Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish

sob paź 05, 2013 9:46 pm

Propozycja...

Jako, że prace nad kolejną edycją podręcznika do Warheim FS zbliżają się do końca zwracam się do szanownego państwa-draństwa z pewną propozycją współpracy.

Mianowicie, podobnie jak miało to miejsce w przypadku poprzednich edycji, poszukuję osób które przejrzałyby wstępną wersję podręcznika i podzieliły się swoimi uwagami. Dotyczącymi składu, podziału na rozdziały, błędami które dostrzegliście, nieścisłościami które zauważyliście, itd. Czasem, nawet przypadkowe spojrzenie świeżej osoby pozwala dostrzec błędy, które dla mnie są niewidoczne.

Część starych przeglądaczy potwierdziło już swój udział ale świeży rzut oka z pewnością nie zaszkodzi. Jeśli ktoś z państwa-draństwa jest zainteresowany to zechce wysłać emaila na adres: quidamcorvus @ poczta . fm w tytule wpisów WFS016.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish

wt paź 08, 2013 12:21 pm

Kolejny dodatek o który państwo-draństwo się dopominało od dłuższego czasu to karta pomocy dla gracza, którą można pobrać STĄD lub obejrzeć ONLINE.

Wszelkie uwagi i propozycje mile widziane.

DOWNLOAD|ONLINE
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish

wt paź 15, 2013 8:56 pm

Co prawda scenariusze do gry wieloosobowej miały pojawić się później ale udało mi się przeredagować kilka potyczek i w kolejnej edycji podręcznika pojawią się także bitwy dla kilku graczy.

Jeśli szanowne państwo-draństwo ma pomysły na scenariusze do gry wieloosobowej to czekam na propozycje.

Scenariusze bitew można pobrać STĄD lub obejrzeć ONLINE.

DOWNLOAD|ONLINE

Co prawda tekst przeczytałem kilka razy ale na pewno jest w nim jeszcze kilka błędów, dlatego będę wdzięczny za ich wskazanie.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish

czw paź 17, 2013 5:36 am

Zastąpiłem scenariusze wieloosobowe Relikwie i Zaginiona córka kupca scenariuszem Zaklęty/a w żabę. Scenariusze można przejrzeć ONLINE lub pobrać STĄD.

DOWNLOAD|ONLINE
Ostatnio zmieniony czw paź 17, 2013 5:46 am przez quidamcorvus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish

pn paź 28, 2013 10:00 pm

W ostatnim czasie otrzymałem wiele pytań o kompanię Krasnoludów Chaosu do Warheim FS. Zwykle zbywałem pytających, odpisując że zajmę się Dawi'Zharr gdy otrzymam fluff w języku polskim. No i znalazł się Marks, który przetłumaczył fragmenty nieoficjalnych Ksiąg Armii Krasnoludów Chaosu. I tak, korzystając z nadesłanych przez Marksa tekstów oraz posiłkując się materiałami do WFRP i tym, co było już w Warheim FS stworzyłem zasady dla Krasnoludów Chaosu z Zorn Uzkul.

Nie jestem specjalistą od historii Krasnoludów Chaosu, więc chętnie zapoznam się z wszelkimi informacjami, które przyczynią się do uzupełnienia fluffu Dawi'Zharr.

Dokonałem też kilku zmian w mechanice, między innymi obniżyłem wartość współczynnika Sz Zagana z 8 do 6. Właśnie. Miałem problem z nazwą dla byka ze skrzydłami ale Sister of Mercy odnalazła w odmętach internetu postać 'Zagana' i postanowiłem nazwać tak model służący w kompanii Krasnoludów Chaosu.

Zresztą zapraszam do lektury!

Drużyna jest wstępnie ograna ale wszelkie uwagi państwa-draństwa będą mile widziane.

Plik z zasadami kompanii Krasnoludów Chaosu z Zorn Uzkul można pobrać STĄD lub obejrzeć ONLINE.

DownLOAD|ONLine
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish

pt lis 01, 2013 5:59 pm

Zaktualizowałem zasady Krasnoludów Chaosu z Zorn Uzkul zgodnie z sugestiami i opiniami, które otrzymałem poprzez forum czy też drogą email.

Wśród nowości pojawił się palankin na którym Czarnoksiężnik Dawi'Zharr może być niesiony do bitwy.

Więcej państwo-draństwo znajdzie w pliku, który można obejrzeć TUTAJ.

Wszelkie uwagi i komentarze mile widziane.

ONLINE
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish

wt lis 05, 2013 11:13 pm

Prowadzisz bloga na którym publikujesz wpisy związane z Warheim FS?

Chcesz umieścić link do swojego bloga na blogach quidamcorvus i Warheim Fantasy Skirmish?

Wyślij link do twojego bloga i logo (o szerokości 340 pikseli i wysokości do 200 pikseli) na adres quidamcorvus @ poczta . fm i przyczyń się do promocji gry!

Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish

śr lis 13, 2013 3:51 am

Jak wiecie prace nad kolejną wersją podręcznika do Warheim FS zajmują mi ostatnio większość wolnego czasu, choć po prawdzie niewiele tego czasu jest, co widać choćby w spadku aktywności modelarskiej. Na szczęście przygotowania do wypuszczenia kolejnej edycji powoli zbliżają się do końca. Poniżej mam dla szanownego państwa-draństwa plik, w którym zawarłem większość zmian, jakie pojawią się w kolejnej edycji. Większość, bo z pewnością część zapomniałem wpisać.

Polecam także wątki na Azylium, gdzie z lektury pytań i odpowiedzi oraz erraty szanowne państwo-draństwo może dowiedzieć się więcej.

Errata, czyli co nowego pojawi się w edycji 0.16.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish

pt lis 22, 2013 7:12 pm

Wersja 016 podręcznika do Warheim FS jest już niemal gotowa, pdf z wersją BETA został wysłany do kilkunastu osób, które dzielnie wspierają mnie w pracy.

Jeśli jednak, ktoś z szanownego państwa-draństwa chciałby rzucić na podręcznik jeszcze przed premierą i podzielić się swoimi ewentualnymi uwagami dotyczącymi składu, podziału na rozdziały, błędami które dostrzegliście, nieścisłościami które zauważyliście, itd. to wyślijcie emaila na adres: quidamcorvus @ poczta . fm w tytule wpisując WFS016BETA.
Ostatnio zmieniony pt lis 22, 2013 7:30 pm przez quidamcorvus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish

śr lis 27, 2013 3:19 am

Przygotowałem okładkę dla zbliżającej się wersji podręcznika do Warheim FS, którą postanowiłem oznaczyć numerem 0.5, bowiem znacznie bliżej jej do ostatecznego wyglądu niż wersjom poprzednim.

Na okładce pojawi się znana szanownemu państwu-draństwu grafika wykonana przez Quintusa, na którą nałożyłem kilka filtrów. Tak, by odróżniała się od poprzednich edycji.

Okładkę w pełnym rozmiarze można zobaczyć TUTAJ.

]Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish

wt gru 03, 2013 11:17 pm

Witam szanowne państwo-draństwo!

Od jakiegoś czasu osoby zainteresowane WARHEIM FANTASY SKIRMISH (WFS) pytały czy powstanie poradnik wprowadzający nowych graczy w tajemnice gry. Cóż, właśnie go czytacie.

A jako, że jest to moje pierwsze dzieło tego typu, szanowne państwo-draństwo zechce podzielić się ewentualnymi uwagami i radami, zamieszczając swoje opinie w komentarzach pod wpisem.

Poniższy post powinien dać ci czytelniku ogólne pojęcie czym jest WFS, jak stworzyć swoją pierwszą kompanię, natomiast w kolejnych częściach opowiem ci jak przygotować się do rozgrywki, jak stoczyć potyczkę, a następnie rozegrać sekwencję po potyczce.

A więc zapraszam do lektury tego wpisu!

Pozdrawiam,
qc
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish

czw gru 05, 2013 7:52 pm

Na blogu dostępna jest druga część wprowadzenia, w której nieco szerzej napisałem o przygotowaniu do rozgrywki w Warheim FS.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish

śr gru 11, 2013 11:16 pm

Thorash z fallensun.pl przygotował mi niespodziankę i dziś w skrzynce email znalazłem wykonany przez niego projekt okładki dla podręcznika do Warheim FS w wersji 0.5.

Grafika wykonana jest w nieco innym stylu niż projekt Quintusa ale i sam podręcznik nieco się zmienił, więc warto go odróżnić od poprzednich wersji. Podoba się?

Filtry i 'zniszczenia' to moja robota, ale tak mi się podoba bardziej.
Natomiast TUTAJ można obejrzeć okładkę w formacie PDF wraz z tekstem.

Obrazek

Jeśli jednak państwo-draństwo przywiązało się do wersji Quintusa, to dostępne będzie także wydanie z prezentowaną WCZEŚNIEJ okładką.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish

wt gru 17, 2013 6:43 am

Na blogu dostępna jest trzecia część wprowadzenia do Warheim FS, która jednocześnie jest raportem bitewnym z potyczki rozegranej pomiędzy Łowcami czarownic a Nieumarłą świtą hrabiego Von Carstein.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish

sob gru 21, 2013 4:26 am

Kultystami którego z bóstw Chaosu gracie lub chcielibyście zagrać w Warheim Fantasy Skirmish lub w WFRP?

Na moim blogu szanowne państwo-draństwo może sobie poczytać co nieco o Slaaneshu.

Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish

ndz gru 22, 2013 1:54 am

Skoro spodobał się państwu-draństwu cykl o panteonie bogów Chaosu w Warhammerze, to dziś mam dla was nieco informacji o Papciu Nurglu.

A pytanie wciąż aktualne. Kultystami którego z bóstw gracie lub chcielibyście zagrać?
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish

śr gru 25, 2013 7:26 pm

Witajcie!

Przygotowałem dla was kolejną edycję podręcznika do Warheim FS, którą oznaczyłem numer 0.5, ponieważ zdecydowanie bliżej jej do finalnej postaci niż poprzednim wersjom.

Jeśli jeszcze ktoś nie wie, Warheim FS to figurkowa gra bitewna (skirmish), przeznaczona dla dwóch i więcej graczy, osadzona w uniwersum Warhammer stworzonym przez brytyjską firmę GW.

WFS nie jest jednak oficjalnym produktem brytyjskiej firmy, a niekomercyjnym fanowskim projektem.

W dużym skrócie i uproszczeniu mechanika WARHEIM FS to przede wszystkim odświeżenie zasad gry MORDHEIM o reguły dwóch ostatnich edycji gry WARHAMMER FANTASY BATTLE oraz najpopularniejszych zasad domowych (home rules), ale nie tylko. Wplotłem w grę także kilka pomysłów i patentów zapożyczonych z innych systemów, które występują w grze jako opcjonalne zasady zaawansowane i dobrze spełniają swoje zadanie, jakim jest urozmaicenie rozgrywki.

Akcja gry została przeniesiona z MORDHEIM o nieco ponad 500 lat do przodu i osadzona na północnych rubieżach Imperium, bezdrożach i osadach skażonych w czasie Burzy Chaosu plugawym dotykiem Mrocznych Potęg.

Gra przeznaczona jest dla dwóch lub więcej graczy, a do rozgrywki potrzebne są figurki i makiety najlepiej w skali 28 mm oraz znane z rozgrywek WFB kostki i miarka z podziałką w calach.

W trakcie gry w WARHEIM FS gracze dowodzą zbrojnymi kompaniami (w skład których wchodzi od 3 do 20 modeli), a celem rozgrywki jest wygranie składających się na kampanię potyczek. Scenariusze umieszczone w podręczniku zostały podzielone na miejskie (toczone wewnątrz murów zdobytych przez Hordy Chaosu miast) oraz wiejskie (toczone poza murami miast w pobliżu niewielkich splądrowanych osad, pośród groźnych leśnych ostępów czy na niebezpiecznych imperialnych gościńcach).

WARHEIM FS to figurkowa gra bitewna, a więc do toczenia potyczek będziemy potrzebować modeli i makiet oraz stołu albo innej płaskiej powierzchni, najlepiej o wymiarach 120 x 120 cm.

Rozegranie jednego scenariusza zajmuje w zależności od doświadczenia graczy i zaawansowania drużyny którą dowodzą od godziny do dwóch, czasem trzech. I choć WFS pozwala na indywidualne rozgrywki, to największą zabawę zapewnia kampania. Możliwość różnorodnego rozwoju dowodzonej przez siebie drużyny zapewnia dużo frajdy i satysfakcji. W zależności od wyboru, gracz może kłaść nacisk na ilość wojowników w drużynie lub kosztem liczebności kompanii uzbrajać wojowników w lepszy oręż, pancerze ale także inny ekwipunek - w tym duży wybór przedmiotów magicznych. Ponadto drużyny dysponują dostępem do machin wojennych i pojazdów, które umiejętnie wykorzystane mogą przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść.

W grze ważna jest odpowiednia taktyka i strategia oraz umiejętne wykorzystanie atutów jakimi dysponują nasi wojownicy. Znaczenie ma także odpowiednie korzystanie z osłon jakie zapewniają makiety, czy właściwe wykorzystanie znajdujących się na polu bitwy obiektów specjalnych.

Jeśli państwo-draństwo jest zainteresowane bardziej obszerną recenzją gry WARHEIM FS to zapraszam do lektury wpisu autorstwa Sister of Mercy, który można TUTAJ.

Przygotowałem dla was także wprowadzenie do Warheim FS, w którym wraz z Sister of Mercy krok po kroku omówiliśmy proces rekrutacji kompanii, przygotowanie do gry, rozgrywkę oraz następującą po niej sekwencję po potyczce.

Z kolei STĄD można pobrać pomoc dla graczy, gotowy do wydruku plik zawierający zestawienie najczęściej używanych w czasie rozgrywek zasady.


Podręcznik:
Kompletny podręcznik Warheim FS składa się z 28 rozdziałów i liczy 738 wypełnionych fluffem stron.

Zasady podstawowe, w większości znane graczom Mordheim czy Warhammera Fantasy Battle, zajmują pierwsze 30 stron i podzielone zostały na 8 rozdziałów, w których przedstawiono: składające się na charakterystykę modeli Współczynniki, potrzebne do gry Modele oraz omówione szczegółowo zostały poszczególne Fazy składające się na Turę gry.

Najobszerniejszą część podręcznika stanowi rozdział 9, który zajmuje niemal 400 stron, a w którym przedstawiłem blisko 40 Drużyn, spośród których gracze mogą wybierać dowodzone przez siebie kompanie. Wśród owych drużyn znajdują się zarówno kompanie Ludzi, Elfów, Krasnoludów, Ogrów, Kultów Chaosu, Nieumarłych jak i Skavenów, Zielonoskórych czy Jaszczuroludzi.

Kolejne 6 rozdziałów (mieszczących się na nieco ponad 100 stronach) traktuje szczegółowo o zasadach Kampanii, scenariuszach, dostępnym ekwipunku oraz Najemnych Ostrzach - czyli najemnikach, którzy za odpowiednią opłatą w złocie wspomogą naszą drużynę. Kampania jest tym co stanowi istotę rozgrywek Warheim FS, a możliwość różnorodnego rozwoju dowodzonej przez siebie drużyny sprawia wiele frajdy i daje dużo satysfakcji.

Na następnych 50 stronach znajduje się 6 rozdziałów zawierających reguły dotyczące Kawalerzystów, Potworów, Rydwanów & powozów, Lotu oraz Machin Wojennych, a także plugawych Stygmatów Chaosu.

To, co stanowi chyba największą różnicę pomiędzy Mordheim a Warheim Fantasy Skirmish zapisane zostało na kolejnych 70 stronach. W dwóch rozdziałach przedstawiłem reguły, którym podlegają Magowie i Duchowni należący do dowodzonych przez graczy kompanii.

Ostatnie 20 stron, to dość szczegółowe kalendarium zawierające Historię świata Warhammera oraz Karta Drużyny i Karty Zadań Specjalnych oraz Indeks.

Podręcznik, dostępny jest w dwóch wersjach okładki.

Pierwsza wersja okładki to 'odświeżony' projekt Quintusa. Druga to autorski projekt Thorasha. Obie poddałem lekkiej obróbce w programie graficznym.

ObrazekObrazek
Aby pobrać podręcznik kliknij na wybraną przez ciebie okładkę.

DOWNLOAD
Warheim FS 0.5a|Warheim FS 0.5b|Pomoc dla gracza


ONLINE
Warheim FS 0.5a|Warheim FS 0.5b|Pomoc dla gracza


Przerwy, pomiędzy kolejnymi edycja są coraz dłuższe, mimo to system wciąż się rozwija i wszelka pomoc jest bezcenna. Dlatego o wszelkich niedociągnięciach proszę pisać TUTAJ.

Zachęcam także do POLUBIENIA Warheim FS na FB oraz dołączenia do BLOGOSFERY.

***
Podręcznik WARHEIM FS jest tworzony, jako nieoficjalny, fanowski dodatek do uniwersum Warhammer. Znaki towarowe zostały użyte w tekście bez zezwolenia, jednak nie mają one na celu kwestionować ich przynależności do firmy Games Workshop. WARHEIM FS w pełni uznaje prawo autorskie i przynależność znaków towarowych. W miejscach, gdzie jest to możliwe podręcznik jest dostosowany do świata Warhammera i czyni to z pełną świadomością przynależności tego materiału do jego właściciela.
Wszystkie postacie są fikcyjne i jakiekolwiek podobieństwo do osób żyjących bądź zmarłych jest całkowicie przypadkowe.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish

pt gru 27, 2013 4:21 am

Dziś mam dla tych z was, którzy nie doceniają uroku 'gotyku poszarpanego', wersję podręcznika do Warheim Fantasy Skirmish pozbawioną tej jakże uroczej i klimatycznej czcionki...

Odnośnik do podręcznika z 'normalną' czcionką znajdziecie na BLOGU. To trzeci link w dziale download.

Mam także prośbę do tych z was, którzy grają lub zaczną grać w Warheim FS. Piszcie o wszelkich swoich uwagach, spostrzeżeniach oraz pomysłach na Azylium. Chociażby w tym WĄTKU.

Wszystkie posty zostaną przeczytane, a te rozsądne rozważone. Z waszą pomocą gra na pewno zyska na jakości.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish

sob gru 28, 2013 8:50 am

Na blogu opublikowałem kolejny wpis poświęcony Panteonowi bogów Chaosu w uniwersum Warhammera. Tym razem są to informacje na temat Khorna, Pana Krwi.

Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish

śr sty 01, 2014 11:23 pm

Na blogu opublikowałem kolejny wpis poświęcony Panteonowi bogów Chaosu w uniwersum Warhammera. Tym razem są to informacje na temat Tzeentcha, Pana Przemian.

Obrazek
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish

pt sty 03, 2014 1:54 am

Dziś mam dla was czwartą część wprowadzenia do Warheim Fantasy Skirmish, w której krok po kroku zaprezentowałem wraz z SofM rozgrywanie sekwencji po potyczce.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish

czw sty 16, 2014 6:32 pm

Przygotowałem dla was kolejny wpis zawierający informacje na temat bogów Chaosu w Warhammerze. Jeśli ciekawi jesteście kim jest Przodek Krasnoludów Chaosu zwany Hashutem, Ojcem Ciemności, to zapraszam do lektury krótkiego wpisu na BLOGU.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish

śr sty 22, 2014 11:02 pm

Dziś na blogu kolejny wpis 'fluffowy', zawierający kilka informacji na temat Rogatego Szczura, Pana Szczuroludzi.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish

wt sty 28, 2014 6:58 pm

Dziś ma dla was wpis poświęcony pierwszemu z bóstw ludzi Starego Świata. Jeśli ciekawi jesteście informacji na temat Sigmara Młotodzierżcy, to zapraszam na BLOGA.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish

ndz lut 02, 2014 8:55 pm

Sister_of_Mercy pisze:
Witajcie,

Ten temat miałam poruszyć mniej więcej pół roku temu, ale niestety obowiązki zawodowe pozwoliły mi zająć się magią w Warheim FS dopiero teraz.

Może nie magią w całości, a właściwie zaklęciami.

QC jakiś czas temu zlecił mi przeredagowanie zaklęć poszczególnych Kolegiów Magii i Dziedzin oraz lepsze zbalansowanie ich względem siebie. Przy okazji uzgodniliśmy, kierując się waszymi uwagami, że zaklęcia zostaną nieco osłabione, między innymi usunięta została spora część najpotężniejszych czarów ofensywnych, a magiczne pociski wykorzystujące 3" wzorniki nie będą już zadawały K3 trafień. Przy okazji pojawiło się więcej zaklęć typu klątwa, a zaklęcia wspomagające zyskały nieco mocy.

Jako pierwsze na warsztat wzięłam zaklęcia Imperialnych Kolegiów Magii oraz Magii Lodu do których dostęp mają Magistrowie Magii i czarownicy służący w szeregach kompanii Ludzi.

- Kolegium Bestii
- Kolegium Cienia
- Kolegium Metalu
- Kolegium Niebios
- Kolegium Ognia
- Kolegium Śmierci
- Kolegium Światła
- Kolegium Życia
- Magia Lodu

Jak zauważycie część zaklęć jest wspólna, choć różnią się detalami, są to magiczne pociski występujące jako pozycja 5 i 9, zaklęcie ofensywne pod 8, czar umożliwiający LOT pod 4, klątwy pod 7 oraz magiczny pancerz pod 10 i magiczny oręż pod 11. Pozostała zaklęcia są unikalne dla poszczególnych Kolegiów Magii.

Zaklęcia z pozostałych Dziedzin Magii opublikuję w najbliższych tygodniach.

Jako, że jest to wersja wstępna liczę na wasze uwagi. Cóż, jeśli ich nie będzie zaklęcia ukażą się w kolejnej edycji w zaprezentowanym poniżej kształcie.
 
 
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish

wt lut 11, 2014 7:42 pm

Sister of Mercy pisze:
QC wraz z Myszorem na łamach Azylium przedyskutowali kilka kwestii dotyczących mechaniki Warheim FS i do podręcznika wprowadzono kilka zmian.

TUTAJ znajdziecie link do erraty, plik w formacie pdf zawiera siedem stron na których wprowadzono zmiany, jeśli chcecie wiedzieć co konkretnie się zmieniło odwiedźcie odpowiedni wątek na Azylium.

Przy okazji zaktualizowany został plik z pomocą dla gracza, który tradycyjnie dostępny jest także w wersji bez tła.
 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish

pn lut 17, 2014 11:45 pm

 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2142
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

Re: [Warheim] Warheim - Fantasy Skirmish

wt lut 25, 2014 12:57 am

Początek tygodnia, pora więc na wpis przybliżający historię uniwersum Warhammera. Dziś kolejny post z serii 'Panteon bogów Starego Świata', tym razem poświęcony Shallyi, bogini leczenia i miłosierdzia.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość