Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

W co się teraz gra?

pn sty 21, 2013 9:20 pm

Yo, witam.
Dawno mnie nie było na figurkowym. Od lat chodzi za mną nieodparta chęć zagrania znowu w jakiegoś bitewniaka. Po moim kochanym Warzonie niestety raczej nic nie zostało (a może jednak? ktokolwiek coś wie??) i przeglądałem sobie ostatnio systemy figurkowe. W co się teraz gra? Chodzi mi o grę która żyje, z jakąś tam sceną turniejową, do zagrania w którą nie ma wielkich problemów ażeby znaleźć kogoś do zabawy. Już dawno zaciekawiło mnie Infinity, ta gra jest wydawana? Gracie w coś teraz? Jako, że jestem poza krajem, i w tym roku będę wpadał po prostu na jakieś konwenty do pl nie pytam o konkretne miasto. Aczkolwiek jak są ludzie z Krakowa, którzy się w coś bawią, chętnie przeczytam.

Pozdro.
Ostatnio zmieniony pt sty 25, 2013 12:53 am przez Umbra, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Szponer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 159
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 5:39 pm

Re: W co się teraz gra? Inifnity?

wt sty 22, 2013 1:59 am

Infinity ma swoją ligę w paru miastach (m.in. w Warszawie). Odpowiada za nie Corvus Belli, gra prężnie się rozwija, został niedawno wydany campaign book. Nowe figurki wychodzą na bieżąco. Dystopian Wars ma nawet sporo fanów (ale nie wiem, jak w Krakowie) podobnie jak Flames of War, w Warszawie chyba są nawet jakieś turnieje. Ogniem i Mieczem organizuje cyklicznie turnieje. Mieli mistrzostwa na Polach Chwały w zeszłym roku.

Podobno polski system, Umbra Turris cieszy się jakimś zainteresowaniem, ale nie znam żadnego człowieka, który w to gra.

Ah, oczywiście Młotek jeszcze...
Ostatnio zmieniony wt sty 22, 2013 2:10 am przez Szponer, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: W co się teraz gra? Inifnity?

wt sty 22, 2013 11:33 am

Młotek nigdy w życiu, nie po to chcę wydać kasę, żeby się nudzić :wink: Przerabiałem już kilka systemów ale to było lata świetlne temu. Hm, polski system z moim nickiem w nazwie, mówisz? : D
Ok, dzięki obczaję sobie te systemy. Infinity ma bardzo ładne figurki, i systemy skirmishowe są jak najbardziej fajne (WZ też nie był od tego daleki) ale nie mogę pobrać zasad po polsku ze strony oficjalnej. Link jest uszkodzony, znasz może jakieś inne źródła? Bo nie udało mi się znaleźć. Dzięki za odpowiedź!

Pozdro.

edit: Właśnie przeglądałem figurki i rzuciłem oko na zasady, co do tego polskiego systemu. Aczkolwiek wolę w grach figurkowych motywy sci-fi, bądź z wykorzystaniem tych motywów, jak broń palna chociażby. Fixy do Umra Turris niby nie najbrzydsze, ale to nie to, kilka przypomina warhammera, a kilka coś innego. Szczególnie wilkołaki. Właśnie jak z tą grą, co miała takie bardzo ładne figurki, na okrągłych podstawkach, wśród których było dużo takich fajnych wilkołaków. Gra była jak najbardziej fantasy, pewnie Ci to co napisałem wiele nie mówi ; p ale może jednak.
Ostatnio zmieniony wt sty 22, 2013 11:41 am przez Umbra, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

W co się teraz gra? Inifnity?

wt sty 22, 2013 11:36 am

Lata świetlne są jednostką odległości a nie czasu.
 
Awatar użytkownika
Szponer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 159
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 5:39 pm

W co się teraz gra? Inifnity?

wt sty 22, 2013 11:40 am

Proszę: http://wargamer.pl/index.php?catId=1280 aczkolwiek nie wiem, czy polskie zasady są na bieżąco uaktualniane. Wszyscy korzystają z angielskich, bo w tej formie wychodzą wszystkie zmiany (i po hiszpańsku;)).

Ogniem i Mieczem jest całkiem ok, 15mm jest dosyć wdzięczna do malowania, podręcznik też nieźle wydany. Można kupić gotowe podjazdy.
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: W co się teraz gra? Inifnity?

wt sty 22, 2013 11:43 am

gacoperz dzięki za przydatnego posta.

Dzięki Szponer, szukałem wczoraj na wargamerze, nawet do Sosny chciałem napisać : p ale gg już chyba nie używa. Poczytam i zobaczymy z czym to się je.
Ostatnio zmieniony wt sty 22, 2013 11:44 am przez Umbra, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Szponer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 159
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 5:39 pm

Re: W co się teraz gra? Inifnity?

wt sty 22, 2013 12:06 pm

Myślę, że ten cykl artykułów może Ci się przydać, pisze go mój znajomy, który trochę w Infinity siedzi: http://www.grybezpradu.pl/blog/2012/04/12/infinity/
Ostatnio zmieniony wt sty 22, 2013 2:19 pm przez Szponer, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: W co się teraz gra? Inifnity?

wt sty 22, 2013 6:03 pm

A jak z grami Hordes i Warmachine. Właśnie oglądam sobie figurki, ale nie wygooglałem żadnego forum, ani oficjalnej polskiej strony. Wiecie coś na ten temat?
 
Awatar użytkownika
Szponer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 159
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 5:39 pm

W co się teraz gra? Inifnity?

wt sty 22, 2013 6:09 pm

Hmm... Ktos gra. Nie wiem, jak z turniejami, ale znam kogoś zainteresowanego tematem, wiec moge podpytac.
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: W co się teraz gra? Inifnity?

wt sty 22, 2013 6:12 pm

Będę wdzięczny, naprawdę :)
 
Awatar użytkownika
Szponer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 159
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 5:39 pm

W co się teraz gra? Inifnity?

wt sty 22, 2013 6:22 pm

Spoko, zobacze co da sie zrobic:)
 
Awatar użytkownika
oggr
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw lip 23, 2009 4:27 pm

W co się teraz gra? Inifnity?

czw sty 24, 2013 2:42 pm

Grtwa się głównie w WFB i WH40 reszta to często bardzo rzadko występuje. Sam chętnie bym pograł w coś nowego i zobaczył jak swiat poszedł do przodu:D
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

W co się teraz gra? Inifnity?

czw sty 24, 2013 3:12 pm

Batl i 40K są najpopularniejsze, co do tego nie ma wątpliwości. Ale systemów na rynku jest masa, by wspomieć chociażby flames of war, czy warmachine/hordes. Jest takie czasopismo wargames ilustated które zbiera wszelkiego rodzaju gry tego typu i co numer można się doszukać tam kilku-kilkunastu systemów, czasami, echem... dość egzotycznych :razz: ( np. naziści kontra diozaury :lol: ).
 
Awatar użytkownika
oggr
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw lip 23, 2009 4:27 pm

W co się teraz gra? Inifnity?

czw sty 24, 2013 3:59 pm

Taa znam też WWI fantasy, francuskie halfingi, niemieckie gobliny, rosyjskie krasnoludy:D
Polecam grać w te popularniejsze łatwiej znaleźć przeciwnika. Na stronie robie ranking bitewniaków w polsce, wtedy będzie barometr na bieżąco co jast najpopularniejsze.
 
Ognat
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: sob lis 07, 2009 11:21 am

Re: W co się teraz gra? Inifnity?

czw sty 24, 2013 5:08 pm

To akurat prawda by przybliżyć skalę wystarczy powiedzieć, że podręcznika do OiM sprzedało się ponad 600 sztuk więc do takiego WFB czy W40k trochę nie ma podejścia.
 
Awatar użytkownika
oggr
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw lip 23, 2009 4:27 pm

W co się teraz gra? Inifnity?

czw sty 24, 2013 5:50 pm

Ok szkoda że nie ma statystyk ile OiM ściągnięto z neta:D bo statystyki sprzedaży to w tym momencie mało mają z rzeczywistością wspólnego. Powiedziałbym że raczej grających w Polsce w OiM będzie około 1000 osób. Niestety największą przeszkodą w rozwoju wargamingu jest ciężkie dojście do podręczników, a jeśli chodzi o figurki to jest jeszcze gorzej. Sam pochodzę ze wsi i małego miasta -tam był i jest dalej problem dostać nawet podręcznik warhammera RPG, a co dopiero o bitewniakach mowa. Podobnie jest z figurkami, sklepy z figsami są w większych miastach (wojewódzkie, ew dawne wojewódzkie -ale to już rzadkość) a ich ceny są spore nawet jak na warunki ludzi pracujących. Na zachodzie na takie gry stać każdego -sam widziałem Mega Store z grami w Irlandii, tam na wejsciu stały poradniki, dodatki, boxy i settingi do wszystkich znanych mi w polsce jedynie ze słyszenia gier. Zapomniałem dodać że sklep ten stał w dziurze liczącej z grubsza z 20tyś mieszkańców, a sklep był taki że w wawie takiego nie znajdziesz:/ oto nasza rzeczywistość. Warto byłoby pokazać młodym, ale i nie tylko że warto się zabrać za granie w takie gry, bo są systemy niedrogie a figurki albo samemu się konwertuje, albo szuka tańszych odpowiedników.
 
Ognat
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: sob lis 07, 2009 11:21 am

Re: W co się teraz gra? Inifnity?

czw sty 24, 2013 8:08 pm

Nie wie ile ściągnięto z neta, jak kiedyś szukałem to nie znalazłem :D A co do cen, to hobby jakieś najtańsze nie jest ale też bez przesady- OiM grywalna armia to ok 200-250zł, Infinity podobnie. To nie jest 1,5 tys jakie trzeba zainwestować w WFB by grać na jakieś senowne punkty.
 
Awatar użytkownika
oggr
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw lip 23, 2009 4:27 pm

W co się teraz gra? Inifnity?

czw sty 24, 2013 9:22 pm

Dla człowieka pracującego 200zł to nie problem, z tym ze większość młodych nie ma takiej kasy. Owszem WFB to trzeba by kopalnie złota mieć trzeba. Jak wpadniesz w jedną armię to już się z niej nie wycofasz.
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: W co się teraz gra? Inifnity?

czw sty 24, 2013 10:01 pm

oggr pisze:
Taa znam też WWI fantasy, francuskie halfingi, niemieckie gobliny, rosyjskie krasnoludy:D
Polecam grać w te popularniejsze łatwiej znaleźć przeciwnika. Na stronie robie ranking bitewniaków w polsce, wtedy będzie barometr na bieżąco co jast najpopularniejsze.


No ja przypadkowo kliknąłem w konfrontację (ona jeszcze żyje? tzn. jakaś firma to wydaje?) i nie mogę zmienić swojego głosu : P

Wiem, że najwięcej się gra w młotki, ale WFB odpuściłem sobie ledwo zacząłem i to było jakieś 10-11 lat temu, nie mam zamiaru w to grać, nuda panie. Myślałem kiedyś o czterdziestce ale to też nie to. Ogólnie znowu próbuje zebrać armię do Warzone'a, teraz grają tylko maniacy, ale w Krakowie i Warszawie (choć nie tylko) znam sporo osób, więc meczyki będą możliwe. Jednak chciałem, jak pisałem w poście, pograć w coś żyjącego również. I tu niestety nie ma dużego wyboru, gdyż wśród bitewniaków preferuję sci-fi. Jedynym systemem jaki póki co mnie zainteresował jest właśnie Infinity, niestety figurki trochę zbyt idą w mangę jak dla mnie miejscami, ale może to przeboleję. Tak czy siak póki co nic nie kupiłem, może jeszcze znajdzie się coś fajniejszego :P Zasady przeczytałem, teraz chcę dorwać hordes i warmachine.

Pozdro.
 
Awatar użytkownika
oggr
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw lip 23, 2009 4:27 pm

W co się teraz gra? Inifnity?

czw sty 24, 2013 10:27 pm

Ja polubiłem WFB bo grywałem w WFRP ale po jakims czasie czulem niedosyt spory. Najbardziej zaczął mnie denerwować styl gry ludzi, bo wszyscy chcą grać na zasadach turniejowych co dla mnie jest głupie i niszczy fun. Bo co to za frajda wygrywać całą grę, otoczyć gościa i w następnej turze wbić go w ziemię, skoro w ostatniej turze wyskoczy rozwali kilku mięczaków i ma male zwycięstwo? Ja też lubie klimat SF bardzo on mi się podoba, dla tego chętnie bym zagrał w Warzone -pamiętam jako dzieciak mały wpadłem na gazetę z jego opisem. Wow to były czasy hehe ale niestety nikt tego nie znał wtedy. Teraz robie swoją gierkę, trochę tego trochę tamtego za pół roku wypuszczę betę. Mam ambicję zrobić grę dla każdego i na każdą kieszeń. W planach mam dalej zrobić kiedyś SF jakieś fajne, ale problemem są figsy które są dosyć drogie w tej konwencji.
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

W co się teraz gra? Inifnity?

czw sty 24, 2013 10:52 pm

Gra sie w czterdziestke...

osobiscie nie lubie infy bo modele mnie nie przekonuja, choc ludzie mowia, ze swietne zasady.
 
Awatar użytkownika
oggr
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw lip 23, 2009 4:27 pm

W co się teraz gra? Inifnity?

czw sty 24, 2013 11:03 pm

Figurki mozna sobie przekonwertować i grać innymi w czym jest problem? Nigdy nie przekonywały mnie gry w których nie dawało się tego robić. W WH40 chętnie bym sobie pogral też, dawno już nie mam z kim grać niestety.
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

Re: W co się teraz gra? Inifnity?

czw sty 24, 2013 11:19 pm

oggr pisze:
Figurki mozna sobie przekonwertować i grać innymi w czym jest problem? Nigdy nie przekonywały mnie gry w których nie dawało się tego robić. W WH40 chętnie bym sobie pogral też, dawno już nie mam z kim grać niestety.


Ja gram regularnie w klubie co tydzien, tyle, ze nie dam rady co tydzien latac do Polski ;P

Mam BA i zaczynam grac turniejowo. Narazie dwie przegrane, dwa remisy i same wygrane.

Jak ktos mi powie, ze nie da sie grac w ataku na nowych zasadach, nie ma racji. Wczoraj wlasnie przegralem bo bylem bardzo zmeczony i zrobilem dwa bledy w turze 6, ktore kosztowaly mnie utrate jednego objectiva no i przegralem 3-5 zamiast wygrac 6-5.

Gralem przeciw DA, cala armia na piechocie! Przeciwnik mial 15 terminatorow i strzelala w niego cala moja armia w kilku turach i nie wukulal ani jednej 1. Albo ma wazone kosci, ale mial jakies boskie szczescie... ;p

Prawie mu wyczyscilem stol, zostalo mu doslownie 5 modeli - terminatorow... tyle starczylo, zeby zdobyc 3VP za objectiva..

zart :stupid: normalnie, zart, ze ja nie mialem wygranej za taka bitwe.
 
Awatar użytkownika
Szponer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 159
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 5:39 pm

W co się teraz gra? Inifnity?

czw sty 24, 2013 11:20 pm

Młotek jest po prostu u nas najstarszy, co wcale nie oznacza, że inne systemy nie istnieją w tym małym środowisku. Jak już wspomniałam, Infinity ma swoją ligę, a Ogniem i MIeczem swoje mistrzostwa i nie zapowiada się na razie, żeby te systemy miały zniknąć.
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

Re: W co się teraz gra? Inifnity?

czw sty 24, 2013 11:36 pm

Szponer pisze:
Młotek jest po prostu u nas najstarszy, co wcale nie oznacza, że inne systemy nie istnieją w tym małym środowisku. Jak już wspomniałam, Infinity ma swoją ligę, a Ogniem i MIeczem swoje mistrzostwa i nie zapowiada się na razie, żeby te systemy miały zniknąć.


W to nie watpie. OiM jest piekny, bardzo wspieram polskie systemy i autorow, czy firmy. Zawsze staram sie kupowac modele, czy elementy do konwersji od Scibora czy Micro Art. Co do OiM to napewno blizej sie zaprzyjaznie z zasadami i modelami w swoim czasie :)
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: W co się teraz gra? Inifnity?

czw sty 24, 2013 11:57 pm

oggr jak będziesz testował grę to chętnie się załapię :wink:
William widzę, że mamy do siebie godzinkę drogi z hakiem, ja w northampton siedzę, może jakiś meczyk? :)
W ogóle dawno Cię nie widziałem na poltku, fajnie, że wróciłeś. Albo to ja za rzadko zaglądałem na bitewny.

Ja planuje być w kraju w tym roku raz na miesiąc minimum, z czego chcę odwiedzić przynajmniej 3 konwenty, może uda się spiknąć gdzieś na którymś z nich (przy okazji sobie relację zrobisz) i zrobić zabawę w figurki mniej popularne, albo już nie wydawane jak Warzone właśnie. Będę dawał znać, gdzie się będę wybierał.
 
Awatar użytkownika
oggr
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw lip 23, 2009 4:27 pm

W co się teraz gra? Inifnity?

pt sty 25, 2013 12:01 am

Tak ale prawda jest taka że jednak jest to światek zamknięty bardzo. Ludzie grają głównie w duzych miastach, a wiem że w mniejszych gdyby było info to wielu chętnie by pogralo. Ja mam armię średniowieczną wydałem około 120zł ale mam walizkę całą. Warto przyciągnąć młodych do tego.
z własnego doświadczenia powiem tak na zachodzie sporo ludzi gra w wieku 40+ u nas jest to odsetek, choć gdy prowadziłem pierwsze bety przyszli ludzie z ulicy prawie w wieku od 8 do 50lat i gdy zobaczyli że nie jest to tylko głupia zabawa żołnierzykami to zaczęli nas rozpytywać gdzie takie gry mozna dostać. Mój problem polega na tym że grywałem dawno i miałem długa przerwę, dla tego mam głoda bitwowego:D

Ja będę na Pyrkonie i może Polcon, ale ludzie mi odradzają.
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

W co się teraz gra? Inifnity?

pt sty 25, 2013 12:02 am

Spoko, jestes mile widziany w klubie. Kazda sroda o 19:00 :)

w40k gram do 2k max, bo nie mam wiecej czasu.

Od 8 miesiecy gram w 40k, wczesniej gralem WH, ale sprzedalem prawie cala armie. Poza tym mam metalowe modele z confy.
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Re: W co się teraz gra? Inifnity?

pt sty 25, 2013 12:05 am

Zawsze są dylematy - a to w co grać, albo za co do grania coś kupić. No i trzeba mieć z kim grać - jak nie ma przeciwników, to nie ma się po co zaczynać, bo grać samemu z sobą jakoś nie wypada ( choć znam gościa który takie rzeczy odstawiał :) ).

Młotek jest po prostu u nas najstarszy, co wcale nie oznacza, że inne systemy nie istnieją w tym małym środowisku. Jak już wspomniałam, Infinity ma swoją ligę, a Ogniem i MIeczem swoje mistrzostwa i nie zapowiada się na razie, żeby te systemy miały zniknąć.

Młotek jest po prostu najbardziej ustabilizowany - ma najbardziej rozbudowany świat, masę modeli, względnie sensowne zasady i spore ople do popisu dla malowania i konwersji. Ale i inne systemy go gonią i to nie bez sukcesów. Jak wiem, Flames of war też ma swoją ligę, sam parę lat temu miałem niemałą przyjemność w paru turniejach uczestniczyć.
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

W co się teraz gra? Inifnity?

pt sty 25, 2013 12:07 am

Eh.. bitewniaki to moje cale zycie ;P w sumie to pol, ale mimo wszystko glownie bitewniaki, mam pare karcianek, mam skirmisha czy planszowki.

Jednak te polaczenie modelarstwa, swietnych ksiazek, pieknych stolow i zacietej walki na turnieju jest nie do przebicia.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość