Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Worldwake

czw sty 21, 2010 2:08 pm

Bardzo łatwo będzie stworzyć szybką i skuteczną multikolorową talię przy niewyszukanym manabase. Tyczy się to zarówno wykozystania duali z m10, gainlandów jak i taplandów. Casual bardzo na tym zyska.

Jednak... w ext nie ma miejsca a takie udziwnienia, więc

StaryHawaj pisze:
Amulecik fajny, odtapowane shocklandy z ravki bez dmg?


Raczej nie. Etended jest za szybkim formatem, żeby tego typu artefakty grały. Strata 4 slotów w talii kontra drawback idący z odtapowanych shocklandów w stosunku do szybkości formatu gdzie dominują szybkie napory typu Zoo, komba Thopter oraz Dark Depths, czy inne talie które mają turniejową przeszłość - nie sądzę żeby to grało. szybkość kosztem życia zawsze skutkowalo lepszymi statystykami wygranej, niż kombinowanie.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Worldwake

czw sty 21, 2010 2:38 pm

WilliamWolfes pisze:
Mimo wszystko, też fajnie bo mogą blokować :) albo można je tapnąć i użyć abilitek.

Każda krita możę blokować po wejściu, chyba że jest coś w grze, co to uniemożliwia ;]
Tapnąć i użyć abilitek też nie można, bo i na to działa summoning sickness ;]
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

Worldwake

czw sty 21, 2010 2:53 pm

Zephyel pisze:
Każda krita możę blokować po wejściu, chyba że jest coś w grze, co to uniemożliwia ;]
Tapnąć i użyć abilitek też nie można, bo i na to działa summoning sickness ;

ale teraz uwaliłem teksta hahaha :hahaha:
sorki chłopaki za dużo pracuję ... :) majaczę już.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Worldwake

czw sty 21, 2010 3:07 pm

Spoko, każdemu się zdarza ^^
Co do Worldwake - podoba mi się nowy niebieski quest - daje mozliwosć grania na kritach niebieskiemu ^^

EDIT: Aż mi sięprzypomina, jak ktoś sie kłócił co do tego, jak powinny wyglądać questy w konkursie AK - że muszą być poświęcane, rare itd itp ;]
Ostatnio zmieniony czw sty 21, 2010 3:09 pm przez Zephyel, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
StaryHawaj
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 1:51 am

Worldwake

czw sty 21, 2010 3:30 pm

Mam nadzieję, że wyjdą jakieś czarne krity same się zrzucające na grave, to może przyspieszę sobię lekko Agadeem Cryptę ;)
 
Awatar użytkownika
Xolotl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 10:33 am

Re: Worldwake

czw sty 21, 2010 3:56 pm

Tylko żeby wydrukowali chociaż ze trzy krity pod tego questa. Za jakiegos leviathana 10/10 ze shroudem i islandwalkiem za 15 many bym się nie obraził:P
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Worldwake

czw sty 21, 2010 4:22 pm

W t2 jest Inkwell Leviathan, octopus z zendiakra i pewnie krakena jakiegos dadza ;]
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

Worldwake

czw sty 21, 2010 9:31 pm

Zephyel pisze:
W t2 jest Inkwell Leviathan, octopus z zendiakra i pewnie krakena jakiegos dadza ;]


No dokladnie to sa okropnie mocne kritki, a w dodatku beda mogly teraz wchodzic za free i jeszcze wkladasz takich komplety to juz bedzie 12, pewno jeszcze cos sie znajdzie w ten desen i bedzie ostro, reszta speli to kontry i draw i niebieski solo wymiecie wszystko.
 
Awatar użytkownika
fourth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: sob sie 29, 2009 12:34 am

Re: Worldwake

czw sty 21, 2010 10:32 pm

HumaN pisze:
fourth, przecież musisz tapowac Ruine co da Ci maksymalnie 2 lifa co ture ( no raz 4)

Ha, wiedziałem że musiałem o czymś zapomnieć bo to jest zbyt piękne, no ale takie są objawy niedobory snu. Zle nadal myślę że przynajmniej w casualu daje radę.
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

Worldwake

pt sty 22, 2010 3:39 am

Wiem czym mozna wspomagac trigerowane abilitki przez tapniecie (gdzie nasz cudny artefakt sie przyda), otoz bauncujemy sobie permamenty KSkyfisherem! :wink: Ewentualnie, jak nam nie zalezy na ladach, mozemy bauncowac i draw Into the roil ;] Ja widze tu spory potencjal, szczegolnie z kartami, ktora umozliwiaja nam wybur bounca.
Ostatnio zmieniony pt sty 22, 2010 3:42 am przez WilliamWolfes, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

Worldwake

pt sty 22, 2010 8:10 am

WilliamWolfes pisze:
Wiem czym mozna wspomagac trigerowane abilitki przez tapniecie (gdzie nasz cudny artefakt sie przyda)
E, co? Znaczy jak na Fallowsage? Nigdzie tam nie widzę jakiejkolwiek synergii z amuletem.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Worldwake

pt sty 22, 2010 2:42 pm

IMO karta jest dobra do tworzenia bardzo fajnych multikolorowych talii, nawet na taplandach. Dzięki temu nie wydając dużo złotówek można zrobić całkiem syty manabase, na taplandach z SoA, jak też tych z innych edycji, które zazwyczaj nie grały za mocno. Idealny artefakcik dla casualu!

PS. IMO dopisywanie mu na siłę udzwnionych mechanik z gainlandami, mija się z celem. Karta ta ma za zadanie jestnie przyspieszyć talie, wątpie żeby jakieś kombo na tym powstało, nawet w extended. Legacy zawiera wiecej kart, więc kto wie....
Ostatnio zmieniony pt sty 22, 2010 2:45 pm przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Re: Worldwake

pt sty 22, 2010 4:23 pm

Ally Clone za 1U przekonał mnie do bant ally :razz: za grosze można złożyć zabójczy deck.
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Worldwake

sob sty 23, 2010 11:13 am

Basilisk Collar 1
Artifact - Equipment (rare)
Equipped creature has deathtouch and lifelink.
Equip 2


WilliamWolfes w 7 niebie? Chyba gra na korach, o ile nie mylę się. Equipment zabójczy, chyba lepszy nawet od młotka.
 
HumaN
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 112
Rejestracja: wt sie 18, 2009 6:31 pm

Worldwake

sob sty 23, 2010 1:23 pm

Lepszy od młotka bez kolorowy i taniutki... Oj ciekawie się pre zapowiada...
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

Worldwake

ndz sty 24, 2010 5:57 am

p4v pisze:
Basilisk Collar 1
Artifact - Equipment (rare)
Equipped creature has deathtouch and lifelink.
Equip 2


WilliamWolfes w 7 niebie? Chyba gra na korach, o ile nie mylę się. Equipment zabójczy, chyba lepszy nawet od młotka.

A żebyś wiedział! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:rockpunk: :hahaha: Ihaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Nareszcie :D Moje kochane Kory dadzą popalić Wampirkom. :mrgreen:

Normalnie czacha siada, ale będzie pięknie siadać, że łoooo - Zakładam na Skyfishera i mam Nighthawka w białym wydaniu :)
Ostatnio zmieniony ndz sty 24, 2010 5:58 am przez WilliamWolfes, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Worldwake

wt sty 26, 2010 9:36 pm

Znamy już cał spoiler! Chwalcie się, jakie karty zamierzacie dokupić do decków. Wiliam pewnie Kory i kilka nowych Equipów i jeszcze Vampirki, Gizmoo Joraga Warcaller przygarnie, a Specu rozkmini jakiś fajny deck do Extended :)
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Worldwake

wt sty 26, 2010 9:53 pm

No przedewszystkim: Amulet of Vigor, Lodestone Golem oraz Everflowing Chalice.

Rozkminiać będę też borosa z lekkim splashem :g: (nie mylić z Naya :) ) dla Wild Nacatl oraz boomu białego w postaci Loam Lion, który myślę, że będzie konkurencyjny dla Kird Ape w Extendowym Zoo.

Jest też parę commonów wartych uwagi i pewnie pokminię na temat jakiejś Mono G Rampy, bo karty temu sprzyjają.
Ostatnio zmieniony wt sty 26, 2010 9:54 pm przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

Worldwake

wt sty 26, 2010 10:27 pm

Ja potrzebuję komplet Basilisk Collar to już mówię :)
OFC Baiły mocno dopakowany to mam w czym wybierać, kilka świetnych kart do saidu. No i pewnie włożę sobie komplet: Tectonic Edge, pięknie bedzie siadać, u mnie wszyscy mają jakieś multikolorowe talie, a mono grają na fetchach i innych cudach.
 
StaryHawaj
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 1:51 am

Worldwake

wt sty 26, 2010 11:40 pm

Ja na peno będę potrzebował kompleciku Loam Lion, Jedną sztukę foila tego mega kozackiego krakena (jako wyjechana karta na 1 stronę klasera ;P), pewnie tak ze 2 sztuki RG duala, komplecik smothera, i może tego słonika co na wejściu może zrobić 3 toksy 3/3
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

Worldwake

śr sty 27, 2010 2:25 am

A to ja też komplecik Smother'a i Loam Lion, który jest tak tani, że aż trzeba go mieć.

Jeszcze 4 dni... i będę miał karcioszki :]

Zdam wam relacje jak mi poszło na Pre.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Worldwake

śr sty 27, 2010 7:06 am

Ja przede wszystkim 4/5 Balothy do Rampy ;]
 
HumaN
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 112
Rejestracja: wt sie 18, 2009 6:31 pm

Worldwake

śr sty 27, 2010 12:19 pm

A ja praktycznie odpuszczam dodatek... Pewnie kupie RG landy za Rootbound Cragi i jeden Amulecik Vigorowy do Junda ale po za tym to niczego nie potrzebuje. Dodatek stosunkowo słaby...IMO nie opłaca się kupować boosterów (dobra zawsze się nie opłaca ale zawsze jest ta myśl: Będzie fetch, benek,cobra itp :P)
 
Awatar użytkownika
Ryoga
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 598
Rejestracja: ndz maja 09, 2004 10:56 pm

Re: Worldwake

śr sty 27, 2010 12:35 pm

Do Junda rzeczywiście nic nie widać poza r/g landem. Ale i jego ciężko zmieścić bo to tap land, a miejsca na amulety nie ma za bardzo.
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Worldwake

śr sty 27, 2010 12:53 pm

Może kupię komplet enchantmentów do discardu, zobaczymy po testingu na wizardzie. Resztę odpuszczam, bo po prostu nic ciekawego w tym dodatku dla mnie nie ma. Może jakieś fajne arty to kupię wersje foil np. Khalni Garden wygląda sympatycznie.
 
StaryHawaj
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 1:51 am

Worldwake

śr sty 27, 2010 1:15 pm

W WWK jest całkiem sporo sytych UNC. Np. Kor z protką na red, 4/5 baloth, loam lion, smother i na pewno coś tam jeszcze było. Ja kupuję do WWK jednego fat packa a resztę odpuszczam.
 
HumaN
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 112
Rejestracja: wt sie 18, 2009 6:31 pm

Worldwake

śr sty 27, 2010 1:20 pm

Nie wiem jak wy ale mi się wogóle jakoś nie spieszy na pre... czuje, że to będzie 65zł w błoto... Jedyne karty na których naprawdę można troszkę zarobić(tez nie jakieś kokosy) to Jacek i ten demon 6/6
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Worldwake

śr sty 27, 2010 1:28 pm

I w gruncie rzeczy masz rację - Tobie do naya jest potrzebny tylko Loam Lion i na sajd ten Kor, reszty nie opłaca się kupować. Ale fakt pozostaje faktem - fajnie się otwiera boosterki, nawet z tak słabego dodatku :D

Nie wiem jak wy ale mi się wogóle jakoś nie spieszy na pre... czuje, że to będzie 65zł w błoto... Jedyne karty na których naprawdę można troszkę zarobić(tez nie jakieś kokosy) to Jacek i ten demon 6/6

Ja PRE (jak i inne turnieje) nie klasyfikuję w kategorii zysku/straty, ale świetnej zabawy. Tym bardziej, że data pre jest wiadoma kilka miesięcy przed i wystarczy sobie pieniążki odkładac do tego momentu. Weź też pod uwagę, że na pre możesz wygrać (iz takim podejściem powinieneś tam iść - jeśli nie uwierzysz w swoje możliwości, to nie uda ci się wsycic nawet FNMa) i sprzedać boostery po dychu - zawsze znajdą się chętni, a ty zarobisz :)
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

Worldwake

śr sty 27, 2010 2:29 pm

Thoctar pisze:
Ja PRE (jak i inne turnieje) nie klasyfikuję w kategorii zysku/straty, ale świetnej zabawy. Tym bardziej, że data pre jest wiadoma kilka miesięcy przed i wystarczy sobie pieniążki odkładac do tego momentu. Weź też pod uwagę, że na pre możesz wygrać (iz takim podejściem powinieneś tam iść - jeśli nie uwierzysz w swoje możliwości, to nie uda ci się wsycic nawet FNMa) i sprzedać boostery po dychu - zawsze znajdą się chętni, a ty zarobisz


Dokładnie! Ja chodze na turnieje po to, żeby dobrze się bawić i zdobywać doświadczenie :) o to przecież chodzi...

Poza tym za bardzo marudzicie, że dodatek słaby, bo wcale nie jest, jest w nim sporo mocnych kart, które wiele zmienią, szczególnie Kory i Wampirki :) Allaye też ładnie wyszły. Nie wiem czy ktoś wymyśli sensowny deck na tych nowych landach, jednak jak dla mnie część dodatku z landami wyszła mało interesująco - ale nie twierdzę, że słabo bo to się okaże.
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Worldwake

śr sty 27, 2010 3:13 pm

Mi spodobało się sporo kart. I tym razem kupię sobie fatpacka - co nie udało mi się z Zendikarem.

A oto karcioszki, które moim zdaniem są intrygujące:

Rest for the Weary - nie powala, ale w decku z lifegainem - całkiem całkiem. W połączeniu z Divinity of Pride - :spoko:
Ruin Ghost - do combo, bushwhackera - przydatne!
Dispel - sympatyczna kontra.
Jace, the Mind Sculptor - Rock! :rockpunk:
Treasure Hunt - Moim zdaniem syt w Legacy. W deckach z małą ilością lądów - może być to najlepszy draw.
Wind Zendikon - Genju na dopałce.
Abyssal Persecutor - nie w komplecie, ale mam pomysł na tego pana.
Anowon, the Ruin Sage - nie gram wampirami - ale to jest niezły krwiopijca. Szkoda że 3 w plecach. Na bolta.
Mire's Toll - Alternatywa dla Blackmail. W lategame -nawet lepsze.
Quest for the Nihil Stone - Dla mnie bomba! :rockpunk:
Smother - klasyk, ale powinen być to common.
Urge to Feed - Najlepsza karta do wąpierzy. Chyba przekona mnie do złożenia vampire-decku.
Bazaar Trader - Chyba będzie na nim jakieś kombo w legacy.
Chain Reaction - sympatyczny mass removal na winnie i toksy.
Dragonmaster Outcast - :shock: myślałem, że to był joke. Rampa!
Kazuul, Tyrant of the Cliffs - niezły misiek na napory.
Mordant Dragon - sympatyczny smoczek.
Quest for the Goblin Lord - w kombo goblinach będzie to grało!
Canopy Cover - Jedna z niewielu ciekawych aur.
Joraga Warcaller - :rockpunk: :rockpunk: :rockpunk: Kompleciiik! Mój Elf Stasis Deck piszczy z radości. Teraz będzie niepokonany.
Leatherback Baloth - Choć napory mnie już nie bawią... Złoże sobie deck na bestiach!
Omnath, Locus of Mana - :shock: Potęga jeżeli właściwie się wykorzysta. Dla mnie 10/10!
Nature's Claim - bardzo dobra sidebordowa karta. W legacy może zagra?
Quest for Renewal - Genialne (bedzie) w moim Elf Stasis!
Amulet of Vigor - :)
Lodestone Golem - Ha Ha! Mój Esper się ucieszył złowieszczo! :papieros:
Seer's Sundial - nie powala, ale może grać w artefaktach. Szczególnie jak ktoś dysponuje Tolarian Academy :spoko:
Bojuka Bog - Kapitalny grave-hate. I to common! :rockpunk:
Dread Statuary - W artefaktach i Affinity - bardzo solidna karta.
Halimar Depths - Ponderowy land. Szkoda, że tap - land.
Tectonic Edge - IMO lepsze niż Dust Bowl!

Ogólnie dodatek ma sporo ciekawych kart - ale raczej nie do T2. W legacy widzę kilka rozwiązań i tanich zamienników dla droższych kart.

Martwi mnie, że obiecywano powrót mocnego niebieskiego... A jest niestety kiepsko.

Oceniam poszczególne kolory na:
Biały - 3/10 - Dla korów może jest trochę kart, ale mnie jakoś nic poza Ruin'S Ghostem nie powala
Niebieski - 2/10 - Słabo, panowie słabo! Gdyby nie nowy Jace - była by tragedia.
Czarny - 7/10 - Bardzo solidnie. Sporo ciekawych kart.
Zielony - 8/10 - Dużo doskonałych karcioszek. Aż za dużo. Ale... w specyficznych konstrukcjach. :wink:
Czerwony - 5/10 - Nie ma kamieni milowych (poza Dragonmasterem), ale jest w miarę solidnie.
Landy - 4/10 - Ocenę podciąga Bojuka Bog i Tectonic Edge.

I tyle.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości