Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

pn cze 27, 2005 3:26 pm

My¶lê, ¿e jedynym rozs±dnym wyj¶ciem by³oby zaznaczenie, ¿e wied¼min, podobnie jak bard, nie mo¿e byæ praworz±dny, je¶li chce awansowaæ w swojej klasie.
 
Xelos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt kwie 13, 2004 1:00 pm

pn cze 27, 2005 3:42 pm

Może dodaj jakieś ograniczenia charakteru.

Zrobiłem takie, co wy na to?
 
Filio
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1807
Rejestracja: pt paź 01, 2004 10:17 pm

pn cze 27, 2005 3:51 pm

Bardzo m±drze i dobrze rozpisana. BRAVISSIMO :!:
 
Shando Sargeras
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 252
Rejestracja: czw lis 06, 2003 8:58 pm

Uparty!!!

pn cze 27, 2005 8:01 pm

Xelos czy ja co¶ ¼le sformu³owa³em w opisie tego znaku??? :?
Powtarzam, ¿e Heliotop s³u¿y³ do ochrony przed MAGICZNYMI POCISKAMI (te¿ kulami ognia, b³yskawicami) I WY£?CZNIE MAGICZNYMI!!! :twisted:
I by³ te¿ inny znak chroni±cy przed pociskami typu strza³y, be³ty i ciosami miecza. Ale to nie by³ Heliotop.
Gdyby po³±czyæ Heliotop z tym drugim (jak ty zrobi³e¶) to wychodzi, ¿e przez chwilê wied¼min jest niepodatny na wszystko. 8O

Do reszty nie mam ju¿ zastrze¿eñ. Wszystko jest picu¶. :wink:

Puzdro 600 :twisted: :twisted: :twisted: Shando Sargeras

P.S. Rysunek ¶wietny (wziêty z wychodz±cej gierki o wied¼minie :wink: )
 
Xelos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt kwie 13, 2004 1:00 pm

pn cze 27, 2005 8:42 pm

Powtarzam, że Heliotop służył do ochrony przed MAGICZNYMI POCISKAMI (też kulami ognia, błyskawicami) I WYŁ?CZNIE MAGICZNYMI!!!

Oki dopracuję to. Ale szkoda mi mojej tarczy :(
.S. Rysunek świetny (wzięty z wychodzącej gierki o wiedźminie  )

Pewnie... The Witcher ;)
 
Shando Sargeras
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 252
Rejestracja: czw lis 06, 2003 8:58 pm

pn cze 27, 2005 8:45 pm

Pewnie... The Wichter ;)

The Witcher chyba... :wink:

Dopisane: zrób dwa znaki heliotop (obrona przed magicznymi atakami dystansowymi) i drugi dotycz±cy strza³ i ciosów :wink:
 
Xelos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt kwie 13, 2004 1:00 pm

pn cze 27, 2005 8:49 pm

The Witcher chyba...

:D małe przejęzyczenie...
Dopisane: zrób dwa znaki heliotop (obrona przed magicznymi atakami dystansowymi) i drugi dotyczący strzał i ciosów

Dobra zrobiłem dwa znaki. Mam nadzieję, że wszystko pasuje. Czekam na komentarze
 
Zaknus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pn kwie 25, 2005 9:37 pm

wt cze 28, 2005 8:32 am

Wiecie, jak dla mnie to wied¼min na dd nie ma sensu. Nie chodzi o to ¿e co¶ mam do pomys³u, ale wed³ug ksi±¿ki wied¼min by³ ¶wietnym wojownikiem i jak na dd móg³by pokonaæ na 1 levcu nawet 3 poziomowca ka¿dej innej klasy podstawowej.
Prêdzej nadawa³by ¶iê na prestirzówkêale to niemo¿liwe bo od dziecka jest siê tym kim jest. Co do ras tylko dziecko ludzkie jest æwiczone a pó¿niej mótowane w wied¼mina wiêc na karcie postaci powinno siê pisaæ zarówno rasa i klasa wied¼min.
Co do mieczy wied¼miñskich to szabla wied¼mina jest prawie jak katana dla samuraja tak samo wa¿na i tak samo skuteczna a nawet bardzie wiêc na dd to raczej pó³torak mistrzowski w postaci pó³torarêcznej szabli 1k10 krytyk 18/20 razy 2 lub 3 tego nie jestem pewien. Mo¿e byæ równierx traktowana jako 2 razy wytrzymalsza ni¿ normalny miecz. Ko¶æ wytrzyma³o¶ci powinna byæ k10 a nawet k 12 bo wied¼mini byli bardzo wytrzymali fizycznie. Nastêpny miecz powinien to byæ pó³torak srebrny jak ju¿ to by³o wyrzej napisane. No to narazie tyle.

Nie miejcie mi za z³e ale na dd nie da siê zrobiæ równego innym klasom wied¿mina.
 
Xelos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt kwie 13, 2004 1:00 pm

wt cze 28, 2005 1:33 pm

Jednak zawsze warto próbować. Swoją drogą jak oceniasz tą klasę ?
 
Gieferg__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:41 am

wt cze 28, 2005 4:49 pm

<!--QuoteBegin-AS+-->
AS pisze:
<!--QuoteEBegin-->B³oniaste skrzyd³a rozwinê³y siê, za³opota³y bezg³o¶nie i stwór run±³
 na  wied¼mina  jak  be³t  wystrzelony  z  kuszy.  Geralt,  czuj±c w ustach
 ¿elazisty  posmak  krwi, krzykn±³ zaklêcie, wyrzucaj±c przed siebie d³oñ z
 palcami  rozwartymi  w  Znak  Quen. Nietoperz, sycz±c, skrêci³ gwa³townie,
 chichocz±c  wzbi³  siê  w  powietrze i natychmiast spikowa³ pionowo w dó³

tarcza, to ten sam znak który s³uzy³ odbijaniu pocisków. (w ksi±zkach wystepuje 6 znaków wymienionych z nazwy: Aksji, Heliotrop, Quen, Aard, Igni i Yrden)
Yrden: zabezpiecza przed otwarciem, ewentualnie tez pewien rodzaj pola ochronnego.
Zasun±³  pokrywê dopiero wtedy, gdy z góry us³ysza³ znów ryk strzygi.
 Po³o¿y³  siê  na  wznak  obok  zmumyfikowanych  zw³ok  Addy, na p³ycie, od
 wewn±trz nakre¶li³ znak Yrden.

Wiecie, jak dla mnie to wied¼min na dd nie ma sensu.

wiecie, jak dla mnie te¿...
i jeszcze jedno: na jakiej podstawie uwa¿acie ¿e wied¼min uzywa³ pó³toraka? bo sagê przeczyta³em piêc razy w ca³o¶ci i jako¶ nie zauwa¿y³em :?
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

wt cze 28, 2005 6:15 pm

i jeszcze jedno: na jakiej podstawie uwa¿acie ¿e wied¼min uzywa³ pó³toraka? bo sagê przeczyta³em piêc razy w ca³o¶ci i jako¶ nie zauwa¿y³em

Na podstawie rysunków ze zbioru opowiadañ "Miecz Przeznaczenia" to raz.
Na podstawie opisów walk to dwa.
Na podstawie opisów mieczy: Sihil, Jaskó³ka (mini-bastard o przed³u¿onej r±czce, czyli Bastard Sword), mieczy wied¼miñskich Geralta i Ciri, które mia³y rêkoje¶æ przystosowan± do pos³ugiwania siê nimi dwu-recznie.
 
Shando Sargeras
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 252
Rejestracja: czw lis 06, 2003 8:58 pm

wt cze 28, 2005 6:25 pm

No w³a¶nie. Jeszcze jakie¶ pytania???
 
Gieferg__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:41 am

wt cze 28, 2005 7:29 pm

dobra, jasne, mój b³±d, pisz±c pó³torak mia³em na mysli co¶ innego i sam za bardzo nie wiem co.
 
Xelos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt kwie 13, 2004 1:00 pm

wt cze 28, 2005 7:41 pm

Dzięki Gieferg za dodatkowy Znak ;) Wiesz może jak nazwać miktury :) ?
Dzięki, naniosę poprawki jutro, bo mam problem z netem.
Pozdro
 
Gieferg__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:41 am

śr cze 29, 2005 1:08 am

Mikstury? niech pomyslê, by³o o tym co¶ ...
-Czworolist & Jaskó³cze ziele- zasypia i w ci±gu godziny wypoczywa jakby spa³ ca³a noc
-Pokrzyk, tojad i ¶wietlik- na widzenie w ciemno¶ciach
-Ciemiê¿yca, bieluñ, g³óg i wilczomlecz - kontrola dzia³ania metabolizmu (spowolnienie albo przy¶pieszenie)
-Wilga- przeciw truciznom
zasadniczo w ksi±¿kach nie wystêpuj± nazwy eliksirów a tylko w kilku miejscach pojawiaj± siê sk³adniki z których siê je robi.
Poza wy¿ej wymienionym s± te¿ Czarna I Bia³a Mewa (przy czym czarna jest silniejsza i halucynogenna) te eliksiry wzmacniaj± potencja³ nagiczny wied¼mina.
 
Zaknus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pn kwie 25, 2005 9:37 pm

śr cze 29, 2005 8:22 am

Je¶li ju¿ siê uparli¶cie a¿eby zrobiæ wied¼mina na dd to we¼ciê podrêcznik to w³a¶nie wied¼mina i tam macie razpisane eliksiry i znaki razem z ich dzia³aniem a te mo¿na zmodyfikowaæ na dd np znak który "chipnotyzuje" mo¿na zmodyfikowaæ na czr z dd hipnoza itp.
 
Xelos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt kwie 13, 2004 1:00 pm

śr cze 29, 2005 12:09 pm

Jeśli już się uparliście ażeby zrobić wiedźmina na dd to weźcię podręcznik to właśnie wiedźmina

Jaki podręcznik ? :?
 
Loozak
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 248
Rejestracja: pn mar 28, 2005 9:14 pm

śr cze 29, 2005 1:02 pm

Do "Wiedźmina-Gry wyobraźni". Wiecie, oddzielny system powstał. Oparty na k6.
 
Xelos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt kwie 13, 2004 1:00 pm

śr cze 29, 2005 1:23 pm

Do "Wiedźmina-Gry wyobraźni". Wiecie, oddzielny system powstał. Oparty na k6

Aha - dzięki
 
Gieferg__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:41 am

śr cze 29, 2005 1:33 pm

Jaki podrêcznik ?

podrêcznik do Wied¼mina:Gry wyobra¼ni, czyli systemu który prowadzê, a który uchodzi w¶ród fanów DnD za beznadziejny, nieodorobiony itd. (swoj± drog± ja kiedy¶ wprowadza³em profesjê wied¼mina do Warhammera - ale to chyba robi³o wielu)

EDIT: do postu poni¿ej - oczywi¶cie ¿e nie mam zamiaru tu dyskutowac o wy¿szo¶ci jednego systemu nad drugim. tylko odpowiedzia³em na pyatnie o podrêcznik. bez obaw 8)
a tak w ogóle to nie zauwa¿y³em ze ju¿ ktos wczesniej odpowiedzia³ :oops:
 
Loozak
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 248
Rejestracja: pn mar 28, 2005 9:14 pm

śr cze 29, 2005 1:36 pm

Bo jest w pewnym sensie niedorobiony. Jak każdy. Nie ma systemu idealnego. Ale na tym zakończmy dyskusję, bo nic odkrywczego nie wniesie.
 
Xelos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt kwie 13, 2004 1:00 pm

śr cze 29, 2005 1:38 pm

Myślę, że nic nie opuściłem w zasadach do wiedźmina - dodałem trzy mikstury i jeszcze jeden znak, trochę poprawiłem zasady mieczy.
Dla mnie to już wszystko, aczkolwiek ciągle uważnie słucham słucham opinii i komentarzy
Podziękowania dla wszystkich, a szczególnie dla: Shando Sargerasa, Maelstrom, Gieferga i Filio
Teraz będę dodawał tylko szczegóły fabularne
Pozdro dla wszystkich !!!
 
Xelos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: wt kwie 13, 2004 1:00 pm

czw cze 30, 2005 6:37 pm

Jadę na wakcje i nie będzie mnie do 21 lipca. Ach te Mazury... :D
Wciąż czekam na komentarze, jak wrócę to zrobię ostatnie kosmetyczne poprawki
Pozdro dla wszystkich i miłych wakacji 8)
 
Loozak
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 248
Rejestracja: pn mar 28, 2005 9:14 pm

czw cze 30, 2005 7:24 pm

Pozdro dla wszystkich i miłych wakacji
Wzajemnie. A co do Wiedźmina, to jest to już dużo mniejszy przepak, niż był. Co prawda, Wiedźmini byli super-hiper, lecz jakieś wyrównanie musiało nastąpić.
 
Awatar użytkownika
Seadragon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 575
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 9:58 am

czw cze 30, 2005 8:30 pm

Ja bym jeszcze lekko zmodyfikował niektóre mikstury: w czterech podane są dokładne składniki, a w pozostałych tego brakuje. Wiem, że te cztery opisane są dokładnie w sadze, ale do pozostałych też można coś wymyslić. Wystarczy wziąć książkę zielarską i poszaleć :wink:

Co do reszty, to jeszcze raz gratuluję :)

S.
 
Garret Jorinson
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 314
Rejestracja: pn kwie 05, 2004 8:23 pm

pt lip 01, 2005 10:02 am

<!--QuoteBegin-Xelos+-->
Xelos pisze:
<!--QuoteEBegin-->Wci±¿ czekam na komentarze, jak wrócê to zrobiê ostatnie kosmetyczne poprawki
Pozdro dla wszystkich i mi³ych wakacji  8)


Czy¿by jedyna ukoñczona presti¿ówka :lol: ?
A na serio to jak czyta³em komentarze do pierwotnej wersji to rzeczywi¶cie- wiele siê zmieni³o. Obecnie jak dla mnie jest na poziomie "dodaæ fabu³e-nic uj±æ". Oczywi¶cie z t± fabu³a to tylko i wy³±cznie kosmetyka tak na dobr± sprawê.
 
Awatar użytkownika
Seadragon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 575
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 9:58 am

pt lip 01, 2005 10:13 am

Co do fabuły: to na dobrą sprawę, jak ktoś chce ją poznać, to niech sobie sagę poczyta :wink: Tam jest dopiero fabuła - i to całkiem sporo o wiedźminie. Ale mimo wszystko przydało by się coś tu dodać :)

S.
 
Awatar użytkownika
Schizofremik
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 17, 2005 3:58 pm

pn lip 04, 2005 11:32 pm

Ja troche wiedzmina widze inaczej dla mnie jest on bardziej specyficznym ³otrzykiem ni¿ wojownikiem powiniem mieæ takie umiejêtno¶ci klasowe jak skradanie ukrywanie bo nie ka¿ede zlecenie wiedzmina wygl±da³o jak machanie mieczem i zagrabne unikanie ciosów.

Wiedzmiñska reputacja - ¶wiat Sapkowskiego jest inny ni¿ FR dlatego wiedzmini byli tak traktowani ale w FR gdzie pe³no ró¿nych ras mocno sie ró¿ni±cy to taki mutant wcale nie jest taki dziwny.

Wiedzmini nie u¿ywali pancerzy wogóle nawet lekkich tak mi sie wydaje w zamian powinni dostaæ tak jak mnich premie do kp z Roztropno¶ci a zamiast tej reputacji dalsze bonusy do walki swoimi mieczami albo bonusy do wiedzy potwory.

Wed³ug mnie wiedzmini stawiali w walce bardzie na zrêczno¶æ ni¿ na si³e dlatego powinni dostaæ finezje do tych swoich scyzoryków

Miecze wiedzmiñskie nie by³y do koñca pó³torakami ja jak czyta³em bardziej wyobra¿a³em sobie je jako d³ugie miecze z przed³u¿on± rêkojescia i lekko d³u¿sze ale nie by³y to pó³toraki powinny mieæ obra¿enia k8 ale wiêkszy zasiêg krytyka albo z cech± keen i traktowane jak egzotyki


Brak pancerza powinien byæ jako¶ jeszcze rekompesowany moze cos do mutacji,ja bym mutacje zrobi³ postepow± bo twoja klasa ma za du¿o tych bajerów na pocz±tku w porównaniu do innych podstawek .

Jeszcze jedna ¿ecz ,uwa¿am ¿e w wymaganiach powinno byæ tylko cz³owiek ,i wiedzmin mia³ kodeks o którym warto tak¿e napisaæ miedzyinnymi mia³ nie krzywdzic ludzi ale juz elfy móg³ pochlastaæ bez konskwencji :P

Szkolenie wiedzmina zaczyna³o sie bardzo wcze¶nie i ¿eby przej¶c próbe traw trzeba by³o spe³niaæ pewne warunki ja bym w doda³ ze mo¿na t± klase wybraæ tylko na 1 poziomie ale nie jest to takie konieczne decyzje zostawiam tobie.

Ogólnie twoja klasa mi sie bardzo podoba wybacz mi mój nadmiar krytyki :)
 
Filio
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1807
Rejestracja: pt paź 01, 2004 10:17 pm

wt lip 05, 2005 10:20 am

[quote=Xelos]Podziêkowania dla wszystkich, a szczególnie dla: Shando Sargerasa, Maelstrom, Gieferga i Filio[/quote]

Oh, nie ma za co :wink:
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

wt lip 05, 2005 11:05 am

Jeszcze jedna ¿ecz ,uwa¿am ¿e w wymaganiach powinno byæ tylko cz³owiek ,i wiedzmin mia³ kodeks o którym warto tak¿e napisaæ miedzyinnymi mia³ nie krzywdzic ludzi ale juz elfy móg³ pochlastaæ bez konskwencji


"Nie, nie ma kodeksu. Zwyk³em niekiedy zas³aniaæ siê kodeksem. Ludzie to lubi±. Takich, którzy maj± jakie¶ kodeksy i kieruj± siê nimi, szanuje siê i powa¿a.
Nie ma ¿adnego kodeksu. Nigdy nie u³o¿ono ¿adnego wied¼miñskiego kodeksu. Ja sobie swój wymy¶li³em."
<- "Ostatnie ¯yczenie", opowiadanie "G³os Rozs±dku" czê¶æ 4, strona 121, 4 akapit.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość