Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
 
Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 539
Rejestracja: wt lis 04, 2003 9:30 pm

czw sty 22, 2009 2:42 pm

Garnek, ty to jesteś dżentelmen, inny to by od razu bana dał :)

To może, w ramach poprawy, spytam się o hobgobliny. JaXa coś wspomniał o nich w wątku o Sunnirze. Że to niby mieszkańcy Ouzumu (czy jak temu tam), Erpegis kiedyś prezentował swoją wizję, wg ktorej HG to "Indianie".
W związku z tym mam pytanie: o co, zakręt, kaman?
 
Awatar użytkownika
Alchemique
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 310
Rejestracja: wt lip 13, 2004 9:33 pm

czw sty 22, 2009 4:23 pm

mię to na luźną uwagę wyglądało ale Garnku jak to jest/będzie? :)
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

czw sty 22, 2009 11:20 pm

Jak to z tymi hobgoblinami jest? Odpowiem skrótowo, obiecując jednocześnie bardziej szczegółowy wpis o rasach na stronie.

Hobgobliny to orkowie z niewielką domieszką trollowej krwi, trafiają się sporadycznie i można się na nich natknąć głównie w Winlandii.

A tak w ogóle to Wolsungu jest osiem grywalnych ras, ale nie obejmują one całości rozumnego życia. Każda z ras ma swoje odmiany lokalne, są mieszańcy i inne anomalie. Nie są one grywalne, z tych samych powodów, z których Zulusi rzadko bywali tytułowymi bohaterami dziewiętnastowiecznych powieści detektywistycznych :-)
 
Awatar użytkownika
Shakaras
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 103
Rejestracja: sob lip 07, 2007 8:32 am

czw sty 22, 2009 11:24 pm

Oj notka o rasach by się przydała :)
 
Awatar użytkownika
Imaginaari
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: śr cze 20, 2007 7:13 pm

czw sty 22, 2009 11:25 pm

"Nie są one grywalne" - odnosi się do samych anomalii czy do całego zdania?
Tzn. Nie będzie krzyżówek żadnych?
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

czw sty 22, 2009 11:27 pm

Krzyżówki będą, ale nie wszystkie nadają się na postaci graczy. Więcej w notce o rasach - pewno w przyszłym tygodniu.
 
Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 539
Rejestracja: wt lis 04, 2003 9:30 pm

pt sty 23, 2009 12:33 pm

Garnek pisze:
A tak w ogóle to Wolsungu jest osiem grywalnych ras, ale nie obejmują one całości rozumnego życia. Każda z ras ma swoje odmiany lokalne, są mieszańcy i inne anomalie. Nie są one grywalne, z tych samych powodów, z których Zulusi rzadko bywali tytułowymi bohaterami dziewiętnastowiecznych powieści detektywistycznych Smile


lucek pisze:
Złota zasada mówi - zapłaciłeś za grę, więc możesz ją zużyć nawet na podpałkę ;-) Nie wiem, co z małpoludźmi, ale czegoś należy się spodziewać. A jeśli nie tego, to złota zasada pozwala sobie dowymyślać ;-)

Czyli rozuwmiem, że nie będą grywalne, ale i tak ludzie będą nimi grać. :)

No dobra, a co z mieszankami, jak kobold, alvar, półelf, i krasnoludoczłekiem (jest oficjalna nazwa?)? Czy też będą niegrywalne, czy może zostawiacie je na jakiś dodatek.
 
Awatar użytkownika
Imaginaari
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: śr cze 20, 2007 7:13 pm

pt sty 23, 2009 1:24 pm

Malkav pisze:
No dobra, a co z mieszankami, jak kobold, alvar, półelf, i krasnoludoczłekiem (jest oficjalna nazwa?)? Czy też będą niegrywalne, czy może zostawiacie je na jakiś dodatek.


Przecież odpowiedź masz zaraz nad swoim postem. ;)

Garnek pisze:
Krzyżówki będą, ale nie wszystkie nadają się na postaci graczy. Więcej w notce o rasach - pewno w przyszłym tygodniu.


Czyli pewnie dostaniemy, tylko te najbardziej "normalne" , "naturalne" krzyżówki - które nie są pewnego rodzaju wynaturzeniami, nie przejawiają problemów w życiu społecznym itp. itd.

Półelfy IMHO będą. A Koboldy - jeśli odnosić się do starych opisów, chyba sa rasą która niekoniecznie "nadaje się na postać gracza".
 
Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 539
Rejestracja: wt lis 04, 2003 9:30 pm

pt sty 23, 2009 2:03 pm

A jo, faktycznie przegapiłem tego posta.
Imaginaari pisze:
A Koboldy - jeśli odnosić się do starych opisów, chyba sa rasą która niekoniecznie "nadaje się na postać gracza".

Ja wiem, czy się nie nadają? W sumie to tak jakbyś grał autystą albo kimś chorym na zespół Downa. To tylko kwestia odpowiedniego podejscia do tematu.
 
Awatar użytkownika
Imaginaari
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: śr cze 20, 2007 7:13 pm

pt sty 23, 2009 11:11 pm

Malkav pisze:
W sumie to tak jakbyś grał autystą albo kimś chorym na zespół Downa. To tylko kwestia odpowiedniego podejscia do tematu.

Teoretycznie masz rację. A w praktyce drużyna z postaciami co najmniej upośledzonymi, chyba nie leży w stylu gry promowanym przez podręcznik.

Garnek pisze:
Nie są one grywalne, z tych samych powodów, z których Zulusi rzadko bywali tytułowymi bohaterami dziewiętnastowiecznych powieści detektywistycznych :-)

Chociaż oczywiście - Koboldy był opisywane jako grywalne (dawno, dawno temu). A to czy to się czasem nie zmieniło, to tylko moje prywatne odczucie i sugestia.
 
Awatar użytkownika
JaXa
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 188
Rejestracja: czw lut 19, 2004 8:39 am

sob sty 24, 2009 10:55 am

Alvara (a właściwie Alvarke - tudzież Drowke jak to sie na pewnym etapie systemu nazywało) miałem w druzynie podczas poprzednich Betatestów.
Byl to Alvar recesywny - znaczy trolowa krew sie odezwala po kilku pokoleniach (Garnku? W tej edycji tez bedzie cos takiego?)
Całkiem fajnie zrobiona postac, ale z braku laku robiona jak troszke troll troszke elf...

Co do hobgoblinów to strzelałem i najwyrazniej nie trafiłem za co przepraszam...

Zulusi rzadko bywali tytułowymi bohaterami dziewiętnastowiecznych powieści detektywistycznych


Ale co by to była za powieść...
Na przykład. Murzyńsko-orczy szaman mszczący swoje plemie wymordowane przez Alfheimczyków... W tym celu poluje na emerytowanych oficerów JKM, którzy uczestniczyli w rzezi...
Prowadziłem cos w tym klimacie w mojej kampanii Ktulowej i swietnie sie sprawdzało...
 
Awatar użytkownika
Imaginaari
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: śr cze 20, 2007 7:13 pm

czw sty 29, 2009 3:27 pm

Wiadomo już coś więcej o tym artykule na temat ras, który miał się ukazać w tym tygodniu?
 
Qumi
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: czw sie 24, 2006 9:33 am

Wolsung - Rasy

śr maja 12, 2010 11:08 pm

Coś o krzyżówkach przydałoby się. Alvarowie, półelfy - brakuje ich. Nie ma też niektórych innych krzyżówek opisanych jak krasnolud-człowiek.

Brakuje mi też wykorzystania w większym stopniu żywiołów ras, w tej chwili są jakby tylko umowne.
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

Wolsung - Rasy

czw maja 13, 2010 1:00 pm

Mieszanki to elementy settingu, które celowo zostawiliśmy trochę niedopowiedziane. Podręcznik wskazuje tylko ogólny klimat a szczegóły można sobie dopasować do potrzeb kampanii.

Alvarowie - rude elfy z domieszką trollowej krwi. Często z wiekiem stają się coraz bardziej okrutne i szalone, ale nie na sposób trolli (nie zmieniają się z potwory i nie biegają z pazurami) ale na sposób szalonych arystokratów (wyrafinowane okrucieństwo na więcej niż jednej płaszczyźnie).
Półelfy - długowieczni ludzie z elfią urodą. Żyją do 200 lat, ale starzeją się niewiele wolniej od zwykłych ludzi, więc po intensywnej młodości, czeka ich jakieś sto lat problemów ze wzrokiem, słuchem, kręgosłupem i innych dolegliwości wieku starczego. Los raczej nie do pozazdroszczenia.
Mieszanka krasnoluda z człowiekiem nie ma jakiś specjalnych cech - zwykle wychodzą z tego po prostu drobni albinosi. Czasem mieszanka ludzkiej zmienności z krasnoludzkim brakiem emocji powoduje zachowania lekko socjopatyczne. Nie jest to jednak normą.
 
geko19912
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: sob gru 26, 2009 9:06 pm

Re: Wolsung - Rasy

wt sie 17, 2010 11:53 am

Nazwy dla krasnaloludzi... mozna troche pokombinowac na sposob prosty. Nie mam na mysli chodzenia na latwizne, ale proste mieszanie slow z innych jezykow. Proponowal bym troche skandynawi, szwajcarie, z racji krasnoludow... cos od ludzi, moze rosja, bo po polsku to srednio z czyms zabawnym (chociaz moze). Uzyc mozna takich slow jak czlowiek, krasnolud, ziemia, woda... gory, jezioro, rzeka itd.

Po malych bajerach wyszlo mi Vaterd. Nie jest jakies... super extra ale jest propozycja. Do dodatku mozna wrzucic krasnoludzi z dobra nazwa...

Nie mowie ze ta jest dobra...
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości