Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
 
Awatar użytkownika
fourth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: sob sie 29, 2009 12:34 am

Worldwake

pn sty 11, 2010 11:16 pm

Z tego co pamiętam to znalazłoby się kilku z polskimi nazwiskami lecz o zagranicznych imionach.
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

Worldwake

pn sty 11, 2010 11:21 pm

Zephyel pisze:
BTW. Wie ktoś, czy inni Polacy rysowali kiedyś?


o jakiej karcie mówicie?
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Worldwake

wt sty 12, 2010 6:55 am

Comet Storma narysował nasz rodak :]
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

Worldwake

wt sty 12, 2010 2:44 pm

Cosi's Trickster autortwa naszego (już raczej niestety byłego) forumowicza :)

(Zauważyłem, że z profili zniknęły wszelkie odnośniki do strony artysty, więc nie podam z nicka, ale przejrzenie galerii powinno wskazać o kogo chodzi :) )


Edyta:


Strona to http://igorkieryluk.com/ (Google naszym przyjacielem jest :) ), a nicka jak już pisałem nie podam. Jakby chciał się chwalić, to by nie zacierał śladów :)
Ostatnio zmieniony wt sty 12, 2010 11:20 pm przez Hezor, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

Worldwake

wt sty 12, 2010 11:01 pm

Hezor pisze:
Zauważyłem, że z profili zniknęły wszelkie odnośniki do strony artysty, więc nie podam z nicka, ale przejrzenie galerii powinno wskazać o kogo chodzi )


To ja na priv prosze linki, bo ja nie wiedziec gdzie i co jest.

BTW dlaczego nei jest juz z nami, przeciez z plodem nie da sie rozejsc, nie da sie nawet od niego oddzielic... 8)
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Worldwake

śr sty 13, 2010 11:12 pm

Obrazek

Chodzą słuchy, że to manland UB albo UG. Najlepiej jakby dali coś BG bo bym sobie coś nowego chętnie włożył do decku z elfami.

Obrazek
Normalny art zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu niż promka.
Ostatnio zmieniony śr sty 13, 2010 11:13 pm przez p4v, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Re: Worldwake

śr sty 13, 2010 11:58 pm

Muszę koniecznie zdobyć komplecik! Wymyśliłem już niezły deck z tym panem. :spoko:

A teraz czekam na dalsze karty. Commony, które na razie zaprezentowali są IMO słabe. A na pewno nie zrobią kariery w constructed. Jednym słowem - Crap.

Mam jednak cichą nadzieję, że pojawi się coś mocnego w czarnym kolorze. Może alternatywny Honor of The Pure? Taki Bad Moon po liftingu?

No i by wreszcie niebieski miał dobre karty! Cieszy mnie Zendikarowy Spell Pierce, ale przydały by się jakieś twarde kontry. No i BARDZO chciałbym by powstał wreszcie współczesny odpowiednik Man-o'-War!
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

Worldwake

czw sty 14, 2010 12:36 am

p4v pisze:
Normalny art zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu niż promka.


Promki zawsze gorsze bo perzcież za freeko je rozdają ;]
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Worldwake

czw sty 14, 2010 2:00 am

Gizmoo pisze:
Mam jednak cichą nadzieję, że pojawi się coś mocnego w czarnym kolorze. Może alternatywny Honor of The Pure? Taki Bad Moon po liftingu?


Z Salwacyjnych plotek WWK ma być domeną czerwonego koloru, oraz wielki powrót goblinów, o które było ciężko od Morningtide, gdzie było ich dość sporo, aczkolwiek furory nie robiły...
 
Awatar użytkownika
fourth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: sob sie 29, 2009 12:34 am

Worldwake

czw sty 14, 2010 2:08 am

Specu pisze:
WWK ma być domeną czerwonego koloru

Mam nadzieję, że dojdzie jakieś dobre palenie do mojego burna w legacy.

A normalny art JW może i jest lepszy niż promka, ale i tak mnie na kolana nie powala.
 
Awatar użytkownika
Zephyel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2230
Rejestracja: pt maja 01, 2009 10:12 pm

Worldwake

czw sty 14, 2010 7:54 am

A w ORBie znalazłem coś takiego:
'Igor Kieryluk - 4 cards'
Aż cztery arty są autorstwa Polaka!
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Worldwake

czw sty 14, 2010 12:34 pm

Tak i Jędruszek ma dwie, z czego promka nie jest wliczana chyba. Łącznie 6 kart od Polaków. Syt :D

Swoją drogą będzie stworek 13/13 za 1 manę, Phyrexian Dreadnought przestanie być największym jednodropem.
Ostatnio zmieniony czw sty 14, 2010 12:51 pm przez p4v, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Worldwake

czw sty 14, 2010 5:24 pm

Podobno zabawy z Orbem potwierdziły przedruk Quicksand.
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Worldwake

czw sty 14, 2010 5:33 pm

Ta, 2 hinty dla quicksand 2 hinty dla without, 1 hint dla -1/-2. Napisałem nawet wieść, ale rozumiem że póki nie ma pewności 100% to takie coś nie przechodzi moderacji :wink:
Ostatnio zmieniony czw sty 14, 2010 5:34 pm przez p4v, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Worldwake

czw sty 14, 2010 5:49 pm

Już jest, po prostu nie sprawdzałem panelu moderacji ;)
 
merfolk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 1:45 pm

Re: Worldwake

czw sty 14, 2010 7:49 pm

Ten stworek 13/13 to chyba będzie niebieski bo podobno niebieski kolor ma być silny :mrgreen:.
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Worldwake

czw sty 14, 2010 7:58 pm

Może to będzie właśnie ten Leviathan albo Eldrazi. Zielony ma liczne duże stworki, po co komu kolejny.

Lekki spoiler: Ile kosztuje zabicie dwóch Baneslayerów jedną kartą? W Worldwake, BB!
Ciekawe jaki drawback będzie miała ta karta :D
 
merfolk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 1:45 pm

Re: Worldwake

czw sty 14, 2010 8:07 pm

Pewnie Eldrazi jak ma być taki silny stworek a w końcu Eldrazi znajduje się w tytule kolejnego dodatku.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Worldwake

pt sty 15, 2010 1:18 am

p4v pisze:
Lekki spoiler: Ile kosztuje zabicie dwóch Baneslayerów jedną kartą? W Worldwake, BB!
Ciekawe jaki drawback będzie miała ta karta :D


Jaki drawback? Co jakiś czas pojawia się bardzo dobry removall. jest Vindicate, jest Putrefy, niedawno zaszczycili nas Maelstorm pulse, a teraz wraca Smother. Nie zapominaj że Baneslayer to specyficzny drop. W niektórych deckach jest poprostu overkillem, ale w wiekszości przypadków jest poprostu WinConem.

Nie zapominaj pozatym że BB jest to dość niewygodny koszt. suma summarum w np. jundzie łatwiej pozbierać mana na Terminate niż cokolwiek z BB. Często wlasnie taki koszt jest sam w sobie drawbackiem, gdyż jeśli go szybko potrzebujemy, to musmy liczyć się z problemami w kolorach many, co rodzi opóźnienia (zwłaszcza te nie-turniejowe, co mają zazwyczaj słaby manabase)
Ostatnio zmieniony pt sty 15, 2010 1:19 am przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

Worldwake

pt sty 15, 2010 10:06 am

Dlaczego nie wspomniałeś o Exailach? To znacznie lepsza opcja niż destroy, nie da się tego regenerować, a w dodatku kreaturka nie ląduje do gravea... Poza tym smother to też karta specyficzna, mam świetne, szybkie decki, które nie mają za bardzo kritów o tym koszcie (znacznie większym) a dropy w postaci 6 mana wchodzą mi na stół w 3 turze. I w tym momencie albo smother nie zadziała z powodu nie spełnienia warunku albo w przypadku mojego ulubionego decku AKP mam na takie cuda EQ w postaci płaszcza.

IMO Smother jest lipnym removalem. To już chyba lepiej doomblade siada czy assasinate czy coś w ten deseń...
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Worldwake

pt sty 15, 2010 12:32 pm

Standard wraz z premierą WWK stanie się ciekawszy, już po 23 kartach widzę, że chyba jednak skuszę się na NIEbudżetowego Borosa :D

Bestial Menace - bardzo podoba mi się ta karta, 3 różne tokeny, tego chyba jeszcze nie było. Fajny flavor, zieloni się cieszą :) Może jednak MONO G będzie coś grało.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Worldwake

pt sty 15, 2010 1:08 pm

WilliamWolfes pisze:
IMO Smother jest lipnym removalem. To już chyba lepiej doomblade siada czy assasinate czy coś w ten deseń...


Lecz w standardzie i extendzie niepodzielnie rzadzą tanie w manie kreaturki robiące jesnień średiowiecza. Powiadasz że grasz Stompą, ale jest to jedyne ulamek meta, w ptórym smother nie siada. W calej reszcie jest duzo lepszy, bo ma mały drawback. Wystarczy popatrzeć jak Smother grał bedąc w standardzie, a w ext z onslaughtem był jednym z najlepszych removalli, zarowno pod Goyfa, jak pod calutkie Zoo i resztę naporowych talii głównie ze wzgledu na swój koszt, który jest łatwy do zesplashowania.
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Worldwake

pt sty 15, 2010 1:30 pm

Ciekawe jakby prezentowałą się taka rozpiska:

18 forestów
4 Oran-Rief, the Vastwood

3 Garruk Wildspeaker
4 Llanowar Elves
4 Great Sable Stag
4 Scute Mob
4 Deadly Recluse
4 Leatherback Baloth
3 Terra Stomper

4 Canopy Cover
4Khalni Heart Expedition
4 Bestial Menace

Oczywiście wersja bez cobry, już sama kwota za garruki i łosie mnie przeraża >_>

Canopy to syt, jedna z lepszych aur ever:
Enchantment - Aura - Uncommon
Enchant creature
Enchanted creature can't be blocked except by creatures with flying or reach.
Enchanted creature can't be the target of spells or abilities your opponent controls.
Ostatnio zmieniony pt sty 15, 2010 1:47 pm przez p4v, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

Worldwake

pt sty 15, 2010 2:34 pm

Specu pisze:
Lecz w standardzie i extendzie niepodzielnie rzadzą tanie w manie kreaturki robiące jesnień średiowiecza. Powiadasz że grasz Stompą, ale jest to jedyne ulamek meta, w ptórym smother nie siada. W calej reszcie jest duzo lepszy, bo ma mały drawback. Wystarczy popatrzeć jak Smother grał bedąc w standardzie, a w ext z onslaughtem był jednym z najlepszych removalli, zarowno pod Goyfa, jak pod calutkie Zoo i resztę naporowych talii głównie ze wzgledu na swój koszt, który jest łatwy do zesplashowania.


My w tym temacie rozmawiamy na temat T2 a nie extended czy legacy, albo tego co było dawno temu. Zgadzam się jest to może i dobry removal ale bardzo sytuacyjny. To czym gram to nie taka prawdziwa stompa, mam tam tylko dwa komplet wielkich potworków :) Sfinxa of Jawar I i Rampanging Baloths. IMO w T2 są znacznie lepsze removale i będą jeszcze lepsze... 8)

p4v pisze:
4 Scute Mob
lipne są na maxa, a ten spell nad którym się podniecasz IMO też lipa :P możesz tam mieć lepsze rzeczy niż ten spell za 5 many
a enchant zmieniłbym na Whispering Cloak - EQ nie tracisz przy mass removach.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Worldwake

pt sty 15, 2010 2:54 pm

Baloth taki zły nie jest. Za CMC3 krita z 5 w plecach i potrafiaca jeszcze solidnie potyrać zła nie jest. Oczywiście... bywają lepsze krity, ale w monozielonym źle nie siada.

Za to Bestial menace... cóż... w limted może i będzie grać, bo jednym spellem robisz 3 krity, ale są to slabe krity. Do Constructed nie nadaje się.
Ostatnio zmieniony pt sty 15, 2010 2:55 pm przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Worldwake

pt sty 15, 2010 3:04 pm

WilliamWolfes pisze:
ten spell nad którym się podniecasz IMO też lipa

nie podniecam się spellem, a ty enchantmentem :wink:

WilliamWolfes pisze:
a enchant zmieniłbym na Whispering Cloak - EQ nie tracisz przy mass removach.

Tak, ale to zakładam za 5 many + shroud działa w dwie strony.
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Worldwake

pt sty 15, 2010 3:30 pm

WilliamWolfes pisze:
My w tym temacie rozmawiamy na temat T2 a nie extended czy legacy,


Nigdzie w temacie nie zauważyłem oznaczenia "T2". Smother to naprawdę świetny removal. Twój deck z kompletem Doom Blade - kontra mono B i leżysz. A tym ściągniesz większość grających wampirów.

Po wejściu WWK środowisko Extended też ulegnie zmianie (nie wiadomo jaki będzie wpływ na Legacy) więc i Smother będzie grywalny. Rozmawiamy o tym co wniesie WWK do całego Mtg, a nie tylko do T2. To, że grasz tylko w standardzie nie znaczy, że inni się do niego ograniczają. Szczególnie, że większość graczy w Polsce to gracze casualowi, którzy składają deki z tego, co popadnie.

Scute Moby nie są "lipne", tylko trzeba je umieścić we właściwym decku. IMO to świetna karta - w pierwszej fazie ściągnie na siebie removal, w late game - potyra. Grałem wczoraj z chłopaczkiem, który miał sporą akcelerację wystawiania lądów i many. W trzeciej turze miał ich na stole pięć + dwa Scute Moby. I miałem problem.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Worldwake

pt sty 15, 2010 3:43 pm

My w tym temacie rozmawiamy na temat T2 a nie extended czy legacy, albo tego co było dawno temu.

Rozmawiamy o nowym dodatku. A ten może oddziaływac zarówno na Standard, jak i Extended oraz Legacy (niedawny goyf :P ).

lipne są na maxa,

IMO dwie sztuki do wyszukania z Ruela są świetne :)

A deczywo zaprezentowane przez p4v faktycznie mocno takie sobie, ale sądzę, że służyło bardziej za przykład.

A jeszcze krótko podsumuję kilka dziesiejszych kart:
Kor Firewalker - nowy Burrenton Forge-Tender, co prawda pierwsza a druga tura to różnica, jednak na tyle mała, że w sajdach zagości z pewnością, tym bardziej że jest Soldierem :)
Dragonmaster Outcast - karta przekonała mnie ostatecznie do złożenia Valakut Rampy. Ponadto kolejny cel pod Ruela w Naya.
Kalastria Highborn - kolejna fajna zabawka dla Wampirków, niedługo pewnie przeżyjemy zalew taliami tego tribala :)
Besital Menace - bardzo przyjemny czar do Limited, w Cstr mało grywalny.
Admonition Angel - świetne poparcie Day of Judgment, przeciwnik może stracic całą nadzieję na odbudowę.
Lavaclaw Region - brokenem nie jest, ale bardzo przyjemną kartą już tak. Rakdos może się odrodzić ;)
Paladin de talus - kolejny dobry Ally, kilka dużych typków z Lifelinkiem będzie niezłym wzmocnieniem.
Chain Reaction - bardzo przyjemny mass removal w kolorze czerwonym, świetny na tokeny, wampiry, borosa, elfy (o ile nie ma monumentu)...
Dread Statuary - manland bardzo przyjemny, prawie jak Mishra's Factory ;)
Wind Zendikon - bardzo przyjemny, szczególnie w Limited. W cstr raczej nie pogra, ale to pokaże czas.
Quest for the Nihil Stone - nowy prawie Rack syci.
Canopy Cover - bardzo miłe.
Join the Ranks - dwa Allye z flashem sycą niesamowicie :)
Ruin's Ghost - pewnie kombi się z jakimś ladem w Legacy/Vintage albo Wizardzi wydrukują coś przyjemnego w Zendikarze ;)
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Worldwake

pt sty 15, 2010 3:59 pm

Thoctar pisze:
Ruin's Ghost - pewnie kombi się z jakimś ladem w Legacy/Vintage albo Wizardzi wydrukują coś przyjemnego w Zendikarze ;)


Jak najbardziej. Należy patrzeć na to w sposób następujący: za jedną manę i tapniecie odtapowujesz dowolny land. W rezultacie masz: manafixng, używanie abilitek landów 2 razy (np. academy Ruins) oraz ochronę przed np. Wasteland
Ostatnio zmieniony pt sty 15, 2010 4:07 pm przez Specu, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
fourth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: sob sie 29, 2009 12:34 am

Worldwake

pt sty 15, 2010 5:25 pm

A dodatkowo jeszcze daje landfall.
IMO jest to chyba najbardziej przegięta karta z dotychczas pokazanych (z WWK oczywiście).
No jest jeszcze Dragonmaster Outcast który również nie jest słaby.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość