Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
avatar86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: sob paź 02, 2010 7:08 pm

Wiedza - Najstarsza z matek

ndz maja 29, 2011 8:23 pm

Taka sytuacja:
1.Mam na stole Blazing Archon przeciwnik ma Scryb Ranger , rzuca Swords to Plowshares na Archona czy mogę odpowiedzieć Misdirection na Rangera. Czym go "targetuję" swordem czy misdirectem?
2. Po wejściu Iona, Shield of Emeria wybieram powiedzmy kolor :b:, czy po zniszczeniu Iony kolor nadal nie może zostać zagrany?
Ostatnio zmieniony pn cze 20, 2011 8:01 am przez avatar86, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ajki
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1023
Rejestracja: śr maja 18, 2005 12:16 am

REANIMATOR PYTANIA

pn maja 30, 2011 12:37 pm

1. M celuje w czar - przecież tak jest napisane na karcie -"target spell with a single target". Możesz więc zmienić cel StP.

2. Kolor wybierasz w momencie wejścia, a nie po wejściu - choć w tej sytuacji nie ma to znaczenia.
A co do pytania - niby dlaczego miałby być dalej zablokowany? Blokadę robi zdolność Iona, a jej już nie ma w grze.
 
Awatar użytkownika
avatar86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: sob paź 02, 2010 7:08 pm

REANIMATOR PYTANIA

czw cze 02, 2011 1:07 am

Ponieważ wiele osób z którymi gram pyta mnie o działanie Jin-Gitaxias, Core Augur proszę wyjaśnić czytelnie im/mi jak on działa :razz:

Chodzi o to czy jak jest w grze to przeciwnik może mieć tylko jedną kartę na ręku? Czy usuwam mu 7 z ręki a w następnej turze normalnie dobiera?
 
Awatar użytkownika
Ajki
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1023
Rejestracja: śr maja 18, 2005 12:16 am

REANIMATOR PYTANIA

czw cze 02, 2011 11:44 am

JGCA sprawia, że "maksymalna ręka" przeciwnika zmniejsza się o 7. Ma to znaczenie tylko przy końcu tury i odrzucaniu kart - wtedy odrzuca się karty, aż masz nie więcej niż wynosi twoja "maksymalna ręka". Zgodnie z zasadami jest to 7. Jednak z powodu JCGA musisz odjąć 7 - czyli zostaje 0 kart na ręce.

W pozostałych przypadkach nie ma to wpływu na liczbę kart na ręce.
 
Awatar użytkownika
avatar86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: sob paź 02, 2010 7:08 pm

3 PYTANIA DO PROWADZACEGO...

pn cze 13, 2011 10:59 pm

W pozostałych przypadkach nie ma to wpływu na liczbę kart na ręce.

Rozumiem że co turę dobieram 7 kart (z końcem odrzucam "nadstan") a przeciwnik zdiscardowuje się z końcem tury z ręki?

***

Przeciwnik atakuje mam Quirion Rangerra używam abilitki. Czy mogę odtapować mu zadeklarowanego atakującego by ten nie zadał mi obrażeń (nie atakował)?
 
Awatar użytkownika
Ajki
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1023
Rejestracja: śr maja 18, 2005 12:16 am

Re: 3 PYTANIA DO PROWADZACEGO...

wt cze 14, 2011 10:33 pm

avatar86 pisze:
W pozostałych przypadkach nie ma to wpływu na liczbę kart na ręce.

Rozumiem że co turę dobieram 7 kart (z końcem odrzucam "nadstan") a przeciwnik zdiscardowuje się z końcem tury z ręki?


7 kart dobierasz na początku swojego end step. Jest to prawie koniec twojej tury, więc nadmiar odrzucasz całkiem szybko.
Przeciwnik wyrzuca karty z końcem swojej tury.
Ostatnio zmieniony wt cze 14, 2011 10:34 pm przez Ajki, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
avatar86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: sob paź 02, 2010 7:08 pm

Wiedza - Najstarsza z matek

pn cze 20, 2011 8:05 am

1. Jeżeli Etched Champion ma protekcje to pochłania z mojego atakującego całe obrażenia. A co w przypadku jak atakuję typem np. 10/10 z tramplem. Przebiję się za 8?

2.Przeciwnik atakuje, mam Quirion Rangerra używam abilitki. Czy mogę odtapować mu zadeklarowanego atakującego by ten nie zadał mi obrażeń (nie atakował)?
 
Awatar użytkownika
Ajki
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1023
Rejestracja: śr maja 18, 2005 12:16 am

Wiedza - Najstarsza z matek

pn cze 20, 2011 6:58 pm

1. Jeśli przeciwnik blokuje EC, a atakujący stwór nie ma trample to nawet bez protekcji gracz nie dostanie żadnych obrażeń. Z protekcją różnica jest taka, że EC przeżyje.
Jeśli atakujący ma trample, to wszystko ponad śmiertelne obrażenia możesz przydzielić w gracza - czyli przeważnie 2 w EC i reszta w gracza.
Jednak jeśli EC dostał wcześniej w tej turze za 1, a dopiero potem dostał protekcję, to możesz nawet 9 w gracza.

2. QR nie mówi nic o usuwaniu z walki, więc stwór po prostu zostanie odtapowany - nic mniej i nic więcej.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość