Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
 
zarok
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: pt sie 05, 2011 1:58 pm

Re: [D&D 3.5, gestalt] W poszukiwaniu złota i chwały. - kome

pn gru 17, 2012 5:21 pm

Agnostos pisze:
zarok pisze:
A na trzecim poziomie czeka Was niespodzianka .

Niech zgadnę. Rock falls, everybody dies?


Aż tak źle chyba nie będzie.

PPPP pisze:
MG, a zmiany na mojej karcie zaakceptowane?


Tak.
 
Awatar użytkownika
Novack
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 253
Rejestracja: pn lip 26, 2010 10:16 am

Re: [D&D 3.5, gestalt] W poszukiwaniu złota i chwały. - kome

wt gru 18, 2012 10:51 am

Uaktualniona karta Dio

Czekam na uwagi i sugestie :P.
Ostatnio zmieniony wt gru 18, 2012 1:20 pm przez Novack, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[D&D 3.5, gestalt] W poszukiwaniu złota i chwały. - koment.

wt gru 18, 2012 5:06 pm

Ramadul Khala

Jak widać nie dałem rady oprzeć się cudeńkom z Tome of Battle :razz:
Ostatnio zmieniony wt gru 18, 2012 5:06 pm przez Arvelus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
zarok
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: pt sie 05, 2011 1:58 pm

Re: [D&D 3.5, gestalt] W poszukiwaniu złota i chwały. - kome

wt gru 18, 2012 6:04 pm

Novack pisze:
Uaktualniona karta Dio

Czekam na uwagi i sugestie :P.


Tak na szybko patrząc nie wydaje mi się, żeby Precocious Apprentice spełniał wymogi Anime Mage do rzucania zaklęć 2 poziomu. Poza tym Anime Mage to jest dual PrC (binder i mag :razz: ) ale to mi w sumie nie przeszkadza.

Ktoś mądrzejszy odemnie wypowie się czy rzucanie jednego zaklęcia spełnia wymogi umiejętności rzucania zaklęć drugiego poziomu czy muszę sam googlować? :razz:
 
Awatar użytkownika
Novack
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 253
Rejestracja: pn lip 26, 2010 10:16 am

[D&D 3.5, gestalt] W poszukiwaniu złota i chwały. - koment.

wt gru 18, 2012 8:07 pm

Opinie są podzielone. Duża część graczy nie widzi z tym problemów, podczas gdy inni uważają to za przegięcie.

Osobiście należe do pierwszej grupy, biorąc pod uwagę fakt, że ten atut sam w sobie jest bardzo słaby i w zasadzie nie nadaje się do niczego innego (może poza paroma trickami z reserve feat'ami). Zamiast Precocious Apprentice i Anima Mage'a można zawsze wziąć Iron Will i 3 poziomy Incantatrixa, jednak nadużywanie tej prestiżówki w niemal każdym Spellcaster buildzie jest po prostu nudne.

Nie będe jednak występował jako obrońca we własnej sprawie i dam się wypowiedzieć innym. Tak czy inaczej zdanie MG jest ostateczne i się podporządkuje, ale możliwe, że będzie to wymagać nieco szerszych zmian w moim buildzie.
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: [D&D 3.5, gestalt] W poszukiwaniu złota i chwały. - kome

wt gru 18, 2012 8:33 pm

Czyli dual Prc mogą być używane?
 
zarok
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: pt sie 05, 2011 1:58 pm

Re: [D&D 3.5, gestalt] W poszukiwaniu złota i chwały. - kome

wt gru 18, 2012 8:36 pm

Wolałbym nie, ale w tym przypadku bardziej razi mnie to niespełnianie wymagań niż próba brania dual PrC :) (tak więc w tą czy w tą, Anime Mage nie jest dozwolony w gestalcie).
 
Awatar użytkownika
Novack
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 253
Rejestracja: pn lip 26, 2010 10:16 am

[D&D 3.5, gestalt] W poszukiwaniu złota i chwały. - koment.

wt gru 18, 2012 8:50 pm

Ok. W takim razie wywaliłem exploit vestige i dałem kolejny poziom Wizarda.

W wolnej chwili zastanowię się jak bardzo wpłynie to na koncept postaci. Najprawdopodobniej w takim układzie Binder oraz Precocious Apprentice całkiem wylecą z buildu. Na razie nie mam do tego głowy.

I jak w końcu jest z tymi dual prestiżami, bo zaczynam odbierać sprzeczne sygnały. Przy wcześniejszym pytaniu z mojej strony nie zgłaszano większych zastrzeżeń.

Jeżeli wątpliwości budziła tylko moja postać, to można puszczać kolejną falę w takim kształcie w jakim Dio jest obecnie (wydaje się w pełni legalny).
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

[D&D 3.5, gestalt] W poszukiwaniu złota i chwały. - koment.

śr gru 19, 2012 10:13 am

Wszyscy gotowi? Jedziemy dalej? Pomiota świeżbi!
Ostatnio zmieniony śr gru 19, 2012 10:14 am przez Agnostos, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
zarok
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: pt sie 05, 2011 1:58 pm

[D&D 3.5, gestalt] W poszukiwaniu złota i chwały. - koment.

śr gru 19, 2012 5:07 pm

Novack pisze:
I jak w końcu jest z tymi dual prestiżami, bo zaczynam odbierać sprzeczne sygnały. Przy wcześniejszym pytaniu z mojej strony nie zgłaszano większych zastrzeżeń.


Nie przypominam sobie żebyś pytał się o Anime Mage wcześniej, jeśli tak to przepraszam. Dual PrC są zawsze z urzędu zabronione w gestalcie, za łatwo wejść na nie i za dużo potem dają :) .

Agnostos pisze:
Wszyscy gotowi? Jedziemy dalej? Pomiota świeżbi!


Czekałem do wczoraj na wszystkie postacie, z tego co widzę Feniks nie uaktualnił swojej karty. Trudno, dzisiaj będzie kolejna fala, najwyżej będzie miał ciężej :razz: .
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

[D&D 3.5, gestalt] W poszukiwaniu złota i chwały. - koment.

śr gru 19, 2012 6:49 pm

Byłem przekonany, że Feniks już dawno zrezygnował.
 
zarok
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: pt sie 05, 2011 1:58 pm

Re: [D&D 3.5, gestalt] W poszukiwaniu złota i chwały. - kome

śr gru 19, 2012 8:24 pm

Nie wiem, nie widziałem takiej informacji, mogłem przegapić :) . Jeśli nie odezwie się w trakcie tej fali to jego postać zostanie pożarta.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [D&D 3.5, gestalt] W poszukiwaniu złota i chwały. - kome

śr gru 19, 2012 11:51 pm

Jeśli chodzi o dual PrC to zaleca się żeby ich nie używać, ale nie jest powiedziane że są zakazane.
 
Awatar użytkownika
Novack
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 253
Rejestracja: pn lip 26, 2010 10:16 am

[D&D 3.5, gestalt] W poszukiwaniu złota i chwały. - koment.

czw gru 20, 2012 10:45 am

W oczekiwaniu na mapkę, chciałbym zidentyfikować czar rzucany przez goblina:

Spellcraft check: 1d20 + 14 = 34 (nie ma to jak wyrzucić naturalną 20-tkę przy teście zdawanym od 3+ :P)
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

[D&D 3.5, gestalt] W poszukiwaniu złota i chwały. - koment.

czw gru 20, 2012 10:58 am

Hej, rezerwuję sobie prawo edycji mojej akcji do momentu uzyskania mapki i określenia akcji Dio. Mamy mały pomysł taktyczny do zweryfikowania ;)

Aktualne pozostaje pytanie do MG, czy możemy przyjąć krótki czas na buffowanie przed walką? Chociaż jedną rundę? Wiem, że gramy upraszczając zbędne elementy, ale trudno sobie wyobrazić, żebyśmy znaleźli się pośrodku wrogów bez możliwości wykonania testu na listen czy spot, aby zyskać choć tę symboliczną rundę na przygotowanie. Dla mnie liczy się tylko Enlarge Person od Dio, ale myślę, że Ehran też będzie mógł z takiej rundy skorzystać.

EDIT: Kolejne pytanie do MG. Czy w ramach rozwoju postaci (pytając na przyszłość) można dodawać acquired templates zamiast progresji klasy? Jeśli template miałaby LA wyższe niż +1 to oczywiście wchodziłby dopiero po osiągnięciu odpowiedniej liczby "pustych" poziomów. Normalnie template wymaga okoliczności fabularnych (tak samo jak PrC), ale tutaj bawimy się głównie mechaniką.
Ostatnio zmieniony czw gru 20, 2012 2:36 pm przez Agnostos, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: [D&D 3.5, gestalt] W poszukiwaniu złota i chwały. - kome

czw gru 20, 2012 7:25 pm

Agnostos pisze:
Aktualne pozostaje pytanie do MG, czy możemy przyjąć krótki czas na buffowanie przed walką? Chociaż jedną rundę?


A czy można by było wykonywać przed walką test spot/listen o odpowiednim DC? Gdyby choć jeden z graczy zdał, to mielibyśmy sprawo do takiej rundy buffowania.
 
zarok
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: pt sie 05, 2011 1:58 pm

Re: [D&D 3.5, gestalt] W poszukiwaniu złota i chwały. - kome

czw gru 20, 2012 8:03 pm

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AnrQ6LszsDW7dElqVDdNOHJ6ajF5RVNITTRfXzRJX2c - mapka
E to Ehran, zapomniałem jak się nazywa jego postać :). Postaci Feniksa na mapie nie ma skoro się nie odzywa. D to Drogg, B to Dio, tradycyjnie. Pomieszczanie tak fabularnie jest okrągłe (nie chciało mi się tego robić w excelu), a za sufit ma kopulę o wysokości ok. 10 metrów więc macie sporo miejsca do latania.

Nasz goblin-mag rzuca sleep :) .

Agnostos pisze:
EDIT: Kolejne pytanie do MG. Czy w ramach rozwoju postaci (pytając na przyszłość) można dodawać acquired templates zamiast progresji klasy? Jeśli template miałaby LA wyższe niż +1 to oczywiście wchodziłby dopiero po osiągnięciu odpowiedniej liczby "pustych" poziomów. Normalnie template wymaga okoliczności fabularnych (tak samo jak PrC), ale tutaj bawimy się głównie mechaniką.


Można, ale wolałbym żebyś najpierw zapytał się konkretnie o jaki szablon chodzi żebym mógł go ewentualnie zbanować :) .


Aktualne pozostaje pytanie do MG, czy możemy przyjąć krótki czas na buffowanie przed walką? Chociaż jedną rundę? Wiem, że gramy upraszczając zbędne elementy, ale trudno sobie wyobrazić, żebyśmy znaleźli się pośrodku wrogów bez możliwości wykonania testu na listen czy spot, aby zyskać choć tę symboliczną rundę na przygotowanie. Dla mnie liczy się tylko Enlarge Person od Dio, ale myślę, że Ehran też będzie mógł z takiej rundy skorzystać.


Ja sobie trochę rzucam i w tej walce to gobliny wygrały inicjatywę bo was usłyszały wcześniej :). Dużo nie zrobiły bo nie jesteście w zasięgu jeszcze, ale swojej akcji już użyły. Nie myślałem wcześniej żeby dawać wam rundę na buffowanie ale wydaje mi się to dosyć rozsądne. Spróbujemy od następnej fali.
 
Awatar użytkownika
Novack
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 253
Rejestracja: pn lip 26, 2010 10:16 am

[D&D 3.5, gestalt] W poszukiwaniu złota i chwały. - koment.

czw gru 20, 2012 8:47 pm

Który z goblinów to mag ?
 
zarok
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: pt sie 05, 2011 1:58 pm

Re: [D&D 3.5, gestalt] W poszukiwaniu złota i chwały. - kome

czw gru 20, 2012 8:54 pm

4
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: [D&D 3.5, gestalt] W poszukiwaniu złota i chwały. - kome

pt gru 21, 2012 8:24 am

Jak uzyskaliście taki zasięg na Benign Transposition?
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

[D&D 3.5, gestalt] W poszukiwaniu złota i chwały. - koment.

pt gru 21, 2012 8:47 am

Benign Transposition ma zasięg Medium.

Aktualna wersja czaru jest w Spell Compendium.
Ostatnio zmieniony pt gru 21, 2012 8:55 am przez Agnostos, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Novack
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 253
Rejestracja: pn lip 26, 2010 10:16 am

Re: [D&D 3.5, gestalt] W poszukiwaniu złota i chwały. - kome

pt gru 21, 2012 9:29 am

Agnostos pisze:
Benign Transposition ma zasięg Medium.


Też o tym na początku nie wiedziałem i byłem gotów stosować półśrodki. Jednak czujność Agnostosa umożliwiła desant w pełnym zakresie :).

EDIT: Ehran - możesz wrzucić link do karty postaci? Jestem ciekaw, co Twoja postać ma ciekawego w zanadrzu :). Savage progression Ghost?
Ostatnio zmieniony pt gru 21, 2012 11:56 am przez Novack, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

[D&D 3.5, gestalt] W poszukiwaniu złota i chwały. - koment.

pt gru 21, 2012 1:25 pm

Novack pisze:
EDIT: Ehran - możesz wrzucić link do karty postaci? Jestem ciekaw, co Twoja postać ma ciekawego w zanadrzu . Savage progression Ghost?

LOL, wolisz nie wiedzieć. Widziałem jego kartę postaci...

...ma 15 stron A4...
 
Awatar użytkownika
Novack
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 253
Rejestracja: pn lip 26, 2010 10:16 am

Re: [D&D 3.5, gestalt] W poszukiwaniu złota i chwały. - kome

pt gru 21, 2012 1:44 pm

Agnostos pisze:
...ma 15 stron A4...


O.o

Ekhm... Aha. Tym bardziej jestem ciekaw, co można wpakować na 15 stron karty :P.
Ostatnio zmieniony pt gru 21, 2012 1:57 pm przez Novack, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[D&D 3.5, gestalt] W poszukiwaniu złota i chwały. - koment.

pt gru 21, 2012 2:46 pm

Jasne, tu jest link:
https://docs.google.com/document/d/1A1- ... Ecx7g/edit

Już wcześniej wklejałem pierwszą wersję, ale potem jeszcze ją modifikowałem i zapomniałem spowrotem wkleić.

Przyznaję, że dałem się nieco porwać i wykorzystałem wiele sztuczek.
Ale ta ilośc stron to między innymi dla tego iż umieściłem tam opisy niektórych sztuczek a także kilka cytatów z reguł.
 
Awatar użytkownika
Novack
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 253
Rejestracja: pn lip 26, 2010 10:16 am

[D&D 3.5, gestalt] W poszukiwaniu złota i chwały. - koment.

pt gru 21, 2012 3:04 pm

Trzecia linijka:

Rasa: Human, reincarnated as Kobold


No nieźle... Początek z górnego C :).

EDIT: Muszę przyznać, że przeglądając te kartę zaliczyłem już parę ładnych facepalmów :P.

EDIT2: Tia... Zabrakło mi słów komentarza. I pomyśleć, że moje wykorzystanie Precocious Apprentice do zakwalifikowania się na Anima Mage'a uznano za przegięcie...
Ostatnio zmieniony pt gru 21, 2012 3:25 pm przez Novack, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
zarok
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: pt sie 05, 2011 1:58 pm

Re: [D&D 3.5, gestalt] W poszukiwaniu złota i chwały. - kome

pt gru 21, 2012 4:14 pm

- i mat. - dokończył, kiedy monstrum spadło na przeciwnika przecinając go wzdłuż na dwie niemal idealne połowy.


Nie bądźcie tacy pewni, pierwszy atak nie koniecznie musiał trafić (tak samo jak drugi, ale on akurat trafił :) ), a to jest tylko 60hp w przygotowanego maga (zgestaltowanego oczywiście, więc nie jest tak wątły jak reszta magów), który już widział co Pomiot potrafi :) .

Novack pisze:
EDIT: Muszę przyznać, że przeglądając te kartę zaliczyłem już parę ładnych facepalmów :P.

EDIT2: Tia... Zabrakło mi słów komentarza. I pomyśleć, że moje wykorzystanie Precocious Apprentice do zakwalifikowania się na Anima Mage'a uznano za przegięcie...


To jest Ehran, mogło być dużo gorzej :) . A o zbanowaniu Anime Mage nie zadecydowało Precious Apprentice, tylko to, że był dual PrC :) .
 
zarok
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: pt sie 05, 2011 1:58 pm

Re: [D&D 3.5, gestalt] W poszukiwaniu złota i chwały. - kome

śr gru 26, 2012 9:21 pm

Odpisałem w sesji ale jedyne co miałem przy tym o swoją pamięć i trochę notatek :) . Jestem w drodze aktualnie i nie jestem pewny czy wszystko dobrze rozegrałem (głównie nie wiem czy przypadkiem nie olałem jakiejś waszej zdolności, jeśli tak to piszcie - mapkę zedytuje jutro jak dojadę do domu i wszystko ogarnę).
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

[D&D 3.5, gestalt] W poszukiwaniu złota i chwały. - koment.

śr sty 02, 2013 10:59 am

Wolicie, żebym dał szarżę w pająka czy wykańczał małych goblińskich przyjaciół, począwszy od psiona?
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

[D&D 3.5, gestalt] W poszukiwaniu złota i chwały. - koment.

pt sty 11, 2013 10:45 am

No, bić wroga. Skąd ten zastój?
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości