Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

Wind Dukes of Aaqa

wt lis 02, 2010 11:08 am

Przeglądając u znajomego Fiendish Codex- Hordes of Abbys trafiłem na wzmiankę o Wind Dukes of Aaqa. Przypomniałem sobie, że w Księdze Broni i Ekwipunku, przy opisie Siedmioczęściowego Berła też trafiłem na wzmiankę o tych istotach i o ich walce z Królową Chaosu.

Czy ktoś z was, drodzy współforumowicze, mógłby mi przybliżyć kim, lub czym są Wietrzni Książęta i ich historię?
 
Awatar użytkownika
Arfaerd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: pn paź 12, 2009 9:40 pm

Wind Dukes of Aaqa

wt lis 02, 2010 4:06 pm

Obrazek


Wind Dukes of Aaqa, zwani również vaati, są rasą potężnych, nieśmiertelnych lordów Planu Żywiołu Powietrza, jak również potężnymi istotami prawa. Kiedyś ich imperium rozciągało się na wiele światów, w tym Pierwszych Materialnych, jednak dziś są rasą niemal wymarłą. Stało się tak na skutek wojny między nimi i Queen of Chaos, potężną tanar'ri (nie jest do końca jasne, czy pierwotnie pochodziła z Limbo, czy z Otchłani). Nie są znane przyczyny konfliktu (możliwe, że było nim głoszenie autonomii przez chaos, krucjata Prawa lub po prostu konflikt wartości, jak to miało miejsce w przypadku Wojny Krwi), w każdym razie wiadomo, że wojna toczyła się na kilku lub nawet kilkunastu światach. Wind Dukes nie byli w stanie w żaden sposób zdobyć przewagi, sytuacja stała się zaś tragiczna, kiedy Queen of Chaos na swojego nowego generała powołała tanar'ri Miska the Wolf-Spider. Armia jaką ze sobą sprowadził zaczęła przejmować kolejne światy. Wind Dukes usiłowali przeciągnąć na swoją stronę siły dobra i renegatów z armii chaosu, lecz wszyscy im odmówili. W związku z tym zebrała się rada najpotężniejszych Dukes, w wyniku której wybrano najlepszych spośród swoich żołnierzy, Captains of Law. Mieli oni za zadanie powstrzymać Miska, podczas gdy siedmiu czempionów miało stworzyć Rod of Law. Kiedy berło zostało ukończone, czempioni dołączyli do swoich wojsk podczas bitwy o Pesh na Oerth (świat Greyhawk). Armie ruszyły na siebie, zaś Captains of Law odizolowali Miska od reszty jego sił. Starł się on samotnie z dzierżycielem Rod i jego towarzyszem. Ów towarzysz poświęcił się w samobójczym ataku, a w tym czasie dzierżyciel przebił berłem generała. Połączona esencja Prawa i Chaosu podzieliła berło na siedem części, jak również nasączyła je w pewnym stopniu esencją Miska. Został on wyrzucony przez wyłom planarny powstały po podziale berła. Wojska chaosu chciały ruszyć mu na pomoc, ale dzierżyciel wrzucił części berła w wyłom, tym samym go pieczętując. Podział berła uniemożliwił zabicie Miska, ale został on ciężko ranny i nie był zdolny do dalszej walki. Zbiegł on do swojej fortecy, gdzie został pojmany przez Dukes, zamknięty w kokonie z esencji Prawa i wrzucony do Pandemonium. Nie wiadomo co stało się z dzierżycielem berła, większość mędrców uważa, że zginął. Jeśli zaś chodzi o odnalezienie berła, to zawsze kiedy któraś z części zostaje odnaleziona, wzrasta aktywność Queen of Chaos, która chce uwolnić esencję Miska i ponownie ruszyć w bój (coby potencjalnym znalazcom artefaktu nie było za łatwo :wink:)

No, to tyle jeśli chodzi o historię :razz:

Jeśli chodzi o wygląd to Wind Dukes są wysocy, muskularni, nie posiadają rozróżnialnej płci. Mają czarną skórę, białe oczy i czarne włosy (które zwykle golą). Nie noszą ubrań, poza pasami i innymi ozdobami. Mają swój własny język, przypominający powiew wiatru lub szum liści. Jedzą niewiele, mogą wyżyć w powietrzu. Są pokojowo nastawieni i przedkładają negocjacje nad walkę.

Większość z nich żyje obecnie w Vale of Aaqa, dolinie otoczonej górami, jedynej pozostałości po wojnie z Chaosem. Jej lokacja jest objęta ścisłą tajemnicą, a jedynym sposobem na wejście tam jest lot (jakakolwiek teleportacja jest niemożliwa, tym niemniej jest tam kilka bram do Planu Astralnego). Panuje tam stała temperatura 72F, jest tam pełno ogrodów i pawilonów. Jednak większość z nich jest pusta, sama dolina jest w stanie pomieścił 10 razy więcej vaati, niż przebywa tam obecnie. Główną przyczyną są straty po wojnie i bardzo niski przyrost natutalny.

Ze spraw socjalnych, vaati dzielą się na siedem kast i są to kolejno:

-wergadeam (najliczniejsza, w tej kaście rodzą się wszyscy vaati, ale po okresie dojrzewania mogą ją zmienić, należą do niej robotnicy)
-houdeam (wojsko i ogólnie militaria, do nich należeli Captains of Law)
-haikjadeam (nauczyciele i mędrcy, moc podobna do paladynów, w czasie wojny niszczyli nieumarłych i wykrywali szpiegów)
-trygrideam (farmerzy, hodowcy i sędziowie, mają moce podobne do druidów, utrzymują rośliny w Vale of Aaqa, jako jedyni po cichu wspierają wendeam, trzymają części berła z dala od Queen of Chaos)
-kheirdeam (lekarze i radni, czasie wojny tworzyli korpusy medyczne)
-vindeam i bledrudeam (filozofowie, strażnicy i doradcy, moc podobna do czarodziei, są ambasadorami poza Vale of Aaqa, w czasie wojny służyli jako artyleria)
-wendeam (odłam Captains of Law, to oni przerzucili Miska przez wyłom, stracili całą energie na przenoszenie części berła między światami, przez resztę kast, z wyjątkiem trygrideam, są uznawani za wyrzutków)
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

Wind Dukes of Aaqa

wt lis 02, 2010 4:34 pm

Arfaerd, wielkie dzięki.
Mam jeszcze prośbę, czy coś więcej o samej Królowej Chaosu możesz powiedzieć? Bo pożyczyłem dziś Hordes of Abbys i z opisu kilku Demonicznych Książąt wynika(lub ja źle zrozumiałem), że to właśnie za sprawą Królowej obirythy straciły władzę nad Otchłanią.

I byłbym wdzięczny za informacje o Miska the Wolf-Spider, bo to stworzenie też mnie ciekawi, po przeczytaniu wzmianki o nim.
Ostatnio zmieniony wt lis 02, 2010 4:43 pm przez Vindreal, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Arfaerd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: pn paź 12, 2009 9:40 pm

Wind Dukes of Aaqa

wt lis 02, 2010 5:02 pm

Na chwilę obecna udało mi się znaleźć tylko tyle:

http://www.canonfire.com/wiki/index.php ... n_of_Chaos
http://www.canonfire.com/wiki/index.php ... olf-Spider

W wolnej chwili pogrzebię jeszcze trochę w źródłach, tym bardziej, że gdzieś już chyba o tym czytałem w jakichś materiałach do Greyhawk'a.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości