Zrodzony z fantastyki

 
Lich555
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 12, 2014 6:30 pm

Władca Pierścieni Kolekcjonerska Gra Karciana (KGK) - pomoc

śr lut 12, 2014 6:36 pm

Witam.
Zakupiłem jakiś czas temu cały zestaw tytułowej gry (Władca Pierścieni Kolekcjonerska Gra Karciana (KGK)).
I mam parę pytań do ludzi, którzy mieli do czynienia z tą grą, grali w nią, opanowali ją. Czytam instrukcję i występują tam różne pojęcia, których nie rozumiem. Liczę na Waszą pomoc. Będę miał tutaj zapewne wiele pytań, ale zacznę od początku.

1 pytanie: Czy rozłożenie do gry ma wyglądać tak jak w załączniku? (Gram ja i jeszcze jedna osoba)
http://imageshack.com/a/img268/9076/ccbe.png
2 pytanie: W instrukcji istnieje pojęcie "Gracz Mroku/Cienia". Kto jest graczem mroku/cienia?
3 pytanie, a raczej prośba: Mógłby ktoś w prostszy sposób wyjaśnić, jak rozegrać partie?
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Władca Pierścieni Kolekcjonerska Gra Karciana (KGK) - pomoc

ndz mar 02, 2014 10:54 am

Tu raczej odpowiedzi nie uzyskasz. Ten dział wymarł jakiś czas temu, więc na sensowną i profesjonalną radę nie masz co liczyć
 
Awatar użytkownika
balint
Redaktor działu gier planszowych
Redaktor działu gier planszowych
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 25, 2012 8:46 pm

Władca Pierścieni Kolekcjonerska Gra Karciana (KGK) - pomoc

ndz mar 02, 2014 3:25 pm

Postaram się to i owo odpisać.
Bo gra jest może i martwa, może i ten dział także skonał, ale setki rozegranych partii zostały mi w pamięci na zawsze :)
 
Lich555
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 12, 2014 6:30 pm

Władca Pierścieni Kolekcjonerska Gra Karciana (KGK) - pomoc

ndz mar 02, 2014 5:16 pm

Jakbyś mógł, to prosiłbym to w takim prostym rysunku i opisie, byłoby super. Dzięki ;)
 
Awatar użytkownika
Rockas
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pn wrz 23, 2013 4:17 pm

Władca Pierścieni Kolekcjonerska Gra Karciana (KGK) - pomoc

ndz mar 02, 2014 6:59 pm

Hej,
Miło mi słyszeć, że ktoś gra jeszcze w LOTRa TCG :D
Choć okazji do grania w tą karciankę miałem niewiele, ponieważ kiedy zacząłem się tym interesować to dowiedziałem się, że Decipher skończył z Władcą Pierścieni. Karcianka ta powoli wymierała i ciężko było znaleźć ludzi do grania. Jednak zasady znam do dziś, więc postaram się pomóc na tyle ile to możliwe.
Odpowiadając na Twoje pytania:

1) Źle rozłożyłeś karty miejsc. Ułożyłeś je dla każdego gracza osobno, a prawidłowo rozkłada się jedną, wspólną dla graczy scieżkę. Dodatkowo tworzy się ją na bieżąco w trakcie gry. Czasami nową kartę dokładasz Ty, a czasami przeciwnik (szczegóły znajdziesz w instrukcji). Jeśli chodzi o talie dociągania to pamiętaj, że musisz mieć w swoim decku taką samą liczbę kart Cienia jak i kart Wolnych Ludzi
2) Gracz Mroku/Gracz Cienia - nie ma znaczenia. To jest to samo. Generalnie używa się określania Gracz Cienia.
3) Wyślę Ci na priv wiadomość.

Pozdro
 
Awatar użytkownika
balint
Redaktor działu gier planszowych
Redaktor działu gier planszowych
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 25, 2012 8:46 pm

Re: Władca Pierścieni Kolekcjonerska Gra Karciana (KGK) - po

ndz mar 02, 2014 10:33 pm

Rockas pisze:
Hej,
Miło mi słyszeć, że ktoś gra jeszcze w LOTRa TCG :D
Choć okazji do grania w tą karciankę miałem niewiele, ponieważ kiedy zacząłem się tym interesować to dowiedziałem się, że Decipher skończył z Władcą Pierścieni. Karcianka ta powoli wymierała i ciężko było znaleźć ludzi do grania. Jednak zasady znam do dziś, więc postaram się pomóc na tyle ile to możliwe.
Odpowiadając na Twoje pytania:

1) Źle rozłożyłeś karty miejsc. Ułożyłeś je dla każdego gracza osobno, a prawidłowo rozkłada się jedną, wspólną dla graczy scieżkę. Dodatkowo tworzy się ją na bieżąco w trakcie gry. Czasami nową kartę dokładasz Ty, a czasami przeciwnik (szczegóły znajdziesz w instrukcji). Jeśli chodzi o talie dociągania to pamiętaj, że musisz mieć w swoim decku taką samą liczbę kart Cienia jak i kart Wolnych Ludzi
2) Gracz Mroku/Gracz Cienia - nie ma znaczenia. To jest to samo. Generalnie używa się określania Gracz Cienia.
3) Wyślę Ci na priv wiadomość.

Pozdro


Rockas, daj znaka, co mniej więcej wyjaśniłeś - nie chciałbym się produkować jeśli Ty już to uczyniłeś.

Co do lotra TCG, to mam na karku spokojnie ponad 500 rozegranych partii (bliżej 1000) i kiedyś tam nawet zdobyłem mistrzostwo stolycy w tej grze.... Piękne czasy....
 
Awatar użytkownika
Rockas
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pn wrz 23, 2013 4:17 pm

Re: Władca Pierścieni Kolekcjonerska Gra Karciana (KGK) - po

ndz mar 02, 2014 11:16 pm

Zalinkowałem tylko do tutorialu, programu ze speakerem, który uczy grać w grę. Tyle, że jest on po angielsku, ale z drugiej strony nie jest tam nic specjalnie trudnego, bo wszytko jest tam ładnie po kolei pokazane :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości