Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

sob maja 23, 2009 9:58 pm

Podobno idą jak głupie :)

Co mi tam, nie będę czekał na dodruk. Jedno zamówienie w Rebelu - KA-CHING! :razz:
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

sob maja 23, 2009 10:22 pm

Widzę, że w Rebelu nie ma dodawanej kości Q-W.
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

sob maja 23, 2009 11:49 pm

Yup, to trochę dziwne, ale tak jest. Być może problem z tym, że jeszcze tych kości nie ma?

Kości Klanarchiowe kupię sobie pewnie w większej ilości (z 10?), gdy będzie można je kupować na sztuki. Na razie, jako WoDziarz, k-dziesiątek naprawdę mam wystarczająco wiele ;)
 
Awatar użytkownika
WekT
Grafik
Grafik
Posty: 189
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:05 pm

ndz maja 24, 2009 11:01 am

Mam ostatnio dużo do roboty, więc zamiast książek zaglądam do komiksów, bo na te pierwsze nie mam siły patrzeć.
Czekam na zamówioną Klanarchię.

Urzekło mnie ostatni w którymś z komentarzy Furiatha, że jest przeciw dokładnemu opisowi świata, żeby była możliwość dowolnej jego kreacji przez grających :)
jestem zdecydowanie za. i przeglądając wczoraj W Poszukiwaniu Ptaka Czasu gdzie postacie natykają się właśnie na różne specyficzne klany i przemierzają rejony prastarych ruin stwierdziłem że to jest to.
Stwierdziłem ostatnio że nazbyt opisane światy- nowy Warh i po części moje złe podejście do świata EBerrona trochę mnie blokują.

Zajrzałem sobie przed chwilą do opisu świata. Technologii itp.
I tak się teraz zastanawiam czy komiks GAIL miał jakiś wpływ na Klanarchię
bo istnieje spore podobieństwo zarówno w technologii, świecie jak i estetyce??
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

ndz maja 24, 2009 12:32 pm

Zastanawia mnie jedno. Skoro nie ma "dokładnego opisu świata" (co przez to rozumiesz Furiath dokładnie, opisy miejsce po miejscu, jak w Monastyrze, opisy poszczególnych społeczności?), to co, poza obrazkami, zapełnia te 424 strony? Co tam jest oprócz obrazków i mechaniki?

Osobiście wolę podejście nWoDowskie, dużo szczegółowych opisów, ale wszystkie pisane z założeniem opcjonalności, by dało się ich pozbyć i je podmienić w razie potrzeby. Nie trzeba unikać złożoności i dokładności opisu by nie ograniczać graczy.

Jestem bardzo ciekaw jak dokładnie w Klanarchii to zostało rozwiązane i na ile rozwiązanie to będzie mi pasowało.
 
Awatar użytkownika
Drejfus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 123
Rejestracja: ndz lis 09, 2008 6:49 pm

ndz maja 24, 2009 8:12 pm

Jeśli zamówię Klanarchię w przedsprzedaży, to kiedy spodziewać się dotarcia podręcznika? Po paru dniach czy może np.dotrze do mnie równo z dniem premiery?

Pytam się, gdyż jestem całkowitym laikiem jeśli chodzi o kupowanie czegokolwiek w przedsprzedaży :wink:
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

ndz maja 24, 2009 8:51 pm

Nie wiem jak bedzie w przypadku K, ale jak zamawialem cos przedpremeirowo w copernicusie, to zawsze mialem predzej niz pojawialo sie info, ze juz mozna kupic.
 
Awatar użytkownika
MagoKrator
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 2:03 pm

ndz maja 24, 2009 9:07 pm

Chavez pisze:
Nie wiem jak bedzie w przypadku K, ale jak zamawialem cos przedpremeirowo w copernicusie, to zawsze mialem predzej niz pojawialo sie info, ze juz mozna kupic.


Zamawiałeś przez sklep Copernicusa? Czy jest szansa, że Klanarchia zamówiona na Rebelu przyjdzie wcześniej czy dopiero w dniu premiery pójdzie od Copernicusa do Rebela, a potem do mnie? To o tyle ważne, że nie wiem, czy będzie miał kto odebrać przesyłkę w innym terminie.

I ile wcześniej? Bo już mam niezły apetyt na Klanarchię :P
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

ndz maja 24, 2009 9:12 pm

MagoKrator pisze:
Zamawiałeś przez sklep Copernicusa?

Tak, przez sklep Copernicusa. Ale mowie - nie wiem jak planuja robic z Klanarchia.
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

ndz maja 24, 2009 9:18 pm

Rebel na pewno wysyła ze swojego magazynu, a skoro wrzucił do katalogu, to pewnie już ma na stanie, albo spodziewa się na dniach mieć. Oni raczej nie biorą kasy od ludzi za coś, czego nie ma w magazynach.

Pytanie brzmi raczej czy Copernicus pozwoli Rebelowi wysyłać tak wcześnie, jak sam to będzie (o ile będzie) robił. Mam nadzieję, że tak. Przed chwilą zadałem pytanie (jeszcze aktywnemu) Arturowi Jedlińskiemu z Rebela, ale się po angielsku zdezaktywował. Zobaczymy, może rano będzie bardziej rozmowny :razz:

PS: Furiath, możesz odpowiedzieć na moje wcześniejsze pytanie?
 
hallucyon

ndz maja 24, 2009 9:50 pm

Kastor Krieg pisze:
Furiath, możesz odpowiedzieć na moje wcześniejsze pytanie?

Za miesiąc sam się przekonasz, czym zapełniono te 424 strony. :wink:
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

ndz maja 24, 2009 9:54 pm

Beeep. Zła odpowiedź :)
 
Awatar użytkownika
Siman
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 400
Rejestracja: wt lis 16, 2004 3:34 pm

ndz maja 24, 2009 10:58 pm

Zastanawia mnie jedno. Skoro nie ma "dokładnego opisu świata" (co przez to rozumiesz Furiath dokładnie, opisy miejsce po miejscu, jak w Monastyrze, opisy poszczególnych społeczności?), to co, poza obrazkami, zapełnia te 424 strony? Co tam jest oprócz obrazków i mechaniki?

Opis świata jest jak najbardziej. Furiathowi chodzi o to, że do podręcznika nie trafiły informacje, które poprawiają samopoczucie symulacjonistom, ale na sesji przydają się raz na ruski rok jeśli w ogóle - takie jak historia świata rok po roku, informacje o tym, jak przebiegają szlaki handlowe, gdzie i w jakiej liczbie znajdują się wszystkie klany albo geofizyka planety.

Są za to informacje o tym, jaka jest mentalność ludzi na Rubieży, jaki poziom cywilizacyjnego rozwoju, jak wygląda podróżowanie albo typowy klan - to, co na pewno przyda się w grze. Są jeszcze klimaciarskie wstawki Senmary mające wkręcać w klimat świata, ale zostały napisane najpóźniej i nie było ich jeszcze w wersji betatesterskiej - dlatego też ich nie widziałem i nie wiem, jak wyglądają i w jakiej są liczbie.
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

ndz maja 24, 2009 11:01 pm

Aha, to jestem uspokojony. Tego, czego nie ma widzieć nie chciałem, tego co jest oczekiwałem od podręcznika. Znaczy się, będzie dobrze :papieros:

Dzięki za cynk, Siman :spoko:
 
Awatar użytkownika
Scobin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4449
Rejestracja: śr lis 07, 2007 2:04 pm

pn maja 25, 2009 8:58 am

Zamówione.
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

pn maja 25, 2009 2:25 pm

Kastor, Siman mnie wyręczył :)

Niedługo wrzucę spis treści, abyście mieli pojęcie co zapełnia te 424 strony.
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

pn maja 25, 2009 2:30 pm

Super. Ja i tak już klepnąłem zamówienie z Rebela, ale chętnie się dowiem jak rozłożyliście podręcznik :)
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

wt maja 26, 2009 4:31 pm

W Rebelu widzę, że zaistniała możliwość zakupu kości Q-w do Klanarchii:
http://www.rebel.pl/product.php/1,629/1 ... rchia.html

Po przeliczeniu, okazuje się, że "Pakiet dla drużyny" u Copernicusa posiada gratisowy bonus, który normalnie kosztuje 20 zł (ok. 4 zł za kość).
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

wt maja 26, 2009 4:35 pm

Yyy... Dlaczego siedem :?:

Furiath, czy siedem kości ma jakieś znaczenie dla mechaniki Klanmarchwii, np. "maksymalna teoretyczna pula na łeb gracza", jak 10 kości w nWoDzie, albo "trzeba tylko góra 3-4 kości na test, więc więcej niż siedem nie trzeba w zasadzie", or samfink? Bo ta liczba siedmiu kostek jest co najmniej dziwaczna i niezrozumiała. :neutral:

Poza tym, widzę że panowie z Rebela albo się tropnęli, albo dostali kostki od QW dopiero, bo już widnieje:

Do podręczników kupionych w przedsprzedaży dodawana jest mapa świata oraz jedna kość k10 stworzona specjalnie do tego systemu przez renomowaną pracownię Q-Workshop

pod opisem Klanarchii za 99.95 zeta. ( http://www.rebel.pl/product.php/1,1428/ ... lowny.html )
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

wt maja 26, 2009 4:46 pm

Kastor Krieg pisze:
Yyy... Dlaczego siedem ?

Siedem, bo Q-W ustaliło, że będzie w blistrach siedem. Nie idzie za tym, żaden argument merytoryczny związany z zasadami Klanarchii.

Widzę też, ze Rebel przygotowuje własną ofertę:
http://www.rebel.pl/product.php/1,1428/ ... oscmi.html
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

wt maja 26, 2009 5:03 pm

Furiath pisze:
Kastor Krieg pisze:
Yyy... Dlaczego siedem ?

Siedem, bo Q-W ustaliło, że będzie w blistrach siedem. Nie idzie za tym, żaden argument merytoryczny związany z zasadami Klanarchii.


No to szkoda, bo siedem to za mało do gier z pulami, 10 byłoby idealnie. Marne posunięcie Q-W.

Widzę też, ze Rebel przygotowuje własną ofertę:
http://www.rebel.pl/product.php/1,1428/ ... oscmi.html


Tia, też zauważyłem. Możliwe, że zadecydował układ 7 kości "w kółeczko", to że geometrycznie tak do siebie pasują... Nie wiem, siedem jest bez sensu :?
 
Awatar użytkownika
Mroczny Pomiot
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 235
Rejestracja: sob lis 25, 2006 5:27 pm

wt maja 26, 2009 5:20 pm

Czy będzie zasłonka mistrza gry?
 
Awatar użytkownika
Aesandill
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1230
Rejestracja: wt mar 27, 2007 8:12 pm

wt maja 26, 2009 5:21 pm

Kości wyglądają moło czytelnie (na tym obrazku rebelowym), ale co tam. Jak jednak dostane gratis to nie płacze.
Pozdrawiam
Aes
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

wt maja 26, 2009 8:26 pm

Mroczny Pomiot pisze:
Czy będzie zasłonka mistrza gry?

Zawsze wydawał mi się to dosyć obciachowy gadżet, tym bardziej, że w Klanarchii wszystkie testy są jawne.
 
Awatar użytkownika
WekT
Grafik
Grafik
Posty: 189
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:05 pm

wt maja 26, 2009 8:40 pm

Kości q workshop zawsze są nieczytelne ;P
zasłonki zawsze się przydawały jako skróty zasad ;)
no i byłyby kolejne grafiki ;P

Furiacie nie powiedziałeś czy znasz polski komix 'Gail' Piotra Kowalskiego??
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

wt maja 26, 2009 9:04 pm

Skrót zasad to ja mogę i bez zasłonki dołożyć na stronę, albo do jakiegoś dodatku. Skrót zasad dla wszystkich grających - po co zasłonka MG, aby się za nią chować przed graczami, czy aby kanapki tam chował przed banda żarłoków? ;)
Wiktor WekT pisze:
Gail' Piotra Kowalskiego??

Nie znam. A powinienem?
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

wt maja 26, 2009 9:49 pm

Furiath pisze:
Skrót zasad to ja mogę i bez zasłonki dołożyć na stronę, albo do jakiegoś dodatku.

Pierwsza opcja jest ciekawsza ;)
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

wt maja 26, 2009 10:54 pm

Wiktor WekT pisze:
Kości q workshop zawsze są nieczytelne ;P


Akurat Bazyliki, na podstawie których ponoć powstał ten projekt, były bardzo czytelne. Nie wiedzieć czemu QW przestało je robić. :neutral:
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

śr maja 27, 2009 9:00 am

Kastor Krieg pisze:
Nie wiedzieć czemu QW przestało je robić. Neutral

Nie pasowaly do nieczytelnosci pozostalych :razz:

A wlasnie - Crystalicum poleglo, ale czy przy dobrych wiatrach dla Klanarchii mozna bedzie lobbowac o jakis album z grafikami?
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

śr maja 27, 2009 12:14 pm

Album osobno? Sam podręcznik poza fajną treścią jest ładnym albumem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość