Zrodzony z fantastyki

 
Nabuchodonozor
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: pn lis 11, 2013 1:18 pm

W czym jeszcze może gnomowi pomóc węch?

pn lis 18, 2013 10:43 pm

Przyszło mi dziś do głowy, że skoro gnom wg podręcznika ma tak dobry węch, że dzięki niemu ma bonus do testów alchemika to jak to wpłynie np na zawód Piwowara? W końcu i tutaj węch przy warzeniu piwa może mieć wielkie znaczenie tak jak przy warzeniu eliksirów. No i czy ten genialny węch może np zdradzić mi obecność kogoś w pobliżu, lub w inny sposób wspomóc w podróży?
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

W czym jeszcze może gnomowi pomóc węch?

wt lis 19, 2013 9:45 am

Nabuchodonozor pisze:
No i czy ten genialny węch może np zdradzić mi obecność kogoś w pobliżu, lub w inny sposób wspomóc w podróży?

Od tego masz stosowny atut "węch" opisany w podręczniku MP :) . Wywąchiwanie wrogów i tropienie jak najbardziej podeń podchodzą.
 
OsA_88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: czw sie 26, 2010 6:20 pm

W czym jeszcze może gnomowi pomóc węch?

wt lis 19, 2013 9:54 am

Jeżeli czegoś nie ma w podręczniku, należy to obgadać z własnym MG.

Osobiście pewnie dałbym jakąś małą premię do testów piwowarstwa, wiedzy natura/tajników dziczy (identyfikowanie ziółek) czy innych rzeczy, które gracz by podał.

Nie koniecznie dałbym premie do odnajdywania osób (od tego jest zdolność węch)... ale przeszukiwanie w celu znalezienia kuchni/jedzenia? Czemu by nie.

Ogólnie bardziej bym się skupił na drobnych, fabularnych bonusach niż na czymś, co może namieszać w mechanicznej stronie rozgrywki
 
Nabuchodonozor
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: pn lis 11, 2013 1:18 pm

W czym jeszcze może gnomowi pomóc węch?

wt lis 19, 2013 2:45 pm

OsA_88 pisze:
Jeżeli czegoś nie ma w podręczniku, należy to obgadać z własnym MG.

W ten sposób można by odpowiedzieć na niemal każde pytanie na tym forum. Jednak to jest miejsce na dyskusję. To oczywiste, że pogadam o tym z MG, niemniej skoro mogę zapytać bardziej doświadczonych graczy, a przy okazji trochę podratować to forum przed niechybną śmiercią to czemu by tu nie napisać?
W każdym razie dziękuję za resztę Twojej wypowiedzi. Wiem, że mój pomysł mógłby namieszać w mechanice. Ogólnie to jest mój problem jako gracza- ciężko mi się przyzwyczaić do tego, że mechanika ogranicza mi mocno fabularność, a wręcz momentami jej przeczy. Pomysły przeze mnie podane to jedynie przykłady, choć o tym piwowarstwie myślę poważnie. Wprawdzie mam 6 rang w tym zawodzie, a i roztropności niemało, ale czemu by nie spróbować. Z resztą mechanika nie jest w stanie przewidzieć wszystkiego. Pytania z cyklu "jak byście podeszli do takiego zagadnienia?" pomagają mi wyznaczyć granicę między tym co mi fabularnie wolno a co nie w D&D.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość