Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
 
zigzak

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

pt paź 14, 2011 7:17 am

No fakt nawet w "300" gostkowie w przescieradlach nie wygrali :)
 
Awatar użytkownika
Królik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 201
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 8:42 am

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

sob paź 15, 2011 1:18 am

To już wiem za co otrzymałem punkty :razz:
 
zigzak

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

pn paź 17, 2011 12:14 am

Przed chwilą zakończył się konkurs na najlepszy setting spośród wrzuconych do WTS. Wrzucam więc krótkie podsumowanie.



Oddano łącznie 81 głosów, zagłosowało więc około 27 osób. Około, ponieważ zauważyłem, że niektórzy głosowali na pojedyncze settingi. Do konkursu wystawiono 25 settingów.



W kolejności od najbardziej do najmniej popularnego, oto wyniki:



Miejsce Pierwsze - 15 głosów



Niekwestionowanym zwycięzcą został "Goldstrom" spółki Yuri PRIME/Azteco. Fantastyczny świat wśród chmur, ogromne okręty powietrzne, potężne pancerze abordażowe i latające wyspy oraz tajemnicze miasto wyłaniajace się spod chmur, Dieselgeist. Całośc utrzymana w stylu fantastycznego dieselpunka. Gratulacje, ponad połowa głosujących zagłosowała na ten setting.



Miejsce Drugie - 9 głosów



Czarny koń WTSu, koncept który na początku wyglądał dośc słabo na tle konkurencji, po wrzuceniu kilku pomysłów nagle wyrwał do przodu. "Dobrze byc złym" nerv0'a to lekko komiczny fantastyczny setting, pokazujący jak wesoło mogą się bawic postacie o czarnym sercu, i jak fajnie można się bawic nimi grając. Ironiczny, komediowy, zabawny. Jedna trzecia głosujących chce tego settingu.



Miejsce Trzecie - 8 głosów



Tuż za settingiem o graniu złymi ludźmi i nieludźmi mamy setting o graniu socjalistami w kosmosie. Jeden z najmłodszych WTSów (kto wie jak mógłby się rozwinac, gdyby został dodany wcześniej. "Stacja Kosmiczna SOJUZ" pomysłu kbendera to kosmiczny setting o kosmosie opanowanym przez sierp i młot. Podane lekkostrawnie i lekkoparanoicznie - gorąco polecam, Towarzysze!



Miejsce Czwarte - 7 głosów



Ex aequo dwie propozycje. "Mroźne Głębiny" vonBoltzmanna i "Bóg-Maszyna" Tequila Slammera. Pierwszy z wymienionych to setting w kosmosie alternatywnej fizyki, gdzie przestrzeń kosmiczną wypełnia ciecz, ludzkośc podróżuje między planetami w łodziach podwodnych, a na Ziemi wydarzyła się katastrofa, od której powoli do naszego wszechświata przedostaje się Mróz. Koncept ciekawy, oryginalny i porywający.

Drugi wymieniony to setting alternatywnej historii, który przedstawia świat postśredniowieczny, zmieniony przez kontakt z tajemniczą Maszyną Z Niebios. Nowa religia Maszyny toczy krwawe wojny religijne ze starym porządkiem w Europie. Twardy wojenny steam. Nie mylic z punkiem.



Miejsce piąte - 5 głosów



Setting ciekawy i bliski Polsce, historie Romantyzmu przełożone na RPG - Rozbiory Polski, Wojny Napoleońskie, Wieszczowie, Bohater Romantyczny, ułozone w całośc, która pozwoli się odnaleźc w świecie rodem z Mickiewicza czy Słowackiego - to wszystko znajdziecie w "Requiem Rozbiorowym" Cooperatora Veritatisa. Nowatorskie podejscie, zachęcam.



Pozostała punktacja:



po 3 głosy:

"Niebajka" kbendera

"(Nie)Świetlana Przyszłość" Heretyka

"Polskie Feng Shui" zigzaka

"Ziarenko Prawdy" Abiorixa



po 2 głosy:

"Napoleon w Blasku Księżyca" zigzaka

"Mroczne Wieki" nerv0'a

"Zimna Wojna w Kosmosie" Tregitmara

"Nocturn City" Wirona

"P.S.I." nerv0'a

"Piekło na Ziemi" Tequila Slammera



Pozostałe proponowane settingi uzyskały po jednym lub mniej głosów, były więc pomysłami jednostkowymi. Wszystkie settingi można przeczytac tutaj.



Pierwsze pięc pozycji rokuje więc szanse na dalszy rozwój i na nich się skupimy. Pozostałe są ciekawe, ale albo staciły wsparcie pomysłodawców, albo nie uzyskały odpowiedniej miodności. Jednakże kilka z nich ma podobne rozwiązania, proponuję więc autorom znaleźc nić porozumienia i dokonac połaczenia.



Co dalej?



W tej chwili proponuję tydzień na podsumowanie swoich projektów i stworzenie z wrzuconych pomysłów (poprawione o uwagi pozostałych) ostateczne koncepcje swoich settingów. Jest to także tydzień czasu na dogadanie się pomiędzy twórcami podobnych settingów o ewentualne połączenia koncepcji. I przedstawienie ich jako spójne skrypty. Pozostałe settingi, te spoza pierwszych 5 pozycji, zostaną zamknięte i mam nadzieję - zarchiwizowane.



Następnie zaczniemy właściwą pracę nad zwyciezkimi projektami. mam nadzieję, że kbender wkrótce wrzuci info na bloga i na forum, jak bedziemy dalej pracowac w kwestii rozwiązań technicznych.



Ja zaś dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w WTSie, a także tym, którzy głosowali na nasze settingi.

Zachecam również wszystkich zainteresowanych do startu w WTS Mk II.

Więcej info na ten temat już wkrótce.
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

pn paź 17, 2011 12:16 am

Jest jeszcze setting "Korporacyjny cyberpunk" który nie załapał się na głosowanie a zapowiada się wcale wcale :
 
zigzak

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

pn paź 17, 2011 1:11 am

To juz jest WTS Mk II
 
zigzak

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

pn paź 17, 2011 9:30 am

Odpowiadając więc na pytanie TSa z watku "Goldstrom":
jasne ze lepiej byloby wylonic jeden ubersetting, ale mysle ze jesli beda sily przerobowe, mozna ich zrobic wiecej. Kazdy tworca bedzie sobie teraz grupowal zespol. Jesli okaze sie, ze chetnych nie ma, to pech, projekt pewnie umrze. Ja oczywiscie pomogę to utrzymać ze swojej strony.
Osobiscie sam chcialbym poprowadzic jeden projekt, uprawiam wiec tu prywatę i wykorzystuję pozycję :)

jak wspomnialem wczesniej, trzy koncepcje mysle ze fajnie do siebie pasują i mozna by zrobic z nich cos fajnego - Pieklo na Ziemi, Nocturn City i Gasoline Dreams. Razem otrzymaly 5 punktow. Jesli tworcy wyrażą zainteresowanie, bardzo chętnie pomogę przy połączeniu tych trzech koncepcji i dalszej pracy nad nimi.
Chętni?
 
Awatar użytkownika
Wiron
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 91
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 12:23 pm

Re: Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

pn paź 17, 2011 10:28 am

Jestem jak najbardziej za połączeniem tych settingów Nocturn City i Gasoline Dreams to praktycznie bliźniacze pomysły. Piekło na ziemi też da się ładnie do tego wszystkiego wpasować.
 
Awatar użytkownika
Tequila Slammer
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 584
Rejestracja: śr cze 22, 2011 10:27 pm

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

pn paź 17, 2011 10:28 am

Ja odpadam, już wole spróbować kontynuować projekt Bóg-Maszyna, który miał większe zainteresowanie lub połączyć go zgrabnie z innym pomysłem i po przeróbce wystawić wspólnie. Rozumiem Twój pomysł zigzaku i w sumie niech tak będzie jak chcesz. Po tygodniu trzeba będzie zrobić ponowne zgłoszenie projektów, nad którymi chcemy pracować wraz z początkiem zespołu do prac?
 
zigzak

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

pn paź 17, 2011 10:47 am

Dokladnie tak. Czy mozemy wiec podkrasc pieklo od ciebie? :)
oczywiscie wraz z twoimi pomyalami ktore zechcesz wrzucic
 
Awatar użytkownika
Tequila Slammer
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 584
Rejestracja: śr cze 22, 2011 10:27 pm

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

pn paź 17, 2011 10:58 am

No dobra namówiłeś mnie. Poczytałem troszkę Nocturn i Gasoline i z chęcią się przyłącze do tego "połączenia". Najwyżej później zostawię któryś z pomysłów. Ale wstępnie się piszę do połączenia tych 3 rzeczy i chętnie nad tym popracuje. Chcemy ząłożyć na to nowy temat na forum, czy jakoś inaczej?

BTW: Oglądałem ostatnio film "Priest". Świat poza miastami i w miastach idealny wręcz do naszych celów. Mroczna postapokaliptyczna przyszłość, w której ludzkość boryka się z wojną z wampirami. Fajny film w sensie klimatu i wizji świata, gdyż jako produkcja raczej kiepski:)
Ostatnio zmieniony pn paź 17, 2011 11:07 am przez Tequila Slammer, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
zigzak

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

pn paź 17, 2011 11:06 am

Mysle ze tak, juz jako czesc wts2. Jesli pozwolicie, usiade dzis i zloze z tych trzech elementow koncepcję, bo jestem najmniej stronniczy :)
xls - przylaczasz sie?
 
Awatar użytkownika
Aesandill
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1230
Rejestracja: wt mar 27, 2007 8:12 pm

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

wt paź 18, 2011 9:49 am

Dziś o 17 na Masterze?
 
Awatar użytkownika
Tequila Slammer
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 584
Rejestracja: śr cze 22, 2011 10:27 pm

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

wt paź 18, 2011 9:56 am

Ja dzisiaj nie dam jednak rady, a na 17 to nigdy nie dam:)
 
Awatar użytkownika
kbender
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pn lis 24, 2008 11:55 pm

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

wt paź 18, 2011 10:34 am

ktoś gdzieś ma link z instrukcjami do wbicia się na masterminda? można wrzucić tu lub na skype'a kbender.84
 
Awatar użytkownika
Aesandill
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1230
Rejestracja: wt mar 27, 2007 8:12 pm

Re: Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

wt paź 18, 2011 3:56 pm

Khaki pisze:
Instrukcja wejścia na serwer jest tutaj: http://www.master-mind.in/do322261cz-do-nas.html
Ostatnio zmieniony wt paź 18, 2011 3:56 pm przez Aesandill, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Aesandill
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1230
Rejestracja: wt mar 27, 2007 8:12 pm

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

wt paź 18, 2011 4:44 pm

No dobra, a jak siędołancza do grupy WTSowej?


Kto będzie dziś i o której?

Pozdrawiam
aes
 
zigzak

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

wt paź 18, 2011 5:13 pm

Ja postaram sie byc na 19ta, ale mam jakis pokaz kosmetykow dla mojej pani i musze sie cierpliwie usmiechać.
 
Awatar użytkownika
XLs
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: śr gru 16, 2009 9:38 pm

Re: Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

wt paź 18, 2011 5:25 pm

Co do projektu ja się przyłączam. Co do matermind:) 1) nie wiem o co chodzi nie mam za wiele czasu by to śledzić 2) moge ale ok 20-21 godziny nie wcześniej.
 
Awatar użytkownika
czarnylord23
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: pn sty 31, 2011 9:20 pm

Re: Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

wt paź 18, 2011 7:01 pm

Hmh, chętnię bym wszedł na tego masterminda, ale za późno ogarnąłem, że to trzeba mikrofon mieć... Może w następnym tygodniu będzie. ;)
 
Awatar użytkownika
kbender
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pn lis 24, 2008 11:55 pm

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

wt paź 18, 2011 9:26 pm

Można pisać klawiaturą ;) A za tydzień zapraszamy.
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr paź 19, 2011 2:58 pm przez kbender, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
zigzak

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

śr paź 19, 2011 8:02 am

Ok, mały updejt i wyjaśnienia - vonBotzmann, shohei, Tequila Slammer i częśc Tregitmara postanowili połączyc siły i stworzyc jeden setting ze swoich starych.
Wrzucam go jako #3 do Drugiej Generacji WTSu, ponieważ jest niejako potomstwem pierwszej generacji :)
PROSZĘ O NIE DODAWANIE KOLEJNYCH POSTÓW, WSZYSTKIE PRZYSZŁE KOMENTARZE dDO TYCH SETTINGÓW WRZUCAJCIE TUTAJ: wts-mrozne-glebiny-boskiej-maszyny-vt65042.html
Podobny los czeka wkrótce coś co roboczo nazwałem "Night, Hell, Gasoline" i będzie połączeniem settingów Wirona (Nocturn City), xlselektora (Gasoline Dreams) i Tequili (Piekło na Ziemi). W tej chwili, ze względu na równoległą pracę na kilku frontach kompilacja tych trzech settingów trochę leży, ale do końca tygodnia powinno byc.
Z tego co rozumiem kbender ze swoim SOJUZEM pragnie połączyc swe siły z Tregitmarową Zimną Wojną w Kosmosie. Będzie więc kolejna 2ga generacja.

W pierwszej generacji skupimy się na rozwijaniu WTS #2 "Goldstrom", który wygrał w rankingu popularności jak Gulczas w Big Brotherze, Yuri ma go uporządkowac i odchudzimy komentarze. Wersja robocza będzie dostępna tutaj http://pl.dieselgold.wikia.com/wiki/Str ... 2%C3%B3wna na forum polter zaś dalej będziemy pracowac wrzucając pomysły.
Każdy chetny do postawienia swojego projektu na Wikii powinien się skontaktowac z kbenderem, lub przeczytac tą notkę: http://kbender.polter.pl/Dlaczego-kazdy ... kie-b12683

To na tyle ogłoszeń parafialnych :)
 
zigzak

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

pt paź 21, 2011 9:37 pm

Goldstrom został przesunięty do ogłoszeń ze względu na zwyciestwo w pierwszej edycji - stanie się niejako flagowym settingiem WTSu. Pozostałe settingi zostają we wspólnej puli, proszę autorów o wykorzystanie czego się da z settingów odrzuconych, a nastepnie zgłaszanie tutaj chęci usunięcia - nie kasujcie sami, bo moze ktoś będize chciał coś skanibalizowac, więc dajcie ogłoszenie o planie kasowania i powiedzmy tydzien czasu na wywalenie tematu.
 
Awatar użytkownika
XLs
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: śr gru 16, 2009 9:38 pm

Re: Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

pt paź 21, 2011 11:00 pm

No zigzaku bo ja juz zastanawiałem się czy cie udusić czy zgłosić zaginięcie:p aktualnie pozostanie mi to pierwsze:D jednak licze że dodasz to zaniedługo i zaczniemy prace:D
 
zigzak

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

sob paź 22, 2011 12:01 am

spoko, już koncze, polowałem na inspiracyjne linki :)
 
Awatar użytkownika
Aesandill
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1230
Rejestracja: wt mar 27, 2007 8:12 pm

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

śr paź 26, 2011 8:19 am

Kochani przyjaciele
Ja do poniedziałku, a może i dłużej jestem praktycznie nieobecny. Nagromadziło mi się tyle spraw na głowie, że zwyczajnie nie dam rady ze wszystkim na raz.
Nie zepsujcie DieselGolda :D
Troche nie najnowszej, znanej muzycznej grafomani na pocieszenie: http://www.youtube.com/watch?v=cNBvzZeUIG4
Proszę o wybaczenie nieobecności
Pozdrawiam
Aes
Ostatnio zmieniony śr paź 26, 2011 8:22 am przez Aesandill, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
zigzak

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

śr paź 26, 2011 8:31 am

Och Aes... Bedzie nam cie brakowalo.
 
Awatar użytkownika
Królik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 201
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 8:42 am

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

śr paź 26, 2011 8:54 am

Wybaczamy Aes. Czekamy na powrót :)
 
zigzak

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

śr paź 26, 2011 9:30 am

Dobra, poprzyklejalem tagi ZAMKNIETY do wtsow ktore odpadly. Nie mowie zebyscie je usuwali, postaram sie stworzyc jakies miejsce na nie, jako pamiatki i ewentualne inspiracje dla przyszlych pokoleń. Jednak prosze, nie piszcie juz do nich.
Jesli jakis autor uwaza, ze mozna skasowac jego WTS, niech zrobi to sam.
 
zigzak

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

śr paź 26, 2011 9:47 pm

Jak widizcie, częśc wątków, te zamknięte, zniknęły na razie.

Nie zostały skasowane, zostały przeniesione do archiwum.
 
zigzak

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

wt lis 01, 2011 10:01 pm

Aha, ja przypomnę tylko, że pozostałe WTSy nie zostały skasowane, i znajdują się w Niewidocznym Archiwum, do którego mogę siegnąc i coś wydobyc, gdybyście czegoś potrzebowali. Oczywiście, potrzebna jest petycja wraz z podaniem, wypełnionym formularzem i listem motywacyjnym :)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość