Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Dark_Raziel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: pt mar 10, 2006 1:48 pm

wt cze 02, 2009 6:14 pm

No to świetnie ;) bo strasznie nie lubiłem jak widziałem jakąś fajną postać, nakręcałem się na granie kimś takim a tu sie okazywało że system na to nie pozwala.
 
Awatar użytkownika
kenn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pn sie 29, 2005 1:27 pm

wt cze 02, 2009 10:17 pm

Ammanas pisze:
Czyżbym wyczuwał równoważność między stwierdzeniem 'mangowa', a 'kiczowata'? Od kiedy manga/anime to coś co jest określeniem o zabarwieniu pejoratywnym (tak wynika ze zdania z "ale")? Proponuję to jeszcze raz przemyśleć ;P

Być może wyczuwasz coś, ale sens tego, co napisałem, jest inny. Manga to niekoniecznie kicz (choć często tak jest).

Okładka jednak, w stosunku do - jak to nazwałem - stylowych, pozostałych obrazków, została jednak przesadzona. Za dużo kolorków kontrastujących ze sobą. Nie trzyma klimatu reszty. Nie pasuje. Jednym słowem: jest kiczowata i mangowata zarazem (a reszta nie robiła wrażenia mangowych! to poważny błąd, w tym także marketingowy - w moim odczuciu). :evil: Ja bym absolutnie ją zmienił.

Wracając do kiczu - rozumiem, że macie na myśli np. Howardowskiego Conana czy Lovecraftowskich Bogów. Ale jednak nie powiedziałbym, że fantasy, SF, czy techno-fantasy to kicz i nic więcej.
 
Awatar użytkownika
spermologos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: wt cze 02, 2009 10:21 pm

Zamówienie Klanarchii w e-sklepie Copernicus Corp

wt cze 02, 2009 10:43 pm

Hej Ludziska; i ty, Furiacie,

Wpadam tutaj bo mam pytanie odnośnie zamówienia "Klanarchii", którego dokonałem w internetowym sklepie Copernicus Corporation. Po dokonaniu przelewu (nawiasem mówiąc bank wymagał ode mnie kilku informacji, które nie były dostępne w e-sklepie np. adres firmy) otrzymałem mailem potwierdzenie w stylu: "Gratulujemy zakupu za 107.00 PLN" podczas kiedy ja przesłałem przelewem 99.00 pln za pakiet gracza.

Moje pytanie: czy oznacza to, że muszę zrobić drugi przelew i dopłacić za koszty przesyłki? Czy po prostu przygotować te 8 zeta dla pocztowca po 30 czerwca? Piszę, bo może ktoś też miał ten dylemat; albo nie wie, że trzeba uwzględnić w przelewie koszty przesyłki, ponieważ strona CopCorp o tym nie informuje (i nie uwzględnia takowych w cenach e-sklepu).

Po drugie - podczas procedury dowiedziałem się, że mam jakoś uwzględnić nr zakupu w dowodzie wpłaty. Zrobiłem przelew internetowo, nie widziałem miejsca w którym pasowałoby wpisanie takiego - mam nadzieję, że znowu chodzi o potwierdzenie przy odbiorze. Znowu - może to komuś się przyda do wiadomości w zamawianiu Klanarchii.

Pozdrawiam.

PS. Tak teraz myśle sobie (jestem tu nowy) - dobrym pomysłem byłoby gdyby polter albo ktoś zaangażowany w Klanarchie mógł zorganizować jakieś sesje dla nowych graczy? Np. na najbliższym dogodnym konwencie. Nawet można by to podkręcić w celu zainteresowania Klanarchią osobami spoza bezpośredniego targetu.
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

wt cze 02, 2009 11:08 pm

Odnośnie Twojego pytania - napisz dokładnie na sklepowy kontakt Copernicusa:
http://www.sklep.copcorp.pl/contact_us.php

że nie uwzględniłeś kosztów przesyłki i zapytaj, co teraz masz zrobić (jestem prawie pewny, że musisz dopłacić za przesyłkę) oraz dokładnie jak to zrobić. Podaj swoje dane, aby osoba, z którą będziesz pisać, wiedziała o kogo chodzi. Myślę, że bez problemu dojdziecie do porozumienia.

PS. Nie będę na najbliższych czerwcowo - lipcowych konwentach, ale jeśli tylko znajda się osoby chętne do poprowadzenia, to byłoby świetnie!
 
Awatar użytkownika
Dark_Raziel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: pt mar 10, 2006 1:48 pm

wt cze 02, 2009 11:11 pm

Co do sesji, jeśli przed Avangardą dojdzie mi zamówiony podręcznik (na co sie nie napalam) to chętnie poprowadzę komuś sesję. Na inne konwenty sie nie wybieram ;)
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

wt cze 02, 2009 11:22 pm

Same here, jeśli będę miał poda z Rebela, będę prowadził na Avie na pewno choć jedną sesję.
 
Brutus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt cze 05, 2009 8:37 pm

pt cze 05, 2009 8:41 pm

Czy na stronie będą zamieszczone karty postaci? Zawsze jak je kseruje bądź skanuje z podręcznika są niedokładne. A i podręcznik się wygina ;)
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

pt cze 05, 2009 9:06 pm

Furiath gadal, ze bedzie. Tak jak lay do kart zagrywek, zeby tworzyc wlasne.
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

pt cze 05, 2009 9:29 pm

Kartę rzucimy na stronę jeszcze przed premierą w wersji do druku czarno-białego i w wersji kolor.
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

ndz cze 14, 2009 9:26 pm

Brutus pisze:
Czy na stronie będą zamieszczone karty postaci?

Mówisz, masz! :)

Udostępniliśmy dzisiaj Kartę Bohatera. Format pdf, jpg, kolorowa i czarno-biała. Stworzył ja Jagmin, layout ramki i tła należy do Mariusza Gandzela.
 
jano4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 29, 2008 1:38 pm

pn cze 15, 2009 12:06 pm

Mam pytanie o poziom znajomości pisma w klanarchi. Istnieje druk? A jeśli nie, to czy jest to kultura oralna, czy pismo już się rozpowszechniło i "zdobyło zaufanie"?
Drugie pytanie czy wobec silnego wpływu ciemności i obecności zombi powstały jakieś specjalne rytuały pogrzebowe?Jest możliwe samoistne przekształcenie się zwłok w zombi czy musi im ktoś/coś pomóc?
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

pn cze 15, 2009 7:51 pm

jano4 pisze:
Mam pytanie o poziom znajomości pisma w klanarchi. Istnieje druk? A jeśli nie, to czy jest to kultura oralna, czy pismo już się rozpowszechniło i "zdobyło zaufanie"?


Prasy drukarskie posiadają bogate klany, powstają zatem drukowane książki, jednak dla biednych klanów oraz przy słabości komunikacji i praktycznie szczątkowej gospodarce (zaopatrzenie, rozpowszechnianie książek) podstawa komunikacji jest kultura oralna oraz piśmiennictwo odręczne. Szczególnie kultura oralna jest znacząca - wspólne opowiadanie legend, relacje kupców z odwiedzonych krain i zwyczajach innych klanów, zawieranie umów na gębę przy świadkach czy zwyczajne nauczanie (silny typ mistrz - uczniowie).

jano4 pisze:
Drugie pytanie czy wobec silnego wpływu ciemności i obecności zombi powstały jakieś specjalne rytuały pogrzebowe?Jest możliwe samoistne przekształcenie się zwłok w zombi czy musi im ktoś/coś pomóc?

Aby zapobiec przeobrażeniu się w nekrozytę, wystarczy na zarażonym odprawić prosty rytuał ku czci przodków.
 
soul31
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 141
Rejestracja: śr paź 11, 2006 9:47 am

ndz cze 21, 2009 2:02 pm

Ile jest archetypów w klanarchii?

W rebelu pod podręcznikiem pisze że aż 52. W przykładowych stronach pokazujących layout opisane są dwa archetypy na dwie strony (inkwizytor oraz żerca).

Według spisu treści archetypy zajmują strony od 107 do 134 czyli 27 stron , jeżeli podzielimy to przez dwa wychodzi nam 13.5. Jeżeli 13 pomnożymy przez 4 wychodzi nam 52.

O co mi chodzi? Mam dużą obawę że archetypów jest tylko 13 a zostały policzone poczwórnie w ten sposób - żerca rytualistów , żerca hanzy , żerca kompani soldackich oraz żerca technoklanów. To co mnie przyciągło do klanarchii to właśnie duża ilość archetypów , lecz nie tak mechanicznie do siebie podobnych jak w warhammerze. Jeżeli jest tak jak myślę to czuje się bardzo oszukany i zawiedziony.
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

ndz cze 21, 2009 2:36 pm

Jest tak jak mówisz, archetypów jest 13, a krzyżówka z Wolnymi Rodzinami tworzy te dokładnie 52 wzorce.

Rozwieję twoje obawy - taki zabieg pozwala nam na zrobienie naprawdę specyficznych postaci, które będa od siebie się mocno różniły. Tworzą one wypadkową Rodziny, roli społecznej i kilku losowych wydarzeń, a także rozwinięć na jakie zdecyduje się gracz. Dzięki temu np. wiedźmiarz Hanzytów będzie bardziej przypominał czarującego alchemika-wróżbitę, a wiedźmiarz soldacki - groźnego i dzikiego czarownika bitewnego. Siepacz Technoklanytów jest wprawnym strzelcem, wojownikiem korzystających z siły sprzętu (szturmowcy Technoklanów) a siepacz Hanzy skradającym się w ciemności asasynem.

Oczywiście mogliśmy rozbić archetypy na profesje: osobno opisać asasyna, szturmowca, pielgrzymów Zakonu itd. ale wówczas książka byłaby grubsza o ok. 50-100 stron (opis tych profesji), cena znacznie by wzrosła (na co przecież nie mogliśmy już pozwolić). Tymczasem ten sam efekt uzyskaliśmy sprytnym zabiegiem podając osobno Rodzinę i główne 13 archetypów.

Dodatkowo, pewne archetypy chcielibyśmy zawrzeć w dodatkach jak np. tatuażystę mistycznych wzorów - głównie dlatego, że potrzebują one znacznie więcej opisu niż standardowe (sam opis okultystów i ich mocy zajął nam b. dużo).

Przy zabawie z zamożnością (można rozpocząć np. jako arystokrata klanowy dowolnego archetypu), doborem Socjotechnik, Manewrów, Egzarchów oraz wydarzeń z przeszłości masz możliwość stworzenia wielu różnorodnych bohaterów.

Gwarantuję, że będziesz zadowolony. Gdybyś po otrzymaniu podręcznika miał podobne uwagi, śmiało napisz bezpośrednio do mnie na emaila. Pomogę na tyle, na ile będę mógł.
 
hallucyon

ndz cze 21, 2009 2:52 pm

Furiath pisze:
Gdybyś po otrzymaniu podręcznika miał podobne uwagi, śmiało napisz bezpośrednio do mnie na emaila. Pomogę na tyle, na ile będę mógł.

Być może - czego ja jednak nie chcę suponować - takie stwierdzenie jest tylko sprytnym chwytem marketingowym, ale i tak robi bardzo dobre wrażenie. Bardzo mi to przypomina Repkowe zaproszenie do dyskusji, umieszczane pod recenzją każdej pracy w konkursie Quentin. :)
 
Awatar użytkownika
kenn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pn sie 29, 2005 1:27 pm

ndz cze 21, 2009 4:42 pm

soul31 pisze:
To co mnie przyciągło do klanarchii to właśnie duża ilość archetypów , lecz nie tak mechanicznie do siebie podobnych jak w warhammerze. Jeżeli jest tak jak myślę to czuje się bardzo oszukany i zawiedziony.

Hmm... mocne słowa... zwłaszcza, że zawsze można przejrzeć te informacje przed zakupem.

Ja czekam z niecierpliwością na "Klanarchię" podobnie jak większość osób, ale myślę, że jest pewna różnica pomiędzy "wyśrubowanymi" oczekiwaniami każdego "klienta" z osobna, a możliwościami ich spełnienia (zwłaszcza, jeśli dodamy tutaj budżet, wizję autorską, ograniczenia dystrybucyjno-biznesowe itp.). Najlepiej jest oczywiście tak trafić, by każdy - dosłownie - był w 100% zadowolony. A 'każdy' znaczy m.in.: pomysłodawca, menedżer projektu, wykonawca, grafik, wydawca, dystrybutorzy, mistrz gry typu A, mistrz gry typu B.... mistrz gry typu Ź, gracz typu 1, gracz typu 2.... gracz typu n*

* gdzie n = ilość sprzedanych podręczników systemu * ilość osób, które miały z nim styczność... A czasami nawet więcej ;P

A korzystając z okazji, zapytam Furiatha - jakie, jeśli w ogóle, Klanarchia podobieństwa będzie miała do Gasnących Słońc? (Jeden z moich ulubionych systemów, a zdaje mi się, że podobieństwa jakieś istnieją...). Dzięki.
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

ndz cze 21, 2009 4:56 pm

kenn pisze:
jakie, jeśli w ogóle, Klanarchia podobieństwa będzie miała do Gasnących Słońc?

Porównaj to tak: Planety w GSach to duże klany na Rubieży. Rody to Wolne Rodziny. A kosmos to dzicz :)

Przy okazji zapraszam na klanarchiowego LARPa na Avangardzie p.t. Jądro Ciemności. Fingrin miał dostęp do niektórych materiałów, więc oparł LARPa o smaczki wprost z podręcznika.
 
Awatar użytkownika
spermologos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: wt cze 02, 2009 10:21 pm

ndz cze 21, 2009 7:13 pm

No właśnie jestem tym zainteresowany, tym LARPem. Powtarzam, że jestem nowicjuszem więc docenię pomoc i wytłumaczenie - jak się zapisać na coś takiego, jeżeli osoby z zewnątrz (i.e. uczestnicy konwentu, którzy nie znają Fingrina) tak mogą? Czy jeśli ktoś nie może już brać udziału to czy może przynajmniej oglądać całą zabawę, jako zainteresowany kupnem (w teorii, w praktyce już zamówiłem "K")? Czy i jakie są ograniczenia ilości uczestników zabawy?

Przeczytałem powyżej, że Kastor Krieg i Dark_Raziel nie wykluczają, że w przypadku otrzymania w porę podręcznika poprowadzą sesję na Avangardzie - mogę mieć do was te same pytania co wyżej?

A na marginesie osobista impresja: pora LARPa (10pm - 2am) jest taka, że może potem ktoś od razu zrobi LARPa Don't rest your head ;)
 
Awatar użytkownika
Siman
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 400
Rejestracja: wt lis 16, 2004 3:34 pm

ndz cze 21, 2009 7:36 pm

Przeczytałem powyżej, że Kastor Krieg i Dark_Raziel nie wykluczają, że w przypadku otrzymania w porę podręcznika poprowadzą sesję na Avangardzie - mogę mieć do was te same pytania co wyżej?

To ja się dorzucę i też powiem, że nie wykluczam. :)

jak się zapisać na coś takiego

Najczęściej - albo znajdujesz tablicę z listami, na które można się wpisywać albo przychodzisz do sali, w której ma się odbyć LARP na jakieś pół godziny przed rozpoczęciem i szukasz prowadzącego. Jak to będzie na Avangardzie, nie wiem, ale w informatorze na pewno znajdą się stosowne instrukcje.

Krótko mówiąc: przyjedź, to na pewno się dowiesz. :)
 
Awatar użytkownika
spermologos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: wt cze 02, 2009 10:21 pm

ndz cze 21, 2009 7:52 pm

Dzięki.
If what you say is true it does make sense :)
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

ndz cze 21, 2009 8:17 pm

Odnosnie Larpów musisz pytać bezpośrednio organizatorów.
http://rpg.polter.pl/Fingrin,profil.html

Ja na LARPach się zupełnie nie znam i niestety, choć bardzo bym chciał, będę nieobecny na Avangardzie.
 
jano4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 29, 2008 1:38 pm

pt cze 26, 2009 2:36 pm

Na stronie Klanarchi jest taka informacja "Na konwencie Avangarda V Szymon ‘Siman’ Charko poprowadzi konwentową premierę systemu Klanarchia"
Chodzi o to, że będzie to pierwszy konwent na którym pokażecie Klanarchię czy że jest to oficjalna data premiery?
Pytam bo podręcznik zamawiałem na rebelu a tam ciągle jest info że wysyłka po premierze.
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

pt cze 26, 2009 2:42 pm

To będzie pierwszy konwent, na którym pokażemy Klanarchię. Rebel rozpocznie wysyłkę systemu w przyszłym tygodniu.
 
jano4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 29, 2008 1:38 pm

pt cze 26, 2009 2:56 pm

Dzięki za odpowiedź :D Mam jeszcze jedno pytanie.
Jest to pewnie tajemnica handlowa itp. ale tak ogólnie ilość zamówień w przedsprzedaży rokuje na rozwój systemu?
Jest ponad czy poniżej oczekiwań?
Pozdrawiam i gratuluję.
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

pt cze 26, 2009 3:24 pm

jano4 pisze:
Jest to pewnie tajemnica handlowa itp. ale tak ogólnie ilość zamówień w przedsprzedaży rokuje na rozwój systemu?
Jest ponad czy poniżej oczekiwań?

Podręcznik sprzedaje się doskonale. :)
 
skreng
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pt cze 26, 2009 3:46 pm

pt cze 26, 2009 3:49 pm

A jak wygląda wysyłka bo była mowa ze możliwa będzie wysyłka przed premierą tak aby osoby które zamówiły przed premiera otrzymały ją 30 czerwca.
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

pt cze 26, 2009 3:52 pm

skreng pisze:
A jak wygląda wysyłka bo była mowa ze możliwa będzie wysyłka przed premierą tak aby osoby które zamówiły przed premiera otrzymały ją 30 czerwca.

Do wszystkich, którzy zamawiali podręcznik w przedsprzedaży bezpośrednio poprzez sklep wydawcy (http://www.sklep.copcorp.pl/product_inf ... cts_id=123) został on wysłany. Gdy zamówienie szło przez inny sklep, osoby otrzymają podręcznik o 2-3 dni później.
 
Awatar użytkownika
markol
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 258
Rejestracja: wt lut 27, 2007 3:47 pm

pt cze 26, 2009 7:27 pm

Podręcznik leży już w moich łapkach, no coż, szata graficzna, ogólny poziom, coż coś wielkiego.
A do tego wielkość, naprawdę kawał ogromnego tomiska, zapełnionego po brzegi informacjami. Jak czytałem betę podręcznika zastanawiałem jak można upchnąć tyle treści razem z grafikami w podstawce i jak wielka ona będzie.

Teraz już wiem!!!!!. Wspaniała robota Furiath podręcznik wart jest każdej wydanej na niego złotówki.
Ostatnio zmieniony sob cze 27, 2009 12:42 am przez markol, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Shakaras
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 103
Rejestracja: sob lip 07, 2007 8:32 am

pt cze 26, 2009 9:23 pm

No ja już wiem, że podręcznikiem będziemy się dopiero cieszyć w przyszłym tygodniu dopiero :(
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

pt cze 26, 2009 9:28 pm

Shakaras - a skad wiesz?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość