Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
 
Awatar użytkownika
Fingor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: pn cze 19, 2006 8:19 pm

pn kwie 09, 2007 12:08 am

Ja podstawki robię raczej bogate. Zazwyczaj maluję na brązowo, potem piasek na brązowo z dybrushem z bleached bone, kamyk, trawka statyczna, sztuczny torf, ew. jakiś porost. Ale bez przesady - tylko jako dodatki.
Inaczej sprawa wygląda z bohaterami. Thane stoi na zrujnowanej kolumnie, a thane zrobiony na górnika ma wodę po kostki :). Na podstawce master engineera planuję zrobić koło albo kawałek rury od organków.
 
Anonim_1

wt kwie 10, 2007 5:09 pm

Dzięki za posypkowe porady - idąc za nimi zaopatrzyłem się (tzn. czekam na przesyłkę, ale w najbliższym czasie powinna dotrzeć :)) w trawkę statyczną i garść innych akcesoriów modelarskich. Mimo wszystko wciąż nie mogę dostać PVA - zmarnowałem dziś 2 h szukając je w sklepach i kolejne dwie godziny wertując oferty w Sieci. Może ktoś z Was zna jakiś sklep internetowy, w którym mógłbym kupić klej posypkowy w rozsądnej cenie?
 
Awatar użytkownika
BuXi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 152
Rejestracja: sob mar 24, 2007 4:57 pm

wt kwie 10, 2007 6:04 pm

bard ? cytadela ? może tam spróbuj
 
Anonim_1

wt kwie 10, 2007 6:08 pm

BuXi pisze:
bard ? cytadela ? może tam spróbuj

Nope, nope. W Bardzie pytałem się nawet sam jakiś czas temu, a Cytadela ma tylko jeden klej, podpisany jako "do polistyrenu".
 
Awatar użytkownika
Fingor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: pn cze 19, 2006 8:19 pm

wt kwie 10, 2007 8:43 pm

Zdaje się że w Phantomie na sławkowskiej można kupić taki klej. A z internetowych sklepów to chociażby na SFanie są kleje Fallera.
 
Anonim_1

wt kwie 10, 2007 9:07 pm

Fingor pisze:
A z internetowych sklepów to chociażby na SFanie są kleje Fallera.

Ten jest nieco zbyt drogi, za to ten nadaje się niby tylko do plastiku. Spróbuję jutro w Phantomie. :)
 
Awatar użytkownika
Fingor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: pn cze 19, 2006 8:19 pm

wt kwie 10, 2007 9:15 pm

Chwila. Chodzi o klej PVA, czy do plastiku (polistyrenu). Bo to dwie różne rzeczy :).
 
Anonim_1

wt kwie 10, 2007 9:19 pm

Fingor pisze:
Chodzi o klej PVA,

Cytując samego siebie:
ShadEnc pisze:
Mimo wszystko wciąż nie mogę dostać PVA - zmarnowałem dziś 2 h szukając je w sklepach i kolejne dwie godziny wertując oferty w Sieci. Może ktoś z Was zna jakiś sklep internetowy, w którym mógłbym kupić klej posypkowy w rozsądnej cenie?

Czyli - chodzi mi oczywiście o PVA. Nie wiem skąd podejrzenie, że chcę kupić klej do plastiku. :papieros:
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

wt kwie 10, 2007 9:24 pm

@Fingor nie uważam że to co ja robie jest uboższe od twoich podstawek 8) Ja sypie piachem, maluje na czarno potem 3x dry brush (ciemny szarym szary i biały), na to dwa kolory trawy statycznej + fakt że ten piach już był wymieszany z kamykami , czyli podstawka nie jest jednolita. Czasem dodaje rożnego rodzaju trawki super długie i krzewy, mech, to zależy od modeli, miejsca itd...

Klej PVA lub Wikol kupisz we wszystkich sklepach z wykończeniami (ramy do okien, drzwi, deski śruby itd), drewno podobne itp, markety takie jak Castorama.
 
Awatar użytkownika
Fingor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: pn cze 19, 2006 8:19 pm

wt kwie 10, 2007 9:28 pm

@ William
A to przepraszam, jeśli tak to zabrzmiało :). W takim razie podstawki robię niemalże identycznie jak ty, z tym że maluję piasek na brązowo. I raczej ostrożnie postępuje z długimi trawkami, bo potrafią być kapryśne.
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

wt kwie 10, 2007 9:50 pm

No dziękuję za przeprosiny 8) bo nie zaprzeczam, że mnie to uraziły do głębi mego serca :lol: :hahaha:
 
Anonim_1

wt maja 01, 2007 11:01 am

Pytanie z gatunku dziwacznych: czy znacie jakiś sklep, w którym jest możliwość kupienia sztucznego (plastikowego, szklanego) oka o średnicy od 1 do 3 cm? Może to być nawet taki tandetny breloczek do kluczy - liczy się dla mnie tylko to, by było białe, ze źrenicą i tęczówką, okrągłe i... tanie ;)
 
Awatar użytkownika
Skavenblight
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: śr gru 22, 2004 7:09 pm

wt maja 01, 2007 11:47 am

Szklane [w sensie protezy] są z tego co wiem, bardzo drogie.
Plastikowe a la breloczek - pojęcia nie mam gdzie dostać, widziałam takie kilka razy... na odpuście w pewnej wsi ;) więc pewnie powinieneś celować w jakieś stragany lub tanie sklepiki z pamiątkami, albo sklepy typu "wszystko po 5 zł".
 
Awatar użytkownika
Dwarf Slayer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 105
Rejestracja: pt gru 29, 2006 12:47 pm

ndz maja 13, 2007 1:43 pm

Ja ma takie pytanie- na czym tak właściwie polega technika mokrego pędzla? Chciałbym żeby moje figurki wyglądały tak jakoś...żywiej i ładniej, a z tego co widziałem ta metoda daje ładny efekt. Z góry dziękuję za odpowiedź!
 
Awatar użytkownika
BuXi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 152
Rejestracja: sob mar 24, 2007 4:57 pm

ndz maja 13, 2007 5:44 pm

i jeszcze laserunku bo tego to już zupełnie nie rozumiem :D
 
Awatar użytkownika
Fingor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: pn cze 19, 2006 8:19 pm

ndz maja 13, 2007 6:25 pm

W zasadzie wg. nazewnictwa autorstwa Normana to to samo. Po prostu cieniuje się nie suchym pędzlem, lecz nakładając kolejne warstwy zmieszanych farb (są dość rozwodnione, stąd nazwa) tak, aby uzyskać efekt w miarę płynnego przejścia. Ot, cała filozofia ;) O ile po drybrushu figurka wygląda na taką po długiej wojnie, to po mokrym pędzlu jest czystsza i, nie ukrywajmy, ładniejsza. Jest to bardziej zaawansowana technika cieniowania.
 
Awatar użytkownika
Dwarf Slayer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 105
Rejestracja: pt gru 29, 2006 12:47 pm

ndz maja 13, 2007 6:36 pm

No to teraz wszystko jasne :D Dzięki! :)
 
Awatar użytkownika
BuXi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 152
Rejestracja: sob mar 24, 2007 4:57 pm

ndz maja 13, 2007 7:38 pm

umm.... troszkę za trudne, chyba pozostane przy starym dobrym suchym pędzlu :D
 
Awatar użytkownika
Fingor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: pn cze 19, 2006 8:19 pm

ndz maja 13, 2007 9:43 pm

Kup sobie jakąś figurkę i ćwicz! W końcu zobaczysz, że ta technika daje dużo lepsze efekty, niż chociażby drybrush. A Twoim figsom przyda się większe cieniowanie ;)
 
Awatar użytkownika
Skavenblight
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: śr gru 22, 2004 7:09 pm

ndz maja 13, 2007 10:09 pm

E tam trudne. Nie można się figurek "bać". Ja w ogóle nie chciałam kiedyś malować... ale miałam mnóstwo figurek, a moi malarze stwierdzili, ze nie mają czasu. Zacisnęłam zęby i postanowiłam im pokazać, że też umiem ;) Pierwsze figurki, bodajże dire wolfy do Mordheim, malowałam drybrushem -futrzaste, to lepiej i łatwiej. A potem to się uczyłam już mokrego, bo ładniejszy. Mam dzięki temu okropną [właśnie będę ją przebudowywać i przemalowywać] bandę undeadów i całkiem ładny Karnawał, który pomalowałam jako następny. Spokojnie! Nic nie jest za trudne, wszystko jest dla ludzi!
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

pt maja 25, 2007 12:37 pm

Ja jak zaczynałem malować uczyłem się jedynie z armubooka i od mojego kolegi, który nauczył mnie drybrusha. Nie miałem wtedy internetu więc nie miałem jak się rozwijać.
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

pt maja 25, 2007 7:58 pm

Skavenblight pisze:
Spokojnie! Nic nie jest za trudne, wszystko jest dla ludzi!

Co prawda to prawda :razz: . Ale na czymś trzeba ćwiczyć na początku i przeboleć, ze pierwsze modele wyglądają okropnie :razz: ( coś o tym wiem, bo praktykuje na modelach czołgów do warhammera 40K - są dużo prostrze do pomalowania niż piechota , ale lepiej jeszcze nie będę wrzucał zdięć - nie chcę was straszyć :wink: [ale robię powoli postępy :) ])
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości