Zrodzony z fantastyki

 
baranoid
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pt wrz 10, 2004 8:55 pm

wasze profesje, klany i inne

pn wrz 20, 2004 8:35 pm

Napewno tworzyliście jakieś profesje, klany czy im podobne rzeczy do l5k. Miałbym prośbę ... czy możecie się nimi pochwalić ? chętnie wprowadzę nową jakość do moich sesji. Możę jakiś złodziejaszek ? ktoś od walki bez broni ?
 
Awatar użytkownika
fairhaven
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1486
Rejestracja: śr cze 02, 2004 8:14 am

pt paź 01, 2004 11:21 pm

Hmm. Ja jestem znanym "ortodoksem" - więc z mojej strony żadnych "profesji" nie będzie. BTW - jakie "profesje", co masz na mysli?

Z dodatków mozna wyciągnąć wiele fajnych, przydatnych i nowych informacji. Jesli ogranicza cię Siedem Wielkich Klanów sięgnij po Way of the Minor Clans (każdy z klanów ma nową szkołę), Way of the Wolf (techniki roninów) lub tym podobne dodatki...

Wiele materiałów krąży również po sieci, wystarczy dobrze poszukać...
 
Awatar użytkownika
Fenran
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: śr paź 13, 2004 7:46 pm

śr paź 13, 2004 8:40 pm

A ja lubię tworzyć własne materiały :). Zacząłem od szkoły walki Isawa Tamayaki (wywaliłem, okazała się przegięta). Potem powstała prosta, trzyrangowa szkoła. Jej Sensei jest Bayushi Okoto, a uczył się podobno od prawdziwego Kenku. Szkoła nastawia na szybkość, szybkość i jeszcze raz szybkość, i premiuje walkę bez zbroi. W projekcie, wraz ze znajomym mamy do stworzenia Klan Neko, a sam pracuje (jestem w dość zaawansowanej fazie), nad sztuką walki, będącą adaptacją Kung Fu do Rokuganu. A wiąże się z tym dodatkowa "profesja" - Mnich Shi Lin (skojarzenia z Shoalin jak najbardziej na miejscu ;P).
 
baranoid
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: pt wrz 10, 2004 8:55 pm

HEH

sob lut 19, 2005 6:38 pm

Bardzo, bardzo chętnie zobaczę rezultat. Może wymienisz się za moje dodatkowe czary ? :)
 
Tomek1983
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: ndz lip 09, 2006 12:33 pm

czw sie 24, 2006 6:30 pm

Ja stworzyłem kilka technik ronińskich, bo skoro taki Kakita mógł stworzyć 5, to ronin może 1.
 
Awatar użytkownika
Fukuruku
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: śr sie 11, 2010 11:06 am

Re: wasze profesje, klany i inne

pt sie 20, 2010 8:55 am

Ja sam ( nie mechanicznie ) utworzyłem klan pająka ( nie ,nie gram w 3ed ,bo jest głupia ). Byłem wtedy roninem i nadano mi ziemie gdzieś jeszcze za Jednorogiem. Pamiętam tylko że moja pierwsza technika to była :
Gdy wyjmujesz katane z saya ( słychać takie "szing" ) to wszyscy wokół ciebie ( 30m ) robią test siły woli = 10 ,za każdą rangę test zwiększa się o 5. Kto nie zda ,nie przerzuca 10 na obrażenia ,a po 3 randze jeszcze nie rzuca i nie zatrzymuje kostki na trafienie.
 
Craven

Re: wasze profesje, klany i inne

śr lis 03, 2010 9:23 pm

Heh ja w swojej kampanii też stworzyłem Klan Pająka nie mający nic wspólnego z podręcznikowym, bo storylinia 3ed jest do bani :). U mnie jest to "odprysk" klanu Kraba. Miniaturowy - ok 40 samurajów.

Stworzyłem również szkołę Atakującego Węża (możliwe że trochę przegięta), jest dostępna na Polterowej stronie L5K.

Ponadto (czysto fabularnie) stworzyłem mniejszą rodzinę klanu lwa - Murakami, jako jeden z dwóch kluczowych elementów wzmiankowanej kampanii.
 
Awatar użytkownika
YuriPRIME
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 1:55 pm

wasze profesje, klany i inne

czw lip 14, 2011 9:18 am

Hmmm, (po wywaleniu z Rokuganu całego magicznego dziadostwa i zostawieniu samej polityki, szermierki, inszych rzeczy filmowo-japońskich ze starych filmów) chciałem zrobić ślepego wojownika... ale to za bardzo jechało ZatoIchim... Chciałem stworzyć wiele różnych rzeczy wzorowanych na filmach, ale pomyślałem sobie: Ale nieeeee, Ale nieeeee.
Temu powstał u mnie koncept Woja z Klanu Smoka, który po uzgodnieniu niegdyś z MG miał ciekawą właściwość. Bardzo, ale to bardzo lubiły go psy... (Taka wado/zaleta)ciągle za nim łaziły i pulowały do niego jak Whelpy do Leeroya. Gdziekolwiek by nie szedł(I to był powód dla którego kazano mu się wynosić, bo już nie mogli się ludzie połapać z tymi psami) ciągnął za nim korowód wszelkiego rodzaju piesków. aż dostał przezwisko "Pasterz Psów". Z czego wcale nie potrafił nimi kontrolować, czy cokolwiek z nimi zrobić, one po prostu za nim łaziły sprawiając, że ludzie się na niego dziwnie patrzyli i nikt nie chciał go formalnie przyjąć... no bo kurde psiarnia albo wlezie albo zacznie szczekoć i piszczeć przed drzwiami. Niemniej jednak często używał tego jako argumentu w walce z bandziorami: "Ha! Kontroluję umysły zwierząt! Zaraz pożrą was ich szczęki!" - czasem to działało, w lesie przykładowo, a czasem gdy jedyne co za nim poszło to grupka czegoś a la pekińczyki, musiał szybko spieprzać. :hahaha: Przez to miałem fajnego dziwnego szermierza co inwestował mocno w cechy społeczne, bo musiał tłumaczyć ludziom, że on z tymi psami nie ma nic wspólnego! No ale potem, w epickiej bitwie psiaki ruszyły na pomoc i była końcówka jak z Bethovena :D

Generalnie mechanicznie było tak, że za poświęcenie wszystkich punktów Voidu(raz per sesja) wykonywałem test, jak się udał, watacha psów mogła ruszyć na wybranego przeciwnika(bądź grupę) i dosłownie pogonić im kota :P
Minus był taki, że wszędzie za mną łaziły i moja postać cierpiała na tym społecznie... no ale było fajnie dużo możliwości do Role Playu
Ostatnio zmieniony czw lip 14, 2011 9:25 am przez YuriPRIME, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości