Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
baczko
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3482
Rejestracja: czw paź 01, 2009 4:31 pm

Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

czw cze 14, 2012 1:25 pm

Jak pewno wiecie, 20 czerwca do Polski przylatuje Weber, a wydawnictwo Rebis pyta, czy chcielibyśmy przeprowadzić (my, serwis, Dział Książkowy) przeprowadzić z nim wywiad. Czy ktoś z Was by się tego podjął? :) Jeżeli tak to dopytam o formę i np. obecność tłumacza przy tym - byłbym bardzo wdzięczny.
Ostatnio zmieniony czw cze 14, 2012 1:25 pm przez baczko, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Sawa_13
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: czw mar 01, 2012 9:07 pm

Re: Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

pt cze 15, 2012 2:14 am

baczko pisze:
Jak pewno wiecie, 20 czerwca do Polski przylatuje Weber, a wydawnictwo Rebis pyta, czy chcielibyśmy przeprowadzić (my, serwis, Dział Książkowy) przeprowadzić z nim wywiad. Czy ktoś z Was by się tego podjął? :) Jeżeli tak to dopytam o formę i np. obecność tłumacza przy tym - byłbym bardzo wdzięczny.


Nie ma problemu. Co do tłumacza to nie potrzebuję.
 
Awatar użytkownika
lemon
Tłumacz
Tłumacz
Posty: 1734
Rejestracja: pn mar 22, 2010 12:01 am

Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

pt cze 15, 2012 10:59 am

Nieśmiało podrzucę pomysł: udzielają się tu dość zatwardziali fani, może więc warto zebrać też od nich pytania do Webera? :)
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

pt cze 15, 2012 11:16 am

Wątpię żeby on chcial poświęcić tyle czasu żeby chociaz ich wysłuchać o odpowiedziach nie wspominając :P
 
Awatar użytkownika
baczko
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3482
Rejestracja: czw paź 01, 2009 4:31 pm

Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

pt cze 15, 2012 2:44 pm

Ok, Sawa - które miasto Ci pasuje? Nidzica, Poznań czy Warszawa ?
 
Sawa_13
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: czw mar 01, 2012 9:07 pm

Re: Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

pt cze 15, 2012 7:11 pm

baczko pisze:
Ok, Sawa - które miasto Ci pasuje? Nidzica, Poznań czy Warszawa ?


Warszawa lub Nidzica, szczegóły wysłałem Ci wiadomością.
 
Sawa_13
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: czw mar 01, 2012 9:07 pm

Re: Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

śr cze 20, 2012 6:44 pm

Na dniach mam dogadać szczegóły wywiadu z Weberem. Mam nadzieję, że wszystko wypali i wywiad się odbędzie. W związku z tym mam do wszystkich zainteresowanych propozycję. Możecie w tym wątku podrzucać propozycje pytań. Nie obiecuję, że wszystkie wykorzystam ale postaram się kilka zadać. Po wszystkim przetłumaczony wywiad ukarze się na głównej stronie serwisu.

Sawa
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

śr cze 20, 2012 11:14 pm

Dobra. Pytanie;
Dlaczego w Harrington House nie zrobiono treecatom półek do poruszania się, coś w rodzaju gałęzi palikowca?
 
Awatar użytkownika
Soltys
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 8:56 am

Re: Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

czw cze 21, 2012 11:13 am

No i co? Przyleciał? Bo w mediach było o innym pisarzu "mistrzu krótkiej formy" a o Weberze cisza.
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

czw cze 21, 2012 11:29 am

Wcczorajsza Warszawa oczami mojego znajomego (przeklejka z innego forum)
Treści mogą być traktowane jak spoilery
[quote author=Dormio link=topic=10311.msg180037#msg180037 date=1340225281]
Właśnie wróciłem ze spotkania z D.Weberem :)

Spotkanie organizował Rebis, który w ramach niespodzianki podarował uczestnikom po jednym (do wyboru) albumie flot (RMN albo PRH).
Przy okazji spotkania można było kupić najnowszy wydany w PL tytuł HH - Piękna Przyjaźń.

Z ciekawostek:
- Troll - nie będzie kontynuacji
- Dahak - w planach 2 tomy
- Imperium Człowieka - przygody księcia Rogera - kolejne 3 w planach
- Safehold - planuje i pisze kolejne tomy, ale cieżko mu teraz powiedzieć ilu można się spodziewać - za dużo ma pomysłów - m.in. w jaki sposób od żaglowców dojść do BSów
- generalnie teraz pracuje równocześnie nad 6-ma tytułami w tym 2 w Honorverse

W ramach Honorverse planuje jeszcze wydać/opracować:
- House of Steel
- House of Lies
- House of Shadows
Każdy będzie poświęcony jednej z trzech stron. Z kontekstu wynika, że najbardziej zaawansowane są prace nad pierwszym traktującym o Królestwie Manticore i Graysonie - a kończy pisać opowiadanie o ojcu królowej Elżbiety.
Kolejny ma opowiadać o powstaniu Republiki Heaven oraz Andermanich
Ostatni ma dotyczyć Ligii i związku z Mesą.

Wspominał o rozmowach nad filmem lub serią/serialem o Honor, ale bez szczegółów.
Aha... Specjalnie dla Mando - ma czekać na kontynuację przygód Bahzela - BĘDĄ ! :D 8)

Powyższe oczywiście nie wyczerpuje wszystkiego o czym mówił ponad 2h (no dobra - jakieś 3/4 tego czasu - reszta to tłumaczenie tłumacza, któremu się jednak parę rzeczy pomerdało, ale i tak mu się należą brawa za pamięć obeznanie z większością poruszanych tytułów !). Jak coś pytajcie - jeśli była odpowiedź, to odpowiem, a jak nie - jak znalazł na kolejne spotkanie w innych miastach.
[hr]
Na wszystkie pytania brakło czasu, więc proponuję je sobie "zaplanować" i spisać przed spotkaniem. Chociaż z drugiej strony facet ma tendencję do rozwijania wielowątkowego swojej wypowiedzi i sporo zdradza niejako przy okazji.

Jeśli chodzi o tytuły pisane wspólnie z innymi (szczególnie E.Flint i L.Evans), to w zasadzie większość czeka na ich część pracy z uwagi na różnice w prędkości pisania (sam - spryciarz - korzysta z możliwości dyktowania głosowego tekstu)...
[hr]
Edit:
Strarfire - Steve dostał prawo do kontynuacji (mają się konsultować), a kolejny tom - czeka na Lindę (problemy zdrowotne).

PS
Nite - możesz czuć się usatysfakcjonowany - kolejny WoT w moim wydaniu - jak widzisz nikt mnie nie zepsuł :P



[/quote]
 
gregr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:26 pm

Re: Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

czw cze 21, 2012 8:33 pm

Parę dopowiedzeń do powyższego :
Rebis wyda w sierpniu 4 tom Schronienia , w czwartym kwartale opowiadania Zrodzone w boju .
Te trzy tomy Domów Weber przygotowuje z ludkami z Kalifornii .Jeżeli będzie to podobne do Jayne"s Rebis tego nie wyda.
Plany Webera - sierpień/wrzesień - VI tom Schronienia , styczeń VII . Plany są takie aby doprowadzić historię do wojny
z Gbaba . Ile będzie tomów sam nie wie / 27 - 33 ?/.
Piękna przyjażń jest początkiem podserii dla młodych czytelników / do czego namawia go wydawca /.W planie jeszcze
dwa tomy - drugi ma się dziać trzysta lat przed Honor .
Do końca roku powinny być następne opowiadania z Jane Lindskold .
Dahak - dwie książki będą , trzecia za 12 - 18 miesięcy .
Imperium człowieka - na pewno 2 książki z Ringo . Na konwencie w Alabamie rozmawiał z Ringo i będą jeszcze 3 książki.
Nowa mapa astro - Chce ją zrobić w 3D - rozmawia z jakimś gostkiem który się tym zajmuje zawodowo .
Jak coś jeszcze sobie przypomnę to dopiszę .
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

czw cze 21, 2012 9:21 pm

Doom pisze:
- Dahak - w planach 2 tomy
- Imperium Człowieka - przygody księcia Rogera - kolejne 3 w planach

YEEEEAAAAHHHHH :mrgreen:
Doom pisze:
w jaki sposób od żaglowców dojść do BSów

Po prostu tak jak w oryginale - w mniej niż w 50 lat.
Doom pisze:
W ramach Honorverse planuje jeszcze wydać/opracować:
- House of Steel
- House of Lies
- House of Shadows
Każdy będzie poświęcony jednej z trzech stron. Z kontekstu wynika, że najbardziej zaawansowane są prace nad pierwszym traktującym o Królestwie Manticore i Graysonie - a kończy pisać opowiadanie o ojcu królowej Elżbiety.
Kolejny ma opowiadać o powstaniu Republiki Heaven oraz Andermanich
Ostatni ma dotyczyć Ligii i związku z Mesą.

:rockpunk:
gregr pisze:
Te trzy tomy Domów Weber przygotowuje z ludkami z Kalifornii .Jeżeli będzie to podobne do Jayne"s Rebis tego nie wyda.

:evil: :evil: :evil:
Doom pisze:
Strarfire - Steve dostał prawo do kontynuacji (mają się konsultować), a kolejny tom - czeka na Lindę (problemy zdrowotne).

Czekam :)
gregr pisze:
Ile będzie tomów sam nie wie / 27 - 33 ?/.

:shock:
gregr pisze:
Piękna przyjażń jest początkiem podserii dla młodych czytelników / do czego namawia go wydawca /.W planie jeszcze
dwa tomy - drugi ma się dziać trzysta lat przed Honor .

Ta podseria nosi tytuł "Gwiezdne Królestwo". W zapowiedziach Baen-u jest już 2 tom - "Fire season" (10.2012.)
gregr pisze:
Dahak - dwie książki będą , trzecia za 12 - 18 miesięcy .

Jestem w niebie.
gregr pisze:
Nowa mapa astro - Chce ją zrobić w 3D - rozmawia z jakimś gostkiem który się tym zajmuje zawodowo .

Jak to wyjdzie, to chyba popłaczę się ze szczęścia :mrgreen: .

PS
Kto był tłumaczem na spotkaniu? Czy nie czasami Radosław Kot?
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

czw cze 21, 2012 9:30 pm

Z tego co Dormio mi pisał to jakaś kobieta. Her Kot zapowiedziany jest przez Rebis i Solaris w nidzicy, gdzie może nawet uda mi się pojawić Obrazek
 
Alcarcalimo2
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 8:19 pm

Re: Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

czw cze 21, 2012 10:00 pm

Jak możecie to zapytajcie go czy on w ogóle wymyślił jak wyglądają Gabba? Bo mam wrażenie że nie sprecyzował jeszcze tego jacy są i kim są.
W pierwszym tomie pisze że zajęliśmy kilka ich planet. To powinno dać wiele możliwości. No i co się stało z populacją tych planet i jak daleko one były od federacji. Wszak federacja miała zaledwie ok 100 lś szerokości. To malutko, więc raczej mało prawdopodobne aby tyle planet Gabba było tak blisko.

uhh, takie krótkie pytanie :)
 
gregr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:26 pm

Re: Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

czw cze 21, 2012 10:36 pm

Z tym pisaniem przez Webera to jest ciekawa sprawa .Schronienie to miało być kilka tomów ,każdy poświęcony jednej
postaci . Ale byłyby zbyt duże luki w informacjach - w jednym tomie żaglowce w następnym pancerniki .I w tym momencie przeszedł do Honor . W pierwotnej wersji bardzo duża bitwa w której ginie Honor miała być w tomie szóstym
a była w 14 , Honor i tak nie zginęła . I tak samo jest ze Schronieniem .
A tłumaczem był mężczyzna chyba Niżnik , na pewno nie Kot .
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

sob cze 23, 2012 6:02 pm

Doom pisze:
Z tego co Dormio mi pisał to jakaś kobieta.


gregr pisze:
A tłumaczem był mężczyzna chyba Niżnik , na pewno nie Kot .


Oho, pierwsza różnica w zeznaniach :razz: .
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

sob cze 23, 2012 6:12 pm

Ja powtarzam za kimś :P

Dziś na spotkaniu tłumaczami byli Feline i jeszcze ktoś kogo personaliów zapomniałem mimo że specjalnie jeszcze się dopytywałem żeby nie zapomnieć :stupid:

Coś więcej o spotkaniu napiszę jak odpocznę i skończę turniej w WoT na który ledwo zdążyłem do domu ;)
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

sob cze 23, 2012 8:25 pm

Dawaj dawaj, czekam z wypiekami (i wcale nie mam na tu myśli efektów pracy piekarza :wink: ).

Rozumiem, że jednak udało Ci się dostać na MFF w Nidzicy? :)
Ostatnio zmieniony sob cze 23, 2012 8:28 pm przez Dudi2, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

sob cze 23, 2012 11:11 pm

Owszem zorganizowałem mały gang, na tyle liczny że udało nam się namówić posiadacza samochodu na robienie za szofera (malutki koszt przejazdu), oraz na tyle mały żeśmy się zmieścili (po dopchnięciu) do jego nissana, choć nie bez trudu (fura rozmiarami przypomina fiata seicento :P )

Na spotkaniu stawiła sie całkiem pokaźna grupa osób, ale co ciekawe pytań względnie mało padlo (pojęcia nie mam kto nam podpier***** te 3,5h spotkania podczas których ponoć rozmawialiśmy, ale jak go dorwe... :judge: )
Poruszone kwestie:

- pierwsza powieść Webera którą kiedykolwiek napisal był - to prequel Serii Boga Wojny - opowiada o zniszczeniu Kontovaru - w planie jest wydanie jej po solidnych poprawkach wynikających z doświadczenia :P
- czy David pisząc swoje powieści ma choć trochę litości nad tłumaczami z angielskiego - nie, ale z drobnym wyjątkiem ze względu na to że język włoski i hiszpański sa nader ubogie w przekleństa, w honorce nie klną za duzo :P
- trochę popastwiliśmy się nad serią Starfire:
+ wyjście ze współpracy z Whitem to inicjatywa Webera - problemy ze zgranie terminarza pisania
+ White ma błogoslawieństwo na kontynuację serii jeszcze przez 2-3 tomy
+ Sam Weber ma w planie napisać solo dwa kolejne osadzone w I i II wojnie Wstydu
- było troszkę zagadnień zwiazanych ze współpracą z innymi autorami - slabo pamiętam tączęść
- z któregoś pytania temat wypowiedzi Davida zeszło na porownanie fanów i czytelników z eruropy środkowej i tych z ameryki / zachodu - w skrócie tamci oczekują rozwałki, my ponoć czytamy doglebnie, szukając roznychh idei itp
- było też kilka epizodów z zachowań zachodnich fanów... straszne nerdy tam są :P Raz kiedy na jakimś konie była dyskusja o seriach niedokończonych padlo stwierdzenie że aby dokończyc którąś serię musiałby zarzucić inne, więc która miałaby to być? Dwóch gości fanów odmiennych serii sie pobiło...
- jakoś wtedy temat zachaczył o usmiercanie postaci itp - z ciekawostek, żona Davida trzyma listę postaci_nie_do_zabicia (nie pytajcie dlaczego jest pewna że tych nie ruszy), aczkolwiek jest otwarta na negocjacje najlepiej z czekoladową argumentacją. Jedyna absolutnie nietykalna osoba która nawet pod negocjacje nie podchodzi to McGuines
- relatywnie sporo czasu zeszło na rozmowie o możliwą ekranizację. Mniej więcej dowiedzieliśmy się że:
+ ekranizacja nie jest jeszcze 100% pewna
+ pierwszy bedzie prawdopodobnie film, seriale może poźniej
+ trochę na temat aktorki która by miala do grania najważniejszą rolę... trudny temat generalnie
+ trochę o standardowym przy ekranizacji przeinaczaniu i poprawianiu treści i związanych z tym dylematach
Wiemy też co było prekursorem Treecata - Bardzo bardzo niebezpieczne stwory :hahaha:

w sumie tyle tego było.
Przy okazji uciąłem sobie krótka niestety pogawendkę z Feline, a jak wyjeżdżałem Sawa miał już ustalony termin wywiadu na wieczór i ciekaw jestem co tam na nim było :P
Ostatnio zmieniony sob cze 23, 2012 11:23 pm przez Doom, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

ndz cze 24, 2012 2:59 am

Doom pisze:
+ Sam Weber ma w planie napisać solo dwa kolejne osadzone w I i II wojnie Wstydu

No toś mnie ucieszył :D ! Admirał Anderson i bitwa o Akulmar to jest to na co czekam.
Doom pisze:
- z któregoś pytania temat wypowiedzi Davida zeszło na porownanie fanów i czytelników z eruropy środkowej i tych z ameryki / zachodu - w skrócie tamci oczekują rozwałki, my ponoć czytamy doglebnie, szukając roznychh idei itp

taaakkkk :papieros: :razz:
Doom pisze:
Dwóch gości fanów odmiennych serii sie pobiło...

Znaj prawdziwego fana :) !
Doom pisze:
Jedyna absolutnie nietykalna osoba która nawet pod negocjacje nie podchodzi to McGuines

No to kamień z serca!
Doom pisze:
Wiemy też co było prekursorem Treecata - Bardzo bardzo niebezpieczne stwory

Bodaj jego kot - Bolpur czy jakoś tak...
Doom pisze:
Przy okazji uciąłem sobie krótka niestety pogawendkę z Feline, a jak wyjeżdżałem Sawa miał już ustalony termin wywiadu na wieczór i ciekaw jestem co tam na nim było

Feline, Sawa: dawajcie swoje wrażenia :) !

Ja 27-go we Wrocławiu będę i modlę się do wszystkich bogów bym zdążył na 18:00 do Renomy :? .
Ostatnio zmieniony wt cze 26, 2012 11:13 am przez Dudi2, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Sawa_13
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: czw mar 01, 2012 9:07 pm

Re: Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

ndz cze 24, 2012 9:02 am

Dudi2 pisze:
Feline, Sawa: dawajcie swoje wrażenia :) !


Chłopaki może trochę cierpliwości :D. A teraz na serio, podsumowując po dłuższych ustaleniach z przedstawicielem REBIS-u umówiłem się na wywiad w hotelu na 18, dzięki temu miałem luz jeżeli chodzi o czas wywiadu bo nic mnie nie ograniczało :lol: . Mam nagrany półtoragodzinny wywiad w którym zapytałem o wszystko co mi przyszło do głowy jako że leniwce na forum :x nie chciały wymyślać pytań (od razu mówię Yabu, że nie zapytałem o półki dla treecatów). Jetem w trakcie tłumaczenia, jak tylko skończę daję znać Baczko (przy okazji mam nadzieję że mają kogoś kto wrzuci napisy do filmu bo tu moje umiejętności komputerowe się kończą), i wywiad ukaże się na głównej stronie serwisu.

Sawa
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

ndz cze 24, 2012 10:09 am

Bodaj jego kot - Bolpur czy jakoś tak...

Mix obu jego kotów. Ciało jednego z mózgiem drugiego. Jak sam to określił wyjątkowo niebezpieczna kombinacja. Czyli ma równie charakterne sierściuchy co stadko drapieżnych norweskich szkodników leśnych jakie terroryzuje mnie na codzień w domu :P
 
marioking
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 11:51 pm

Re: Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

ndz cze 24, 2012 12:02 pm

Trochę dziegciu dorzucę, jak to czytam i podsumowuje sobie ile to on jakich książek planuje napisać, patrząc po jego ostatnim tępię pisania wychodzi mi ze z polowe chyba napisze po zejściu z tego padołu. Mimo ze mu życzę stu lat to już leciwy gostek i wiele tych zapowiedzi okaże się raczej złudnych.
 
gregr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:26 pm

Re: Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

ndz cze 24, 2012 4:36 pm

Wydaje mi się , że Weber pisze około 1,5 mln słów rocznie tj.około 16 książek wielkości Pięknej Przyjażni .Nawet nie pisze a dyktuje . Miał złamany nadgarstek i od tego czasu posługuje się programem ,który jego słowa pisze .Korekta
w wydawnictwie ma duże kłopoty ze zrozumieniem tekstu ,ponieważ w angielskim dużo słów brzmi podobnie a znaczy
co innego .
 
marioking
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 11:51 pm

Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

ndz cze 24, 2012 8:28 pm

Powiedz mi gdzie jest te 16 książek rocznie??? Bo patrząc na trzy lata wstecz jest gdzieś po 4 książki rocznie i nie można powiedzieć tez na obronę ze są przesadnie grube, rzadko która zbliża się do 2x objętość wspomnianego przez ciebie przykładu, a przeważnie jest sporo mniej. Strzeliłeś niedorzeczna ilość, bo by znaczyło ze przez ostatnie trzy lata natworzy grubo ponad dwadzieścia książek których jeszcze nie zapowiedziano, NIEREALNE!
 
Feline
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: śr wrz 03, 2008 8:12 pm

Re: Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

pn cze 25, 2012 12:39 am

Dudi2 pisze:
Feline, Sawa: dawajcie swoje wrażenia :) !

O samym spotkaniu w Nidzicy już trochę było, jak widzę - potwierdzam, że minęło bardzo szybko, chociaż okazało się rekordowo długie (drugim tłumaczem był Krzysiek Sokołowski). Przy czym - jak powiedział później Weber - on zasadniczo nie lubi paneli, ponieważ zawsze są... za krótkie.

Rzecz w tym, że to urodzony gawędziarz. Gdy wda się w rozmowę, ta rozmowa płynie. Podczas sobotniej biesiady przy ognisku, jak zjawił się na niej koło 9.00, spać poszedł gdzieś o drugiej. Cały czas rozmawiał (ze wszystkimi, którzy podchodzili czy się dosiadali) i nawet chrypy nie dostał. Pełen szacun 8)

Poza spotkaniem porozmawialiśmy sporo o zasadach tłumaczenia (jak się okazało, Autor słyszał już wcześniej od czytelników, że jego polskie wydania HH były od początku dobrze robione), uzgodniliśmy zasady kontaktu na wypadek, gdyby coś trzeba było skonsultować. Poza tym nie dałbym rady zliczyć, ile innych tematów zdarzyło się przez te trzy dni Nidzicy poruszyć, ale przypuszczam, że od teraz nie zdołam odbierać tekstu Davida Webera, nie słysząc w myślach jego głosu. I dobrze.

Dziękuję za kilka rozmów z tymi, którzy przyjechali (Doom - fotka wyszła, będzie). Sorry, że krótkich, ale ja byłem poniekąd w pracy. Teraz mam jeszcze prowadzić (albo współprowadzić) we wtorek spotkanie poznańskie. Dostałem listę pytań z Drugiej Ery, ale te na forum też jeszcze przejrzę. Zdjęcia wrzucę (jest ich sporo), ale pewnie tak w środę/czwartek, by dać od razu całość, i Nidzicę, i Poznań. Wcześniej kilka z nich powinno pojawić się na stronie Rebisu.
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

pn cze 25, 2012 2:12 am

marioking pisze:
Powiedz mi gdzie jest te 16 książek rocznie??? Bo patrząc na trzy lata wstecz jest gdzieś po 4 książki rocznie i nie można powiedzieć tez na obronę ze są przesadnie grube, rzadko która zbliża się do 2x objętość wspomnianego przez ciebie przykładu, a przeważnie jest sporo mniej. Strzeliłeś niedorzeczna ilość, bo by znaczyło ze przez ostatnie trzy lata natworzy grubo ponad dwadzieścia książek których jeszcze nie zapowiedziano, NIEREALNE!

Spokojnie spokojnie, nie ma co się przesadnie napinać. Przecież Gregr nigdzie nie napisał, że wszystko co Weber napisze (czy tam podyktuje) nadaje się do druku. Skądinąd przypuszczam, że jest zdecydowanie inaczej.

Wpis Webera na Twitterze z 22.06.:
Meeting with fans tomorrow at 11:00 - 12:30 at the convent at Nidzica, Poland. My interpreter is having fun with me so far...<G>

Chyba pierwsze wrażenia były dobre :) .
Ostatnio zmieniony pn cze 25, 2012 2:13 am przez Dudi2, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
gregr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:26 pm

Re: Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

pn cze 25, 2012 9:13 pm

Weber napisał w 2010 roku 4 tom Schronienia - tak na oko ok.250 tys słów i Misję Honor też coś koło tego .W 2011
5 tom Schronienia też gruby . Nie wydaje mi się żeby ta liczba słów była przez niego przesadzona .
Wspominał ,że przed napisaniem 1 tomu Honor przygotował konspekt /Biblia / , który miał 80 0000 słów i teraz systematycznie jest aktualizowany .
Współpraca z innymi pisarzami najczęściej polega na tym, że on przygotowuje ramy cyklu a inni go wypełniają.
Miał pretensje do Ringo ,że w Imperium Człowieka wprowadził potwory zjadające kilkunastu ludzi .Ale Ringo lubi
wybić wszystkich . W Dahak Weber zachował koniowatych a Ringo swoich wybił . Ale dogadali się i będą następne
tomy Imperium .
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

wt cze 26, 2012 10:54 am

gregr pisze:
W Dahak Weber zachował koniowatych a Ringo swoich wybił .

No nie całkiem. Zachował jedno "plemię" Posleenów, jakichś rozsądniejszych. Przechwyciło ich Bane Sidhe pod koniec "Doktryny piekieł", później w "Bohaterze" jest ono wspomniane.

Cieszę się jak gliniarz "made in USA" przed cukiernią na info, że wyjdą kolejne tomy "Imperium Człowieka", "Dahaka", a szczególnie "Starfire" - Wojny Wstydu, admirał Anderson, marzenie :mrgreen: !
Ciekawy jestem tylko kto by to tłumaczył dla Rebisu: Feline czy Miłosz Urban (wszak przekładał ostatni tom)?
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Wizyta Davida Webera w Polsce - wywiad

wt cze 26, 2012 11:01 am

Bodaj Rebis stoi na stanowisku że to czego nie tłumaczył Kotarski a jest zaczete przez kogos to bedzie przez tego kogos kontynuowane.
Mnie bardziej martwi czy w polsce ukażą się kolejne tomy Bhazela i Imperium czlowieka. Wydawała to do tej pory u nas Isa a wicie jakie oni maja podejscie do zaczętych przez siebie serii, nawet jesli nie mają zamiaru ich kontynuować :evil:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości