Zrodzony z fantastyki

 
kowuś
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: pt lut 22, 2008 8:32 am

W:tF a spirytystyka: pomocy ^^

pn paź 13, 2008 10:46 pm

Witam,

Powoli przygotowuję się do nowej przygody w Wilku (i sprzątam gruzy po starej ^^) i mam mały problem. Otóż gracz poprosił mnie jako MG o klimaty spirytystyczne - ogółem aspekty "duchowe" systemu pełną gębą. Inna sprawa, że przeczytałem podręcznik od deski do deski i do dziś nie potrafię sobie tego spójnie wyobrazić ^^'

Mam w związku z tym prośbę. Czy możecie się podzielić z biednym, początkującym Narratorem waszymi doświadczeniami z "duchową" strona Wilkołaka, ewentualnie zasugerować jakieś źródła inspiracji. Bo pomysłów na "ten" klimat nie mam w ogóle (czego na szczęście nie można powiedzieć o reszcie :) ).


Pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

wt paź 14, 2008 10:54 am

Jedno słowo: Animizm. Można na ten temat znaleźć całkiem sporo informacji, są książki, opracowania, strony internetowe, itp.
Jeśli szukasz podejścia bardziej naukowego, wszelkie materiały z antropologii kulturowej dotyczące animizmu i pokrewnych systemów (szamanizm). Z innych rzeczywistych źródeł inspiracji można wymienić Shintoizm.

W podręczniku do Wilkołaka jest całkiem sporo odniesień.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości