Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Skib@
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: pt sie 01, 2003 1:25 pm

Wiedźmin: Gra Wyobraźni

pt sie 15, 2003 9:19 pm

Słyszeliście o polskiej grze RPG opartej o proze Sapkowskiego??

Jeśli tak to co sądzicie o testach i atakach zastosowanych w tym systemie, jak wam sie podoba mechanika i sama w sobie gra??
 
Awatar użytkownika
Neurocide
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 178
Rejestracja: czw maja 01, 2003 10:32 pm

sob sie 16, 2003 10:09 am

Mnie się podoba :) - bardzo.
Grunt to konstruktywna odpowiedź :)
 
Awatar użytkownika
borg
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 66
Rejestracja: czw kwie 17, 2003 4:51 pm

sob sie 16, 2003 5:30 pm

Mnie ten system się również podoba.

Jeśli chodzi o mechanike... Nie jest skomplikowana, jest raczej szybka. Ale to jak wiadomo kwestja gustu. Ja, jako MG, osobiście bardzo rzadko używam jej podczas sesji (co idzie z założeniami sytemu)...

Najlepiej jednak odwiedzić jakiś Empik/Sklep RPG i sobie podręcznik obejrzeć.

Zapraszam na:
http://www.wiedzmin.rpg.pl
 
Awatar użytkownika
Estel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 437
Rejestracja: sob lis 29, 2003 10:29 pm

ndz lis 30, 2003 8:15 pm

System nie jest rozbudowany...i to bywa zaletą. Nie ma tyle kombinowania co w D&D, testy są proste a jesli coś nie odpowiada to łatwo to zmienić. Grałem bardzo długo w wiedźmina i były to najbardziej klimatyczne sesje jakie miałem.
Najlepsze jest to, że ten system, w przeciwieństwie do innych, opartych na poziomach postaci, pozwala na stworzenie postaci od początku do końca takiej jak mi się to podoba.
Ma sporo wad...Trzeba to niestety przyznać ale z dobrym MG gra się naprawdę fantastycznie. Polecam dla tych który zaczynają grać w RPG.
I dla bardziej doświadczonych oczywiście też.
 
Awatar użytkownika
Marael
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1489
Rejestracja: sob lis 22, 2003 8:31 pm

ndz gru 07, 2003 3:35 pm

Grałem w tej samej drużynie co Estel, choć troszkę częściej:) . Ogólnie się zgadzam, denerwuje tylko BARDZO awaryjna magia, mała ilość czarów... A klimat... z tym bywało różnie => Pewnej sesji mój mag, próbował stworzyć miksturę leczącą. Wyszło mu coś innego, więc wylał to do ścieków. A te ożyły. :-/ WNIOSEK: System jako system – ok.; klimat też, ale to już sprawa mistrza gry a nie systemu:( . Niestety.
 
Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1226
Rejestracja: pn lis 24, 2003 3:55 pm

śr gru 24, 2003 3:19 pm

dla mnie system ma buraka. strasznie trudno ulozyc przygody pasujace klimatem do przykladowo opowiadam sapkowskiego. przygody wychodza zazwyczaj warhammerowe ew. edziowe. nad dobra przygoda trzeba posiedziec duuuuuuzo dluzej niz nad innymi. bo juz przygody typu idziemy do smoka, zabijamy smoka, idziemy kupowac eliksiry to zupelna porazka
 
Awatar użytkownika
Estel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 437
Rejestracja: sob lis 29, 2003 10:29 pm

śr gru 24, 2003 7:33 pm

Ha! Bo tu trzeba kombinowac i to dodaje temu światowi smaczka!!
Ja do dziś pamiętam swoja pierwszą sesje wiedźmina...wróciłem do domu zaczarowany.

Nie ma orków...nie ma goblinów...nie ma FR magii...ale jest COŚ
I to sprawia, że tęsknię do tego systemu. Muszę zebrać znowu ludzi i pograć...Ach... :cry:
 
Awatar użytkownika
Marael
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1489
Rejestracja: sob lis 22, 2003 8:31 pm

śr gru 24, 2003 8:41 pm

Nie płacz. Się zbierzemy... Choć nie wiem jaką grupą :-/
Owszem, jest to coś, choć tylko na paru sesjach było :cry: ...

...za to nie podoba mi się podejście do magii tego świata! Zbyt awaryjna i zbyt mało zaklęć!
 
Awatar użytkownika
Estel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 437
Rejestracja: sob lis 29, 2003 10:29 pm

śr gru 24, 2003 8:58 pm

To nie problem dorobić zaklęcia. Tylko trzeba to zrobić z głową i przełożyć z D&D tylko te czary, które się nadają do tego świata.
A że magia jest awaryjna...he he...w końcu szansa dla wojowników :D
Poza tym to tez jest swego rodzaju smaczek...he he...
 
Awatar użytkownika
Marael
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1489
Rejestracja: sob lis 22, 2003 8:31 pm

śr gru 24, 2003 9:10 pm

Poza tym to tez jest swego rodzaju smaczek...he he...

A potem się dowiaduje, że zamiast zrobić miksturę leczącą, tworze inteligentne odchody :neutral:
 
Awatar użytkownika
Estel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 437
Rejestracja: sob lis 29, 2003 10:29 pm

śr gru 24, 2003 9:11 pm

Nie. To się nazywa kretynizm mistrza gry.
 
Awatar użytkownika
Władysław Tandej
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 86
Rejestracja: pn lut 09, 2004 10:56 pm

pt lut 20, 2004 7:54 pm

Estel pisze:
Najlepsze jest to, że ten system, w przeciwieństwie do innych, opartych na poziomach postaci, pozwala na stworzenie postaci od początku do końca takiej jak mi się to podoba.

To jest coś, czego brakuje mi w innych systemach. Nie ma żadnych ograniczeń w tworzeniu postaci. Sam cymes i miód! Choćby za to jest super!
I do tego podoba mi się podręcznik, bo ma MiMowy klimat...
 
Awatar użytkownika
LurtZ
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 8:59 pm

sob lut 21, 2004 8:00 pm

System mi sie spodobal. I nie chodzi tu o mechanike, bo to dosc malo wazny aspekt gry- przynajmniej dla mnie. Swiat Wiedzmina oznacza niepowtarzalny klimat. To wystarczy.
A przygody ? Latwo sie moze nie pisze, ale zeby jakas tragedia byla ? Z kazda jedna lepiej chyba :wink:

Proponuje spojrzec na http://altar.rpg.info.pl - od paru numerow ukazuje sie dzial o W:GW.
 
Awatar użytkownika
Siriel_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 19, 2004 11:26 am

pt cze 04, 2004 4:11 pm

Wiedźmin to pierwszy system, jaki w ogóle wpadł mi w ręce... więc ma plusa na wejściu :wink: poza tym nieźle rozrysowane jest tworzenie postaci. Tylko trzeba być _bardzo_ zdecydowanym, czego się chce, bo można się rozdrobnić i nici z naszego wspaniałego bohatera :razz:
/Taka była moja pierwsza bohaterka.../
A co do czarów - zawsze można troszkę się wysilić i popracowac. Z racji tego, że w drużynie był mag, opracowałam parę nowych, całkiem nieźle działających, zresztą - zwłaszcza jeśli nie udało się go włściwie rzucieć ;)

Przygodę opracowywałam 2 tygodnie. I tak poszła inaczej...
 
Awatar użytkownika
Constant
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: ndz cze 06, 2004 2:50 pm

pn cze 07, 2004 7:32 pm

Z tego co pamiętam to na stronie wiedźmina gry http://www.wiedzmin.rpg.pl/
pojawiło się sporo materiałów, napewno rozszerzony bestiariusz a i jakieś czary tyż.

***
Sam system jest super, mechanika bardzo fajna, prosta i funkcjonalna (może jest pare zgrzytów ale nie większych) a niedługo ma wyjść 2 edycja (czy jakoś tak bo dawno sie tym nie interesowałem).
 
Awatar użytkownika
Estel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 437
Rejestracja: sob lis 29, 2003 10:29 pm

wt cze 08, 2004 5:20 pm

Niedługo, tzn wieść niosła, że w czerwcu. Śmiem wątpić...ale zobaczymy. Czekam z niecierpliwością
 
Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1226
Rejestracja: pn lis 24, 2003 3:55 pm

czw cze 10, 2004 2:25 pm

Z niecierpliwoscia? A na co tak niecierpliwoe wyczekiwac? Pograc wszak mozesz na I ed, duzej roznicy nie bedzie (zalozeniem systemu jest gra wyobraznia, a zasady maja byc jedynie naprowadzeniem i pomoca). Jak dla mnie II ed to taki duzy drop-in :)
 
Awatar użytkownika
Estel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 437
Rejestracja: sob lis 29, 2003 10:29 pm

czw cze 10, 2004 2:32 pm

Kopnij się wiedźmak na stronę wiedźmina i zobacz jakie będa założenia nowe edycji, ok? Mi Ied może by i wystarczyła ale samemu sobie moge pograć w pasjansa a nie w RPG. W Ied nikt chwilowo nie chce grać, na druga już są moi znajomi chętni. Pasi moja niecierpliwość? :wink:
 
Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1226
Rejestracja: pn lis 24, 2003 3:55 pm

pt cze 11, 2004 10:48 pm

Caly czas pasiła, zastanawia mnie jednak postawa twoich znajomych: co im przeszkadza w I ed? Tak skrotowo, konkretnie.

Zaloznie II ed znam, nie boj nic.
 
shadow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pt lut 27, 2004 10:00 am

sob cze 19, 2004 10:26 am

Gram od 1,5 roku w wiedzmina.I jak dla mnie to bardzo dobry system.Przejrzysty prosty w obsludze.Jak wyjda nowe zasady(2 ed) to juz bedzie idealnie.Byle tylko byly takie jak zapowiadaja autorzy.Co do malej ilosci czarow to na stronie wiedzmina jest ich dosyc duzo.Co do tego ze wojownik ma szanse z czrodziejem----> niema.Bo jak ci mag zapoda z pioruna kulistego to bye bye.Nie ma jak 4k6 z dwoma doplatami(do 6k6).Malo kto z tego wychodzi.Na takie okazje nosze zbroje skalna ale ta kosztuje z 10k chyba.
 
Kress_Ka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:07 pm

wt cze 29, 2004 9:35 am

Grałam kilka razy w Wiedźmina, fajna gra, chociaż miałam problemy na początku, bo nie znałam samej książki Sapkowskiego i trudno było mi zrozumieć jak traktuje się i jak zachowują się poszczególne rasy.
 
Awatar użytkownika
Gieferg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 524
Rejestracja: czw gru 02, 2004 1:43 am

pt gru 03, 2004 12:37 pm

dopiero znalazłem ten temat, a zdążyłem już założyć swój dość podobny... prawie taki sam. Mechanika W:GW jest szybka i elastyczna, tworzenie postaci takie jak powinno być (dowolność :) ), a klimat świata... nie ma co się rozpisywać , a jeśli jeszcze dodać do tego muzykę z filmu (o niebo lepszą niż sam nieszczęsny film ) to wychodzi idealne RPG (jak dla mnie) no i nie ma goblinów/orków :spoko: nie sądzę żebym zmienił system na inny fantasy, prowadzę W:GW od 2,5 roku i ani trochę mi się nie nudzi.
 
Awatar użytkownika
karp
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3116
Rejestracja: sob cze 07, 2003 1:31 pm

pt mar 18, 2005 9:14 pm

system W:GW daje przede wszystkim pełne kompendium potrzebne do gry w świecie Sapka, a o to mi zawsze chodziło. Wie, wiem, można grać w oparciu o książki, tyle, ze wertowanie tomiszczy, aby sprawdzić jak właściwie wyglądała kikimora, mija się z celem.
mechanika jak dla mnie jest średnio istotna, byleby nie przeszkadała...
 
Awatar użytkownika
Skavenblight
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: śr gru 22, 2004 7:09 pm

pt wrz 02, 2005 7:46 pm

Wiedźmina, pieszczotliwie zwanego Wieśminem, nigdy bym się nie podjęła prowadzić... natomiast grałam sobie i było całkiem miło. Pewnie u lepszego Bajarza [kocham tę nazwę] byłoby jeszcze lepiej, bo koleżanka trochę przerobiła przygodę z WFRP i tak dziwnie było, jak jej się myliło z Altdorfem...
 
Awatar użytkownika
Aldranod
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: pt sie 19, 2005 5:42 pm

pt paź 07, 2005 2:36 pm

Wiedźmin był moim pierwszym systemem RPG, po prostu swietny, przygody co prawda robi sie trudniej niż np. w D&D ale za to jaka zabawa na sesji. Naprawde polecam (a druga ed. ma być w 2006).
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

pt paź 14, 2005 8:35 am

Prowadze Wiedźmina już od jakiegoś czasu i uważam że jest to system który daje wielkie mozliwości graczom a także Bajarzowi. System jest klimatyczny a co za tym idzie niosący wiele radości z gry.Co do mechaniki nie ma zarzutów:jest prosta, mało skomplikowana a jednak dokładna i w jakims stopniu oddająca realizm gry. System polecam osobom, które dopiero zaczynają przygode z grami rpg.W książce W:GW jest świetnie opisana tzw:"Księga Bajarza", która opisuje jak tworzyc na sesji różne klimaty:od radości przez rozpacz do erotyki :)Polecam to także starym wyjadaczą bo to system naprawde godny aby zasiąść na tronie polskiego RPG...

pozdr beneq
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

pt paź 14, 2005 8:38 am

Właśnie przeczytałem twój post Gieferg...Jeżeli miałbyś chęć do wymiany doświadczeń na tym forum to zapraszam :) 8) Tylko powiedz :wink:
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

ndz paź 16, 2005 11:54 am

Mam prośbe do moderatorów...Uważam iż Wiedzmin jest na tyle popularnym systemem aby utworzyć takie same forum jak mają chociażby 7th sea, monastyr i neuroshima....Kiedy wszedłem tu poraz pierwszy nie znalazłem tu żadnego tematu na temat Wiedzmina i tylko przypadek sprawił że się o nim dowiedziałem...Prosze o rychłą odpowiedź...

pozdr beneq
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

ndz paź 16, 2005 9:18 pm

Podstawa do stworzenia dzialu na forum jest ruch wokol danej gry (na forum) lub istnienie strony na Polterze. WGW ma swoje bardzo duze i silne forum, tutaj o WGW cos pojawialo sie jedynie sporadycznie. Wiec na razie raczej dzialu nie bedzie.
Ostatnio zmieniony wt paź 25, 2005 2:58 pm przez Seji, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

wt paź 25, 2005 2:53 pm

Troche sie zastał temat a jest o czym rozmawiać...Chciałbym nawiązać kontakt z jakimś doświadczonym Bajarzem w celu konsultacji zarówno dotyczących prowadzenia jak i wymiany pomysłów na przygody.

Szkoda że temat ten jest bardzo rzadko odwiedzany ale to zrozumiałe jak systet ma tak prężnie działającą stronę :):):):)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość