Zrodzony z fantastyki

 
gregr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:26 pm

Re: Wrażenia ogólne

pn lis 25, 2019 12:52 pm

To nie jest koniec .Będą 3 tomy o początkach Manticore napisane pod patronatem Webera . Muszą dokończyć "Wezwania " . Weber obiecał że napisze więcej o Harringtonach a w tym tomie już jest parę ciekawych wzmianek .
Jak zwykle zmieniono płeć bohaterom , tym razem padło na Gwena Archera .
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Re: Wrażenia ogólne

pn lis 25, 2019 8:50 pm

[font=-apple-system, Helvetica Neue, Helvetica, sans-serif]Denerwują już te cukierkowe dialogi między bohaterami i powtórzenia, dawno się zgubiłem w postaciach, zwłaszcza gdzie poznaliśmy tego admirała (i jego żonę) co załatwił grupę wydzieloną ligi w lepszym stylu niż robi to Honor, nazwiska przestają mi mówić cokolwiek, zwłaszcza, że ich przybywa. [/font]

Weber ma długą tradycję wprowadzania postaci które następnie opisuje przez dwie strony, aby zabić je (zazwyczaj równie spektakularnie co paskudnie) trzy strony później. Wydaje się że mamy tu do czynienia z tego typu osobami. Tyle że tym razem ich zadanie to nie śmierć, tylko nakreślenie części sytuacji ogólnopolitycznej, no i zrobienie pew pew na wydzielonym zepole marynarki Ligi
To samo znikąd wypłynął mi wątek Hypati i jej nagła bliskość światów centralnych.


No wypłynął. Dokładnie znikąd bo w tym tomie po raz pierwszy. To jest planeta która zakładała Ligę ale była jedną z wielu. Nie tak spektakularną czy ekscentryczną  jak Beowolf, ale znaczenie miało to że była ze spokojnej starekj gwardi której ciezko było przypiąć łatkę pogranicznego wichrzyciela, czy będącej w sferze wpływów Manticore. No i była to świetna okazja, aby 5 okrętów Jej Królewskiej Mości, w składzie krążownik liniowy (wielkości małego pancernika), 3 ciężkie krążowniki (porównywalne gabarytem z krążownikami liniowymi sporej części innych flot i jeden przerośnięty niszczyciel, zezłomowały prawie 200 krążowników liniowych SLN :D
Zafascynowała mnie jedna rzecz, dla której jednak chciałbym czytać dalej. Nie wiem czy to błąd tłumacza czy celowy zabieg, ale tajny świat Haven został nazwanych "Schronieniem" i przyrównany w przejściach do Graysona. Czyżby Weber chciał połączyć universa?

Nie.
A do Graysona schronienie przyrównano dlatego że podobnie jak Grayson to było zadupie o którym nie pamietano przez setki lat
To nie jest koniec .Będą 3 tomy o początkach Manticore napisane pod patronatem Webera . Muszą dokończyć "Wezwania " . Weber obiecał że napisze więcej o Harringtonach a w tym tomie już jest parę ciekawych wzmianek .


[font=-apple-system, Helvetica Neue, Helvetica, sans-serif]Chodzi mi o główną serię[/font]
Jak zwykle zmieniono płeć bohaterom , tym razem padło na Gwena Archera .


[font=-apple-system, Helvetica Neue, Helvetica, sans-serif][font=-apple-system, Helvetica Neue, Helvetica, sans-serif]Jestem pewien ze minimum też co najmniej jeden admirał odkrył uroki gender studis[/font][/font]
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Re: Wrażenia ogólne

pt lis 29, 2019 5:56 pm

Wy tu sypiecie spoilerami z "Nieprzejednanej Honor", a ja tymczasem jestem dopiero na 323 str. "Cienia zwycięstwa" :wink:
Przyznam, że ostatnio nie miałem serca do weberowskich pisadeł; np. nawet nie ruszyłem "Kroniki Manticore" (czyli "Wezwanie do...").
Akurat mam chorobowe, to korzystam i zacząłem nadrabiać.
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Re: Wrażenia ogólne

pt lis 29, 2019 6:04 pm

Ale wiesz że żądanie nie spoilerowania nie jest przywilejem na który mam monopol? 
Inna rzecz że jak faktycznie jesteś do tyłu z tytułami to duzo być nie zyskał jakbyśmy odpuściuli gadanie bez cenzury o najnowszym tomie
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Re: Wrażenia ogólne

pn gru 02, 2019 5:39 pm

Nie o to mi chodziło. Po prostu wyrażam żal, że jestem tak do tyłu z czytaniem, iż nie mogę za bardzo merytorycznie włączyć się do dyskusji (tak wiem, refleks szachisty z tą odpowiedzią :) ) i tyle. Spoilerów i tak nie czytam (inna sprawa, że żadnych wielkich twistów fabularnych nikt nie ujawnił) także luz.
Pozdrawiam
 
Alcarcalimo2
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 8:19 pm

Re: Wrażenia ogólne

wt gru 03, 2019 11:36 am

No cóż. Skończyłem.
Nie tak szybko pochłonąłem tom jak 13 lat temu gdy zaczynałem przygodę z serią, bo dzidzia i inne obowiązki, ale jak zawsze wciągnęła i człowiek z przykrością odliczał strony do końca. Mimo denerwujących, znanych na pamięć manier Webera, historia jak zawsze wciągnęła.
I człowiek czuje niedosyt. Skończyło się zbyt szybko. Do końca liczyłem, że ta książka to tylko wprowadzenie do ostatniego tomu, gdzie będzie to w jego stylu przedłużone.
A tu Weber rozwijał, historię przez 600, 700 stron, dawał nowe postacie, zawiązywał zalążki akcji. By wszystko szybko skończyć na 100 ostatnich stronach.
Za szybko, ten cykl był pisana w innym stylu.

Napisałem skończyć, ale nie zamknąć wątków. Bo co np. "Igrającym z Ogniem" i jego zadaniem.
To jest moja podstawowa refleksja - historia po 29 tomach urwała się zbyt szybko. "Łowcy duchów" po tylu spotkaniach za szybko wyszli z cienia. Brakło mi głębi w kulisach politycznych Ols Chicago.

Mimo to człowiekowi się zrobiło smutno. Ta łezka się w oku kręci.
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Re: Wrażenia ogólne

wt gru 03, 2019 1:00 pm

Napisałem skończyć, ale nie zamknąć wątków. Bo co np. "Igrającym z Ogniem" i jego zadaniem.

To jest moja podstawowa refleksja - historia po 29 tomach urwała się zbyt szybko. "Łowcy duchów" po tylu spotkaniach za szybko wyszli z cienia. Brakło mi głębi w kulisach politycznych Ols Chicago.

W posłowiu Weber napisał że wątki poboczne czyli własnie cien saganami itp bedzie rozwijał a Najnowszy superszpieg Manticore to własnie linia boczna powiesci zwiazana z kawdrantem Talbot
 
gregr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:26 pm

Re: Wrażenia ogólne

wt gru 03, 2019 5:55 pm

Flint pisze , ze jest gotowa do wydania w 2020 książka o Zilwickim , Cachacie i Harahapie na Mesie. Taki dalszy ciąg "Kotła Duchów ". Te trzy książki o początkach Manticore też podobno są gotowe . To samo o kolejnej książce z XVI wieku .
Nadzieja nigdy nie umiera .
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Re: Wrażenia ogólne

wt gru 03, 2019 6:05 pm

Ja czekam na też na kolejne tomy Starfire. David powiedział mi przy piwie że fani Starfire nie za bardzo mają szanse na coś nowego puki nie dokończy któregoś z większych projektów. Ostatni tom głównej linii Honorki myślę może być końcem takiego projektu, Safehold też skończone, przynajmniej w kontekście "sezonu 1"  więc... czyżbyśmy mogli zacząć wyglądać Wojen wstydu albo Rigeliańskich pysków? 
 
gregr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:26 pm

Re: Wrażenia ogólne

wt gru 03, 2019 6:20 pm

Następny tom Safehold został wysłany do Tora . Weber nic nie wspomina o Starfire i Imperium czloowieka .Wspomina o nowym filmie , o Harringtonie , o Trolu i Furii i Mieczu Południa . Znaczy się wraca do starych tematów . Manticore na razie mają się zajmować inni .
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Re: Wrażenia ogólne

wt gru 03, 2019 6:26 pm

Ja Ci mowie co usłyszałem w poznaniu. Przez kilka lat plany mogły się zmienić. Ale w sumie... Czy ja tam widzę kolejny tom lub tomy o Bahazelu?
 
gregr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:26 pm

Re: Wrażenia ogólne

wt gru 03, 2019 6:33 pm

Tak . Podobno Miecz Południa bardzo się podobał / a Rebis nie chce go wydać / i Weber chce go pociągnąć dalej ,
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Re: Wrażenia ogólne

wt gru 03, 2019 6:40 pm

-_-''
 
Alcarcalimo2
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 8:19 pm

Re: Wrażenia ogólne

śr gru 04, 2019 1:36 pm

gregr pisze:
Flint pisze , ze jest gotowa do wydania w 2020 książka o Zilwickim , Cachacie i Harahapie na Mesie. Taki dalszy ciąg "Kotła Duchów ". Te trzy książki o początkach Manticore też podobno są gotowe . To samo o kolejnej książce z XVI wieku .
Nadzieja nigdy nie umiera .

No i wyobrażacie sobie inwazję na układ Dariusa bez Honor? Tutaj Weber ujawnił, że pochodzi ona z linii Alpha, wysłał szpiegów na Mesę aby odkryli tajny układ i odesłał Honor na emeryture.
I co atak od strony womhola Torch niby poprowadzi ktoś inny?
Nie widzę tego. Ona wróci, a tutaj jej pożegnanie było na wyrost. Tylko po co? Chyba jedynie aby Weber sam siebie przekonał, że zakończył cykl :)
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Re: Wrażenia ogólne

śr gru 04, 2019 1:42 pm

Haringtonowie to chyba bety albo gammy
a WH przy Torch prowadzi chyba gdzie indziej niz bezposrednio do dariusa
 
Alcarcalimo2
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 8:19 pm

Re: Wrażenia ogólne

śr gru 04, 2019 2:54 pm

Z treści książki wynika, że to jedna z wielu utraconych linii alpha - nierokujących.
Nie prowadzi bezpośrednio, ale nie po to go tam dawał aby potem lecieli do Dariusa inną drogą :)
 
gregr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:26 pm

Re: Wrażenia ogólne

śr gru 04, 2019 9:26 pm

Z rozważań na forum wynika , ze do ataku na Dariusa minie z dziesięć lat . Weber dawno powiedział , że z Równaniem rozprawią się potomkowie HH .Na razie jest jeden .
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Re: Wrażenia ogólne

śr gru 04, 2019 9:33 pm

Dwoje kolejnych w drodze
 
gregr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:26 pm

Re: Wrażenia ogólne

śr gru 04, 2019 9:51 pm

Jedno - chyba , ze będą bliźniaki . Drugie w drodze - matka Emilli .
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Re: Wrażenia ogólne

śr gru 04, 2019 9:56 pm

Honor zaskoczyła tuż przed nią. Do tego zdaje się dwójkę już mieli (scena karmienia)
 
gregr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:26 pm

Re: Wrażenia ogólne

śr gru 04, 2019 10:00 pm

Z żyjących - chłopiec - matka Honor
                 - dziewczynka - matka Emilli
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Re: Wrażenia ogólne

śr gru 04, 2019 10:05 pm

no i Emili dowiedziała się tuż przed śmiercią o drugim zaplodnieniu, a Honor troche wcześniej o kolejnym u siebie
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: Wrażenia ogólne

śr sty 06, 2021 12:18 pm

 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Re: Wrażenia ogólne

śr sty 06, 2021 3:27 pm

nie wydano jak dotąd żadnego domu
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

Re: Wrażenia ogólne

ndz sty 10, 2021 6:40 pm

Niedawno kupiłem w oryginale na Enbooku:
https://www.enbook.pl/catalog/product/v ... m=referral
Na razie tylko pobieżnie przeglądałem, ale już wyłapałem kilka fajnych technicznych i fabularnych (w znaczeniu: konstrukcji świata in-universe) smaczków. Na razie czeka na swoją kolejkę na "hałdzie wstydu".
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: Wrażenia ogólne

pt sie 13, 2021 10:22 pm

Jak rozumiem, to zbiór opowiadań?

W katalogu Rebisu brak nowych pozycji Webera. Choć to niby tylko na pierwsze półrocze.
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Re: Wrażenia ogólne

pt sie 13, 2021 10:34 pm

Juz drugie mamy...
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: Wrażenia ogólne

pt sie 13, 2021 11:03 pm

Tak mi się wydawało... 
W ogóle jakas posucha ostatnio z nowymi książkami. Czy może tylko coś przeoczyłem?
 
Awatar użytkownika
Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 9:44 am

Re: Wrażenia ogólne

pt sie 13, 2021 11:25 pm

Ja nadrabiam starsze pozycje wiec nie narzekam. Np teraz dorwalem sie do Czarnej Kompani
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: Wrażenia ogólne

pt sie 13, 2021 11:31 pm

Tia... Zapasy trafiły na warsztat. 
Wczoraj skończyłem cykl Piotra Langenfelda Czerwona Ofensywa, plus sequel.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość