOWODOWANE PRZEDWCZESNYM POZNANIEM PRZYSZŁOŚCI REDAKTOR GŁÓWNY I WSPÓŁREDAKTORZY NIE PONOSZĄ ODPOWIEDZIALNOŚCI

To co udało mi się zebrać o tej w sumie niezbyt znanej formacji, a ciągle (noo prawie ciągle) towarzyszącej Honor w jej 'drodze honoru" ;)
Co wiecie to dodajcie - poskładamy, polepimy, zwiążemy sznurkiem i będzie cacy.
Gwardia Harrington
Formacja militarna złożona z ochotników przysługująca każdemu Patronowi w (tym przypadku Honor Harrington) jako jego osobista ochrona, mająca za zadanie towarzyszyć Patronowi zawsze i wszędzie i oczywiście chronić jego życie, czasem i przed nim samym.
Gwardzista przysięgał posłuszeństwo Patronowi i mógł wykonać nawet rozkaz sprzeczny z konstytucją i prawem Graysona-za to już odpowiadał Patron
Są dyskretni, wtapiają się w otoczenie, są cierpliwi i uparci jak uczciwy muł.
Wielkość: do 50 osób.
W czasie podróży H.H. kontyngent złożony z ~10-12 gwardzistów - 12(Nike). Standartowo ochrona złożona jest z 3osób znajdujących się w pobliżu gdy H.H. nie opuszcza pomieszczeń w tym min 1osoba(najczęściej LaFollet) w bezpośrednim pobliżu :)
Broń: pulser (strzałki 2000m/s)+niespodzianki ukryte w rękawie+sztuki walki

Gwardziści

Hill - pułkownik - dowódca Gwardii Harrington i wszystkich służb porzątkowych domeny - status: aktywny

Andrew LaFollet - podpułkownik - ur.1872rPD - dowódca osobistej ochrony patronki Harrington wydzielonej z Gwardii Harrington -status: aktywny- pojawia się pierwszy raz w "Kwestii Honoru".Przed próbą zamachu Machabeusza należał do ochrony pałacu Protektora Benjamina. Starszy brat był członkiem osobistej ochrony Protektora. Został zabity w zamachu, a H.H nie tylko przejęła jego obowiązki, broniąc Protektora, lecz zabiła jego zabójcę. Zgłosił się do Gwardii Harrington w dniu, w którym ogłoszono jej powstanie.Jest młodszy od H.H. o 13lat - zaczyna służbę ok 22 roku życia.
Towarzyszy H.H. niemal zawsze, nawet jak nie towarzyszy ;)
Od tomu "Kwestia Honoru" do "Popioły Zwycięstwa" jest w stopniu majora, a od "Wojna Honor cz.1" w stopniu podpułkownika.

Simon Mattingly- porucznik (zastępca dowódcy ochrony osobistej H.H czyli LaFolleta).-awans otrzymał po powrocie H.H. z Piekła gdy nastąpił wzrost liczebny sekcji Gwardii Harrington odpowiedzialnej za ochronę osobistą członków rodziny patrona. We wcześniejszych tomach w stopniu kaprala - pojawia się pierwszy raz w "Kwestii Honoru" Wiemy tylko że wstąpił do gwardii z powodu bitwy o Blackbird.Starszy brat kaprala Mattingly'ego zginął na pokładzie Saula w tej bitwie.
status: nie żyje. Zastrzelony przez zamachowca na pomoście flagowym HMS Imperator w trakcie próby zamachu na życie HH. " At all costs"

James(Jamie) Candless- gwardzista - status: nie żyje -pojawia się pierwszy raz w "Kwestii Honoru".Powód wstąpienia: Ojciec gwardzisty Candlessa zginął na pokładzie Covingtona w bitwie o Blackbird.Zginął podczas akcji odbijania H. z rąk UB na pokładzie Tepsa.H.H. uczciła jego pamięć nadając jego imieniem stadion do baseboll’a w swojej domenie drużyny Harrington Treecats

Arthur Yard- gwardzista - status:aktywny - Powód wstąpienia do gwardii:Kuzyn i wuj gwardzisty Yarda należą do ofiar pierwszej bitwy o Yeltsin. Drugi kuzyn przeżył bitwę o Blackbird dzięki temu, że H.H. odszukała wszystkie graysońskie kapsuły ratunkowe mimo groźby powrotu Saladina. Jego kapsuła miała uszkodzony transponder i sensory graysońskich okrętów nie odnalazłyby jej. Sensory HMS Fearless były znacznie lepsze, dzięki temu żyje.Ranny podczas zamachu Burdette.

Eddy Howard gwardzista – status: nie żyje -pierwszy raz pojawia się w "Kwestii Honoru". Ranny w udo podczas zamachu zbirów Young'a na H.H.w restauracji Regiano.Zginął na pokładzie Wayfarer'a w czasie bitwy o Brzytwe Selkera (Honor wśród wrogów - strona 557)

Robert(Bob) Whitman- gwardzista -status: nie żyje-pierwszy raz(i ostatni) pojawia sie w "H.w rękach wrogów – zginął podczas akcji odbijania H. z rąk UB na pokładzie Tepsa

Anthony Whitehead - Starszy kapral - status: aktywny - H. na wygnaniu - wartownik przy bramie piątej na lądowisku przed zamachem Burdette

Frederick Sully - gwardzista - status: nie żyje - H. na wygnaniu - wartownik przy bramie piątej na lądowisku przed zamachem Burdette pierwsza ofiara zamachowców

Spencer Hawke - gwardzista - status:aktywny -Wojna Honor cz.1

Jeremiah (Jeve) Tennard - kapral - status:aktywny - dowódca osobistej ochrony siostry i I spadkobierczyni H.H. - Faith Katherine Honor Stephanie Mirandy Harrington - towarzyszyło mu jeszcze 3 gwardzistów

Luke Blacket - gwardzista - status: aktywny. Dowódca ochrony brata i II spadkobiercy H.H - James Andrew Benjamina Harrington

Czekam na więcej :)
Ostatnio zmieniony pn gru 10, 2007 2:59 pm przez Soltys, łącznie zmieniany 12 razy.

Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw wrz 07, 2006 4:16 pm

Pomysl fajny. A moze Ty lub ktos inny bylby chetny ozywic strone?

Mustang
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt wrz 08, 2006 7:44 am

Soltys pisze:
Eddy Howard gwardzista – status: aktywny

Drobna uwaga - Howard zginął na pokładzie Wayfarer'a w czasie bitwy o Brzytwe Selkera (Honor wśród wrogów - strona 557) wiec powinno sie mu zmienić status na "nie żyje"

Awatar użytkownika
Soltys
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt wrz 08, 2006 8:05 am

Mustang: Poprawione :) - właśnie takiej współpracy forumowiczów oczekuję. I czekam na więcej - nie jestem omnibusem ;)

Seji: Sprawa do przemyślenia - priv - dojrzewanie do gwardzistów zajęło mi 12 miesięcy.

gregr
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz wrz 10, 2006 11:06 am

W "Popiołach zwycięstwa" są jeszcze dwa nazwiska dowodzących ochron ą bliżniąt .
Jeremiash Tennard - kapral - status : aktywny . Dowódca ochrony Faith / + 3 /
Luke Blacket - gwardzista - status : aktywny. Dowódca ochrony Jamesa /+ 1 /

Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec

pn wrz 11, 2006 11:57 am

Dodam trochę od siebie:
Gwardia Harington (i analogiczne formacje w innych domenach)
Nazwa przyjęta generalnie dla 3 teoretycznie spójnych (praktycznie oddzielnych formacji) Pierwsza największa to poprostu siły obronno - policyjne domeny (ci gwardziści polegli przy wejściu na lądowisko byli chyba właśnie stąd), druga to "ta" 50 podana przez Soltysa obstawa domu patrona i (chyba) centrum administracyjnego domeny, ostatnia to ścisła ochrona osobista patrona i jego następców; zespoły ochronne patrona i jego następców były rekrutowane też z "tej" 50 (niepamiętam tylko czy po przejściu do obstawy osobistej 50 była uzupełniana czy tamci ludzie wciąż byli jej członkami). Patron ma 12 następca chyba 4 drugi w kolejce 2. Patronowi prawie zawsze towarzyszył zespół liczacy trzech gwardzistów czasem więcej w zależności od "przyjazności" środowiska. Uzbrojenie standardowe to pulser/karabin. W sytuacjach ekstremalnych ci kolesie targają więcej gnatów niż pancerz wspomagany marins :D
uparci jak uczciwy muł.

W porównaniu z osobistą obstawą patrona to mół jest narwańcem

Tyle ode mnie na teraz.
Ponieważ niedługo zaczyna mi się semestr to mam zamir przeczytać scałą serie jeszcze raz i jak coś znajdę to nie omieszkam się podzielić z forumowiczami :D
Ostatnio zmieniony czw wrz 14, 2006 11:43 am przez Doom, łącznie zmieniany 1 raz.

Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr wrz 13, 2006 1:07 pm

Czy Andrew LaFollet nie został czasem ostatnio awansowany na pułkownika (podpułkownika)? - ale pewności tego nie mam.

Co do gwardii - wywodzą się one z prywatnych armii Patronów poprzedzających czasy Beniamina Wielkiego - i przez to kojarzą mi się z prywatnymi armiami polskich magnatów ; i tak jak gwardie, zostały one "ograniczone" w czasach stanisławowskich do kilkusetosobowych milicji.

Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec

czw wrz 14, 2006 11:38 am

On nie został awansowany. Honor podał taki stopień kiedy musieli się poddać żeby uniknąć rozdzielenia, zresztą teoretycznie (bardzo teoretycznie) Andrew ma naprawdę taki stopień w wojskach Protektoratu.
Wypowiedz Dudiego otworzyła mi małą szufladkę w pamięci o której zapomniałem

Tych 50 gwardzistów miało w razie wojny być wcielanych do głównej armi jak oficerowie średniego (?) szczebla dowodzenia żeby dowodzić odziałami Protektora w polu. Na te stanowiska mieli trafiać z racji swojego superelitarnego szkolenia, któremu nie za bardzo mogło dorównać nawet szkolenie odziałów specjalnych. Benjamin Wielki pozatym wykazał się tu złośliwością i zapobiegliwością ponieważ w teori gdyby ktoś zacząłby za mocno rozrabiać zabrałby patronom ich najlepszych ludzi. Po jego śmierci patroni w dwa pokolenia przepchneli anulację/poprawkę tego przepisu wedle której bez zgody patrona jego siły zostawały u niego. Jako powód podali niezgodność z kontytucją czy jakoś tak.

Awatar użytkownika
Soltys
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn paź 02, 2006 11:32 pm

Wprowadziłem podane przez Was poprawki do pierwszego posta.
Narazie nie mam weny żeby scalić i ujednolicić status prawny, historę i strukturę Gwardii Harrington. Ale kiedyś się wezmę...

gregr pisze:
Luke Blacket - gwardzista - status : aktywny. Dowódca ochrony Jamesa /+ 1 /

Skąd wziąłeś imię tego gwardzisty?? :shock: Nigdzie nie moge doczytać

gregr
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw paź 05, 2006 10:24 am

Info dla Sołtysa : Popioły Zwycięstwa str.247 wiersz 10

Awatar użytkownika
Soltys
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr paź 18, 2006 7:05 am

gregr pisze:

Fakt :) thx

Nooo koledzy i koleżanki, dodajcie coś nowego.

Aaa no i może ktoś z Was wysmaży początek arykułu o histori, organizacji itepe Gwardii Harrington czy ogólnie Gwardii Patrona?

Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec

śr paź 18, 2006 1:06 pm

Soltys pisze:
gregr pisze:

Fakt :) thx

Nooo koledzy i koleżanki, dodajcie coś nowego.

Aaa no i może ktoś z Was wysmaży początek arykułu o histori, organizacji itepe Gwardii Harrington czy ogólnie Gwardii Patrona?

Może zacząc taki artykuł odpowiednim cytatem? bodajże w Sprawie honoru był taki fajny fragmęt opisujący gwarię :D

gregr
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr paź 18, 2006 7:49 pm

Przeglądając WH tom 1 str 69 wiersz 8 zauważyłem , że La Follet ma
już stopień podpułkownika.
Nie wiem czy gwardia HH nie jest liczniejsza niż 50 osób bo są w niej
siły lotnicze .

Awatar użytkownika
Soltys
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw paź 19, 2006 7:40 am

Podpułkownik poprawiony :) - no to się normalnie prywatna armia robi :). Harrington Owns :razz:

Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec

czw paź 19, 2006 12:39 pm

-->Gregor gdzieś ty widział te siły lotnicze ze znakami Harington? Mi przychodzą może pare przykładów ( 3? ) takich sytuacji gdzie była osłona lotnicza i za kazdym razem to nie były maszyny Domeny Harington:
- rodzice Honor zaprosili Protektora na towarzyską kolację - wtedy to była obstawa Protektora / ewentualnie armia
- W jednym z ostatnich tomów (chyba Wojna...) Honor Była eskortowana przez myśliwce Quin's Own
- Bal u Księżnej Harington (ten jakoś tak w drugiej połowie Popiołów) To znowu były maszyny Quin's Own i armii

A co do liczebności to już chyba pisałem że ta najbardziej ogólnie rozumiana gwardia ma dużo większą liczebność bo są to siły obronno policyjne domeny

gregr
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw paź 19, 2006 10:11 pm

Na stronie 43 WH t.1 HH i Henke wracają z meczu . Eskortują je dwa
myśliwce mające znaki identyfikacyjne GH .

W domeni Harrington przełożonym LaFolleta był płk Hill . Hilowi podlegała
policja i Gwardia . Nie mogę znaleść czy był on dowódcą GH .

Nei piszemy dwóch postów pod rząd. Zapoznaj się prosze z re
gulaminem forum. Rincewind

Na str 36 " W rękach wroga " znalazłem zdanie " ... major Andrew LaFollet,zastępca dowódcy Gwardii Harrington i szef jej osobistej ochrony.'

Płk Hill jest wymieniony dwa razy:
1 - Honor na wygnaniu - str 117 na samym dole
2 - W rękach wroga - str 103 wiersz 14 .

Chodzi mi po głowie takie zdanie ,że LaFOllet odlatuje z Graysona i nie martwi się o Domenę bo ta zostaje pod opieką dowódcy Gwardii płk Hilla,
ale nie mogę znaleść tego zdania .

Awatar użytkownika
Soltys
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn paź 23, 2006 11:47 am

Może z tym Ci się skojarzyło :lol:
Miranda przytaknęła ruchem głowy i odparła:
— Gotowe, milady. Uzgodniłam szczegóły z pułkownikiem Hillem wczoraj wieczorem. Wszystko jest przygotowane, Gwardia jest przekonana, że poradzi sobie z utrzymaniem porządku, a lord Prestwick zjawi się, by przekazać osobiste podziękowanie Protektora za pani hojność.

Macie wszyscy rację - przeoczyłem tak oczywistą personę jak pułkownik Hill. Na usprawiedliwienie powiem tylko że przysłoniła go postać LaFolleta :).

Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec

pn lis 13, 2006 2:49 pm

Soltys pisze:
Macie wszyscy rację - przeoczyłem tak oczywistą personę jak pułkownik Hill. Na usprawiedliwienie powiem tylko że przysłoniła go postać LaFolleta :).

Taki trudny to on do przeocznia nie był, jezeli dobrze pamiętam to aż do Wojny Honor (włącznie) nie pojawił sie chyba ani razu "osobiście" w ksiązkach. Jest tylko czasem wspominany...

devilry
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Re: Gwardziści Harrington - robimy artykuł :)

śr gru 05, 2007 11:51 pm

Soltys pisze:
Simon Mattingly- porucznik (zastępca dowódcy ochrony osobistej H.H czyli LaFolleta).-awans otrzymał po powrocie H.H. z Piekła gdy nastąpił wzrost liczebny sekcji Gwardii Harrington odpowiedzialnej za ochronę osobistą członków rodziny patrona. We wcześniejszych tomach w stopniu kaprala - status: aktywny - pojawia się pierwszy raz w "Kwestii Honoru" Wiemy tylko że wstąpił do gwardii z powodu bitwy o Blackbird.Starszy brat kaprala Mattingly'ego zginął na pokładzie Saula w tej bitwie.

)

Mała aktualizacja

Simon Mattingly- status: nie żyje. Zastrzelony przez zamachowca na pomoście flagowym HMS Imperator w trakcie próby zamachu na życie HH. ( " At all costs", strony nie pamiętam.)

Awatar użytkownika
Soltys
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw gru 06, 2007 7:13 am

Poprawione :)

Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn gru 10, 2007 2:36 pm

JEZZZZU!!!

Ale żeście obaj spojlera walnęli!

O szelmy! Obraziłem się! :)

Awatar użytkownika
Soltys
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr mar 05, 2008 11:52 am

Po wielkich bólach, nie pomny zasad panujących w wikipedii dodałem zalążek artykułu. Po iluś tam dyskusjach artykuł został poprawiony przez wikiperzystów i istnieje w sieci niezależnie pod tym linkiem: http://pl.wikipedia.org/wiki/Gwardia_Harrington

W związku z powyższym wszelkie zmiany i edycje będę robił już w wiki.

Dziękuję wszystkim za pomoc w pisaniu artykułu.

Temat tu uważam za zakończony. Proszę Moda o zamknięcie.