Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 51
 
Awatar użytkownika
Helldog
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 568
Rejestracja: sob sie 18, 2007 4:33 pm

W co chcielibyście zagrać?

pn paź 04, 2010 3:55 pm

"Witam. Regulamin naszego forum jasno stwierdza, że można otworzyć rekrutację pod warunkiem, że jest się chętnym do prowadzenia tej sesji. Postanowiłem jednak trochę ułatwić użytkownikom forum życie i otworzyć ten temat. Tutaj będziecie wypisywać w co chcielibyście zagrać. Czyli aby zaproponować sesję nie trzeba zgłosić się jako MG, a zaproponować rozgrywkę z nadzieją, że kogoś najdzie wena i poprowadzi w roli MG.
Co piszemy? Żadne podania ani inne tego typu bzdety. Po prostu: system, edycja, z mechaniką lub bez itd. Żeby jednak nie zaśmiecać forum, temat będzie co dwa miesiące czyszczony. Pozdrawiam."

-by Nefarius
Ostatnio zmieniony pn paź 04, 2010 9:51 pm przez Helldog, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

W co chcielibyście zagrać?

pn paź 04, 2010 8:34 pm

Skoro temat został przeczyszczony, udzielę się ;)

Z chęcią zagrałbym w d20 Modern, najchętniej Urban Arcana, może na wyższym PL, niż 5 :D Oczywiście z mechaniką.
 
Awatar użytkownika
erman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 4:28 pm

Re: W co chcielibyście zagrać?

pn paź 04, 2010 8:35 pm

A ja ponawiam prośbę o jakąś sesje wprowadzającą w planescape najlepiej na d&d 3.5
 
Awatar użytkownika
Rodriguez
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1252
Rejestracja: wt lip 14, 2009 8:23 pm

Re: W co chcielibyście zagrać?

wt paź 05, 2010 12:42 am

Za namową użytkownika Z. po raz wtóry umieszczam zaproszenie do przejrzenia tematu rekrutacyjnego:
Kroniki Nevendaaru
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

W co chcielibyście zagrać?

wt paź 05, 2010 8:37 am

erman pisze:
A ja ponawiam prośbę o jakąś sesje wprowadzającą w planescape najlepiej na d&d 3.5
Nie wiem na ile pomysł jest skończony, a na ile w fazie realizacji, ale szukając ciekawych szablonów rasowych natknąłem się na taką konwersję.

I szczerze powiedziawszy z chęcią bym nawet w coś takiego zagrał. Jakiś niski PL z możliwością awansu.


Przy okazji, czy ktoś mógłby mi wyjaśnić cel periodycznego usuwania wątku?
Ostatnio zmieniony wt paź 05, 2010 8:40 am przez Suldarr'essalar, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4566
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:59 am

W co chcielibyście zagrać?

śr paź 06, 2010 7:15 pm

W takim razie przed wyjazdem, na kolejną część urlopu (i powrotu tematu ze strony dreama), zadam pytanie:

Czy teraz - skoro zaczął się rok akademicki, znaleźliby się chętni na rozgrywkę w Mafię?
Setting i świat można dobrać wspólnie.

I drugie pytanie: czy znaleźliby się chętni na sesję w starego dobrego CP 2020 ? ;)
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: W co chcielibyście zagrać?

czw paź 07, 2010 7:05 pm

Zagrałby/poprowadził ktoś coś a fate 3ed? Wersja legends of anglere?
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

W co chcielibyście zagrać?

pt paź 08, 2010 11:54 am

Zagrałbym również w Planescape, najchętniej storytelling albo planeFATE

Poprowadzić zaś mogę Ravenloft albo (wariant) Masque of the Red Death. Na mechanice 3,5
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

W co chcielibyście zagrać?

pt paź 08, 2010 1:28 pm

dreamwalker pisze:
Poprowadzić zaś mogę Ravenloft
Wstępnie się zgłaszam, zawsze chciałem poznać Mgły :D
dreamwalker pisze:
albo (wariant) Masque of the Red Death.
Tego nie znam, mógłbyś podesłać linka? Prywatnie, coby forum nie zaśmiecać ;)
dreamwalker pisze:
Na mechanice 3,5
Po raz pierwszy, po raz drugi, sprzedane :) Masz gracza :)
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

W co chcielibyście zagrać?

pt paź 08, 2010 1:40 pm

Maque of The Red Death to epoka wiktoriańska + Ravenloft
Też na 3.5
Jest Dr. Jekyll i Mr Hyde, Frankenstein, Drakula i inne takie
Gothic Earth po prostu.

Myślę jednak, że na początek lepszy będzie sam Ravenloft.
Zaczniecie postaciami, które zostają wessane przez Mgły i muszą sobie jakoś zacząć radzić ...
Znajomość świata nie wymagana, dozwolone wszelkie dziwne postacie ze światów D&D, a jak ktoś się uprze, to nawet d20 Modern, a jak ktoś się bardzo uprze to nawet postacią z dowolnego innego systemu może zagrać.
W końcu RL jest jak Planescape - trafić tam może każdy. Różnica jest tylko w reakcji społeczeństwa. W Plane nowi nie dziwią ludności, w RL zbyt dziwnych nowych pali się prewencyjnie na stosie :-)
Ostatnio zmieniony pt paź 08, 2010 2:18 pm przez dreamwalker, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

Re: W co chcielibyście zagrać?

pt paź 08, 2010 3:11 pm

Ravenloft zapowiada się ciekawie, wstępnie się zgłoszę :D .
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

W co chcielibyście zagrać?

pt paź 08, 2010 3:46 pm

 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

W co chcielibyście zagrać?

sob paź 09, 2010 6:19 pm

erman pisze:
A ja ponawiam prośbę o jakąś sesje wprowadzającą w planescape najlepiej na d&d 3.5


dreamwalker pisze:
Zagrałbym również w Planescape, najchętniej storytelling albo planeFATE


Dołączam się do chętnych na sesje planescape chociaż osobiście woałbym bez mechaniki

Z wielką chęcią zagrałbym w WODowskiego Odmieńca, mam już nawet dość bogaty koncept postaci z rozbudowaną historią .
Ostatnio zmieniony sob paź 09, 2010 6:19 pm przez Brilchan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: W co chcielibyście zagrać?

sob paź 09, 2010 7:27 pm

Brilchan pisze:
erman pisze:
A ja ponawiam prośbę o jakąś sesje wprowadzającą w planescape najlepiej na d&d 3.5


dreamwalker pisze:
Zagrałbym również w Planescape, najchętniej storytelling albo planeFATE


Dołączam się do chętnych na sesje planescape chociaż osobiście woałbym bez mechaniki

Z wielką chęcią zagrałbym w WODowskiego Odmieńca, mam już nawet dość bogaty koncept postaci z rozbudowaną historią .



To ja będę kolejna chętna do Planescape'a.
BTW czy dopuszczone byłoby Half-Fiendish Variety? Pewnie bym zmieszała z jakimś elfem, niekoniecznie mrocznym. Albo! O! Yochlol!
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

W co chcielibyście zagrać?

sob paź 09, 2010 7:31 pm

Zireael pisze:
BTW czy dopuszczone byłoby Half-Fiendish Variety? Pewnie bym zmieszała z jakimś elfem, niekoniecznie mrocznym. Albo! O! Yochlol!


Na razie nie wiadomo bo MG do takiego przedsięwzięcia jest pilnie poszukiwany :razz: :wink:

Edit: link który podałaś nie działa
Ostatnio zmieniony sob paź 09, 2010 7:38 pm przez Brilchan, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
erman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 4:28 pm

Re: W co chcielibyście zagrać?

sob paź 09, 2010 7:31 pm

Problem jest w tym że każdy chce inny system do PS :)
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

W co chcielibyście zagrać?

sob paź 09, 2010 7:32 pm

Ja tam dalej trzymam gdzieś historię Fantarina z sesji PS-owej Agnostosa Symfonia Dusz
Gnomy podbijają Sfery! :D
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

W co chcielibyście zagrać?

sob paź 09, 2010 7:38 pm

erman pisze:
Problem jest w tym że każdy chce inny system do PS :)


Mogę się poświęcić i zgodzić się na tę mechanikę xD

dreamwalker pisze:
Ja tam dalej trzymam gdzieś historię Fantarina z sesji PS-owej Agnostosa Symfonia Dusz


Echh łezka w oku się kręci, pierwsza sesja forumowa w której startowałem, niestety z miernym skutkiem (z mojej winy zresztą). Koncepcja tamtej sesji była genialna :D zastanawiałem się nawet czy nie pożyczyć sobie konceptu tej wiedźmy z gadającymi larwami zamiast włosów

A Fantarin to chyba mignął w innej PSowej sesji na tym forum ? Ale szybko wtedy zrezygnowałeś
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

W co chcielibyście zagrać?

sob paź 09, 2010 8:16 pm

Nie, nie rezygnowałem, grałem do końca


BTW - wskrzesiłem Karczmę "Smocza Rzyć"
Ostatnio zmieniony sob paź 09, 2010 8:19 pm przez dreamwalker, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: W co chcielibyście zagrać?

sob paź 09, 2010 8:41 pm

Brilchan pisze:
Zireael pisze:
BTW czy dopuszczone byłoby Half-Fiendish Variety? Pewnie bym zmieszała z jakimś elfem, niekoniecznie mrocznym. Albo! O! Yochlol!


Na razie nie wiadomo bo MG do takiego przedsięwzięcia jest pilnie poszukiwany :razz: :wink:

Edit: link który podałaś nie działa


Offtop:
Ja pier... wszystko, co było do 3.5 na stronie Wizards, zniknęło właśnie!!! :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x W tym ten rewelacyjny artykuł. Czyli dobrze, że dwa dni temu ściągnęłam Half-Fiendish Variety w pdfie...


Jeśli chodzi o mechanikę, ja jestem za D&D 3.5.
 
Awatar użytkownika
erman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 4:28 pm

Re: W co chcielibyście zagrać?

sob paź 09, 2010 8:49 pm

Jeśli chodzi o mechanikę, ja jestem za D&D 3.5.


Popieram.
(Znajdzie się gm?)
 
Awatar użytkownika
Helldog
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 568
Rejestracja: sob sie 18, 2007 4:33 pm

Re: W co chcielibyście zagrać?

sob paź 09, 2010 8:59 pm

Zireael pisze:
Ja pier... wszystko, co było do 3.5 na stronie Wizards, zniknęło właśnie!!! :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x W tym ten rewelacyjny artykuł. Czyli dobrze, że dwa dni temu ściągnęłam Half-Fiendish Variety w pdfie...


Jeśli chodzi o mechanikę, ja jestem za D&D 3.5.

Nie, nie zniknęło. Ja nadal mam dostęp. Czy aby na pewno wpisałaś dobry link?
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: W co chcielibyście zagrać?

ndz paź 10, 2010 11:13 am

Helldog pisze:
Zireael pisze:
Ja pier... wszystko, co było do 3.5 na stronie Wizards, zniknęło właśnie!!! :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x W tym ten rewelacyjny artykuł. Czyli dobrze, że dwa dni temu ściągnęłam Half-Fiendish Variety w pdfie...


Jeśli chodzi o mechanikę, ja jestem za D&D 3.5.

Nie, nie zniknęło. Ja nadal mam dostęp. Czy aby na pewno wpisałaś dobry link?


Copy&Paste z moich zakładek, gdzie link był prawidłowy i używany od dawna. No nic, już wyjaśniłeś na Candlekeep.


To czekamy na jakiegoś chętnego MG do Planescape'a.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

W co chcielibyście zagrać?

ndz paź 10, 2010 6:07 pm

dreamwalker pisze:
Nie, nie rezygnowałem, grałem do końca


Wiem nie chodziło mi o" Symfonie..." ale o Zakon Kawalerów Tradycji Słonecznej

dreamwalker pisze:
BTW - wskrzesiłem Karczmę "Smocza Rzyć"


SUPER :D planowałem cię o to nawet prosić. Jak znajdę chwilę to dopiszę się tam i w Pieśni o Tiaremie :) czy będą komentarze do Smoczej Rzyci ?
Ostatnio zmieniony ndz paź 10, 2010 6:09 pm przez Brilchan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

W co chcielibyście zagrać?

ndz paź 10, 2010 6:12 pm

W Zakonie nawet nie zacząłem, Corrick po prostu wpisał mnie do graczy, bo myślał, że zagram.
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

W co chcielibyście zagrać?

ndz paź 10, 2010 8:27 pm

Moja chora wyobraźnia kreuje kolejne pomysły na sesje.
Nad którym mam się skoncentrować - czyli, w który chcielibyście zagrać?
Zastrzegam jednak że sesje będą z dość ograniczoną liczbą miejsc, a ewentualna rekrutacja nie pojawi się pewnie szybciej niż za dwa tygodnie.

1)Sesja w klimacie Fullmetal Alchemist + Steampunk. Anglia, XIX wiek, alternatywna rzeczywistość.
Służący w wojsku alchemicy zostają wysłani by rozwiązać zagadkowe zjawiska mające miejsce w pewnej niewielkiej szkockiej miejscowości.
Zagadka, kryminał, dużo knucia i myślenia, trochę akcji, pościgów.
Mechaniki brak lub d20 by określić atrybuty / umiejętności, ale bez mieszania mechaniki w alchemię.

2)Współczesny świat, niewielki meteoryt uderza w ziemię. Kilka godzin później nieznani sprawcy atakują konwój transportujący cenne znalezisko z ewidentnym celem kradzieży go. Tymczasem w innych miejscach świata mają miejsce dziwne, chociaż niekoniecznie nadnaturalne zjawiska.
Grupka rządowych agentów dostaje zadanie wyjaśnienia sytuacji.
Zagadka, pościgi, strzelaniny, przesłuchania, planowanie.
Być może wizja apokalipsy, albo czegoś takiego. W klimatach thrillerów sensacyjnych.
Storytell - mechaniki brak.

//Tutaj myślałem też nad wprowadzeniem następującego motywu : Gracz przejmuje kontrolę nad kilkoma postaciami. Nigdy naraz, zawsze kolejno. Raz jest prowadzącym przesłuchanie funkcjonariuszem policji, a chwilę później komandosem przeprowadzającym szturm na bazę terrorystów. Zupełnie jak film skupiający się raz na jednym, raz na drugim z bohaterów gdy są od siebie oddaleni. To pozwoliłoby uczestniczyć graczom w ważnych i ciekawych wydarzeniach, pomijając czasem zbędne i mniej istotne zdarzenia mające miejsce pomiędzy nimi.

3)Ponownie, współczesny świat. Mrok, deszcz, sekty, tajemnicze rytuały, krew, zbrodnia, seks, przemoc, narkotyki. Horror. Demony kontrolujące ludzi i ludzie próbujący kontrolować demony. Cała ta magia i nadprzyrodzony świat utrzymywany oczywiście w tajemnicy przed ludzkością.
Sesja mroczna i tajemnicza. Poważna i ponura. Zdecydowanie 18+.
Storytell - mechaniki brak. Być może jak w pierwszym przypadku, d20 dla określenia najbardziej podstawowych cech postaci, ale bez rzucania.

4)Inspirowane powyższym, ale nastawione bardziej na magię, akcję i walkę. Ratowanie świata i obijanie złych tyłków magicznymi pociskami. Więcej iskier i eksplozji niż krwi i niepotrzebnej śmierci, chociaż z całą pewnością nie cukierkowo i radośnie.
System : M&M lub ewentualnie inny który uznam za odpowiedni (czekam na sugestie).
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

W co chcielibyście zagrać?

ndz paź 10, 2010 8:54 pm

DibiZibi pisze:
3)Ponownie, współczesny świat. Mrok, deszcz, sekty, tajemnicze rytuały, krew, zbrodnia, seks, przemoc, narkotyki. Horror. Demony kontrolujące ludzi i ludzie próbujący kontrolować demony. Cała ta magia i nadprzyrodzony świat utrzymywany oczywiście w tajemnicy przed ludzkością.
Sesja mroczna i tajemnicza. Poważna i ponura. Zdecydowanie 18+.
Storytell - mechaniki brak. Być może jak w pierwszym przypadku, d20 dla określenia najbardziej podstawowych cech postaci, ale bez rzucania.


Mmmm, TO MI SIĘ PODOBA. Pytanie czy nasze postaci również mogą być związane z magią? Bo od dawna chodzi mi po głowie pomysł na postać młodego inteligentnego czarnego chłopaka który dał się namówić na jedną akcje obrobienia lombardu i przez przypadek wchodzić w kontakt z artefaktem który przemienia go w wilkołaka. Chciałbym odegrać tę postać w konwencji walki o człowieczeństwo czy zatraci się w zwierzęcych instynktach ? a może cała sytuacja jest alegorią dojrzewania w brutalnym świecie który tego od niego zawsze wymagał ? Czy warto walczyć z tym co daje nam hedonistyczną przyjemność i pozwala zaznać wolności?

Możesz dać mu słabości jakie chcesz sam ci kilka podpowiem :wink: (np. kuszenie przez te demony albo sekty na co jako myśliwy byłby pewnie podatny ) od dawna myślałem nad koncepcją tej postaci bo planowałem zrobić opowiadanie. Ale z pewnością uda mi się doskonale ją odegrać w storytellu tym razem nie zawiodę jak poprzednim razem. Najwyżej zrezygnuję z kilku innych sesji jeżeli ta wypali :D
Ostatnio zmieniony ndz paź 10, 2010 9:03 pm przez Brilchan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

W co chcielibyście zagrać?

ndz paź 10, 2010 9:02 pm

Brilchan pisze:
Pytanie czy nasze postaci również mogą być związane z magią?


Tak.
To, na ile i dlaczego pozostaje jeszcze na etapie planowania, ale na pewno gracze mogliby, w mniejszym lub większym stopniu, korzystać z magii.

Brilchan pisze:
przez przypadek wchodzić w kontakt z artefaktem który przemienia go w wilkołaka.


Opcja stawania się wilkołakiem po kontakcie z artefaktem jest ciekawa, ale chyba raczej odpada. Chociaż wilkołaka na tym etapie nie wykluczę. Oczywiście o ile nie masz na myśli koksów w stylu z Underworld.

Btw artefaktów. Myślałem nad sesją w stylu Warehouse 13, ale ten pomysł odrzuciłem bo zupełnie nie mam pomysłu na ciekawą fabułę :)
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

W co chcielibyście zagrać?

ndz paź 10, 2010 9:04 pm

Dibi - zainwestuj w nwoda i kilka dodatków :)
Poprowadzisz magi, łaki i inne vampiry.
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

W co chcielibyście zagrać?

ndz paź 10, 2010 9:12 pm

Jeśli polecacie nwoda to mogę to przemyśleć, ale :
1)Sesja nie ma być wojną magów, wilkołaków i wampirów, czy czego innego.
2)Mechanika nie jest potrzebna więc jej nie będzie.
3)Świat tworzę ja więc gotowy nie jest mi potrzebny.
4)Nie mam podręczników i nie specjalnie chce mi się uczyć kolejnego systemu / settingu.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 51

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości