Zrodzony z fantastyki

 
Hejas
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 616
Rejestracja: wt lut 01, 2005 7:06 pm

czw gru 22, 2005 1:32 pm

Dobra, muszê jeszcze dodaæ co¶ od siebie jako naczelny fanatyk orków na tym forum. :twisted:

Jestem zachwycony tym commonem, podobnie jak Lord Manshoon. I chcê takich conajmniej tuzin, ¿eby sobie konkretn± formacjê (pod dowództwem Wardrummera oczywi¶cie) zrobiæ do RPG i na pó³kê. ;) Zreszt± nie oszukujmy siê - orków nigdy nie za wiele. S± jacy¶ bardziej "klasyczni" przeciwnicy? Przyda³by siê tylko jaki¶ nowy archer, bo harbingerowe orki s± nie do zdobycia... (jak kto¶ ma to waliæ na gg, oddam duszê za Orc Archera albo Berserkera;))
 
Basil
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 87
Rejestracja: sob paź 22, 2005 12:39 pm

czw gru 22, 2005 2:28 pm

A ja orków nie lubie i mi siê Previev nie podoba :P . Za to za tydzieñ co¶ z koteczkami. Mo¿e np. cat (rare,tiny), albo dire tiger ??
 
Bo-bik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 103
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 12:54 pm

czw gru 22, 2005 3:48 pm

Tiny cat na pewno nie bêdzie rare. I choæ ucieszy³bym siê z kota, to jednak w±tpie ¿eby WoTC zrobi³ jego figurkê. Jak ju¿ to bêdzie jaki¶ Monstrous Dire Cat :roll: Ale mo¿liwe, ¿e to bêdzie dire tiger. Choæ ja osobi¶cie licze na Sphinxa. 8)
 
Lord_Manshoon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 4:37 pm

czw gru 22, 2005 5:54 pm

O tak! Sphinx byłby fajny. Bardzo fajny. Dire Tiger też. A z kotów jeszcze mógłby być np. jakiś Were-cat albo coś were-catopodobnego. Albo Krenshar. A tak poza tym to wiecie jaka mnie naszła myśl? Żeby jako rare'a do Wardrums, alb ew. do WotDQ jako huge dać Hydre. Nie wiem czemu wcześniej o tym nie pomyślałem. Hydra to przecież kanoniczny potwór, a zdaje się że wciąż jej w DDM nie ma. Co o tym myślicie.
 
Bo-bik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 103
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 12:54 pm

czw gru 22, 2005 7:15 pm

Nie ma jej w³a¶nie dla tego, ¿e jest kanoniczna. WoTC woli zostawiæ sobie takie potwory na pó¿niej i zazwyczaj jest tylko kilka takich istot w secie. W Wd raczej hydry nie bêdzie bo jest Chimera, ale w WOTDQ mo¿e byæ. :D
 
Hejas
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 616
Rejestracja: wt lut 01, 2005 7:06 pm

pt gru 23, 2005 12:25 am

Hydra musi byæ huge, wiêc na pewno nie bêdzie jej w WarDrums. W WotDQ te¿ jej nie bêdzie, bo jest ju¿ zapowiedziany jeden wielog³owy huge (Tiamato mo¿e zastêpowaæ hydrê w RPG). Dlatego na hydrê nie ma co liczyæ w przeci±gu najbli¿szych kilku setów...

A za tydzieñ pewnie dostaniemy kolejnego (pipipi) Catfolka. Obym siê myli³...

Optymistycznie zak³adam, ¿e to bêdzie Dire Tiger.
 
Basil
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 87
Rejestracja: sob paź 22, 2005 12:39 pm

pt gru 23, 2005 5:47 pm

Dlaczego nie Catfolka ? Przecie¿ ostatni Wilder by³ ¶wietny. Je¶li ten te¿ mia³by byæ uncommonem to czego nie ?
 
Kozaro
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 174
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 2:32 pm

pt gru 23, 2005 9:29 pm

Bo catfolki - eh... Catfolki :lol: - ani to ³adne, ani do RPG'ów przydante.
 
Bo-bik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 103
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 12:54 pm

sob gru 24, 2005 9:44 am

I w dodatku nawet je¶li kto¶ potrzebuje do rpg, to wystarczy mu jeden rodzaj. I jak powiedzia³ Kozaro ³adne to one nie s± :roll:
 
Hejas
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 616
Rejestracja: wt lut 01, 2005 7:06 pm

sob gru 24, 2005 12:37 pm

My potrzebujemy GNOMY, nie Catfolki. (mamy 4 gnomy, z czego 2 w Harbingerze... a poza tym w AB i DE...) Szczególnie svirff... srifnn... g³êbinowe. :P
 
Hejas
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 616
Rejestracja: wt lut 01, 2005 7:06 pm

sob gru 24, 2005 12:50 pm

NOWY PREVIEW !!!
Teraz jestem zdecydowanie pierwszy.;)

Cat Got Your Tongue?
by Steven Schubert




Well, the cat doesn't have my tongue. Not yet, anyway. Not all the minis in today's preview are directly cat-related (though the last one's probably eaten a few felines at some point), but they each represent one of the Chaotic factions. As a special holiday gift, today's preview will look at three War Drums miniatures -- one common, one uncommon, and one rare. I'll let you figure out which is which (maybe someone will start a poll on our message boards). I will give you a hint: the rare mini has more than four limbs.

Let's get down to business:


Obrazek
Hunting Cougar
For starters, let's look at the hunting cougar. It's pretty basic, as cats go -- a perfect animal companion or nature's ally for a druid and a reasonable danger for low-level adventurers. This cat's very fast, covering up to 16 squares per turn, and has close to a 4:1 hit point/cost ratio, making it a thrifty investment to grab assault points in the early game. Without an allied Beastmaster, it doesn't have much offense, but it does possess the Natural Soul ability, so it gets an attack and damage boost if a Beastmaster is on the cougar's side. Now if only there were a Beastmaster commander in this set … You'll have to wait to find out!


Obrazek
Wemic Barbarian
For a change of pace, how about a classic D&D monster? You may have seen Mat Smith's note on the Chimera, so here's a different classic not normally thought of as such: the Wemic Barbarian. Back in 1982, the wemic made its appearance in a set of Monster Cards for AD&D, and also around that time in the AD&D 1st edition Monster Manual 2. This half-human, half-lion, kind-of-centaur creature reappeared in Monsters of Faerun, a Forgotten Realms supplement from the early 3rd edition days, and again more recently in Races of Faerun.

In the D&D Miniatures game, the Wemic "Don't Call Me Kitty" Barbarian is a significant force for Chaotic Good, providing significant and reliable damage in a durable package. He doesn't do as much damage per hit with his nonmagical spear as the Aspect of Kord (from the Underdark expansion), but he does have two attacks per round. He can outrun the Cougar in a straight sprint, and while speed is sometimes a liability if a mini fails a morale save, the Wemic Barbarian could very well end up Fearless if an enemy routs first, thanks to his Bravado ability. He should last longer than the similarly-priced Frenzied Berserker, providing an interesting choice for builders of CG quick-strike warbands.


Obrazek
Fiendish Girallon
If you dislike all things catlike, don't despair. Our third figure is a nonfeline core D&D monster. Straight from the pages of the Monster Manual (pgs. 126 and 127, with a brief stop at pg. 107) steps the Fiendish Girallon. It's tall, it's wide, and it has four nasty claws just itching to rend your PC to pieces. Many a character has perished on the claws of these four-armed monstrosities, and now that the mini is available, many more will meet their end in a similarly messy fashion.

Because it's fiendish, the girallon picks up a few minor abilities from MM 107 -- spell resistance and a couple of energy resistances (I think it also got its tail from the same page). What really matters here is its Rend ability. Remember the Large Duergar from a couple previews ago? If the Fiendish Girallon lands two attacks, that duergar is off the table. If the first attack hits, the second attack is 40 points of magic damage waiting to rend.

Design/Dev note: The Fiendish Girallon is an example of where we've taken the spirit of the D&D statistics of the creature and applied them to the minis game, instead of a straight conversion of the stats. In an RPG game, the girallon has four claw attacks (with rend) and a bite. Here, we've simplified matters by reducing its number of attacks to two while keeping the significant flavor of the girallon's rend ability by piling the damage of its other attacks into the rend damage. It also means we can keep its cost down, because a straight conversion would give four attacks at +12 for 10 damage each, with a rend for 15 -- that's damage potential of twice the mini's current cost. If we had costed the figure to match its potential RPG damage, it would feel very much like a glass cannon. It wouldn't have enough staying power to make it worth its purchase points.

That's enough for this week. Next week, we'll look at some minis that highlight aspects of our campaign worlds, and I'll let you know which of the above miniatures is a rare!
 
Hejas
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 616
Rejestracja: wt lut 01, 2005 7:06 pm

sob gru 24, 2005 12:59 pm

Teraz komentarz:

Nie ma catfolka!!! :D S± za to klasyczne potwory. Wygl±daj± nie¼le, choæ nie robi± takiego wra¿enia jak np. Chimera (trudno siê dziwiæ).

Najprawdopodobniej Girallon jest rarem, Wemic large uncommonem (je¶li tak, to ¶wietnym large uncommonem!), a Hounting Cougar commonem.

Szkoda, ¿e w przysz³y czwartek nie zobaczymy nic nowego. :?
 
Bo-bik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 103
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 12:54 pm

sob gru 24, 2005 1:11 pm

Yuppi ¿adnych catfolków:D. A ogólnie to wszystkie wygl±daj± nie¼le , tylko wermic barbarian jako¶ mi nie przypad³ do gustu, kojarzy mi siê z figurkami z starszych setów, kolory jakie¶ dziwne czy co¶..... A mo¿e to tylko moje skrzywienie psychiczne :D
 
Lord_Manshoon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 4:37 pm

sob gru 24, 2005 1:12 pm

Łeeee. Ja chciałem być pierwszy :P
No więc po kolei.
Hounting Cougar - Figurka dobra zarówno do skirmish jak i do RPG. Szybko figurka z nienajgorszym atakiem przyda się w wielu warbandach.
Wemic Barbarian - Tak jak wyżej tylko, że za więcej punktów i z większymi obrażeniami więc nie tylko jako Raider, ale także jako dobra atakująca figurka. To lubię. Troche mnie j przydatna do RPG, ale jak ktoś gra na terenach Shaar to trudny do zastapienia przez inne figurki.
Girallon - Uch! Uch! Do RPG świetny. Gracze myślą: "Girallon, łe cienias zabijemy go w pierwszej rundzie" Jak zobaczą coś takiego to może się już tak nie będą palić do tego. Domyslam się, że jego statsy będą przyzwoite więc do skirmisha też się przyda, taki czołg z niego jak to określił Cornugon w swoim poście o podstawach. No i popatrzcie na jego wygląd. A i Wemic jest bardzo ładnie wykonany


EDIT
A na stronie WotC wreszcie pojawił się oficjalnie ten preview. Nie będziemy już o nim od nowa dyskutować bo już go znamy. Ale wspomnieć zawsze można.
 
Bo-bik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 103
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 12:54 pm

czw sty 05, 2006 7:10 am

Preview 4 Jak na razie ten set zapowiada siê do¶æ kocio :D
W War Drums bêdzie 7 uncommonów commanderów!
Zakya Rakshasha wygl±da super, wogóle widaæ, ¿e WoTC coraz bardziej przyk³ada siê do sculpów i do malowania. Tylko Warforged Barbarian jako¶ mi do gustu nie przypad³.... do¶æ mam ju¿ figurek barbarzyñców, obojêtnie czy s± constructami czy nie. :P
 
Hejas
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 616
Rejestracja: wt lut 01, 2005 7:06 pm

czw sty 05, 2006 7:39 am

Gdybym us³ysza³, ¿e w WD bêdzie Warforged Barbarian, na pewno bym siê nie ucieszy³.

Ale - (pipipipi) - ta figurka wygl±da wy(pipipi)¶cie!

Rakshasa i IL te¿ s± ca³kiem-ca³kiem.

Wiêcej napiszê po powrocie ze szko³y, jak zwykle. ;)
 
Bo-bik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 103
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 12:54 pm

czw sty 05, 2006 2:46 pm

A w nastêpnym previewie bêd± figurki z forgotten realms!! No mo¿e bêdzie Jarlaxle (taa wiem raczej ma³o prawdopodobne).
 
Hejas
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 616
Rejestracja: wt lut 01, 2005 7:06 pm

czw sty 05, 2006 5:09 pm

Rakshasa fajny, choæ fajniejszy jest zyk³y Rakshasa. Statystykami bêdzie pewnie wymiata³... Có¿, robi± z LE drug± CE.

Inspired Lieutenant to bardzo dobry uncommon, ciekawie wygl±da, klimatyczna, przydatna do RPG figurka.


Warforged Barbarian...

Wcze¶niej wkurza³y mnie Warforged.

Nie chcia³em ich w DDM.

Tylko, ¿e Warforged Barbarian to absolutne mistrzostwo ¶wiata.

Obrazek

To jedna z naj³adniejszych figurek DDM i zdecydowanie naj³adniejszy z medium humanoidów. Wygl±da tak genialnie, ¿e mam ochotê pograæ w Eberronie.

Patrzcie, ile tam jest szczegó³ów. :twisted:


Mimo wszystko jednak moim ulubionym settingiem pozostaje Forgotten Realms. Cieszy zatem wiadomo¶æ, ¿e za tydzieñ zobaczymy figurki charakterystyczne dla tego settingu.

- King Obould Many-Arrows 8) (unique, z FRCS)
- Good Lich (jak one siê zw±?:P)
- Paladin of Sune (nie, Kozaro?)


Aaa i jeszcze jedno:

Wemic jest rare, a Girallon uncommonem. :twisted:



P.S. Zdania co do Warforged Barbariana s± podzielone, niektórzy twierdz±, ¿e wygl±da g³upio, ¿e brzydki itd... ale kurde co¶ w sobie ma. :twisted:
 
Lord_Manshoon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 4:37 pm

czw sty 05, 2006 7:51 pm

Ja uważam, że WB jest suuuuuper poza jego mieczem. Jest taki jakiś niejaki. Ale nielicząc tego jest pięęęęękny. Zakhya Rakshasa i Inspired Lieutuenant też są fajni. Ja także bardzo się cieszę na nowe figurki do forgottena. A dobre licze nazywają się Arcylicze. Chyba że chodzi ci o Baelorny - elfie dobre licze. A może byśmy zobaczyli nowego epica - Manshoona !! :twisted: Wiem, wiem, mało prawdodobne powiecie. Niemożliwe powiecie. Zgadzam się :D ale to naprawde by mnie ucieszyło.
 
Entreri
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 69
Rejestracja: śr maja 04, 2005 11:53 pm

czw sty 05, 2006 9:59 pm

Z forgotten najbardziej chcia³bym którego¶ z thayskich zulkirów ale jako, ¿e ju¿ by³ red wizard to mogê sobie tylko ¶niæ. Król Obould te¿ by³by fajny a Manshoon wprost cudowny, mogli by dac Manshoona i wszystkie jego ,,klony" (ci co powy³azili z kokonów). Nie obrazi³bym siê równie¿, gdyby w tym secie pojawi³ siê np. Khelben albo Halaster albo Alustriel.

A co do tego preview to rzeczywi¶cie bardzo udane: WB jest swietny, rakshasa super ale dla mnie najlepiej wygl±da IL - ta broñ jest wypasiona. Piszê ksi±¿kê w klimacie fantasy i g³ówna bohaterka w³asnie tak wygl±da i walczy czym¶ podobnym wiêc nic dziwnego, ¿e siê cieszê
 
Lord_Manshoon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 4:37 pm

pt sty 06, 2006 7:17 am

Nie obraziłbym się również, gdyby w tym secie pojawił się np. Khelben albo Halaster albo Alustriel.


Tia. Ja też bym się nie obraził, ale raczej nie ma na nich szans, szczególnie na Khelbena ze względu na Elma w ostatnim secie. A szkoda.

mogli by dac Manshoona i wszystkie jego ,,klony"


Nie bardzo wiem jak sobie to wyobrażasz. Chcesz 40 figurek Manshoona? Czy może tylko te 3 które przeżyły. Na dobrą sprawe to te samy figurki by były. Dobry byłby jeden Manshoon
 
Bo-bik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 103
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 12:54 pm

pt sty 06, 2006 7:23 am

Trzymajcie siê kapeluszu bo ju¿ jest !!January preview!!!
 
Basil
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 87
Rejestracja: sob paź 22, 2005 12:39 pm

pt sty 06, 2006 7:30 am

Chamie ja to mia³em daæ !!!!!!!!
 
Entreri
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 69
Rejestracja: śr maja 04, 2005 11:53 pm

pt sty 06, 2006 10:48 am

Z tymi klonami to by³ oczywi¶cie ¿art, a ty to tak na serio wzi±³e¶:(:

A z tego january preview Skeleton jest ca³kiem niez³y. Chyba najlepszy szkielet dotyczczas. Ale balista wydaje mi sie trochê przesadzona. Niby fajna ale jaka¶ taka ,,warforged ballista" z niej wysz³a.
 
Bo-bik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 103
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 12:54 pm

pt sty 06, 2006 1:45 pm

Nom skeleton legionist wygl±da najlepiej z wszystkich skeletonów. I na dodatek to common. Balista mi siê nawet podoba, tylko tak jako¶ do DnD minis mi nie pasuje..
 
Lord_Manshoon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 4:37 pm

pt sty 06, 2006 2:48 pm

I dlaczego znowu dali Large Duergara. Wiem że teraz opis jest obszerniejszy ale mimo to wolałbbym zobaczyć 3 nową figurkę.
 
Hejas
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 616
Rejestracja: wt lut 01, 2005 7:06 pm

pt sty 06, 2006 3:53 pm

Entreri -> bo to ARKEJN balista jest.
Bo-bik -> "na dodatek to common"? A co innego mia³oby to byæ? -_-
Lord Manshoon -> Zawsze tak by³o, ¿e figurki powtarza³y siê w "previews for whatever and beyond". Tym razem takich powtórek bêdzie jednak mniej. (zapowiadanych 5, w poprzednich setach by³o nawet 10)

Oprócz tego, jak wspomniano w artykule, w Dragonach bêd± tak¿e pokazywaæ nowe figurasy. Nam pozostaje czekaæ na scany w internecie...

A Arcane Balista... fajna, ale mam nadziejê, ¿e to jednorazowy wyskok w temacie "siege engines". Tak czy inaczej - na pewno przyda siê na sesje.

Innymi s³owy - niez³y preview, bo ka¿dy chcia³ zobaczyæ Balistê. Legionista te¿ fajny. Ale to szkielet. Kolejny. Ale lepsze to ni¿ WTF.
 
Basil
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 87
Rejestracja: sob paź 22, 2005 12:39 pm

pt sty 06, 2006 10:16 pm

Arcane Balista jest ¶wietna, szkoda tylko ¿e to rare :wink: !!!!!!! Jak mo¿e siê wam nie podobaæ ? A swoj± drog± Large Duergar w tym previevie wygl±da nawet lepiej ni¿ na tym poprzednim (chyba wiêkszy nieco). Co do szkieletu to na pierwszy rzut oka ju¿ siê ucieszy³em ¿e to mo¿e Stra¿nik ¦wi±tyni, ale niestety to tylko medium, szkoda.
 
Hejas
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 616
Rejestracja: wt lut 01, 2005 7:06 pm

czw sty 12, 2006 1:52 pm

Nic tak nie do³uje cz³owieka jak brak preview w czwartek... Ehh... :?
 
Lord_Manshoon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 4:37 pm

czw sty 12, 2006 3:44 pm

Święte słowa. Sprawdziłem rano specjalnie przed wyjściem do szkoly będąc pełnym nadziei a tu nic :(

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości