Zrodzony z fantastyki

 
Tirisfal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 1:38 am

Władca Nieumarłych w FR

śr maja 09, 2007 1:55 pm

Mam pytanie... ostatnio tak przeglądam sobie istniejące już tematy i z reguły wypowiedzi dotyczące nieumarłych sa o Nerrulu. Ale jak mi sie wydaje jest to Bóstwo z Greyhawka.... więc kto jest Bogiem zarządzającym nekromantami i umarlakami w Faerunie??
Ostatnio zmieniony sob sie 14, 2010 10:14 pm przez Radnon, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

śr maja 09, 2007 2:16 pm

Tirisfal pisze:
Mam pytanie... ostatnio tak przeglądam sobie istniejące już tematy i z reguły wypowiedzi dotyczące nieumarłych sa o Nerrulu. Ale jak mi sie wydaje jest to Bóstwo z Greyhawka.... więc kto jest Bogiem zarządzającym nekromantami i umarlakami w Faerunie??

Velsharoon.
Ostatnio zmieniony ndz sie 15, 2010 11:35 am przez Radnon, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kelly
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: pt lip 13, 2007 12:54 pm

pt sie 31, 2007 12:16 pm

Teraz Jest to Varsheroon jak powiedział to mój poprzednik.

Chciałem tylko zadać pytanie czy chcesz stworzyć postać która ma za sobą armię nieumrałych?

Jeżeli tak to zastanów się nad klasą prestiżową Rogaty Herold z Opisu Bóstw i Połbogów faerunu.
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

pt sie 31, 2007 12:31 pm

Kelly pisze:
Teraz Jest to Varsheroon jak powiedział to mój poprzednik.

Velsharoon. Wybacz ale nie lubie jak ktoś przekręcenia imię jednego z moich ulubionych bóstw.

Kelly pisze:
Jeżeli tak to zastanów się nad klasą prestiżową Rogaty Herold z Opisu Bóstw i Połbogów faerunu.

Trzeba wyznawać Myrkula lub się na niego nawrócić.
Na wszelki wypadek daję link, który oferuje ciekawe nekromanckie rzeczy.

http://forums.gleemax.com/showthread.php?t=632562
 
Alpha-Omega
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 271
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 8:11 am

czw wrz 13, 2007 1:49 pm

Zresztą tak w ogóle nieco drażniący jest wątek, że władca nieumarłych to drobny półbóg, a panem śmierci jest wielki i sprawiedliwy Kelemvor.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

czw wrz 13, 2007 3:24 pm

Sangster pisze:
Zresztą tak w ogóle nieco drażniący jest wątek, że władca nieumarłych to drobny półbóg, a panem śmierci jest wielki i sprawiedliwy Kelemvor.
Nie zawsze tak było. Dawniej AFAIR był nim Jergal, potem Myrkul. Kelemvor jest bóstwem dość krótko, bowiem dopiero od Czasu Kłopotów, kiedy to został wyniesiony do rangi boga.
 
Alpha-Omega
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 271
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 8:11 am

czw wrz 13, 2007 3:35 pm

Oj wiem, tylko mówię że nie satysfakcjonuje mnie to, że bóg śmierci jest taki mdły i nudny.

Jak był taki Myrkul to było dobrze - kult śmierci się rozwijał, miało się pod dostatkiem zwłok itd.

Po prostu ganię wizardów że posadzili na fotel władcy umarłych Kelemvora.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

czw wrz 13, 2007 3:42 pm

To zacznij grać przed zrzuceniem bóstw na ziemię, nie powinno być problemu, Myrkul i spółka nadal będą żyć ;-)

Chociaż z tymi kultami to nie byłbym taki pewien. AFAIR Ao strącił bóstwa głównie za to, że nie zajmowali się swoimi wyznawcami - wydaje mi się, że wtedy moc bóstwa nie zależała od liczby i siły wyznawców, jak jest teraz. Kulty śmierci owszem mogły istnieć, ale nie zakładałbym od razu pięknego rozwoju i siły, skoro ich (w końcy zły) patron niewiele się nimi interesował.

A Kelemvor jak się znudzi (czytaj Amerykanie zaczną marudzić) na pewno zostanie usunięty;P
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

czw wrz 13, 2007 6:27 pm

iron_master pisze:
Dawniej AFAIR był nim Jergal, potem Myrkul.

That's right.
iron_master pisze:
Kelemvor jest bóstwem dość krótko, bowiem dopiero od Czasu Kłopotów, kiedy to został wyniesiony do rangi boga.

Kelemvor jest bóstwem jeszcze krócej, bowiem do rango bóstwa został wyniesiony w czasach szaleństwa Cyrica.
iron_master pisze:
AFAIR Ao strącił bóstwa głównie za to, że nie zajmowali się swoimi wyznawcami - wydaje mi się, że wtedy moc bóstwa nie zależała od liczby i siły wyznawców, jak jest teraz.

Uhm.
 
Awatar użytkownika
Verdes
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 302
Rejestracja: pt kwie 27, 2007 6:33 pm

czw wrz 13, 2007 10:08 pm

Kymil Nimesin pisze:
Kelemvor jest bóstwem jeszcze krócej, bowiem do rango bóstwa został wyniesiony w czasach szaleństwa Cyrica.


A jeszcze dokładniej, to dosłownie po zniszczeniu twierdzy Zhentil przez armię potworów, wysłaną de facto przez Cyrica.

iron_master pisze:
AFAIR Ao strącił bóstwa głównie za to, że nie zajmowali się swoimi wyznawcami - wydaje mi się, że wtedy moc bóstwa nie zależała od liczby i siły wyznawców, jak jest teraz


Właściwie, to głownie dlatego, że skradziono tablice przeznaczenia, to co napisałeś to przyczyna pośrednia.
 
Alpha-Omega
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 271
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 8:11 am

czw wrz 20, 2007 9:56 am

Hmm, może po tym wielkim katakliźmie w 4ed D&D,[hide=Spoiler] kiedy ginie Mystra i w ogóle jakby drugi Czas Niepokojów,[/hide] to będzie nowy Władca Nieumarłych?

Skoro Wizardy prowadzą FR w stronę "dark fantasy" to ja bym obstawiał że Velsharoon staje się Panem Śmierci i Nieśmierci.
Ostatnio zmieniony czw wrz 20, 2007 10:16 am przez Alpha-Omega, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

czw wrz 20, 2007 10:09 am

Uwaga, spojler:
[spoiler]Serce Dweomeru przestało istnieć. Na razie pojawiły sie wzmianki o tym, że Velsharoon wraz z Savrasem zostają wygnani w Astral. Istnieje ryzyko, że przy okazji zginą, podobnie jak Mystra i wielu innych bogów. Jest to tym bardziej prawdopodobne, iż mają niewielką potęgę, a tylko najpotężniejsi bogowie mają mieć jej dosyć by utrzymać siebie i swoje krainy na miejscu. "Reszta ma problem." Na szczegóły trzeba czekać do FRCS 4.0.[/spoiler]
 
Alpha-Omega
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 271
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 8:11 am

czw wrz 20, 2007 4:35 pm

No to wersja z Velsharoonem odpada. Hmm, cała ta akcja może mogłaby doprowadzić do powrotu Myrkula... To by było coś, gdyby stary lord powrócił... W końcu jego esencja przetrwała w rogatej koronie, a to znaczy że Wizardy zostawiły sobie otwartą furtkę możliwości.
 
Awatar użytkownika
czera8
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 12:09 pm

śr lis 07, 2007 12:51 am

Tak, ale zadużo byłoby tych powrotów co nie? W końcu Bane wrócił.
 
Awatar użytkownika
Rizakar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: ndz kwie 29, 2007 6:10 pm

śr lis 14, 2007 8:02 pm

Może być ciekawie, ale jak panowie WotC co chwila będą odgrzewać Czasy Niepokojów, to się w końcu nudno zrobi :( .
A co do nieumarłych, to jeśli Kelemvor i Velsharoon zginą, a Myrkul nie zmartwychwstanie, to zostaje jeszcze stary dobry Jergal i ewenualnie Cyrik, obaj są przecież potężni. No chyba, że pojawi się jeszcze jakiś nowy bóg (albo bogini) umarłych :? .
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pt lis 16, 2007 4:16 pm

Rizakar pisze:
ewenualnie Cyrik

Cyrik został uwięziony na swoim planie i, przynajmniej chwilowo, został zneutralizowany.
Rizakar pisze:
A co do nieumarłych, to jeśli Kelemvor

Kelemvor nie jest i nie był bóstwem nieumarłych, jest bóstwem umarłych. Jednym z ''zajęć'' kleru Kelemvora jest tropienie i likwidowanie nieumarłych, gdyż z punktu widzenia kościoła Kelemvora są oni wypaczeniem i koszmarnym plugastwem.
Poza tym Kelemvor jest naprawdę potężnym bóstwem i raczej nie zginie.
 
Awatar użytkownika
Rizakar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: ndz kwie 29, 2007 6:10 pm

pt lis 16, 2007 5:26 pm

Kelemvor nie jest i nie był bóstwem nieumarłych


No wiem, wiem, to było na szybko pisane i mi się pomyliło :razz:



Cyrik został uwięziony na swoim planie


:shock: Tego nie wiedziałem
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

pn lis 19, 2007 2:47 pm

Przynajmniej nie ma Cyrica. To kto teraz? Bane? :D
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pn lis 19, 2007 4:43 pm

Zireael pisze:
Przynajmniej nie ma Cyrica.

Właściwie to Cyric dalej jest, jest ''jedynie'' uwięziony. Nic nie wiadomo, aby stracił część swoich domen czy potęgi.
Zireael pisze:
To kto teraz? Bane?

Forgotten Realms 4th edition przedstawi nam Faerun właśnie w trakcie tych wydarzeń i obecnie nie można nic powiedzieć na ten temat. Ciężko nawet snuć domysły, bo nie wiadomo kto przeżyję, kto starci na mocy, itp. itd.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt lis 20, 2007 2:13 pm

Kymil Nimesin pisze:
Forgotten Realms 4th edition przedstawi nam Faerun właśnie w trakcie tych wydarzeń i obecnie nie można nic powiedzieć na ten temat. Ciężko nawet snuć domysły, bo nie wiadomo kto przeżyję, kto starci na mocy, itp. itd.

Bane jest archetypem złego boga w 4e, tak jak Pelor jest archetypem boga Słońca. Co oznacza, że o losy Bane'a można być spokojnym.
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

śr lis 21, 2007 4:13 pm

Bogowie jak to bogowie...lubią sobie powracać :wink:

Uważam, że najlepsze czasy na stanowisku boga umarłych przypadały na Myrkula. Stary Pan Kości umiał prowadzić ten "biznes" i w odróżnieniu od Cyrika szanował Jergala a nie traktował go jak lokaja.
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

śr lis 21, 2007 4:28 pm

Venomus pisze:
w odróżnieniu od Cyrika szanował Jergala a nie traktował go jak lokaja.

A skąd wiesz jak traktował go Myrkul ? :?
Jergal jest lokajem Władcy Umarłych. Musi wykonywa każdy jego rozkaz i wypełni zadanie co do joty. Taka jest jego racja bytu.
Myrkul może powróci jednak to byłaby bądź co bądź przesada. Za dużo w 4. edycjii się zdarzy. A gdyby wrócił to za dużo by nie pożył.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

czw lis 22, 2007 8:39 am

Dlaczego "Za długo by nie pożył"? W sojuszu z Bane'em możemy mieć (nieomal) powrót Mrocznej Trójcy...
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

czw lis 22, 2007 7:02 pm

Zireael pisze:
Dlaczego "Za długo by nie pożył"? W sojuszu z Bane'em możemy mieć (nieomal) powrót Mrocznej Trójcy...

Sojusz nic nie da. Mimo to będzie słaby bo Kelemvor ma jego dziedzinę no i jest jeszcze Velsharoon, który zastępuje Pana Kości. Musiałby albo przejąc moc Kiaransalee albo usunąc Vela, z którym i tak popadł by w konflikt. Dopóki jest Kelemvor albo Vel, Myrkul nie ma prawa powrócic. Tak samo jest w przypadku Bhaala bo zastępuję go Cyric.
 
UNOisMAD
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: sob lis 29, 2008 4:25 pm

sob lis 29, 2008 5:35 pm

Mam pewne pytanie związane z Velsharoonem. Funkcje kapłanow u Velsharoonistow pełnią nekromanci ? Gdzies kiedys przeczytałem ze oni nie maja u siebie jako takich kapłanów.
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

sob lis 29, 2008 5:40 pm

UNOisMAD pisze:
Mam pewne pytanie związane z Velsharoonem. Funkcje kapłanow u Velsharoonistow pełnią nekromanci ? Gdzies kiedys przeczytałem ze oni nie maja u siebie jako takich kapłanów.

Oczywiście, że Velsharoon posiada kapłanów. Dlaczego miałby ich nie mieć ?
 
UNOisMAD
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: sob lis 29, 2008 4:25 pm

sob lis 29, 2008 5:47 pm

Znaczy, wydawało mi sie ze czytałem, ze u nich funkcje kapłanow pelnią nekromanci. No coz, mylilem sie.
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

sob lis 29, 2008 6:19 pm

Ja uważam że najlepszym władcą umarłych jest Kelemvor w odróżnieniu od innych systemów nareszcie mamy boga śmierci który nie jest zły, zepsuty, sadystyczny i wyrachowany do szpiku kości...
 
Awatar użytkownika
Mikhail
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: pt mar 19, 2004 8:13 am

sob lis 29, 2008 6:45 pm

shakh pisze:
Ja uważam że najlepszym władcą umarłych jest Kelemvor w odróżnieniu od innych systemów nareszcie mamy boga śmierci który nie jest zły, zepsuty, sadystyczny i wyrachowany do szpiku kości...

Systemów? W takim Warhammerze funkcjonuje Morr - Pan Śmierci i Snów, Opiekun Umarłych, którego kapłani aktywnie zwalczają nekromantów.
Chciałeś chyba napisać "settingów" - z tym bym się prędzej zgodził.
 
Nukereal

sob lis 29, 2008 7:20 pm

shakh pisze:
Ja uważam że najlepszym władcą umarłych jest Kelemvor w odróżnieniu od innych systemów nareszcie mamy boga śmierci który nie jest zły, zepsuty, sadystyczny i wyrachowany do szpiku kości...

A Śmierć ze Świata Dysku? :razz:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości