Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
 
Awatar użytkownika
karp
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3116
Rejestracja: sob cze 07, 2003 1:31 pm

śr wrz 14, 2005 5:01 pm

Aj waj, znowu zbyt fonetycznie :wink:
 
RG

ndz sty 15, 2006 12:53 pm

Moim ulubionym serialem jest "Miami Vice". A muzyka z tego serialu jest po prostu świetna!!! Z takimi motywami jak "Crockett's Time", czy "Heartbeat". To już klasyka, zarówno serial jak i muzyka, ale nadal gdy słyszę muzę z MV, to cieplej mi się robi.
 
Craven

ndz sty 15, 2006 3:40 pm

Jako że typowe pozycje wymieniono, więc ja dodam do tego OST z "Children of Dune" - bardzo wyjątkowy, zróżnicowany i po prostu dobry, oraz jeden z piękniejszych soundtracków - "Mononoke Hime".
 
Awatar użytkownika
Ysabell
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1410
Rejestracja: wt maja 04, 2004 12:48 am

ndz sty 15, 2006 3:46 pm

Większość Moriconego (przede wszystkim "Misja" i "Dawno temu w Ameryce", a zaraz potem wszystkie spaghetti westerny)
Spora część Bregovicia ("Arizona Dram", "Underground" - te dwa przede wszystkim)
A poza nimi:
"Ojciec chrzestny"
"Grek Zorba"
"Cabaret"
"Żądło"
"Plac Waszyngtona"
"Skrzypek na dachu"
"Vabank" i "Vabank 2"
i pewnie sporo innych, o którech teraz nie pamiętam.
 
RG

ndz sty 15, 2006 6:51 pm

A muzyka z "The Terminator"?? Moim zdaniem, zasłużyła na wzmiankę. Nawet doczekała się coverów ze strony niektórych artstów (Scooter).
 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

ndz sty 15, 2006 9:03 pm

Najlepsze SoundTracki te, które są grane przez orkiestre + chór (defynitywnie) + jakieś solowe nagrania piosenkarzy. Czyli jak dlamnie SD z takich filmów jak Władca Pierścieni ; Opowieści z Narnii czy Star Wars. Co do seriali.. hmmm... zgodzę sie z Royal Guardem. Muzyka z tego serialu ołnZ! :D
 
RG

ndz sty 15, 2006 9:29 pm

"Miami Vice" to serial klasyka. Wielu znanych muzyków tworzyło dla potrzeb tego serialu. "In the Air Tonight" Collinsa przeszedł do klasyki. Ale mam pytanko - jest taki pewien odcinek, gdzie były policjant przyznaje się na końcu do zamurowania szefa mafii. jest tam pewna wolna muzyczka z tekstem. czy ktos kojaży autora i tytuł tej piosenki??? :help:
 
Craven

ndz sty 15, 2006 9:32 pm

Craven pisze:
Jako że typowe pozycje wymieniono, więc ja dodam do tego OST z "Children of Dune" - bardzo wyjątkowy, zróżnicowany i po prostu dobry, oraz jeden z piękniejszych soundtracków - "Mononoke Hime".


Zapomniałem dodać fantastycznej ścieżki z "Desperado".
 
Awatar użytkownika
Wojteq
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1934
Rejestracja: ndz lut 08, 2004 12:00 am

ndz sty 15, 2006 10:40 pm

Zakładam, że mOrF3u$ (dziz ciezko twoja ksywke poprawnie wklepac ;-)) juz wymienil soundtrack z Opowiesci z Narnii... :)
Polecam całym sercem. Swietna jako podkład choćby do sesji.
 
Awatar użytkownika
meriq
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 87
Rejestracja: sob sty 14, 2006 11:26 pm

ndz sty 15, 2006 11:13 pm

QUEEN OF THE DAMNED- producentem ścieżki był wokalista Korn'a- niestety przez tzw. wtrącanie się wydawnictwa na płycie znalazły sie zarówno kawałki z niezwykłą ścieżką dźwiękową , rytmiczną oraz niepowtarzalnym tekstem- jaki piosenki nad którymi należałoby rozłożyć ręce i płakać. Utwory które gorąco polecam osobą lubiącym cięższe brzmienie to:
*Not meant for me (Static X)
*Forsaken ( na płycie w wykonaniu Disturbed z Kornem- jednakże wersja Stuarta Townsend'a grajacego rolę Lestata- tym razem lepsza)
*System (Chester Bennington)
*Change (Deftones)
*Slept so long (Orgy)
*Before I'm dead (jedyna ścieżka w kobiecym wykonaniu- trochę lżejsza od pozostałych-ale niewątpliwie nie mniej udana)
Kolejne soundtracs to : DRACULA 2000, MATRIX-1,2,3- kontynuacje fimu może nie do końca udane- ale muzyce nie mam nic do zażucenia a nawet więcej jest ona pokarmme dla mego spragnionego dobrego brzmienia słuchu; LORD OF THE RINGS (również ścieżka dźwiękowa po całości) FINDING NEVERLAND- mam naprawdę duży sentyment co do tego filmu i muzyki która stanowiła jego nieodłączne tło; przyzwoite melodie posiada również UNDERWORLD.
Pojedyncze piosenki to:
DAREDEVIL- Hang on (Seether)
DANGEROUS MINDS - Gangsta paradise (Coolio ft. LV)- muszę przyznać że choc naprawdę niecierpię rapu- to tą piosenkę bardoz lubię
WALK TO REMEMBER- Only hope (mandy Moore) - ckliwa piosenka w dodatku jak na mnie bardzo łagodnaale znowu przeważa sentyment.
To tyle przynajmnije na razie- wymieniłąm nieznaczną część tego co w moim mniemaniu dobre-uważam to za trochę niesprawiedliwe- no ale cóż począć tak jest i już !
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

ndz sty 15, 2006 11:23 pm

Proszę tylko o nieużywanie dużych liter w nadmiarze. Można je np.wytłuszczyć.
 
Awatar użytkownika
Raqnarok
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 4:59 pm

pn sty 16, 2006 12:27 am

Większośćmoich ulubionych soundtracków juz została wymieniona, ja do tej listy dodam tylko jedna pozycje. Chodzi mi o muzyke do anime "Noir". Pomijam openin i ending, bo te zrobiły na mnie najmniejsze wrażenie, choc po parokrotnym słuchaniu coraz bardziej mi sie podobają. Ale muzyka w trakcie, zwłaszcza z przewijajacym sie motywem pozytywki - poprostu rewelacja.
 
Craven

pn sty 16, 2006 12:35 am

A właśnie! Anime!

oczywiście OSTy z Ghost in the Shell i Akiry są super, genialne i w ogóle kopią dupsztala :)
 
Kastor Krieg

pn sty 16, 2006 1:13 am

Ghak, pardon za ewentualne powtórzenia, ale nie jestem w stanie spamiętać czy cokolwiek z tego, co wymienię było. Mogę za to wylistować rzeczy (oprócz najbardziej oczywistych), które są wybitnie użyteczne na sesjach, może się erpegowcom przydać :)

Muzyka z gier to przeważnie rip (trzeba znaleźć narzędzia na Sieci, ripujemy oczywiście z oryginałów), mp3/wav z katalogu instalacyjnego gry, albo dane audio z oryginalnych CD.

"Batman Beyond - The Return of the Joker"
OST do pełnometrażowej animacji, bardzo klimatyczne, elektroniczno-symfoniczno-gitarowe (naraz), miejscami z doskonałymi ścieżkami do scen dynamicznych (pościgi, walka);

"Black Hawk Down"
Bardzo specyficzne, bardzo "czarnolądowe". Powinno wymiatać podczas prowadzenia czegoś w stylu "Kindred of the Ebony Kingdom", czy czegokolwiek afrykańskiego.

"Cold Fear"
Gra, PC. Praktycznie całkowicie monotonne zawodzenie wiatru, słota, skrzypienie statku na którym się dzieje akcja. Stopniowane schodzeniem wgłąb, pod podkład (z każdym kawałkiem coraz mniej deszczu, coraz więcej odgłosów poszycia i tym podobnych). Baaardzo klimatyczne, puszczone na granicy słyszalności robi graczom kaszankę z pewności siebie 8)

"Cowboy Bebop"
Anime, wersji soundtracku jest tyle, co serii anime (OST 1-3, Vitaminless, pewnie jeszcze są inne). Gatunkowo jest to przeważnie be-bop, funky, czasem dziwne inne rzeczy. Klimaty dość lightowe, albo malkaviańskie. Może działać nieźle w zestawieniu z OST z Twin Peaks :wink:

"Europa Universalis 2"
Gra, PC. Bardzo szeroki wybór muzyki klasycznej, bardzo dobrze zagranej, jak na moje laickie ucho. Jeśli nie chcecie szukać rozmaitych wersji różnych kompozytorów, a także rozbijać wrażenia odmiennymi wykonaniami, polecam. Dla wszystkich chcących uzyskać klimaty wersaloidalne i okoliczne.

"Half-Life" i "Half-Life 2"
Gra, PC. Z HL1 słyszałem tylko muzykę z części pierwszej, oraz Opposing Force, pojęcia nie mam co jest muzyką w Blue Shift, ale zapewne nie odbiega ona od schematu. Muzyka w obu grach to dynamiczna elektronika przeplatana z "klimatami", naprawdę dobrym ambientem. Mój podstawowy soundtrack do "jest strasznie, ale nie tak znów bardzo" :razz:

"Hexen II"
Gra, PC, cd-audio. Absolutnie genialny OSTek, z kolei podstawowy straszak na moich sesjach. Bardzo niepokojący ambient. Pycha.

"Interstate '76"
Gra, PC. Ponownie, nie słyszałem muzyki z części następnej (Interstate '82), ale podobno niekoniecznie była aż tak fajna. Muzyka z '76 natomiast wymiata i kosi przy samej ziemi. Jeśli tylko w twojej kampanii nosi się afro, pastelowe kolory i koturny niezależnie od płci, a jeździ wyłącznie muscle car'ami - obowiązkowo. Funky disco, rzecz jasna, wyśmienicie, selektywnie i klarownie zagrane. Cudne.

"Max Payne 2"
Gra, PC. OST z MP1 nie jest aż tak dobry, choć niezły, zresztą rip'y jakie udało mi się uzyskać nie były zadowalającej jakości. MP2 ma kilka kawałków, które rozbijają w kawałeczki. Skrzypce, wiolonczele przeważnie, z dodatkami. U mnie podstawowa muzyka tła do nWoD'u.

"System Shock 2"
Gra, PC. Wyśmienite, niepokojące elektroniczne kawałki. Zaletą są wersje spokojne i dynamiczne tych samych tematów. Bardzo dobre do straszenia i walki.

"Unreal"
Gra, PC. Jeden z najpiękniejszych OST z gier jakie kiedykolwiek słyszałem, absolutnie wart zachodu przy ripowaniu (trzeba się namęczyć by wyripować wszystkie kawałki, a nie 2/3 - bodaj dwóch czy trzech z +-30 nie daje się wyripować i do dziś tego żałuję. Niech to będzie miarą jakości tego OST.

"Vampire: The Bloodlines"
Gra, PC. Bardzo dużo bardzo fajnego ambientu, kilka sensownych kawałków do walki, a także parę bardzo dobrze dobranych licencjonowanych kawałków kapel z "klimatów" (Genitorturers, Lacuna Coil, Tiamat, Ministry, Darling Violetta). Podstawa muzyki klubowej w nWoD.

"World of Warcraft"
Gra, PC. Genialne, grandeur symfoniczne kompozycje, perfekcyjne do bitew i pościgów, a także bardzo ciekawe ambience music, podzielone lokacjami (np. Zaczarowany Las, Mroczny Las, Równiny, Góry, Pustkowia - także wewnętrznie podzielone na noc i dzień).

"The X-Files"
Jeden z dwóch OST z serialu. Chodzi mi o ten zaczynający się kawałkiem o tytule "Introitus Praeceps Transito Spatium", generalnie mający nazwy po łacinie. Bardzo mroczny, we właściwym tego słowa znaczeniu, niepokojący. Ciężki ambient, szepty, odgłosy z tła, naprawdę b. dobry do straszenia graczy. Do wycięcia tylko ścieżka 02, main title serialu, wywołujący natychmiastowe skojarzenia. Chyba, że ktoś jak ja swego czasu poprowadzi np. w TV Realm z Wilkołaczej Umbry, wtedy odniesienie do serialu jest jak najbardziej na miejscu, a OST zyskuje dodatkowy wymiar :wink:
 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

pn sty 16, 2006 8:13 am

Kastor Krieg pisze:
"Black Hawk Down"
Bardzo specyficzne, bardzo "czarnolądowe". Powinno wymiatać podczas prowadzenia czegoś w stylu "Kindred of the Ebony Kingdom", czy czegokolwiek afrykańskiego.

"Half-Life" i "Half-Life 2"
Gra, PC. Z HL1 słyszałem tylko muzykę z części pierwszej, oraz Opposing Force, pojęcia nie mam co jest muzyką w Blue Shift, ale zapewne nie odbiega ona od schematu. Muzyka w obu grach to dynamiczna elektronika przeplatana z "klimatami", naprawdę dobrym ambientem. Mój podstawowy soundtrack do "jest strasznie, ale nie tak znów bardzo"


+1. Jeszcze chciałbym dodać grę, w którą gram od początku jej powstania, a mianowicie Silent Hill.

Wojteq pisze:
Zakładam, że mOrF3u$ (dziz ciezko twoja ksywke poprawnie wklepac


Byłem młody i głupi (teraz też jestem młody, ale mniej głupi :P) kiedy zakładałem te konto i miałem kota na punkcie dziwnych nicków :S jakies 3 zamiast e, jakies $ zamiast s, itp. bleee. Najlepiej jak możesz pisać morf jest mi to najblizsze :P
 
Awatar użytkownika
meriq
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 87
Rejestracja: sob sty 14, 2006 11:26 pm

pn sty 16, 2006 12:29 pm

Tak więc dobrze od dziś dzień końcyzmy z dużymi literkami będziemy je teraz pogrubiać ;) a jeżeli mówimy już o muzyce z gier to niewątpliwie muzyka z całej serii Final fantasy tak zdecydowanie...
 
RG

wt sty 17, 2006 3:58 pm

Dziś o 18:10 na TVN7 leci ten odcinek "Miami Vice", o którym mówiłem, że maświetna muzykę. Prosze forumowiczów interesujących się muzą filmową o jego obejrzenie. Na koncu jest bowiem ten utwór, którego ani nazwy ani wykonawcy niestety nie znam, a bardzo mi zależy by poznać. Dlatego prosze was - pomóżcie.

Pomożecie???

:help:
 
Awatar użytkownika
meriq
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 87
Rejestracja: sob sty 14, 2006 11:26 pm

wt sty 17, 2006 7:17 pm

NO to ja proponuję -Anioł Ciemności- serial- durny aczkolwiek muzyka na wstępie i zakończeniu cudna- skrzypce z urozmaiconym tłem..zresztą Ci sami twórcy co w przypadku Buffy -wiec nie ma na co narzekać
 
RG

czw sty 19, 2006 10:01 pm

Nikt nie pomógł. Szkoda - nadal będę musiał na MTV Classic czatować na tę piosenkę. :(

Ja bym jeszcze dorzucił muzykę z "The X Files". Szczególnie motyw przewodni.
 
Awatar użytkownika
Azirafael
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 245
Rejestracja: czw mar 25, 2004 11:44 am

czw sty 19, 2006 11:38 pm

Royal Guard - byłabym wredna, jakbym napisała "Use google", więc tego nie napiszę. A utworek, którego szukasz to Jan Hammer - The Original Miami Vice Theme.

Co do ulubionych soundtracków z seriali - ww. Miami Vice, oraz "Shaft", "Stursky i Hutch", oraz "S.W.A.T.". No co.. mam sentyment nawet dla "Aniołków Charliego" ^^
 
RG

pt sty 20, 2006 9:22 am

Azirafael pisze:
Jan Hammer - The Original Miami Vice Theme.

I tu się mylisz. Ten utworek to ja mam. Chodzi mi o inny. Ten motyw wystąpił tylko raz - w tym jednym odcinku na jego końcu. Podczas rozwalanie ściany za którą był trup mafiozy. Ile ja w googlach już tego szukałem. I nie ma :cry:
 
Craven

pt sty 20, 2006 10:15 am

Jeśli to poprawi Ci humor to powiem, że ja nie mogę znaleźć tytułu utworku z intra SC. Za to z intra BW bez problemu można znaleźć.
 
RG

pt sty 20, 2006 10:42 am

Małe pocieszenie. Ale zawsze. :wink: Chyba zamówie sobie 3 płyty z muzyką z serialu. To na jednej z nich może będzie ten utwór. Szukam go do 2 lat. Dlatego proszę wszystkich fanów Miami Vice o pomoc!!! :help:

A do muzyki filmowej to ja jeszcze dodam Mortal Kombat Theme.

ZNALAZŁEM!!! Po kilku latach! To jest ta muzyka z MIAMI VICE: Dire Straits - Brothers In Arms Nareszcie!

Fanom muzyki z Miami Vice polecam jeszcze Jana Hammera - The Trial and The Search. Doskonały motyw związany z generałem Lao Lee
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

pn sty 30, 2006 1:31 pm

Na początek rzecz oczywista - Star Wars (IMO najlepszy soundtrack to RotJ).

Drużyna Pierścienia - muzyka wspaniała, ale najpiękniejsze są utwory w wykonaniu Celtyckiej Syreny. Gdyby nie ten soundtrack, nie byłabym fanką Enyi... Jej głos jest lekiem na całe zło.

Royal Guard pisze:
A do muzyki filmowej to ja jeszcze dodam Mortal Kombat Theme.

+1. Był taki świetny kawałek w tym soundtracku... "Utah Saints" bodajże.

O X-Files już mówiono, ja tylko się podpiszę pod owymi postami. I dorzucę Robin Hooda z lat 80 - tych. Jak do czegoś nagrywa muzykę "An clann as dobhar", to można tylko podziwiać.

"Final Fantasy: the Spirits Within" - utwór "The Dream Within" w wykonaniu Laury Fabian jest znakomity.

"Syberia I i II" - nie dość, że gra świetna, to jeszcze soundtrack wspaniały. Benoit Sokal & Inon Zur rulezzzz!
"Children of the Nile" - nie grałam, ale soundtrack mam. Niezła rzecz.
"Tony Hawk's Pro Skater" - RATM i Papa Roach wymiatają.
 
Craven

pn sty 30, 2006 2:45 pm

Jade Elenne pisze:
Royal Guard pisze:
A do muzyki filmowej to ja jeszcze dodam Mortal Kombat Theme.

+1. Był taki świetny kawałek w tym soundtracku... "Utah Saints" bodajże.

i jeszcze świetny Control, kapitalny Final Kombat, genialny Zero Signal i najlepsieszy "Blood & Fire" :D

Jade Elenne pisze:
"Final Fantasy: the Spirits Within" - utwór "The Dream Within" w wykonaniu Laury Fabian jest znakomity.

Tego nie kojarzę, ale "Code Red" jest świetny na sesje RPG. Podobnie jak kilka innych utworów...
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

pn sty 30, 2006 6:51 pm

Craven pisze:
Tego nie kojarzę


Na samym końcu, kiedy lecą napisy. Miodzio! Nawet chciałam sobie kupić płytkę dla tego jednego utworu...

A z gier dorzucę Beyond Good & Evil. Gra jest genialna, ale o tym nie muszę chyba przekonywać. A soudtrack jest bardzo zróżnicowany i w tym jego siła. Parę utworów naprawdę przypadło mi do gustu.
 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

pn sty 30, 2006 6:55 pm

Nie wiem czy słuchaliście Soundtracka z Opowieści z Narnii. Jest on podobnych do tych z LotR, ale ma w sobie również 'własne tematy muzyczne', które wymiataja. Jak dla mnie Soundtracki z LotR, SW i Narnii wymiataja.
 
Awatar użytkownika
Ubiquit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 20, 2005 6:46 pm

pn sty 30, 2006 9:46 pm

Od siebie dorzucę, że Desperado ma bardzo fajną ścieżkę dźwiękową. Jednakże do moich faworytów należy South Park, zarówno za ścieżkę filmową, jak i tą z serialu. Są po prostu genialne. Równie genialna, ale to już zupełnie inne klimaty, jest także ścieżka do Highlandera, to wszakże Queen, chodzi tu oczywiście o płytę A Kind of Magic.
 
Craven

pn sty 30, 2006 9:53 pm

Jade Elenne pisze:
A z gier dorzucę Beyond Good & Evil.


No jak jedziemy z grami to nie wiem czy wymieniałem moich faworytów:

- Unreal + Unreal: Tournament (ten najstarszy)
- Ascendancy
- StarCraft
 
Awatar użytkownika
Prozac
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 141
Rejestracja: pn mar 15, 2004 12:41 am

pn sty 30, 2006 10:00 pm

Royal Guard pisze:

ZNALAZŁEM!!! Po kilku latach! To jest ta muzyka z MIAMI VICE: Dire Straits - Brothers In Arms Nareszcie!



Pamiętam ten motyw - fanatykiem MV nie jestem, ale masz rację - świetne. Tylko nie słuchaj w kółko bo straci magię ;-) No i gratuluję. Takie znaleziska cieszą.

A od siebie, dorzuciłbym soundtrack (a przynajmniej niektóre utwory) z gry Planescape: Torment. Rocks!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość