Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Ruffle
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 481
Rejestracja: pt lip 13, 2007 10:21 am

Wędrująca gwiazda

czw lip 19, 2007 12:37 am

Wędrująca gwiazda
Wieszczenie
Poziom: Cza/Zak 7, Kpł 7
Komponenty: W, S, M
Czas rzucania: 1 godzina
Zasięg: osobisty
Cel: ty
Czas trwania: patrz opis
Rzut obronny: brak
Odporność na czary: nie

Niemal każdemu wielkiemu wydarzeniu towarzyszą niecodzienne zjawiska ukryte przed wzrokiem zwykłych śmiertelników. Najczęściej są to charakterystyczne znaki na niebie, które dostrzec mogą i których znaczenie potrafią rozszyfrować tylko najbardziej znamienici znawcy astrologii, mędrcy czy kapłani odwołujący się z prośbą o pomoc do swych bóstw. Takich znaków podobno widniało na niebie najwięcej podczas Czasu Niepokoju. Informowały o tym, gdzie toczy się walka wrogo nastawionych do siebie bogów, a jeżeli któryś z nich umarł - czarne dziury żarzyły się w miejscu, w którym poległ. Nie wyjaśniono do końca w jaki sposób takie znaki powstają. Niektóre hipotezy zakładają, że jest to efekt uboczny starcia się dwóch wielkich sił (np. energii pozytywnej z negatywną). Inni badacze zjawisko to przypisują ingerencji bytów Nadnaturalnych. Jeszcze inni twierdzą, że znaki te "rozsiewa" sam Ao. Wypowiadając inkantację rzucający (i tylko on) może dostrzec taki znak. Najczęściej jest to kula świetlnej energii podobna do meteoru. Kula ta zachowuje się dość nietypowo, jak na ciała niebieskie czy inne obiekty, które można dostrzec na niebie - bywa, że zawiśnie w miejscu, kiedy indziej mknie po nieboskłonie pozostawiając po sobie srebrzystą smugę. Po zakończeniu inkantacji czarujący wykonuje test Roztropności o ST takim, jak na czar. Pozytywny wynik testu oznacza bezbłędne rozszyfrowanie miejsca, do którego zmierza Wędrująca Gwiazda.

Nie można jednoznacznie ustalić, do czego taka gwiazda może prowadzić. Oto kilka przykładów niezwykłych miejsc/centrum wydarzeń, przy odnalezieniu których czar może okazać się pomocny:

- punkty starcia się Nadnaturalnych sił (walka bóstw itp.)
- miejsca, w których spełnia się jakieś proroctwo
- powstawanie nowego boga/transcendencja śmiertelnika

I tym podobne. Jeżeli doszły do nas słuchy o niezwykłych wydarzeniach, które mogą za niedługo zajść - powinno się użyć tego zaklęcia. Czar ujawnia również, czy proroctwa nie są fałszywe. Zaklęcie jest użyteczne tylko podczas pobytu na pierwszym planie egzystencji. Czar w niczym nie pomoże, jeśli rzucający znajduje się np. na Planie Ognia.

Komponenty: odłamek meteorytu (1000 szt. złota)
Ostatnio zmieniony ndz paź 23, 2011 1:17 pm przez Ruffle, łącznie zmieniany 7 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Schpeelah#144
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 939
Rejestracja: pn sie 21, 2006 8:26 pm

czw lip 19, 2007 8:41 am

Mógłbyś określić, czy wybierasz, jakie wydarzenie zostanie odnalezione, czy też wybiera MG bądź pokazywane jest najbliższe? Podaj również jakąś definicję albo listę przykładów co tak właściwie jest pokazywane, np:
1. Powstanie nowego boga/transcendencja śmiertelnika
2. Walka dwóch bóstw
.... i tak dalej
Ruffle pisze:
Zasięg: nieograniczony
Cel: ty

Jeśli celem jest czaryjący, to zasięg jest z reguły osobisty. Rozumiem, że znak widzi tylko czarujący?
Ruffle pisze:
Poziom: Cza/Zak 9, Kpł 9

Czemu taki wysoki? Ja nie widzę tutaj nic, co byłoby szczególnie destabilizujące. Ja bym dał na poziom 5. No, chyba, że znak jest widoczny dla wszystkich, nie tylko rzucającego.
Ruffle pisze:
Komponenty: odłamek meteoru

Podaj jakąś cenę, może niekoniecznie dużą. Po prostu na moje oko, to odłamki meteorytów wykraczają poza to, co zwykle mażna znaleźć w zwykłej torbie na komponenty.
Ruffle pisze:
Czemu akurat nie sięgnąć po motywy biblijne? Też bywają inspirujące.

Pewnie. Poza tym, to taki powiew świerzości, kiedy ktoś worzy czar a) niebojowy b) nie czerpięcy inspiracji z filmy/gry/komiksu/książki fantasy.
 
Awatar użytkownika
Ruffle
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 481
Rejestracja: pt lip 13, 2007 10:21 am

czw lip 19, 2007 11:13 am

Zabieram się za przeróbkę... Dzięki za sugestie co do zmian.
 
Awatar użytkownika
lilanduris
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 124
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 9:16 am

czw lip 19, 2007 2:52 pm

Czar ciekawy, a co najważniejsze, bardzo oryginalny! Widząc nazwę spodziewałam się kolejnego ułatwienia w podróży, czy czegoś w ten deseń, a tu nie. Zaskoczył mnie pomysł, a ja lubię, jak coś mnie zaskakuje :)
Co do samego zaklęcia, ja opisałabym w jaki sposób określić można dokładne miejsce tego zdarzenia. Np. jak kapłan na podstawie tego zaklęcia może odnaleźć dom, w którym dochodzi do spełnienia przepowiedni. Czy jak już ujrzy spadającą gwiazdę, czy od razu zna dokładny adres, czy musi wykonać jakiś test, aby odnaleźć wskazane miejsce (np. wyczucia kierunku, czy coś podobnego).
Czar wydaje się bardzo dobry i przemyślany.
5+/6
 
Awatar użytkownika
Ruffle
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 481
Rejestracja: pt lip 13, 2007 10:21 am

Re: Wędrująca gwiazda

czw lip 19, 2007 7:53 pm

Nie spodziewałem się tak przychylnej recenzji... Serio.

Wyjaśniłem jeszcze parę spraw:

Ruffle pisze:
"Gwiazda" pojawia się niedługo przed wydarzeniem, jakie zwiastuje. Unosi się wysoko w atmosferze - ponad najlżejszymi chmurami, więc niekorzystna pogoda może utrudnić czasem jej zlokalizowanie. Na szczęście leci stosunkowo wolno i można bez większego problemu za nią podążać. Gdy gwiazda doleci do celu - przez jakiś czas (najczęściej dobę) tkwi w bezruchu, po czym znika.


Dzięki za wgląd :D
 
Awatar użytkownika
Rishta
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 264
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:28 pm

Re: Wędrująca gwiazda

czw lip 26, 2007 11:16 pm

Ruffle pisze:
Niemal każdemu wielkim wydarzeniu towarzyszą niecodzienne zjawiska ukryte przed wzrokiem zwykłych śmiertelników.


wielkiemu :P


Moim zdaniem, troszkę niepotrzebny czar.

Sądzę, że poziom czaru powinien być większy, sam napisałeś że tylko "najbardziej znamienici znawcy" mogą odczytać takie "znaki". Proponuję zwiększyć poziomy o jedno oczko. ;)
 
Asurmar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 441
Rejestracja: pt sie 03, 2007 11:47 am

sob lip 28, 2007 8:35 am

Doskonały pomysł. Nie wazelinuję, tylko piszę co myślę. Wiele tu zmienić nie można, ale taka sugestia...liladuris dobrze myśli i test Roztropności byłby IMHO na miejscu. Zwiększyłbym też czas rzucania i to dość znacznie.

Podsumowując dwa wnioski...

Po pierwsze czary niebojowe też są świetne. :D

Po drugie Astrolog z KC ma okazję wrócić do łask. To już tak dawno, a to była jedna z moich ulubionych profesji w systemie Artura Szyndlera.

Gratuluję świetnej pracy, pozdrawiam i cześć.:)
 
Awatar użytkownika
lilanduris
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 124
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 9:16 am

ndz lip 29, 2007 3:27 pm

Tak się teraz zastanawiam, czy gdyby rzeczywiście wprowadzić test roztropności, czy było by to "wiesz, albo nie", czy raczej cosik podobnego do teleportacji, z tym że efekt zależałby od rzutu na Rzt?
p.s. proszę mi wybaczyć takie maleńkie odstąpienie od głównego tematu...
 
Awatar użytkownika
Ruffle
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 481
Rejestracja: pt lip 13, 2007 10:21 am

ndz sie 05, 2007 1:23 am

[quote="Rishta"]
Ruffle napisał:
Moim zdaniem, troszkę niepotrzebny czar.

Sądzę, że poziom czaru powinien być większy, sam napisałeś że tylko "najbardziej znamienici znawcy" mogą odczytać takie "znaki". Proponuję zwiększyć poziomy o jedno oczko. Wink


No tak, ale magowie nie są wyłącznie astrologami. Napisałem, że najbardziej znamienici znawcy astrologii, magowie i kapłani mogą takie znaki dostrzec.

Czy niepotrzebny to każdy sobie odpowie. Niektórym się może przydać w rozgrywkach, innym nie. A od przybytku zaklęć głowa chyba nikogo nie rozboli.

***

Jezu, wciąż usiłuję poprawić kilka rzeczy... Zaklęcie ma co najmniej jedną lukę. Pomoc z czyjejś strony mile by była widziana...
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

ndz sie 05, 2007 7:07 am

Rishtą to ty się nie przejmuj, to taka mała dorwia duszyczka co każdemu musi dogryźć :evil: :D. A czar b. fajny tylko powinien mieć wyższy poziom. Najlepiej epicki wtedy miałoby to sens, bo po co słabszym graczom info o groźnym starciu albo nowym bogu? Czar ułatwiający życie MG. Taki Deus Ex Machina jak już nie ma co zrobić z kampanią to wstawiamy epickiego kapłana z tym czarem i po sprawie 8). 5+\10
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

pn wrz 17, 2007 9:42 am

Czegoś takiego jeszcze nie spotkałem, choć to może przez to, że ostatnio rzadko bywałem na forum po za działem z sesjami. Ale wracając do pracy, to dochodzi do mnie, że albo na forum rejestrują się sami utalentowani twórcy, albo ja mam takie szczęście, że trafiam na udane prace. Czar ciekawy i oryginalny. Daje wolną rękę MG przy wyborze, co jest wielkim wydarzeniem a co nie jest. Estetyka postu zachowana więc kolejny duży plus. Jak dla mnie 5/6 jest oceną w sam raz!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości