Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Wasze KOLEKCJE...

śr maja 12, 2010 12:42 pm

Witam!

Są ludzie, którzy w Magica wyłącznie grają. Nie interesuje ich aspekt kolekcjonerski. Ba! Znam kilka takich osób, którzy kupują gotowe talie i jak im się znudzą - sprzedają je w całości, nie zostawiając sobie żadnej karty - czy to do innej tali, czy "na pamiątkę"

Są też tacy, którzy zbierają w Magicu dosłownie wszystko. Widziałem już naprawdę dziwaczne kolekcje. Większość jednak układa się w jakąś logiczną całość. Np.

1. Ktoś chce skompletować cały set. Np - wszystkie karty z Urza's Saga. To samo tyczy się kompletowania całych bloków.

2. Ktoś chce zebrać wszystkie karty danego rysownika. Np. nasz forumowy wymiatacz Specu, zbiera wszystkie kartoniki Johna Avona. Robert Faber zbiera Tonego DiTrelizzi (ja zresztą też).

3. Ktoś zbiera wszystkie karty z danego creature type. Np. Elfy.

4. Ktoś zbiera wyłącznie jeden kolor, np. mój kolega Bartek który w klaserze ma same zielone karcioszki i brzydzi się innymi kolorami.

5. Zbieranie misprintów, miscutów, czy alternatywnych artów. Zbieranie foili. Etc.

Ja mam w domu mnóstwo kart i sam kolekcjonuję kartoniki. Nigdy nie mam ich "za wiele". Oczywiście to nastręcza pewne trudności. 1. Trudno jest utrzymać porządek. 2. Zanim karty powkładam do klaserów i pudełek - walają się dosłownie po całym pokoju. Kiedy tylko przychodzą do nas goście - sprzątam w pośpiechu, powodując jeszcze większy bałagan. Ale co zrobić... Kocham to i wciąż chce więcej,

Ostatnio element kolekcjonerski zszedł u mnie na dalszy plan (niestety), bo postanowiłem, że skompletuje wreszcie wszystkie swoje talie i przestanę grać na znienawidzonych przeze mnie proxach. A to niestety kosztuje. Jednak powolutku kompletuje sobie kilka kolekcji, które podzieliłem na kilka kategorii.

1. Zbieram wszystkie karty z Portala i Portala Second Age. Chce skompletować przynajmniej większość tych setów. (część drukniętych kart jest tak droga, że mnie nie stać i dłuuugo nie będzie stać).

2. Zbieram wszystkie karty z ilustracjami Tonego DiTerlizzi. Zostało mi do zebrania tylko kilka kartoników, które zostały wydrukowane właśnie w Portalu. Np. Cloud Spirit, Djinn of the Lamp.

3. Mam kolekcje (prawie wszystkie kartoniki) z ilustracjami Roberta Blissa, Chippy'ego, Dermota Powera, Jima Murraya.

4, Kolekcjonuje wszystkie karty na których pojawiły się w ilustracjach beebles'y np. Bubbling Beebles

5. Mam większość kart z bloków Lorwyn/Eventide.

W przyszłości planuję (poza skompletowaniem powyższych kolekcji):

1. Zebrać wszystkie karty z bloku Kamigawa.
2. Zbierać kartoniki z autografami rysowników. :spoko:
3. Zebrać wszystkie tokeny w historii magica.
4. Zebrać textlessy.

A teraz pytania do Was:

Co wy zbieracie? Może macie jakieś szalone kolekcje? Może planujecie zebranie np. wszystkich legend z mtg?
 
StaryHawaj
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 1:51 am

Wasze KOLEKCJE...

śr maja 12, 2010 1:25 pm

Ja zbieram wszystkie sphinxy. Ostatnio wychodzi ich cała masa, więc jestem happy ;P
Zbieram też lądy Johna Avona. Jego arty są po prostu magiczne.
Kolekcjonuję także karty z Ravki należące do gildii Orzhova (takie małe zboczenie xD) i wszelkie foliowane basici ;P

Edit: No i oczywiście wszelkie karty z jajem, takie jak np. uktabi orangutan xD
Ostatnio zmieniony śr maja 12, 2010 1:26 pm przez StaryHawaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Wasze KOLEKCJE...

śr maja 12, 2010 2:37 pm

Karty Rebecci Guay - mam narazie w klaserze niecałe trzy strony, ale regularnie będę zamawiał kolejne i wkrótce zapewne pojawi się sporo folii mojej ulubionej magicowej artystki :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości