Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

I Konkurs Północno-Galaktyczny - Konkurs Midnightowy

wt gru 25, 2007 5:20 pm

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w I Konkursie Północno-Galaktycznym!

Pod tym wspólnym mianem będą funkcjonowały konkursy organizowane wspólnie przez redakcję dnd.polter.pl i Wydawnictwo Galakta, polskiego dystrybutora settingu dark heroic fantasy, jakim jest Midnight. Na razie nie znajdziemy go jeszcze na polskich półkach sklepowych, w związku z czym pierwsza edycja konkursu dla miłośników settingu wcale nie będzie wymagała jego gruntownej znajomości - choć z pewnością nie będzie ona zawadą!

Jeśli dotychczas nie zetknęliście się z Midnight, tym bardziej zachęcamy Was do udziału w konkursie i do zapoznania się z materiałami na oficjalnej polskiej stronie D&D, w szczególności zaś ze wprowadzeniem do tego settingu. Teraz jednak przejdźmy do rzeczy - regulaminu konkursu.

KATEGORIE KONKURSOWE: Pierwszy Konkurs Północno-Galaktyczny można uznać wręcz za trzy niezależne od siebie konkursy, których wspólnym mianownikiem jest: Midnight. W każdej z nich zostanie wyłoniony po jednym tylko zwycięzcy, choć w szczególnych przypadkach możliwe jest także uzyskanie wyróżnienia. Poniżej wyszczególniono i omówiono ze szczegółami poszczególne kategorie.

1. KATEGORIA SYSTEMOWA: tekst mechaniczny przeznaczony do systemu Dungeons & Dragons wer. 3.5 PL, wykorzystujący polską terminologię i zasady. Warunkiem dopuszczenia tekstu do konkursu jest jego dotychczasowe niepublikowanie i powiązanie z tematem, którym jest Cień. Preferowana konwencja prac to dark fantasy. Szczegóły dotyczące formy pracy (np. czy będzie to opis bohatera niezależnego bądź lokacji, czy nawet krótki scenariusz lub gotowe do rozegrania spotkanie albo jeszcze coś innego), zależą w pełni od jej autora.
Kryterium długości: od 10 000 do 30 000 znaków ze spacjami.

2. KATEGORIA FABULARNA: tekst niesystemowy (pozbawiony elementów mechaniki lub redukujący ją do minimum) dotyczący Midnight - wymagana jest jedynie znajomość podstawowych faktów, zawartych w tekstach na oficjalnej polskiej stronie D&D. Przykładowe opracowania w tej kategorii to opis życia pod okupacją Cienia, felieton poświęcony obrazowi "Śródziemia, w którym wygrała Ciemność" i grze w tych realiach oraz short (krótkie opowiadanie) dark fantasy, osadzone w realiach Midnight.
Kryterium długości: od 7 000 do 21 000 znaków ze spacjami.

3. KATEGORIA GRAFICZNA: projekt plakatu promującego polskie wydanie settingu Midnight, przygotowywane przez Wydawnictwo Galakta i wspieranego przez oficjalną polską stronę D&D.
Kryterium wielkości: format pracy w przedziale A4-A2.

UWAGI: poniższe sugestie i zastrzeżenia tyczą się przede wszystkim pierwszej kategorii prac, ale niekiedy także pozostałych. Polecamy je uwadze uczestników:
  • Przy tworzeniu mechanicznej strony pracy można korzystać z podręczników wydanych po polsku oraz z materiałów zebranych w SRD i w Darkness Falls - Midnight OGC Resources
  • Wszelkie własne materiały, dodatki i zasady specjalne stosowane w pracy, które nie stanowią jej głównego tematu (takie jak zdolności specjalne, warianty zdolności klasowych, atuty, zaklęcia czy magiczne przedmioty), muszą być zgodne z resztą mechaniki systemu i korzystać z oficjalnej polskiej terminologii, a także zostać zawarte w tekście
  • We wszystkich przypadkach preferujemy oficjalne formaty rozpisek stosowane w wydanych w Polsce podręcznikach i na łamach strony dnd.polter.pl
  • Opracowania mechaniczne muszą wykorzystywać oficjalną polską terminologię, o ile takowa istnieje. W innym wypadku można stosować terminy polskie własnego pomysłu, z jednoczesnym podaniem w nawiasie nazwy oryginalnej wraz ze źródłem
  • Bezwzględnie wymagana jest poprawność gramatyczna, ortograficzna i stylistyczna prac, a także zgodność z mechaniką systemu D&D w wersji 3.5 (o ile w tekście wystąpią elementy systemowe). Opracowania przeznaczone do wersji 3.0 systemu będą odrzucane
  • Każdy uczestnik konkursy może przesłać dowolną ilość zgłoszeń - wszystkie zostaną ocenione. W przypadku nadesłania kilku wersji tej samej pracy, ocenie podlega wyłącznie ta, która została przesłana jako ostatnia
  • Nadsyłane prace nie mogły być nigdzie dotychczas publikowane - dotyczy to także Forum serwisu Poltergeist
  • Prace łamiące jakiekolwiek prawa autorskie będą z miejsca dyskwalifikowane
TERMIN NADSYŁANIA PRAC: 3 lutego 2008.

NAGRODY: zwycięzca w danej kategorii konkursowej otrzyma w nagrodę kwotę 200 złotych na zakupy w sklepie internetowym Wydawnictwa Galakta (uwzględniającym takie przeboje jak Osadnicy z Catanu czy Mag Blast), do wykorzystania do końca 2008 roku. Oprócz tego zwycięskie prace zostaną umieszczone na oficjalnej polskiej stronie D&D (jeśli będzie to uzasadnione - w formie pliku PDF), a ich autorzy uzyskają premię punktową przy publikacji: +250 punktów.

Wybrane prace mogą zostać wyróżnione przez jurorów, nawet jeśli nie okażą się najlepsze w swoich kategoriach. W takim przypadku nagrodą będzie umieszczenie opracowania na stronie (jeśli będzie to uzasadnione - w formie pliku PDF) oraz premia punktowa przy publikacji: +100 punktów.

---

Swoje prace przysyłajcie na adres: dnd-konkurs@polter.pl - z dopiskiem: "Midnight" w temacie. Jury, w skład którego wchodzą Andrzej 'ShadEnc' Stój oraz redakcja oficjalnej polskiej strony D&D i przedstawicielstwo Wydawnictwa Galakta, wybierze spośród nadesłanych prac te, które uzna za najlepsze w poszczególnych kategoriach. Zastrzegamy przy tym dla siebie przywilej przerwania konkursu (w jednej lub w kilku kategoriach) w razie nadesłania zbyt małej liczby prac.

Prace konkursowe muszą zostać opatrzone imieniem i nazwiskiem autora, a także zawierać poniższą deklarację w pełnej treści:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby konkursu zorganizowanego przez Wydawnictwo Galakta i serwis Poltergeist.pl, w tym publikację mojego imienia i nazwiska na stronie konkursu (zgodnie z ustawą, z dnia 28.08.1997. o Ochronie Danych Osobowych; Dz. U. Nr 101 z 2002 r., poz. 926).

Nadesłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją regulaminu I Konkursu Północno-Galaktycznego.

UWAGA! W rywalizacji nie mogą brać udziału członkowie jury, redakcja oficjalnej polskiej strony D&D, redakcja serwisu Poltergeist ani pracownicy Wydawnictwa Galakta.

Raz jeszcze wszystkich z Was zachęcamy do spróbowania swoich sił w Konkursie Północno-Galaktycznym!
Ostatnio zmieniony pt sie 08, 2008 1:26 pm przez Zsu-Et-Am, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

wt gru 25, 2007 7:15 pm

Zsu-Et-Am pisze:
W rywalizacji nie mogą brać udziału członkowie jury, redakcja oficjalnej polskiej strony D&D, redakcja serwisu Poltergeist ani pracownicy Wydawnictwa Galakta.


Ech, szkoda. W takim razie nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć szczęścia reszcie uczestników. :) Niech wygra lepszy. :razz:
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

śr gru 26, 2007 12:01 am

Nie, to nie tak: chodzi tylko o tę część redakcji, która została wymieniona na podlinkowanej stronie. Ci redaktorzy Poltera, którzy nie wchodzą w skład "Góry", przynależący do innych działów niż D&D, mogą brać udział konkursie.

Proszę to potraktować jako oficjalne sprostowanie od organizatorów. W razie pytań: "dlaczego więc taki mylący zapis?" - gdyż prezentuje się on niepomiernie lepiej od czegoś w rodzaju: "wymienieni tutaj".
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

śr gru 26, 2007 6:24 pm

Zsu-Et-Am pisze:
W razie pytań: "dlaczego więc taki mylący zapis?" - gdyż prezentuje się on niepomiernie lepiej od czegoś w rodzaju: "wymienieni tutaj".


Ale niekoniecznie od "naczelnej redakcji serwisu". ;)

No nic - cieszę się, że sytuacja się wyjaśniła i jednak będę mógł wziąć udział. :) Duce też, co wcale dobrze nie wróży. :D
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

czw gru 27, 2007 2:26 pm

Ja również cieszę się z tego powodu.

Życzymy wszystkim powodzenia. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi odnośnie konkursu i jego organizacji. Postaramy się również udzielić odpowiedzi na dowolne pytania, jakie mogą być związane z ogłoszonym regulaminem.
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

pt sty 11, 2008 5:31 pm

Czy do kategorii mechanicznej zaliczają się również autorskie magiczne przedmioty/rasy/prestiżówki (jako temat główny)"
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pt sty 11, 2008 6:05 pm

Tak jest - pozostawiamy tu zupełną swobodę uczestnikom konkursu. Musisz jedynie zadbać, by praca wiązała się w jakiś sposób z tematem kategorii, którym jest Cień (niekoniecznie w rozumieniu: "Izrador").

Raz jeszcze przypominam wszystkim, że prace zgłoszone do pierwszej kategorii nie muszą być powiązane z Midnight! Wymagany jest jedynie związek z tematem ("cień").
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pn sty 21, 2008 5:19 pm

Uwaga! Konkurs Północno-Galaktyczny został przedłużony. Nowym terminem nadsyłania prac jest 3 lutego 2008 roku. Zachęcamy wszystkich do udziału w rywalizacji.
 
Awatar użytkownika
Azamath
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: śr sty 04, 2006 3:04 pm

ndz lut 03, 2008 3:27 pm

Czy wiadomo, kiedy można się spodziewać wyników konkursu (o ile tym razem zakończył się już na dobre)?
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pn lut 04, 2008 4:49 pm

Musimy jeszcze podjąć pewne ustalenia z wydawnictwem. Wszystko powinno się wyjaśnić w ciągu kilku dni.
 
Awatar użytkownika
AGrzes
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1140
Rejestracja: pn gru 30, 2002 5:42 pm

pn lut 11, 2008 9:45 pm

Witam, może już coś wiadomo w sprawie konkursu?
Można już podać jakieś terminy?
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

wt lut 12, 2008 2:50 pm

Tak, sytuacja już się rozjaśniła. Niestety w kategorii fabularnej nie zostanie przyznana żadna nagroda ze względu na zbyt niską frekwencję. W pozostałych kategoriach - graficznej i systemowej - zwycięsców wyłonimy w przeciągu tygodnia :).
 
Awatar użytkownika
Freeeze
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 268
Rejestracja: wt lis 27, 2007 4:33 pm

wt lut 12, 2008 4:03 pm

Niestety w kategorii fabularnej nie zostanie przyznana żadna nagroda ze względu na zbyt niską frekwencję.


Czemu mnie to nie dziwi?
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

sob lut 23, 2008 3:53 pm

Jury pierwszego Konkursu Północno-Galaktycznego, zorganizowanego wspólnie przez nasz serwis i Wydawnictwo Galakta, wyłoniło zwycięzców rywalizacji! Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: graficznej i systemowej.

Laureatami konkursu zostali Jakub 'paskud' Redys, jako twórca najlepszego plakatu promującego Midnight, oraz Grzegorz 'AGrzes' Abramczyk, autor scenariusza zatytułowanego Ziarno Cienia. Nagrody o łącznej wartości 200 zł będą mogli wybrać sami w przeciągu bieżącego roku z oferty sklepu internetowego wydawnictwa.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy powodzenia w przyszłych konkursach.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości