Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

WH 40K RPG

śr paź 24, 2007 12:15 pm

Co wiadomo o mającym wyjść systemie? Na jakiej mechanice będzie? Jakie nadzieje wobec niego żywicie
Ostatnio zmieniony pt wrz 16, 2011 4:13 pm przez Zsu-Et-Am, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Dark Storm
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:06 pm

śr paź 24, 2007 2:17 pm

Ojej, slann. Demo już długo wisi na Black Industries ;)
 
Awatar użytkownika
Drozdal
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1269
Rejestracja: pt lip 18, 2003 2:52 am

Re: Wh40k rpg

śr paź 24, 2007 8:19 pm

slann pisze:
Co wiadomo o mającym wyjść systemie?
Tyle co napisal - dark strom - przejrzyj sobie ta przygode.

slann pisze:
Na jakiej mechanice będzie?

Na minimalnie zmodyfikowanym silniku z Warha 2.0

slann pisze:
Jakie nadzieje wobec niego żywicie

Niewielkie. Z opublikowanej przygody na stronie BI wychodzi ze ma to byc Space-crawl :) Dla mnie to wystarczajacy powod aby na dobrze mnie od niego odstraszyc.
 
Awatar użytkownika
Carramba
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 187
Rejestracja: pt sty 05, 2007 5:29 pm

pt lis 02, 2007 12:08 pm

Drozdal pisze:
slann napisał:
Jakie nadzieje wobec niego żywicie


Niewielkie. Z opublikowanej przygody na stronie BI wychodzi ze ma to byc Space-crawl Dla mnie to wystarczajacy powod aby na dobrze mnie od niego odstraszyc.



System będzie taki, jakiego go sobie poprowadzisz.
Nie muszę chyba przypominać, jakie to batalie prowadzą DD'kowcy, że ich system nie jest wcale dziecinny i można go zrobić mroczniejszym niźli WoD...
Co do nadziei to chcę poprostu by wyszedł. Po graniu w Dawn of War mam nadzieję, że wreszcie sam będę mógł niszczyć herezję i rozpalać żar wiary w sercach sług Boga Imperatora :D
 
Anonim_1

pt lis 02, 2007 12:58 pm

Carramba pisze:
System będzie taki, jakiego go sobie poprowadzisz.

Poprowadź zatem poważny survival horror w Toonie. ;)
System owszem, można przerabiać, ale pewne założenia autorzy przyjmują nie po to, by z nich rezygnować - chyba, że ktoś lubi dopisywać większe partie mechaniki specjalnie dla siebie.

Carramba pisze:
Nie muszę chyba przypominać, jakie to batalie prowadzą DD'kowcy, że ich system nie jest wcale dziecinny i można go zrobić mroczniejszym niźli WoD...

Ostatnio jakoś raczej podkreślają, że dobrze się bawią w dungeon crawlingach. Jasne, są też fanatycy, którzy zagraliby na d20 w Amber, ale tacy występują chyba w każdym środowisku.
 
Awatar użytkownika
kaduceusz
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2843
Rejestracja: śr lut 11, 2004 12:15 am

pt lis 02, 2007 1:41 pm

Carramba pisze:
System będzie taki, jakiego go sobie poprowadzisz.


Boże, to jest niesmiertelny wirus memetyczny :->

Pytasz się: "co będzie w podręczniku?", a oni odpowiadają: "to bez znaczenia, bo i tak nie będę z tego korzystał". Sweeet.
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

pt lis 02, 2007 2:48 pm

Przerzucicie ten wątek do analogicznego z działu warhammera



Szkoda, że wykorzystają mechanikę warha. Bardziej by pasowała ta z moderna. Co jak co, ale oddanie dysproporcji sił między Sm, a zwykłymi ludźmi za pomocą warchoniki, przechodzi moje wyobrażenia
 
Awatar użytkownika
Carramba
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 187
Rejestracja: pt sty 05, 2007 5:29 pm

pt lis 02, 2007 3:01 pm

Mogliby rzeczywiście na potrzeby tego systemu opracować jakąś inną mechanikę. Ta warhammerowa nawet w WFRP średnio się sprawdza :P
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

pt lis 02, 2007 3:44 pm

Warhammer ssie, ale Warhammer 40K być może będzie mniej ssał... Czyli pewnie kupię :P
 
Awatar użytkownika
markol
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 258
Rejestracja: wt lut 27, 2007 3:47 pm

pt lis 02, 2007 6:59 pm

Manie tam ciekawi czy wyjdzie też w PL. Copernicus do niedawna nie był zainteresowany wydaniem ale kto wie.....
 
Awatar użytkownika
Dark_Raziel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: pt mar 10, 2006 1:48 pm

pt lis 02, 2007 7:30 pm

Hmm a czemu oceniacie cały system, 400 stronicowy kolos na podstawie jednej króciótkiej demowej przygody? Przecież to się ma nijak do siebie.
 
Awatar użytkownika
Drozdal
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1269
Rejestracja: pt lip 18, 2003 2:52 am

pt lis 02, 2007 11:43 pm

Dark_Raziel pisze:
Hmm a czemu oceniacie cały system, 400 stronicowy kolos na podstawie jednej króciótkiej demowej przygody? Przecież to się ma nijak do siebie.
Bo gdybyś na przykład tą przygodę przeczytał, miałbyś jako takie pojęcia jak działać będzie mechanika, a spoglądając na kartę postaci wiedziałbyś jakie będą priorytety na sesji.
Carramba pisze:
System będzie taki, jakiego go sobie poprowadzisz.
To jak to jest prowadzisz sobie czy graczom? ;)
Carramba pisze:
Nie muszę chyba przypominać, jakie to batalie prowadzą DD'kowcy, że ich system nie jest wcale dziecinny i można go zrobić mroczniejszym niźli WoD...
Niektórzy pr prostu nie są w stanie zdać sobie sprawy, ż enie ma czegoś takeigo jak system uniwersalny.
Carramba pisze:
Co do nadziei to chcę poprostu by wyszedł. Po graniu w Dawn of War mam nadzieję, że wreszcie sam będę mógł niszczyć herezję i rozpalać żar wiary w sercach sług Boga Imperatora
W dawn of war z herezją się nie walczyło, przynajmniej nie w takim rozumieniu w jakim zakłąda to piewrszy podręcznik do wh40k.
 
Awatar użytkownika
markol
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 258
Rejestracja: wt lut 27, 2007 3:47 pm

sob lis 03, 2007 1:00 pm

Przebieg sesji będzie prosty śledztwo: wyciąganie wniosków konfrontacja w dowolnej kolejności. Czyli poszukujemy kultu, demona czy obcego i utylizujemy. Wszystko to w klimacie W40k. Nie rozumiem o co wam chodzi przecież inkwizycja 40k najczęściej używa siłowych argumentów, nie przeciąga obcych na swoja stone tylko do nich strzela nie nawraca kultystów tylko pali ich żywcem. jeśli ktoś czytał trylogie xenos maleus heretikus to wie jak jak niebezpieczne najeżone potyczkami jest życie inkwizytora i jego świty, zresztą polecam tek ksiązki by wczuć sie w klimat sytemu
 
Awatar użytkownika
Carramba
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 187
Rejestracja: pt sty 05, 2007 5:29 pm

czw lis 15, 2007 9:18 pm

Drozdal pisze:
Carramba napisał:
Co do nadziei to chcę poprostu by wyszedł. Po graniu w Dawn of War mam nadzieję, że wreszcie sam będę mógł niszczyć herezję i rozpalać żar wiary w sercach sług Boga Imperatora


W dawn of war z herezją się nie walczyło, przynajmniej nie w takim rozumieniu w jakim zakłąda to piewrszy podręcznik do wh40k.


Ależ ja sobie z tego doskonale zdaję sprawę. Nie zmienia to jednak faktu, że najchętniej pograłbym sobie inkwizytorem. :P


To jak to jest prowadzisz sobie czy graczom?


No ba, pewnie że sobie. Nie ma takiego gracza, który byłby wstanie rozwiązać moje arcyskomplikowane spiski i chociaż częściowo zagłębić się w fabułę wymyślanych przeze mnie przygód. No, może nie licząc mnie samego... :P
 
Awatar użytkownika
kaduceusz
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2843
Rejestracja: śr lut 11, 2004 12:15 am

pt lis 16, 2007 2:16 pm

Carramba pisze:
No ba, pewnie że sobie. Nie ma takiego gracza, który byłby wstanie rozwiązać moje arcyskomplikowane spiski i chociaż częściowo zagłębić się w fabułę wymyślanych przeze mnie przygód. No, może nie licząc mnie samego... :P


Prowadź samemu sobie.

Buziaki,
kaduceusz
 
Awatar użytkownika
Mroczny Pomiot
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 235
Rejestracja: sob lis 25, 2006 5:27 pm

pn sty 21, 2008 11:54 pm

Czy ktoś już ten system posiada? Jakie wrażenia?
 
Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1617
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:50 pm

śr sty 23, 2008 1:31 pm

Ostatnio czytam sobie Warhammerowa trylogię Eisenhorna i stwierdzam, że nawet w 40 millenium Inkwizytor to jest gość. Inna sprawa, że nie mam ochoty na powtórkę mechaniki z drugiej edycji Młota. Więc i odczucia mam mieszane. Mechanika WFRP jest dobra w WFRP, ale 40 milenium to jednak co innego i chciałoby się innych rozwiązań.

Co do Space Crawlu - fakt, demowa przygoda to sugeruje. Ale kurcze - myślałem, że Rogue Trader to cwaniak co handluje z obcymi. Mówiąc współczesnym językiem - nie wiem na ile mechanika WFRP wspiera to, o czym rzekomo mają być gry.

Ale, ale... tak gadacie jakby już wyszedł ten podręcznik. Już jest?
 
Awatar użytkownika
kaduceusz
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2843
Rejestracja: śr lut 11, 2004 12:15 am

śr sty 23, 2008 4:47 pm

http://www.rpg.net/reviews/archive/13/13552.phtml

Tu recenzja z rpg.net dla zainteresowanych. I od razu - w WH40k nie gra sie inkwizytorem, tylko grupka kolesi, ktora mu podlega i odwala za niego czarna robote. Calkiem zgrabne, nie powiem.
 
Awatar użytkownika
Drozdal
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1269
Rejestracja: pt lip 18, 2003 2:52 am

pn sty 28, 2008 4:35 am

kaduceusz pisze:
http://www.rpg.net/reviews/archive/13/13552.phtml
Recenzja z notami 5/5 napisana przez kolesia ktory ma na koncie ta jedna recke :P Sprawny marketing? ;)
 
Awatar użytkownika
Krakonman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 653
Rejestracja: pt gru 12, 2003 9:14 am

pn sty 28, 2008 4:49 pm

Ledwo wyszlo i sie sprzedalo, a juz zdechlo. Zamykaja linie erpegow.

Przyznam szczerze, ze jestem tym bardzo zdziwiony. Ciekawe, co na to powie Copernicus.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

pn sty 28, 2008 5:00 pm

Ciekawe, co na to powie Copernicus.
"Mamy jeszcze Klanarchię" ;-)
 
Anonim_1

pn sty 28, 2008 7:16 pm

Krakonman pisze:
Ledwo wyszlo i sie sprzedalo, a juz zdechlo.

Oficjalnie to zdechło zanim wyszło. :papieros:

Szczerze powiedziawszy nie zdziwiłbym się, gdyby Copernicus wydał Dark Heresy pomimo zamknięcia linii. Podręcznik podstawowy, o ile będzie dobrze wypromowany, ma szansę dobrze się sprzedać, to z kolei przełożyłoby się to na wystarczająco duży zysk. Pytanie zatem brzmi - jak wielkie jest ryzyko wydania DH po polsku?
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

wt sty 29, 2008 2:01 pm

Dobrze się sprzedać w przypadku RPG, to dość względne.
Bo RPG jest taką niszowką, że dobrze się sprzedać nie ma przełożenia na dobrze zarobić ;)
 
Mandrake
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pt lut 29, 2008 1:19 am

pt lut 29, 2008 1:59 am

Aj ludyszcza, co taka cisza zaległa? Wy tak na serio myślicie, że się skończyła sprawa z Dark Heresy? Prawa do wiadomego produktu przejęła firma Fantasy Flight games, podobnie zresztą jak do WFRP. Co akurat wróży systemom lepiej niż bycie w posiadaniu BI.

Oznacza to też, że owe "tylko trzy dodatki" mogą być zaledwie początkiem pięknej przyjaźni, która potrwa lata i w perspektywie może stworzyć wcale potężny systemik. Baza graczy stworzyła się sama - fanów bitewniaka są legiony. A że GW i ekspozytury zasiedziałe na pozycji monopolisty, który nie musi się martwić o to czy się sprzeda nie umieją zrobić z tym nic konkretnego? Tym lepiej - każdy normalny człowiek, a Fantasy flight oceniam mniej więcej na tym poziomie weźmie co GW sprzedaje nieudolnie i zmieni to w złoto.

Co do systemu to Copernicus głupi nie jest i spolszczy go zdecydowanie, starczy popatrzeć na to jak się zassał nakład Dark Heresy na świecie i skromne niedobitki, które dotarły do nas. Dla niedowiarków proponuję sprawdzić allegro i zobaczyć śliczne przebitki na egzemplarzach podręcznika, które upolowali wredni spekulanci. Nawet ślepiec wyczułby tu interes, więc nie przypuszczam, żeby CopCorp przepuścił okazję :)

Co do samego systemu to ani mnie on ziębi ani grzeje. To głównie przez setting - space fantasy po prostu do mnie nie przemawia, nieważne jaką marką będzie poparte. Sam podręcznik wydany jest dość ładnie i obok mechaniki będącej faktyczną zrzynką z WFRP zawiera zwyczajowe opisy broni (uśmiałem się przy specyfikacji technicznej pocisku do boltera), mocy magicznych (czy tam psykerskich), cybernetyki, ale również sporo wszelakiego fluffu, który każdemu fanowi bitewniaka chcącemu poprowadzić erpega przyda się wybitnie, a nawet stanowi atrakcję samą w sobie. Siląc się na obiektywizm powiem, że jest to całkiem fajna cegła tylko że niestety zupełnie nie dla mnie.
 
Awatar użytkownika
Picasso
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:11 pm

czw sty 22, 2009 3:06 pm

Jakie space fantasy człowieku, toć to nie Gwiezdne Wojny...

Ale owszem, zgadzam się, że pod skrzydłami Fantasy Flight Games system ma jeszcze szanse na przeżycie. Natomiast szczerze wątpię w wersję polską - przynajmniej dopóki w kilku(nastu) większych miastach nie będzie sklepów w stylu Barda.
 
Awatar użytkownika
Dark_Raziel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: pt mar 10, 2006 1:48 pm

czw sty 22, 2009 3:14 pm

A co ma istnienie Bardów do sukcesu Dark Heresy? Jak ludzie będą chcieli kupować to kupią przez internet, akurat dostęp do niego i zamówienie czegoś to nie jest ani problem ani nic trudnego i jeśli ktoś na prawdę będzie chciał mieć podręczniki to w ten sposób je nabędzie a nie będzie czekał z założonymi rękami aż mu sklep pod nosem otworzą.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

czw sty 22, 2009 7:38 pm

A co ma istnienie Bardów do sukcesu Dark Heresy? Jak ludzie będą chcieli kupować to kupią przez internet, akurat dostęp do niego i zamówienie czegoś to nie jest ani problem ani nic trudnego i jeśli ktoś na prawdę będzie chciał mieć podręczniki to w ten sposób je nabędzie a nie będzie czekał z założonymi rękami aż mu sklep pod nosem otworzą.
Zgadzam się. Sam zamówiłem via internet podręcznik. Żyjemy w czasach, gdzie często łatwiej dostać coś przez net, niż w sklepie zwykłym.

Swoją drogą kto z szanownych forowiczów grywa w DH?
 
Awatar użytkownika
Picasso
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:11 pm

czw sty 22, 2009 8:21 pm

Ma do rzeczy tyle, że zainteresuje bitewniakiem większą rzeszę graczy a co za tym idzie znajdzie się więcej chętnych do grania w rpga. Takie to trudne do skumania?

Na razie jeszcze nie grałem, ale mam już zebraną drużynę, podręcznik kupiłem przez internet, zgadza się, prawie wszyscy gracze mieli wcześniej kontakt z bitewniakiem i tylko ci są pozytywnie nastawieni. W Anglii pełno jest od dawna sklepów GW, uniwersum jest tam obecne od bodaj lat 80, więc system ma tam lepszy start - u nas raczej będzie się cieszył średnią popularnością, jeśli nie żadną - przynajmniej w chwili obecnej.
Ostatnio zmieniony czw sty 22, 2009 8:29 pm przez Picasso, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

czw sty 22, 2009 8:26 pm

Ma do rzeczy tyle, że zainteresuje bitewniakiem większą rzeszę graczy a co za tym idzie znajdzie się więcej chętnych do grania w rpga. Takie to trudne do skumania?

Bardziej bitewniaka promuje jak dla mnie rozmowa między kolegami i pokazanie coolminiornot niż Bard.
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

czw sty 22, 2009 8:36 pm

Ja prowadziłem, ale po tym, jak mechanika już całkowicie mi zbrzydła, staram się to coś przerobić na coś sensownego.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości