Zrodzony z fantastyki

 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: [M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

śr gru 25, 2013 3:48 pm

Już mam herosa
 
Awatar użytkownika
Pipboy79
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2881
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:15 am

Re: [M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

śr gru 25, 2013 7:30 pm

Altaris pisze:
Podstawowa sprawa, nasze postacie nie są drużyną, która była razem "od zera do bohatera", więc dublowanie się zdolności to nic niezwykłego. O ile któreś z postaci nie nawykły do pracy w grupach, to bycie legendarnym herosem zobowiązuje do pewnej samowystarczalności.


-Niby ta... Ale widzisz drużynę formują Gracze a nie BG a sporo Graczy lubi znaleźć sobie jakąś swoją niszę w której są najlepciejszejsi, nie zastąpieni i w ogóle... :) A póki jeszcze mamy etap ptojektowania postaci to można podyskutować o tym czy o tamtym by uniknąć zdyblowania mocy.



-Hm... Tutaj tak widzę chyba jacyś magowie, przyzywacze, teleporterzy i w ogóle... A ktoś tak coś do brania na klatę ma (no jest mój hiroł ale jeszcze ktoś?)? Ewentualnie nie widzę jeszcze jakiegoś zwadowcy/szpiega/złodzieja ale może paczam i nie rozpoznaję :)
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

[M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

śr gru 25, 2013 7:43 pm

Od brania na klatę jest Tytan, twój hiroł i prawdopodobnie będzie mój, o ile nie spróbuję po prostu sprawić by był nie do trafienia, a wtedy raczej wrogowie będą się skupiać na innych. Obecnie jestem poza domem i za postać zabiorę się najwcześniej jutro, bo nie mam ze sobą komputera (korzystam z uprzejmości gospodarza).
 
zarok
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: pt sie 05, 2011 1:58 pm

Re: [M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

śr gru 25, 2013 9:38 pm

Tytan może sporo brać na klatę ale oddać też potrafi :) . Moja karta jest gotowa i chyba już z grubsza zaakceptowana więc dużo nie zmienię.
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: [M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

czw gru 26, 2013 12:40 pm

Gdzie i jak dać herosa?
Mechanikę chyba zmienię
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

[M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

czw gru 26, 2013 12:44 pm

slann pisze:
Gdzie i jak dać herosa?


Wklej tutaj w
tak jak wszyscy inni :) ja na razie się zatrzymałem w pracach twórczych ale niedługo pewnie też coś podrzucę

Zaalosie czy dobrze wnioskuję z opisu postaci że Nieśmiertelnyzajmie się regulacją pogody i leczeniem ? Bo leżeli tak to ja zrezygnuje z tych mocy

Wnioskuję z tego fragmentu

Zaalaos pisze:
W chwili obecnej są to: Virūpakkha - naga która włada burzą, Sakarabu - demon cienia i Viretha - smoczyca życia
Ostatnio zmieniony czw gru 26, 2013 1:20 pm przez Brilchan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

[M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

czw gru 26, 2013 3:16 pm

Brilchan pisze:
Zaalosie czy dobrze wnioskuję z opisu postaci że Nieśmiertelnyzajmie się regulacją pogody i leczeniem ? Bo leżeli tak to ja zrezygnuje z tych mocy


Z władania pogodą mam tylko błyskawice i affliction, nic poza tym, a z leczenia mam regeneration i zestaw immunities. Żadnych efektów wspierających drużynę nie mam, więc śmiało zostań naszym medykiem i pogodynką ;)
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

[M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

czw gru 26, 2013 3:25 pm

Spoko bo postać którą pomagał mi tworzyć PPPP ma fajną zdolność Weather Control choć tak się złożyło że ani razu jej nie użyłem tutaj mogłaby się przydać. Muszę sobie ściągnąć Adobe i zasiąść do podręczników :P
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

[M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

pt gru 27, 2013 4:08 pm

A gdzie można na legalu dostać podręczniki (najlepiej darmowo)? Bo ja mam tylko SRD niestety...
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

[M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

pt gru 27, 2013 4:14 pm

SDR nie rozni sie niczym od podrecznika poza brakiem grafik.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

[M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

pt gru 27, 2013 4:14 pm

Ja korzystam z Heros resources ale to pewnie ty tego właśnie używasz http://www.d20herosrd.com/

Na forum http://atomicthinktank.com można znaleźć różne ciekawe buildy itp ale podręcznik trzeba kupić albo w PDFe ze strony autora albo sklepów typu drive trugh rpg albo Rebela jeżeli chcesz drukowany
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

[M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

pt gru 27, 2013 4:20 pm

Myślałem że jest więcej podręczników niż tylko to co w SRD rozpisane.
Bril, z tej strony też korzystam, szukam inspiracji przy tworzeniu mojego bohatera do tej kampanii, pomyśleć że nawet Galactus może jej dostarczyć :D
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

[M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

pt gru 27, 2013 4:57 pm

Jest sporo podrecznikow jak mental powers czy speed powers gdzie sa przykladowe moce tematycznie rozpisane ale nic czego nie moznaby samemu wymyslic. Jest tez kilka podrecznikow z bohaterami z DC comics ale sa zalosnie slabi w porownaniu z tym jakich koksow na tym forum widzialem.
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: [M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

pt gru 27, 2013 5:56 pm

Ar Lagah jest synem króla Akwilonii... i nienawidzi go całym sercem . Jego matka Lety Lagah należała do pradawnej rasy Sithirian. Była najwyższą kapłanką Ich jastrzębiego boga i córką króla. Przez wieki ich cywilizacja podupadła i teraz mieszkali w jednym świętym mieście, Sekul. Pewnego dnia królestwo Akwiloni wypowiedziało wojnę pradawnej rasie. Sithirianie stawali dzielnie przeciw ludzkim najeźdźcom, ale nie udało im się oprzeć niepowstrzymanemu wrogowi. Miasto zdobyto szturmem. Większość mieszkańców została zgładzona lub zniewolona, a sama najwyższa kapłanka została nałożnicą króla. Wkrótce zaszła w ciążę. Niedługo przed rozwiązaniem z pomocą ostatniego z gwardzistów uciekła i wraz z nim udała się w góry, gdzie powiła syna nazwanego Ar Lagath. Jego opiekunowie i ostatni z Sithirian uczyli go walki i magii. Gdy miał 10 lat jego matka umarła, ale wymusiła na synu przysięgę, że obejmie tron swego ojca i uwolni Sithirian
Nie mogąc zdobyć potęgi koniecznej do pokonania króla udał się w długą wędrówkę. Trafił w końcu do krainy zamieszkałej przez Roth, rasę szponiastych humanoidów wierzących w siłę i postęp. Tam odnalazło go ukryte przymierze, które służyło Sholdem Gha, bogowi patronowi tej rasy, o którego istnieniu nawet niewiedzieli. Tam pod okiem ukrytego przymierza był szkolony w mrocznych praktykach. Najwięcej się nauczył od Ruathan, półboskiej córki ukrytego boga. Choć nie był tego świadom, zdobył jej serce.
Potem powrócił do królestw ludzi, gdzie jako Stalowy Książę został słynnym dowódcą najemników. W końcu dowiedział się o nim król Akwiloni i wezwał przed swoje oblicze. Nieświadom z kim ma do czynienia, obiecał mu rękę swej córki, w zamian za pomoc w obronie twierdzy. po prostu nie mógł odmówić.
Ar Lagath jest wysokim humanoidm o prawie ludzkich rysach. Ma jasną, lekko niebieskawą cerę i całkiem czarne oczy oraz granatowe włosy, nigdy nie zdejmuje żelaznej maski uosabiającei upiora
Staty:
Atrybuty: str 0 stamina 0 awarnes 15 agl 0 fight 0 dex 0 int 15 presence 15 90
Skils: Intimidation 10 Expertise warfare 10 ranged combat 10 deception 10 20 pp
Advantages: Jack of all trades. Presence 2 skill mastery deception intimidation
Powers: Device black steel armor (protektion imprevious 15 regeneration 15 flight 5) 40 pp Dimension magic: Reality warp (Ranged dymage area Skilchek deception fullround) 30 pp Alternate powers Heart shaping (Ranged dymage weaken strengh skilchek deception furound )

Taki myk
Ostatnio zmieniony pt gru 27, 2013 7:28 pm przez slann, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

[M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

pt gru 27, 2013 6:33 pm

Ja mysle nad postacia moj Witch doctor zostal odrzucony wiec musze przemyslec koncept.

Slan masz strasznie kiepskie rzuty obronne. Protection 10 to o 5 ponizej sredneij na naszym poziomie, a parry w ogole nie masz wiec kazdy atak wrecz cie trafia.
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

[M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

pt gru 27, 2013 10:10 pm

Ja tez chyba dołącze, ale chwilow waham sie między uber golemem, którego niektóży poznali w Sesji Grzeszne miasto a... kims innym :P
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

[M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

pt gru 27, 2013 11:09 pm

Ja mam pomysł, ale nie mam sily go rozpisywać. Chyba sobie daruje te sesje
 
Awatar użytkownika
Pipboy79
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2881
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:15 am

Re: [M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

pt gru 27, 2013 11:17 pm

Feniks pisze:
Ja mysle nad postacia moj Witch doctor zostal odrzucony wiec musze przemyslec koncept.


-Ale się znaczy będziesz go jakoś modyfikował czy w ogóle se robisz kogoś nowego?



Heretyk pisze:
Ja tez chyba dołącze, ale chwilow waham sie między uber golemem, którego niektóży poznali w Sesji Grzeszne miasto a... kims innym


-O to fajowo :)



Suldarr'essalar pisze:
Ja mam pomysł, ale nie mam sily go rozpisywać. Chyba sobie daruje te sesje


-Podumaj, podumaj, jest jeszcze trochę czasu. Zwłaszcza jak pomysł ciekawy to chyba warto :)
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

sob gru 28, 2013 3:07 am

U mnie historia gotowa, pracuję nad mechaniką. Przyznam, że nie jest to zbyt proste kiedy starasz się połączyć optymalizację z fabułą (zwłaszcza gdy zaczyna się od fabuły, zazwyczaj najpierw robię mechanikę).
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

[M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

sob gru 28, 2013 5:00 pm

Ja jednak odpuszcze nie mam pomyslu na postac, a na sile zeby zagrac nie ma sensu czegos robic.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

sob gru 28, 2013 7:32 pm

Feniks, to może po prostu coś Ci podpowiemy? Proponuję infiltratora/złodzieja/zabójcę z najwyższej półki, kogoś kto ukradnie Ci portki kiedy będziesz w nich szedł, wkradnie się do twojego pokoju kiedy będziesz miał tam maksymalny ścisk, zabierze co będzie chciał, podsłucha co trzeba i wyjdzie przez nikogo niezauważony. Fabułę do tego ułożyć chyba nie będzie trudno ;)
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: [M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

sob gru 28, 2013 8:50 pm

Protektion 15 i mam 44 pp do rozdania
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

sob gru 28, 2013 9:06 pm

Impervious Protection 15 sprawia że ignorujesz wszystkie efekty o randze 8 lub mniej które wymagają testu toughness. A jeśli to jest Enhanced trait: Toughness 15 z dodatkiem Impervious Protection 15 (jak sugerujesz powyższym postem), to twoja zbroja kosztuje 55pp (lub więcej) a nie 40.
 
zarok
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 965
Rejestracja: pt sie 05, 2011 1:58 pm

Re: [M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

sob gru 28, 2013 9:29 pm

A tak dokładniej to ta moc

device (hard to lose)
impervious protection 15
regeneration 15
flight 5


kosztuje 44 pp :) . Dodając wszystko co spisał Slann wyszło mi, że wydał 190 pp, czyli ma do wydania jeszcze 35 pp. Wydaje mi się, że lepiej by było poczekać żeby PPPP sam dogadał się ze Slannem co do jego postaci, a nie my będziemy coś próbować zmieniać :) .
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

sob gru 28, 2013 11:49 pm

OK, moja postać gotowa. Kiedy/jeśli dostanie akcept od MG wrzucę wam mały opis fabularny.
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: [M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

wt gru 31, 2013 12:38 pm

Altaris przy przysłał postać z fantastyczną historią! Za to dostaje dodatkowe 5 PP do wydania przy tworzeniu postaci.

Feniks może nie mieć czasu, aby zagrać w naszej sesji, ponieważ aktywnie tworzy filmiki i publikuje je na YT! Jego kanał znajduje się tutaj - http://www.youtube.com/channel/UCrmfZPX_Sn3YIWPnuHx4mDQ - ja już dałem mu subskrypcję :)

A na koniec kolejny NPC w naszej sesji, tym razem to już nemesis jednego z graczy. Połączenie Dedala i Leonarda da Vinci, Zagan i jego cudowne wynalazki na pewno dadzą się Wam solidnie we znaki.

 
Awatar użytkownika
Pipboy79
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2881
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:15 am

Re: [M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

wt gru 31, 2013 1:03 pm

PPPP pisze:
Feniks może nie mieć czasu, aby zagrać w naszej sesji, ponieważ aktywnie tworzy filmiki i publikuje je na YT! Jego kanał znajduje się tutaj - http://www.youtube.com/channel/UCrmfZPX_Sn3YIWPnuHx4mDQ - ja już dałem mu subskrypcję


-Nom fajny filmik. Akurat sam niedawno w to pogrywałem to tym bardziej wygląda znajomo :)



PPPP pisze:
A na koniec kolejny NPC w naszej sesji, tym razem to już nemesis jednego z graczy. Połączenie Dedala i Leonarda da Vinci, Zagan i jego cudowne wynalazki na pewno dadzą się Wam solidnie we znaki.


-No witamy w klubie ciekawych BNów :) Zobaczymy z czego te jego mechy są zrobione :) Hm... Ale chyba jak nemezis to nie mojego hiroła bo jakoś nie widzę związku...
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

[M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

wt gru 31, 2013 1:33 pm

PPPP pisze:
A na koniec kolejny NPC w naszej sesji, tym razem to już nemesis jednego z graczy. Połączenie Dedala i Leonarda da Vinci, Zagan i jego cudowne wynalazki na pewno dadzą się Wam solidnie we znaki.


10/10, doskonały BN ;)
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

[M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

wt gru 31, 2013 1:35 pm

Zaalaos pisze:
10/10, doskonały BN ;)


Parafrazując przygłupiego seksistowskiego mema

10\10 WILL FIGHT :lol:
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

[M&M 3ed] Wilczy Bastion (PL 15!)

wt gru 31, 2013 2:02 pm

Bril, jak zgaduję to twoje nemesis :P

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości