Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

sob sty 08, 2005 8:02 pm

aa no wlaśnie zapomniałem o kaszy mannej :razz: ale wole piasek i jeżeli chcesz aby to wszystko co robisz wyglądało naprawdę zachwycająco pomaluj wszystko!! dokładnie na szaro albo czarno i dry brush ( czyli technika suchego pędzla - nabierasz farbę, a potem wycierasz dokłądnie pędzel o np. gazetę by na pędzlu nie zostało prawie nic farby i malujesz powieszchnię) naprawdę polecam! :D :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1037
Rejestracja: pn wrz 29, 2003 1:56 pm

sob sty 08, 2005 8:52 pm

kasze odradzam, raz ze zżółknie po czasie, a dwa ze mrówki będą do niej lazły (poważnie to nie żart)

A jak szukasz czegoś drobnego polecam pył kąpielowy dla gryzoni.
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

wt sty 11, 2005 9:11 am

dlaczego forum modelarski wyleciało?? nie mam gdzie się zapytać jak pomalować złoto na Valtenie Exalted of Sigmar!? :x jestem wściekły bo mi nie wyszło jak na obrazku! :cry: ale już nic nie poradzę -pomalowałem ale i tak się chce dowiedzieć na przyszłość!
Pomożecie? :)
 
Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1037
Rejestracja: pn wrz 29, 2003 1:56 pm

wt sty 11, 2005 12:45 pm

Zaczynasz od podkładu brązowego, na to farbka Tin Bitz, potem mieszasz tin bitza z burnisched gold, i robisz rozjaśnienia, a na końcu rozjaśniasz już samym goldem albo tylko z odrobinką tin btza.
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

wt sty 11, 2005 1:11 pm

Dobra Bardzo dziękuję ale powiedz mi czy jak mówiłes o rozjaśnieniach chodzi Ci o drybrush czy o normalne malowanie na końcach ? (na najbardziej wystających elementach?)
Jeszcze raz wielkie dzięki! :mrgreen: :mrgreen:
Zastanawiam się nad malowaniem go jeszczwe raz?
Co ty na to??
 
Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1037
Rejestracja: pn wrz 29, 2003 1:56 pm

wt sty 11, 2005 2:41 pm

technika nie jest ważna, poczytaj art o technikach, tam masz napisane czym róznić sie bedzei pomalowany suchym pędzlem od rozjaśnianego na krawędziach (taki ubogi krewny laserunku)

Przed ponowntym malowanej ja bym drania umył
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

wt sty 11, 2005 8:07 pm

no ale czy go malować na nowo, a przed tym w krecie ukompać, czy zostawic - pozatym ja umiem malować i znam techniki, sęk w tym, że nie miałem nigdy dobrej praktyki w malowaniu złota i sprawiało mi to wielką trudność! wsciekałem się, że nie wyglądał jak na obrazku - bo zawsze do takiego ideału dążyłem - choć lubie zmieniać szczegóły... ale chistoryczne elementy zostawiam (jak kolor legendarnej zbroi - bądź kolor włosów bochatera lub legendarnego wierzchowca) :evil: :cry:

panuj nad tym co piszesz :|
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

śr sty 12, 2005 8:56 am

..hej JA JUŻ RAZ MÓWIŁEM MAM DYSORTOGRAFIĘ - to taka chroba, że zna się dokładnie zasady ale gdy się pisze to nie potrafi mózg tego zastosować! mam na to dokument! jak ktoś chce to załątwię papier i go zeskanuję i wyślę! Jak moderator potrafi to niech mi dopiszę do nicka - dysortograf....

!UWAGA! Jeżeli to komuś bardzo przeszkadza to mogę już więcej nie pisać - nie ma problemu - możecie mnie wywalić!

Z poważaniem Wiliam Wolfes.....
 
Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1037
Rejestracja: pn wrz 29, 2003 1:56 pm

śr sty 12, 2005 10:32 am

Ja też mam i to z papierami, ale wystarczy włączyć Worda, puścić przez niego tekst i poprawić podkreślone na czerwono, minutka roboty. :D

CO do malowania, sam musisz sie zdecydować, prawda jest taka że jak nie spróbujesz to sie nie nauczysz, weź sobie jakąś starą figurkę i potrenuj jak ci wyjdzie tak jak chcesz wtedy weź sie za tego matołka valtena.
 
Awatar użytkownika
Kubik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 210
Rejestracja: pn gru 06, 2004 5:35 pm

sob sty 15, 2005 5:11 pm

Norman, czemu po pomalowaniu podstwki na czarno,(juz z przyklejonym piaskiem i trawką) trawa całowicie leży??? :o Może nałozyłem zbyt gęsty podkład. No i drugie pytanie.. Ostatnio malowałem wojownika z Minas tirith (Gondor; system Lot'r). Model był prawie gotowy i myslę, że jak dotąd udany. Została tylko twarz...( :cry: ) Nałozyłem cienką warstwbrązu, taka jak radziłeś, potem farbę cielistą. wyszło tragicznie! Po zaschnięciu farba była chropowata, a nie gładka, jak być powinna. Zflustrowany cisnołem figurkę to kosza.(poprzednio próbowałem zeskrobać farbę, ale to nic nie dało!)
 
Awatar użytkownika
Mr.Ale
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1261
Rejestracja: pn lis 17, 2003 8:08 am

sob sty 15, 2005 5:45 pm

korzystaj z rozpuszczalnika i nie marnuj tak figurek :p naprawde bardzo szybko bym utracił dorobek swój gdybym wyrzucił pomalowane przez siebie figurki :P
 
Awatar użytkownika
Kubik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 210
Rejestracja: pn gru 06, 2004 5:35 pm

ndz sty 16, 2005 1:57 pm

Czy korzystanie z matowego lakieru się opłaca. (Czy spryskane figurki rzeczywiście są trwalsze?). Pytam, bo nie chcę wydać keszu na darmo... :evil:

Ja mieszam piasek o różnej wielkości ziarenek . Norman pisał o czymś dla gryzoni, ale skąd to wezmę... Nie znam się na aerografach, ale w sklepie Cytadeli jest model w cenie ok. 380 zł, podpisany: ,,Jeden z najlepszych modeli na rynku.

nie pisz dwoch postow pod soba
 
Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1037
Rejestracja: pn wrz 29, 2003 1:56 pm

ndz sty 16, 2005 4:47 pm

Skoro kosztuje 380 to nie jest nawet z tych średnich niestety, podaruj sobie aerografy, do figurek w zupełności wystarcza pędzel.

Co do trawy, pewnie farbę miałeś za gęstą, w przypadku akryli rozcieńcz ją wodą lub spirytusem od razu będzie lepiej. Jak się trawa położy to powinieneś ja przeczesac pędzlem jak włosy tak by stała, możesz nawet użyć starej szczotki do zębów jak masz wiecej trawy na podstawce\makiecie.
A piaseczek o którym pisałem, to pył kąpielowy dla gryzoni, dostaniesz go w sklepach zoologicznych, trudno go znaleźć samemu na półce bo sprzedają go w taki samym kartoniku jak żarcie dla gryzoni i łatwo go pominąć, wiec lepiej od razu pytać ekspedientki\a. Co do farby na twarzy pisałem ci w PM, musisz ja rozcieńczyć, grudki i chropowata powierzchnia to oznaki zbyt gęstej, lub zleżałej farbki. Jeśli używasz natomiast tej cielistej z zestawów LOTRa to zawsze będziesz miał kłopoty, bo jest jakaś trefna i łatwo się zważa na figurce, lepiej kupić nową.

Co do lakieru często go używam, ale nie z puszki, bo ten róznie kryje i łatwo sobie popsuć efekt, po prostu nakładam pędzlem lakiery bezbarwne z humbrola.
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

ndz sty 16, 2005 5:30 pm

Po pierwsze - zmieniłeś obrazek Norman :P -stary mi się bardziej podobał :P

Wczoraj skończyłem Ar-Ulryca! Wygląda ślicznie :P bardzo się z niego cieszę. Z Valtenem nie wiem co zrobić - chyba se dam siana i go pomaluję do końca. Dziękuję za pomoc w malowaniu złota! Super wygląda na niektórych częściach Ar-Ulryca - dodałem do złotego trochę srebra i wydaje mi się, że jest to jeszcze ładniejszy efekt (przynajmniej dla mnie).

idę dziś na studniówkę :)
 
Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1037
Rejestracja: pn wrz 29, 2003 1:56 pm

ndz sty 16, 2005 5:38 pm

Tak o ile chcesz takie stare złoto uzyskać warto dodac do ostatecznego rozjąsninaia srebrnego, najlepiej mithril silver,
 
Awatar użytkownika
MrM___
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: czw lip 08, 2004 3:24 pm

ndz sty 16, 2005 11:54 pm

Chłopaki mam problem - kupiłem sobie Spawna GW i nie wiem zabardzo jak go wymalować . chodzi mi o farbki bo technika to dużo drybrushu ( jest akurat tak fajnie zrobiony). Chodzi mi o kolory bo jestem daltonistą i nie wiem co dobrac, zeby było dobrze - fajnie byłoby zrobić jak najwierniej w stosunku do zdjęć GW na pudełku lub w kodeksie bo wygląda dobrze nawet BARDZO dobrze :razz: Pomożecie ?
 
Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1037
Rejestracja: pn wrz 29, 2003 1:56 pm

pn sty 17, 2005 12:12 am

Jakiejś konkretnej potęgi czy ot tak sobie, masz jakiś motyw przewodni armii, khorn, slanesh... ?
 
Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1226
Rejestracja: pn lis 24, 2003 3:55 pm

pn sty 17, 2005 7:42 am

http://uk.games-workshop.com/warhammerw ... ures/8.htm
cos mi sie wydaje, ze chodzi konkretnie o ten wzor do odtworzenia
 
Awatar użytkownika
Kubik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 210
Rejestracja: pn gru 06, 2004 5:35 pm

pn sty 17, 2005 9:02 am

Czy mythos oferuje figurki już pomalowane, czy także nie pokryte farbą? Który system jest tańszy: Konfrontacja, czy Warhammer.

Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1226
Rejestracja: pn lis 24, 2003 3:55 pm

pn sty 17, 2005 9:27 am

konfra jets tansza, mniej wiecej 2-3 razy :)
wszytkie modele, niezaleznie od systamu czy producenta sa niepomalowane.
 
Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1037
Rejestracja: pn wrz 29, 2003 1:56 pm

pn sty 17, 2005 11:00 am

No za wyjątkiem tego systemu opartego na lotr’że, co kupujesz figurki w busterach w "ślepo" jak karty do magica, i tego pseudo questowskiego bitewniaka do D&D ale tamto malowanie woła o pomstę do nieba.
 
Awatar użytkownika
MrM___
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: czw lip 08, 2004 3:24 pm

pn sty 17, 2005 11:22 pm

Drogi Normanie ty nie miałes innego awatara ? A jeśli chodzi o spawna to raczej undivided gram, khorne za bardzo wyrywny, nurgle smierdzi a Tzeentch jest ee cukierkowy jesli chodzi o malowanie. Ewnetualnie slannesh bo ma być fiendem slanesh'a przynajmniej najczęsciej go tak wystawiam... ale wolałbym, zeby był pomalowany raczej undivided z nahcyleniem na kolory ciemne. oczywiście odrobina kontrastu nie zaszkodzi. Jak juz powiedziałem jestem daltonistą i chciałbym odczytac konkretne kolory i jak je kłaść :razz:
 
Awatar użytkownika
Kubik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 210
Rejestracja: pn gru 06, 2004 5:35 pm

wt sty 18, 2005 7:42 pm

Po użyciu rozpuszczalnika na małej części modelu (twarz) i ponownym jej pokryciu chaos black (podkład) zarysowała się granica między nowym, a starym podkładem :x. Jak tego uniknąć?
 
Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1037
Rejestracja: pn wrz 29, 2003 1:56 pm

wt sty 18, 2005 7:54 pm

Jeśli już zmywasz to najlepiej całą figurkę, albo do naturalnych lini podziału, jak rękawy, kołnierze kurt , hełmy itp.


Co do spawna.

Jeśli lubisz ciemne kolory, może spróbujesz pomalować go na czarno a potem trozjaśniac np fioletami, tam gdzie zarysowują sie kawałki pancerza ( najlepiej ciemne fioletowe, niemal czarne powierzchnie, z wyraźnie jaśniejszymi krawędziami, potem pociągnięte błyszczącym lakierem. A tam gdzie ma ciało i mięsnie, isć w czerwienie, również ciemne, w niewielkimi plamami brązów, same mięśnie można rozjaśnić znacznie, niemal do różu i pomalować lakierem z połyskiem albo użyć czerwonego washa, by uzyskać wygląd oberwanych ze skóry, mokrych od krwi, kawałków miecha.
 
Awatar użytkownika
MrM___
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: czw lip 08, 2004 3:24 pm

wt sty 18, 2005 11:09 pm

o Boze to brzmi jak przepis na karpia po królewsku :razz: kurcze cos z tymi fioletami dobrze kombinujesz
ale zastanawiałem sie czy nie zrobic takiego manewru jak jest na pudełku i pewnie w army booku i wszedzie na GW czyli tę czesc korpusu gdzie wychodzi ten pysk i na karku jakby głowa kolesia sie wyłaniała, na jakis Bronzed flesh na dwarf flesh :] operuje takimi nazwami bo z kolorami cięzko u mnie hehe... no cóz pomyśle... duzo kolorów i dużo dryybrusha to jest chyba sekret.
Co do tego lakieru to nie mam doświadczenia z takimi rzeczami - a gdzie widziałes u spawna zbroje ? bo ja patrze patrz i sie dopatrzyc nie moge :)
 
Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1037
Rejestracja: pn wrz 29, 2003 1:56 pm

wt sty 18, 2005 11:52 pm

chodzi mi o te chitynowe elementy, nowego nie widziałem , malowałem kilka staro edycyjnych i zdarzało im sie takie kościsto - chrząszczowe pancerzyki posiadać.
 
Awatar użytkownika
MrM___
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: czw lip 08, 2004 3:24 pm

śr sty 19, 2005 7:40 am

NO właście, teraz ten nie ma :) wygląda jak setka osób upchnieta do jednego worka nylonowego na śmieci, i co pomiektórzy wystawiaja głowy lub reke :razz:
 
Awatar użytkownika
Kubik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 210
Rejestracja: pn gru 06, 2004 5:35 pm

śr sty 19, 2005 9:29 am

Co powiecie o akrylówkach z firmy pactra (niegdyś nimi malowałem)? Są dużo tańsze, ale nie jestem pewien, z ich jakością wszystko jest Ok. Szczególnie z farbami metalicznymi, które beznadziejnie pokrywają model. Jestem ciekawy, co do waszej opinii... :razz: :roll:
 
Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1037
Rejestracja: pn wrz 29, 2003 1:56 pm

śr sty 19, 2005 11:17 am

Ja używam pactr, nie nadają sie na większe powierzchnie bo są za rzadkie, w końcu to farby pod aerografy, ale na figurki starczają w zupełności.
Kłopot sprawia jasna paleta, często zdarza sie farbka która za diabła nie chce kryć, i trzeba kilku warstw ( to dlatego ze sa mieszane w polsce, i każda partia ma nieco inną jakość) to samo mają metaliki, szczególnie złoto i srebro, lepiej używac Miksów miedź - złoto oraz srebro - aluminium.
Kolejną wadą są idiotyczne pojemniczki, blaszana zakrętka bez przerwy sie zapieka, a papierowe denko w niej przykleja do słoiczka, a do tego nie są szczelne i choćby nie wiem jak o nie dbać i tak dość szybko wysychają gdy już się je otworzy, wytrzymują góra rok.

Natomiast zalety, to bezsprzecznie cena, u mnie stoją po 3.50. Dodatkowo świetny wybór kolorów militarnych, wszelkiego rodzaju oliwek, ciemnych zieleni i khaki, pozwala na uzupełnienie ubogiej w tej materii palety citadel. Poza tym przy figurkach akurat zaletą jest ich rzadkość, przez co lepiej nadają sie do precyzyjnych prac ( o ile dany kolor kryje porządnie :p) jak malowanie tatuaży, oczu, zębów, czy deseni na szatach.
No i na pewno in plus dla niech jest ze można je śmiało mieszać z citadelami czy valleyo, uzyskując nowe świetne kolory.
 
Awatar użytkownika
Kubik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 210
Rejestracja: pn gru 06, 2004 5:35 pm

śr sty 19, 2005 6:34 pm

Też mi się tak wydawało... :shock:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości