Zrodzony z fantastyki

 
faustmann

wampir: program do losowania wad i zalet

ndz paź 26, 2008 3:58 pm

Napisałem programik do losowania wad i zalet na podstawie 2 edycji Podręcznika Gracza. Program losuje na kilka sposobów. Zapraszam do testowania. Pozdrawiam

==> http://www.poszfa.neostrada.pl/download/wampir_wiz.exe
 
Awatar użytkownika
TOR
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1188
Rejestracja: wt maja 11, 2004 1:04 pm

ndz paź 26, 2008 4:10 pm

Cześć.

Przyznam się, że niestety nie mogę odpalić twojego dzieła (i to wcale nie dlatego, że boję się wirusów -- OS X nie łyka EXE po prostu :P). Zainteresowała mnie natomiast koncepcja...

Hm... Hm... Po co ktoś miałby chcieć losować wady i zalety? Przecież w założeniu miały one dodawać kolorytu postaci. Jak to może być losowe?

Pamiętam, że w WFRP była opcjonalna zasada losowania wad i zalet tudzież cechy wyglądu potaci. Wychodziły potem z tego wysokie kulawe niziołki o krzaczastych brwiach...
 
faustmann

ndz paź 26, 2008 4:19 pm

hej. Jakoś tak pierwszy mistrz gry kazał nam losować jak nie znaliśmy podręcznika i tego się trzymamy od kilku lat z niezłym skutkiem 8) Jeżeli wypada jakieś dziwne połączenie np. kontakty w kościele + strach przed krzyżem albo analfabeta+dyrektor korporacji po prostu losujemy jeszcze raz, albo wymieniamy jedną na coś bardziej sensownego. Wg. mnie daje to zawsze jakieś wyzwanie do odegrania, zwiększa różnorodność. Można też wykorzystać do tworzenia NPCkow. Polecam spróbować :)
 
dramal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: wt lip 31, 2007 3:35 pm

sob lut 21, 2009 3:26 pm

Programik wydaje się ciekawym pomysłem, tym bardziej, że w życiu niekt nie wybiera swoich wad lub zalet przy czym ograniczyłbym go tylko i wyłącznie do wad i zalet psychicznych, fizycznych, cech rodzinnych i nadnaturalnych. Te dwie ostatnie powinny być umieszczone tylko niektóre, określiłbym je jako wrodzone, przyjaciel wilkołak np. powinien pozostać cechą do nabycia podczas tworzenia postaci z zastrzeżeniem dobrego wyjaśnienia w historii postaci, a np nie związywalność lub niepopularny rodzic (z Cech rodzinnych) cóż to cecha "wrodzona".

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości