Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Mapeta
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 7:37 pm

śr wrz 22, 2004 9:30 pm

A jak to jest z flagami i godłami państw. Jest coś takiego? A może w planach?
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

śr wrz 22, 2004 9:47 pm

Mapeta pisze:
A jak to jest z flagami i godłami państw. Jest coś takiego? A może w planach?


Ha :-) Owszem, jest takie coś planowane, choć jeszcze nie całkiem gotowe. Zasadniczo można się spodziewać nawiązań do Europy, ze smokami w miejsce orłów i innymi tego typu zmianami.
Jeśli ktoś chciałby pogadać na ten temat, to proponuję założyć nowy temat :-)

Przy okazji - witam na forum Mapeta.
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

śr wrz 22, 2004 10:18 pm

Co będzie miała Slawia - ubitego smoka? :) Moze coś w stylu Świętego Jerzego, przebijającego bok białego (sic!) smoka :) W wersji uproszczonej godła (bez Piastuna) - biały smok z rosportartymi skrzydłami, z włócznią w boku (mieczem?), czerwone tło ma symbolizować smoczą krew... Flaga to dwa pasy, biały i czerwony oraz wąski czarny pas je oddzielający (kolorystyczna reprezentacja godła, czarny symbplizuje włócznię/miecz).

Morgowia ma oczywiście czarnego smoka dwu (a może nawet trój?)głowego :) A Wotański i Ostryjski smok muszą być jednogłowe i czarne :)
Ostatnio zmieniony śr wrz 22, 2004 11:31 pm przez Gerard Heime, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

śr wrz 22, 2004 10:31 pm

Aaa! Smoki atakują ;)

Wotania - a czemu nie ukochany przez wszystkich Niedźwiedź Brunatny? Czarnoborze - no tu nie ma bata panowie, musi być Wilk (Wilczyca? Albo nawet dwie :P) Westria - jako kraj wybitnie krasnoludzki - oczywiście skrzyżwane młoty (Tak , wiem, kreatywny jestem :P ) A tak serio, to nie znam sie an heraldyce...

Za to Gerard - pomysły co do Slawii kapitalne!
 
Awatar użytkownika
Mapeta
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 7:37 pm

śr wrz 22, 2004 10:43 pm

No to co do Slawi to pomysł wprost wspaniały. Co do Trojmonarchi to może trzy smoki w jednym godle. Alfheim to może wynurzający się smok z wody :) A tak na serio to stawiamy na smoki czy na różnorakie godła? Ja osobiście jestem za smokami gdyż to one wpływały na kształt poszczególnych państw.
 
Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 539
Rejestracja: wt lis 04, 2003 9:30 pm

śr wrz 22, 2004 11:29 pm

Moja propozycja:
Slavia - cos a la GH tylko, ze sam smok ugodzony bronia
Westria i CK - 4 warianty tych podobnych herbow, powinny miec jeden stały motyw, ktory by sugerował, ze wszystkie te kraje maja cos wspolnego ze soba. Czyli np jedni maja skrzyzowane topry, drudz, miecz i topor, jeszcze innu mlot i miecz etc.
Morgowia - moznaby zrezygnowac z motywu dwuglowego stwora. Badzmy kreatywni, moze hydra :razz:
Wotania - jestem zawilczym łbem, moze głowa na dwukolorowym [ciemnoniebiesko - białym tle], za czasow rzeszy proponuje czache miast głowy wilczej na czerwono czarnym tle.
Alfheim - proponowalbym jakiegos kwiatka :) moze stokrotka. Nie znam sie na heraldyce, ale chyba nie jest to polularny kwiat wsrod herbow
scyla i charybda - tu sprawa nie bedzie ciezka, proponuje dwukolorowe tło i dwa przeciwstawne potwory.
Czarnoboze - tu popieram Silencera, ein wolf muss sein, oder ein wehrwolf :)

Tylko przed jakimkolwiek posunieciem proponuje skonsultowac sie z kims kto sie zna na heraldyce. Bez tego maga wyksc twory a la frankenstein.
Ostatnio zmieniony śr wrz 22, 2004 11:32 pm przez Malkav, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

śr wrz 22, 2004 11:30 pm

Ja postawiłem na trzy smoki dla trzech mocarstw-sąsiadow Slawii ze wzgledu na słynny traktat Trzech Czarnych Orłów (czyli w WS Trzech Czarnych Smoków :)).

Morgowia IMHO musi mieć dwu lub trójgłowego smoka :) Poczytajcie rosyjskie baśnie ( o Iwanuszku etc etc - polecam!), każdy smok jest wielogłowy, najlepiej 3 lub 7 łby.

Alfheim - może w godle smok morski - lewiatan?

IMHO elementem spajającym godło Trójmonarchii mogą być trzy korony, plus klasyczne godło.
Ostria może mieć tego czarnego smoka, Nordia orła, Sudria niedźwiedzia.

A Wotania czemu miała by nie mieć w godle smoka mechanicznego? Godło to mogło powstać po upadku ven Riera, co miało symbolować odrodzenie Wotanii...

Akwitania obowiązkowo kwiatek. Może lilja heraldyczna? Ten symbol noszono podczas rewolucji w Akwitanii, kiedy to kwiat do tej pory wyłącznie królewski, mieszczaństwo wpinało sobie w klapy i drwiąc z tradycji nosiło z dumą, jako symbol wolności.
 
Awatar użytkownika
Mapeta
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 7:37 pm

śr wrz 22, 2004 11:41 pm

Herb Pontyfikatu to chyba rzecz banalna. Może Koroli dać lewiatana, a Alfheimowi coś związanego z elfami może Róża (w końcu kojarz się to z Wielką Brytanią - hrabstwa York i Lancaster bodajże). Ys dalibyśmy Wiatrak :) A co z resztą?
 
Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 539
Rejestracja: wt lis 04, 2003 9:30 pm

śr wrz 22, 2004 11:45 pm

Proponuje unikac powiazan z herbamii panst analogicznych z naszym swiatem. I tak juz mocno sie kojarza z pierwowzorami, wiec chociaz tknijmy tycik swierzosci w herby :).
 
pancake_pl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob lis 08, 2003 10:52 am

czw wrz 23, 2004 9:00 am

Co do slawijskiej flagi - nie wiem czy decydować się na taką aż zbyt wyraźną analogię do naszej rzeczywistości. Może raczej flaga biało-czarna (pas biały u góry, pas czarny na dole) symbolizująca klątwę - raz dobrze (białe), raz źle (czarne). Nt. godeł się nie wypowiadam jako totalne plastyczne beztalencie.
 
Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 539
Rejestracja: wt lis 04, 2003 9:30 pm

czw wrz 23, 2004 10:14 am

Biało-czarna tak, ale z pasami pionowymi. Dobre czasy i złe czasy sa rownorzedne, jest tyle samo zlych dni co i dobrych. W taki sposob mozna uniknac analogi z polska flaga.
 
Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 01, 2004 6:55 pm

czw wrz 23, 2004 12:16 pm

Slawijski smok, szacowni Panowie, to smoczyca.
Cytując timeline:
811 : Piastun zabija slawijską smoczycę- zwaną przez miejscową
ludność Popiół. Jej ciało, wedle legendy, zjadły szczury i myszy.
Nie, nie, nie, to nie jest tak, jak myślicie ;]
 
Awatar użytkownika
Mapeta
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 7:37 pm

czw wrz 23, 2004 12:45 pm

Ej to czy przypadkiem slawijski szury i myszy nie mają jakiś supermocy :) A jak z innymi flagami? Ja to się tak w sumie kiepsko nadaje ale może ktoś dozna olśnienia :)
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

czw wrz 23, 2004 1:14 pm

No to jest szara a nie biała, i w dodatku nie ma problemu z rysowaniem tych, no... elementów anatomicznych smoka płci męskiej.

Powiedz lucek co myślisz o takim wyglądzie godła jaki przedstawiłem.
Białe i czarne pionowe pręgi jakoś mi nie leżą... już lepsze dwa poziome pasy w tych kolorach.
 
Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 539
Rejestracja: wt lis 04, 2003 9:30 pm

czw wrz 23, 2004 1:20 pm

NIe zgadzam sie GH. Pasy poziome beda zbyt analogiczne do naszego swiata. Poza tym pasy poziome moglyby sugerowac nadrzednosc czasow lepszych nad złymi, a tak nie jest. Przez klatwe jest tyle samo zlyego i dobrego w slawii.
 
pancake_pl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob lis 08, 2003 10:52 am

czw wrz 23, 2004 1:25 pm

To może takie naprzemienne pasy jak we fladze USA? Powiedzmy tyle pasów ile województw (ale liczba parzysta musi być, czyli ewentualnie razy dwa). Takie stripes without stars :razz:
 
Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 01, 2004 6:55 pm

czw wrz 23, 2004 1:32 pm

Piastun stojacy nad zezwlokiem smoczycy ;]
i bialo-szara flaga. w sumie nie wiem czy w pionie czy w poziomie. Mam wrażenie, że to detal ;]
Zebralem posty i zbiorczo posłałem Garnkowi z moimi sugestiami, sądzę, że jak TPSA pozwoli możemy za jakiś czas spodziewać się wiążącej odpowiedzi.
Kalafior herbem Akwitańczyków ;] Co Wy na to? Bo kfiatek musi być ;]]
 
Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 539
Rejestracja: wt lis 04, 2003 9:30 pm

czw wrz 23, 2004 1:33 pm

To wyjdzie z tego herb bodajrze juventusu turin ;)
 
Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 01, 2004 6:55 pm

czw wrz 23, 2004 1:35 pm

ten kalafior ?
może przenieśmy tę dyskusję na irca? przypominam - #wolsung sieć ircnet (np. warszawa.irc.pl) więcej na www.irc.pl :]

EDIT:

A może szaro-biała szachownica? zamiast pasów ?
Ostatnio zmieniony czw wrz 23, 2004 1:41 pm przez lucek, łącznie zmieniany 1 raz.
 
pancake_pl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob lis 08, 2003 10:52 am

czw wrz 23, 2004 1:35 pm

W sumie to: http://www.photius.com/wfb1999/adpages/intro3.html - wszystkie flagi nasze można sobie obejrzeć, znaleźć typowe wzorce i coś wykombinować nowego z nich...
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

czw wrz 23, 2004 1:52 pm

Zebrałem pomysły, mam trochę swoich i jutro przedstawię swój punkt widzenia. Na pewno trochę więcej szacunku okażę heraldycznym zwyczajom co do łączenia kolorów :-)
Ale pomysły z forum bardzo są inspirujące.

(I jeszcze tak organizacyjnie na marginesie - bardzo zachęcam do pisania postów dłuższych niż jedno zdanie. Do szybkich pogawędek świetnie służy IRC. Na forum oko cieszą ładne, długie wypowiedzi. Tworzy się miły snobistyczny klimat :-) )
 
Awatar użytkownika
Mapeta
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 7:37 pm

czw wrz 23, 2004 9:04 pm

No to ja proponuje tak:

Koriola:
Godło - głowa Minotaura jako symbol rozryki narodowej oraz ni jako wizytóki kraju.
Flaga - tu już trudniej ja bym proponował trzypasy(w pionie lub poziomie) dwa jako symbole pontyfikatu (srebny i żółty) i czerwony jako symbol ormitów.

Alfheim:
Godło - Mechaniczny Smok nie trzeba chyba tłumaczyć.
Flaga - dwa poziome pasy, jeden szerszy siwy symbolizujący powietrze jako żywiołak elfów, mniejszy błękitny symbolizujący morza jako że Alheim był powiązany odwiecznie z morzem. Do tego pomiędzy nimi dałbym Lewiatana jako symbol władzy na morzach.

Hrimthorst:
Godło - może jakiś masyw górski.
Flaga - dwa pasy poziome, na dole postrzępiony brązowy pas symbolizujący góry na górze biały pas(???) symbolizujący niebo, wolność, czystość tych ziem.

No to by było na tyle. Slawię, Wotanie, Trójmonarchie i Morgowie też już mamy zrobioną (chyba?) więc już większość za nami.
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

czw wrz 23, 2004 9:20 pm

Nie chcę pisać jednolinijkowca, ale Hrimthrost powinien miec podkowę - symbol kowalstwa. A flage najlepiej niebiesko-białą 9niebieskie morze, ośnieżone białe wierzchołki fiordów...

Alfheim: Moze jakiś święty? Albo thistle, czyli szkocki Oset. Albo łódź - coś związanego z morzami... Pamiętajcie, że Alfheim to kultura trollowo-elfia...

Slawia : Koniecznie jesnoszarego smoka w godle... (Ash... Jak to będzie pięknie brzmiało w zachodnim wydaniu ;) ) , natomiast flaga powinna być taka , jak bodajrze 1-szy pomysł - prawie taka jak rodzima, tylko z cieniutkim czarnym pasem. Poeksperymentujmy sobie przy pozostałych..

EDIT: Bawencja - piękny , zyzny kraj - może kłosy?
Ostatnio zmieniony pt wrz 24, 2004 4:17 pm przez Lenartos, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Mapeta
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 7:37 pm

pt wrz 24, 2004 3:46 pm

Propozycje Mapeta ciąg dalszy:

Akwitania:
Godło: Żelazna Wieża, jakby nie patrzeć symbol i chluba Akwitanii.
Flaga: coś związanego z republiką lub awangardą akwitańską. Ja proponuję błękitne płótno z kilkoma gwiazdami w prawym górnym rogu (tyle gwiazd ile klas społecznych).

Bawencja:
Godło: patteseulański Ratusz (idę na łatwiznę).
Flaga: poziome pasy złoty i srebny (symbolizujące przywiązanie baweńczyków do tych kruszców :))

Eolia:
Godło: może góra Parnes (znów na łatwiznę), której wierzchołek jest schowany gdzieś w chmurach lub jakieś ruiny.
Flaga: szczrze mówiąc nie mam najmniejszego pojęcia.

Jotunheim:
Godło: ichniejsze drrakary (czy jak tam się nazywają te łodzie wikingów).
Flaga: trzy poziome pasy czerwony, błękitny, czerwony o pośrodku dwa skrzyżowane miecze.

Serenissima:
Godło: może maska i sakwa...
Flaga: coś jaskrawego może jakieś żółto-pomarańczowo-czerwone pasy...

i to by było na razie na tyle...
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

ndz wrz 26, 2004 10:53 am

No to zebrałem Wasze sugestie, dodałem do tego własne pomysły i parę godzin siedzenia nad stronami o heraldyce i flagach i mam pewne propozycje. W poniższym zestawieniu słowa lewa i prawa są na chłopski rozum, czyli z perspektywy patrzącego :-)

1. Alfheim
a. flaga – białe koło w czerwonej i białej obwódce na niebieskim tle
b.godło – kobieta z włócznią i dzieckiem na ręku podtrzymująca tarczę herbową. Na polach tarczy: złoty gryf na czerwonym polu, czerwony smok na złotym polu, złoty pies na czerwonym polu, złote jabłko na niebieskim polu.
2. Morgowia:
a. flaga – biało niebiesko złota
b. godło – na złotym tle smok czerwony z białym diamentem na piersi
3. Wotania:
a. flaga – biało czarno złota
b. godło – lewa strona: na czarnym tle biały wilk, wspięty w koronie, prawa strona: na złotym tle czarny smok, wspięty w koronie
4. Akwitania
a. flaga – pionowe pasy błękitny złoty czerwony
b. godło – na błękitnym tle złoty kwiat paproci
5. Slawia
a. flaga – biały i czerwony pas rozdzielony wąskim czarnym
b. godło – na czerwonym tle biały smok przebity czarnym mieczem
6. Scylla i Charybda
a. flaga – pionowe pasy złoty błękitny złoty
b. godło – Scylla i Charybda: dwa złote potwory na błękitnym tle
7. Koriola
a. flaga – złoto czerwona
b. godło – podzielone na ćwiartki: złoty smok na czerwonym polu, czerwony lew na polu białym, złota salamandra na polu czerwonym, czarny łeb minotaura na polu białym
8. Trójmonarchia
a. flaga – czarno biało czerwona
b. godło – czarny trójgłowy smok z dwoma koronami królewskimi i środkową cesarską na białym tle. Ostria: czarny jednogłowy smok w koronie, Nordia: biały orzeł na błękitnym tle, Sudria: złoty miecz na czerwonym tle
9. Czarnoborze
a. flaga – czerwona z biegnącym czarnym wilkiem
b. godło – na czerwonym tle dwie czarne wilczyce, jedna nad drugą, spoglądające w przeciwne strony
10. Westria
a. flaga – złota
b. godło – czarny młot na złotym tle
11. Ys
a. flaga – niebiesko biało zielona
b. godło – górna połowa biała, dolna zielona, na łączeniu zygzak
12. Bawencja
a. flaga – niebiesko złoto zielona
b. godło – na niebieskim polu złoty okręt
13. Eolia
a. flaga – pasy biały, błękitny, biały, błękitny
b. godło – lewa: na białym zielony wieniec oliwny, prawa: na błękitnym biały miecz
14. Pontyfikal
a. flaga – pionowe pasy: biały, złoty
b. godło – lewa: na białym tle czerwony półksiężyc, prawa: na błękitnym tle złota ręka dzierżąca miecz.
15. Serenissima
a. flaga – błękitna z dwoma wąskimi złotymi poziomymi pasami
b. godło – złota dłoń na błękitnym tle
16. Jotunheim
a. flaga – czerwono niebieska, rozdzielona złotym mieczem
b. godło – na złotym tle błękitny wąż połykający własny ogon
17. Hrimthorst
a. flaga – czarna przedzielona białym pionowym pasem
b. godło – biały jesion na czarnym tle

Jak zwykle wdzięczny będę za konstruktywne opinie.
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

śr paź 27, 2004 11:26 pm

Garnek pisze:
3. Wotania:
a. flaga – biało czarno złota


Tu zastąpił bym czerń czerwienią. Czerń może być zbyt silnie kojarzona z ven Rierem...


Garnek pisze:
7. Koriola
a. flaga – złoto czerwona


Zbyt nowoczesne i europejskie. Sugerował bym złoto z bielą (typu XVII wiek...)

Garnek pisze:
8. Trójmonarchia
a. flaga – czarno biało czerwona


Strasznie niemiecka. No, chyba, zę zrobić by ja np. czwórdzielna? Ale czwórdzielna w Trójmonarchii...
Może tu dać złoto zamiast czerwieni??


Garnek pisze:
9. Czarnoborze
a. flaga – czerwona z biegnącym czarnym wilkiem
b. godło – na czerwonym tle dwie czarne wilczyce, jedna nad drugą, spoglądające w przeciwne strony


Piękne, chociaż oczobijne. Ale czy jedna z tych wilczyc nie jest antyheraldyczna? - patrzy w lewo ;)

Garnek pisze:
10. Westria
a. flaga – złota
b. godło – czarny młot na złotym tle


Gites.

Garnek pisze:
11. Ys
a. flaga – niebiesko biało zielona
b. godło – górna połowa biała, dolna zielona, na łączeniu zygzak


Na pewno nie chcesz dodać kłosa? ;)

PS. Nie mozna by gdzieś dowalić pegaza (Bawencja?) albo mantykory? ;)

(Rzut na Heraldykę 0*K6....)
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

czw paź 28, 2004 3:39 pm

Ja bym tylko zmienił ten złoty z flagii Wotanii. IMHO ten kolor jest przeżytkiem. Moze we fladze Koriolii pasuje, ale flaga Wotanii powinna być bardziej... hmmm... postępowa.

Co do Korioli - moze powinny to być wąskie pasy pionowe, na zmianę złote i czerwone. Przypominała by wtedy flagę Aragonii.

A Ys faktycznie mogłoby mieć kłos.
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

czw paź 28, 2004 5:37 pm

Gerard Heime pisze:
Co do Korioli - moze powinny to być wąskie pasy pionowe, na zmianę złote i czerwone. Przypominała by wtedy flagę Aragonii.



Nie nie nie.... Ja bym widział coś w ten deseń Obrazek tylko z złotem zamiast czerwieni i białym zamiast żółtego...

Disclaimer: Powyższa grafika ma mniej niz 20KB objętości.


Gerard Heime pisze:
Ja bym tylko zmienił ten złoty z flagii Wotanii. IMHO ten kolor jest przeżytkiem. Moze we fladze Koriolii pasuje, ale flaga Wotanii powinna być bardziej... hmmm... postępowa.


To może biało-czerno-czerwona? Aleten kolor to totalne Niemcy... Może żółć zamiast złota i czerwień zamiast czerni? (Biało-żółto-czerwona?)
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

czw paź 28, 2004 6:14 pm

Hmmm, moze biało - czarno - stalowo-szara? Ew. stalowoszaro czerwono biała?
 
Awatar użytkownika
Erpegis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1095
Rejestracja: sob cze 28, 2003 9:18 am

czw paź 28, 2004 7:09 pm

Erm... żółć to właśnie złoto, a biel srebro. Jako że kilka propozycji duetu G/l jest moja, nie będę się wypowiadał komentująco dodam jedynie że:

państwa starożytne muszą mieć stare herby i flagi, podporządkowane heraldyce średniowiecznej (4 kolory, 2 metale)
państwa renesansowo-późniejsze (Akwitania), mogą mieć kilka dodatkowych barw, w tym naturalną.
Państwa bardzo nowe (Bawencja, LWH), mogą to olewać.

Aha, na flagę LWH proponuję złotą gwiazdę na niebiesko-czerwonym tle

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości