Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
 
zigzak

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTF!

ndz wrz 25, 2011 4:32 pm

Plane - zaczne od końca.
Fakty są takie, że projekt stoi dopiero od około dwóch tygodni. Większośc wątków tutaj stoi krócej, około tygodnia. To bardzo krótko na osi czasu, i właśnie wiele się może okazac jeszcze - może za chwilę wrzuci swój setting ktoś i zrobi taką furorę, że pozamiata wszystkich? I kazdy będzie chciał uczestniczyc właśnie w jego settingu?

Dlatego, nie widzę na razie sensu zmieniania zasad czy systemu głosowania. Na razie widze to tak - każdy pisze i promuje własny pomysł. Rozwija go, szuka zainteresowanych współtworzeniem go. Ogłoszenie było wystawione dla wszystkich równo, to że ktoś zdecydował się na dołaczenie po tygodniu nie jest jakimś wielkim problemem, bo jak mówię, mamy dopiero tydzień życia najstarszych "settingów" WTSowych - i to własciwie dopiero pomysły, mniej lub bardziej rozbudowane. I te pomysły mogą, jeśli twórcy wyrażą wolę, zostac połaczone w jeden lub kilka settingów, do ktorych bedzie pisac więcej osób. Daltego im więcej pomysłow, tym lepiej wiemy, co kto lubi, gdzie leżą podobne punkty, i kto mógłby komu pomóc. Mam nadzieję, że powstaną niejako "partie", które będą dzielic podobny światopogląd i wybiorą jakiegoś "alfa kandydata" spośród siebie, okazując mu poparcie.
Dzięki temu, mogą lepiej pracowac, bo w grupie, zamiast każdy osobno układa bardzo podobny setting do kolegi. Ale na razie, niech wpadają koncepty, kto swój lepiej wypromuje, ten będize miał większe szanse że więcej osób się dołączy.

Nie wiem, czy mogę uznac Twoje zarzuty wobec Feng Shui za zasadne, że leitmotiv zabierze im nastrój, ale jeśli chcesz o tym dyskutowac, przejdzmy pod Feng Shui. Chetnie wysłucham ewentualnych zarzutów do takiego założenia multisettingu i spróbuję poprawic, jeśli bedzie co :)
I jak pisałem wyżej - to tylko propozycja, przykładowe rozwiązanie problemu o ktorym piszesz - rozdrobnienia i osłabienia, gdy kazdy robi swoje.
Bo właśnie taki partykularyzm (Cooperatorowe Dzikie Pola przypomniały mi o tym, o szabelkach i sobiepanach) zwykle szkodzi takim projektom.
 
Awatar użytkownika
Khaki
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: czw paź 25, 2007 10:38 am

Re: Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

czw wrz 29, 2011 5:07 pm

Cześć

Chciałbym wam zaproponować regularne spotkania na żywo online. No... może nie do końca na żywo (ale na pewno nie na martwo). Spotkania online gdzie będzie można pogadać o WTS, ustalić szczegóły i duperele na szybko, podzielić się zadaniami czy ogólnie zarządzać postępami prac.
Można się oczywiście spotykać przez skype ale tam trzeba zakładać konto i ten kto próbował gadać w więcej niż 5 osób wie że jest z tym ciężko.
Proponuje wam darmowy wstęp na serwer MasterMind.
To serwer do komunikacji głosowej w którym może być na raz nawet 30 osób.
My go wykorzystujemy do spotkań erpegowych i prowadzenie prelekcji online (dzisiaj np Craven będzie robił prelekcje o muzyce na sesji). Poza czwartkowymi i środowymi wieczorami serwer jest wolny i możecie z niego korzystać.

Wybieracie jeden dzień w tygodniu do swoich spotkań (np: wtorek 20:00)
Każdy może wejść na serwer, założyć słuchawki i włączyć mikrofon.
Ogarniacie temat WTS tak długo jak tylko chcecie.
Ja ze swojej strony mogę dodatkowo wesprzeć was merytorycznie.
Może udało by się ściągnąć na takie spotkania innych twórców gier którzy darzą rady, odpowiedzą na pytania.
Do projektu dzięki temu może dołączyć kilka osób, które udziela się na spotkaniach MasterMind.

Instrukcja wejścia na serwer jest tutaj: http://www.master-mind.in/do322261cz-do-nas.html

Jeśli ktoś z was chce sprawdzić i przetestować jak to działa to zapraszam dzisiaj o 21:00. Właściwie to w dowolnej chwili jest szansa złapania kogoś na serwerze.

Serwer jest płatny ale ta usługa jest dla was za darmo. Bo MM utrzymuje się z dobrowolnych składek uczestników w dowolnej kwocie. Bo podoba mi się to co robicie. Bo mamy wolne zasoby którymi podzielimy się z bracią erpegową. Bo tak.
 
zigzak

Re: Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

czw wrz 29, 2011 6:10 pm

Wow! Dzieki Khaki :)
Mysle, że pomysl jest bardzo dobry i wart rozważenia. Proponuję zastanowic się nad nim po glosowaniu na priorytetowy WTS - wtedy też bedziemy ustalac sprawy techniczne, i takie medium na pewno sie przyda, a na pewno uprosci i przyspieszy komunikację. Mi ze swojej strony pozostaje tylko zachecic wszystkich do zalogowania sie do MM i uczestniczenia w nim niezaleznie od tego, czy zdecydujemy sie na taką opcję czy nie. Bo to fajna inicjatywa. Bo fajnie robic cos razem. Bo tak. :)
jeszcze raz, dzieki!
Oczywiscie, nie oznacza to ze jesli uznamy ze to fajna opcja, porzucimy forum Poltera. Wprost przeciwnie, trzeba bedzie wrzucac to co sie wykluło w dysputach.
Proponuję uzyc forum jako "brudnopisu pomyslow", Masterminda do dyskusji i wygladzania, a w wiki zrobimy juz czysta wersje, ktora bedzie rozbudowywana. Ostatecznym celem byloby stworzenie PDFa, a po nim... Niespodzianka byc może? ;)
 
Awatar użytkownika
Aesandill
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1230
Rejestracja: wt mar 27, 2007 8:12 pm

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

czw wrz 29, 2011 8:21 pm

Jak załatwię sobie mikrofon i słuchawki to wchodzę w to :D
Dzięki
Ostatnio zmieniony czw wrz 29, 2011 8:21 pm przez Aesandill, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
XLs
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: śr gru 16, 2009 9:38 pm

Re: Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

pt wrz 30, 2011 8:24 am

Po 10 mam wypłatę:D no więc wtedy właśnie zakupie słuchawki i bardzo chętnie dołączę.
 
zigzak

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

pt wrz 30, 2011 8:51 am

Ja tylko przypominam, ze termin wrzucania prac WTSowych uplywa w przyszłą niedzielę, 9 dnia Paździocha powiedzmy o 12.00 w samo poludnie. Planetourist, Indoctrine - kiedy wrzucicie swoje?
 
Awatar użytkownika
Khaki
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: czw paź 25, 2007 10:38 am

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

pt wrz 30, 2011 9:58 am

Polecam również przy okazji jakiegoś konwentu się spotkać.
To tak w ramach koagulacji grupy aby się nie rozlazła i nie rozpłynęła.

Copernikcon?
 
zigzak

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

pt wrz 30, 2011 10:23 am

Ja sie uprzedzilem do konwentow na rqzie. Ale moze trzeba bedzie?

Khaki, a zrobisz z nami wywiad do telewizji? :)
 
Awatar użytkownika
Khaki
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: czw paź 25, 2007 10:38 am

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

pt wrz 30, 2011 10:58 am

Spoko oko zigzak

http://www.wetoku.com/ ?
 
zigzak

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

pt wrz 30, 2011 11:03 am

Można i tak. Dobra obgadamy to wszystko PO głosowaniu.
 
Awatar użytkownika
XLs
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: śr gru 16, 2009 9:38 pm

Re: Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

pt wrz 30, 2011 12:22 pm

To ja bym wolał przy konwencie w pubie przy piwie i dobrym jedzeniu pogadać:D
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

pt wrz 30, 2011 6:19 pm

Na inne pytania odpowiem później, teraz na szybko: swojej nie wrzucę, bo i czemu miałbym? Nie mam powalającego swą błyskotliwością i rozmachem pomysłu, ba! ja nie mam czasu go wymyślić, bo tworzę za dużo innych rzeczy. Zamiast więc produkować coś swojego, wolę wspierać projekt Cooperatora, który nieomal idealnie trafił w moje gusta :) I dzięki temu dokładam cegiełkę do Wspólności inicjatywy.

PS. nie dlatego jestem tu tak mało, że lekce sobie Was ważę - po prostu chwilowo mam internet tylko na jednym, niezbyt wygodnym laptopie.
Ostatnio zmieniony pt wrz 30, 2011 6:54 pm przez Planetourist, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
nerv0
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 869
Rejestracja: pt cze 06, 2008 2:13 pm

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

wt paź 04, 2011 5:59 pm

Gigantyczne dzięki dla Khakiego, fajnie wiedzieć, że inicjatywa WTS ma pozytywny rozdźwięk w fandomie. Niestety sam nie będę mógł z tego skożystać bo nie mam w domu internetu, ale rzecz na pewno bardzo przyda się reszcie, zwłaszcza zigzakowi. Khaki, jesteś gość. :)
 
Awatar użytkownika
Khaki
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: czw paź 25, 2007 10:38 am

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

wt paź 04, 2011 6:38 pm

Tarmin panowie.
Jak nie ustalicie terminu to skończy się tylko na poklepywaniu ramion.
Sugeruje wam wpaść w środę albo czwartek wieczór na mumbla aby ogarnąć co i jak.
Na regularne spotkania sugeruje wtorki o 21ej
 
zigzak

Re: Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

wt paź 04, 2011 8:22 pm

zigzak pisze:
Można i tak. Dobra obgadamy to wszystko PO głosowaniu.


Khaki jak wyżej - ustalimy to po glosowaniu. Czyli tak po 17tym pazdziernika
 
zigzak

Re: Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

czw paź 06, 2011 12:54 pm

Wrzucam info od Wydawnictwa GRAmel dotyczące papierowego wydania Światotworzenia
http://wydawnictwogramel.pl/2011/10/pro ... rzeszenie/

Dodatkowo przypominam, że aktywni członkowie WTSu mają w GRAmelu zniżki na Światotworzenie i podręcznik główny do SW. Cen dla was wyglądają następująco:
Światotworzenie w pdfie - 8 zł
Światotworzenie w ksiazce - 28 zł
Światotworzenie w ksiażce dla tych, co kupili pdfa - 25 zł
SW podręcznik w książce - 30 zł

poniżej macie bezpośredni link do papierowego wydania Światotworzenia
http://sklep.wydawnictwogramel.pl/produ ... ucts_id=21


Aby uzyskać zniżkę, należy przy zakupie w sklepie internetowym Wydawnictwa Gramel podać w komentarzach do zakupu hasło (jęsli ktoś potrzebuje, proszę do mnie na priva). Oraz dla tych z was, którzy zakupili już PDF ze Światotworzeniem, i chcielibyście wersję papierową, wpiszcie w komentarzach także numer zamówienia który dostaliście wraz z zakupionym pdfem. Otrzymacie kolejne 3 zł zniżki i koszt książeczki wyniesie 25 zł.
Wszelkie pytania kierujcie do mnie lub do Ramela.
 
Awatar użytkownika
XLs
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: śr gru 16, 2009 9:38 pm

Re: Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

czw paź 06, 2011 1:14 pm

O światotworzenie w książce dla tych co kupili PDF, oferta jak dla mnie;)
Dzieki gramel:D
 
zigzak

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

pt paź 07, 2011 12:25 am

już ja wam ponumeruję te wszystkie settingi, łobuziaki! :)

Ankietę postawię w niedzielę po południu/wieczorem. Na głosowanie będzie tydzień.
 
Awatar użytkownika
kbender
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pn lis 24, 2008 11:55 pm

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

pt paź 07, 2011 10:17 am

Sam się zbóju z numeracji wyłamałeś!

Jakie będą zasady głosowania?
 
zigzak

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

pt paź 07, 2011 10:33 am

Kazdy bedzie mogl zaglosowac na 3 settingi. Wygra ten z najwieksza iloscia glosow. Jakoes inne propozycje?
 
Awatar użytkownika
XLs
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: śr gru 16, 2009 9:38 pm

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

pt paź 07, 2011 10:38 am

nie to jest dobre:)
przynajmniej każdy egocentryk (np: ja) choć raz będzie mógł zagłosować na siebie:D
 
Awatar użytkownika
nerv0
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 869
Rejestracja: pt cze 06, 2008 2:13 pm

Re: Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

pt paź 07, 2011 10:43 am

A właśnie, głosowanie na siebie dopuszczalne, czy może byłby to szczyt bezczelności i będziemy udawać, że tematu nie było? Pytam, bo wyszedłem tu z trzema pomysłami. ;)
 
Awatar użytkownika
XLs
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: śr gru 16, 2009 9:38 pm

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

pt paź 07, 2011 10:54 am

Weryfikacja tego czy ktoś głosował na siebie to komunizm
Podeżliwość to brak zaufania
Stwierdzenie ze tematu nie ma... to naiwność:)
 
Awatar użytkownika
nerv0
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 869
Rejestracja: pt cze 06, 2008 2:13 pm

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

pt paź 07, 2011 10:57 am

A więc jestem małym, naiwnym, nieufnym komunistą. Nieźle. :)
 
Awatar użytkownika
XLs
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: śr gru 16, 2009 9:38 pm

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

pt paź 07, 2011 11:21 am

Ja też nie martw się:P
 
Awatar użytkownika
kbender
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pn lis 24, 2008 11:55 pm

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

pt paź 07, 2011 8:37 pm

W sumie to uważam, że można głosować na siebie. Jeśli wrzuciłeś 3 pomysły, to jesteś w ewidentnej mniejszości(czytaj jedyny).

Mało kto wrzucił 2. Więc będą mogli zagłosować na 2 swoje i jeden ekstra. Już to pozwoliłoby wybrać faworyta. Przy fakcie, że (jak mam nadzieję), zagłosują osoby z zewnątrz, które nie zgłosiły żadnego settingu, to wyłonienie faworyta będzie łatwe.

Inaczej mówiąc, nie panikujcie, w razie czego zrobi się dożynki ;)
Ostatnio zmieniony pt paź 07, 2011 8:40 pm przez kbender, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Aesandill
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1230
Rejestracja: wt mar 27, 2007 8:12 pm

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

pt paź 07, 2011 9:03 pm

Ach, dożynki!
Czyli mam trzy razy TAK!

EDITka:
Aha, zapomniałem w szale SPAMowania napisać co ja myślę.
Głosowanie na siebie - jestem za
Głosowanie na trzy systemy - jestem za
Dożynki po głosowaniu - tzn ponowne głosowanie nad najpopularniejszymi systemami - jestem za

Czyli trzy razy TAK.

Pozdrawiam
Aes
Ostatnio zmieniony pt paź 07, 2011 9:28 pm przez Aesandill, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

pt paź 07, 2011 9:06 pm

Myślę że głosowanie na siebie ma sens. Ogólnie, głos traktujmy nie jako "ten projekt mi się podoba" tylko "nad tym projektem chętnie popracuję". Jest całkiem możliwe że niektóre projekty wrzuciliśmy pod wpływem nagłego impulsu i w sumie nie jesteśmy już pewni czy chcemy poświęcić na nie dużo czasu. Może w międzyczasie przyszły nam do głowy lepsze pomysły a może któryś z projektów innych ludzi bardziej nam się podoba. Głos oddany na własny projekt czytałbym jako "to mój projekty i planuję włożyć w niego sporo pracy poza samym pomysłem". To istotne i cenne.
 
Awatar użytkownika
Aesandill
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1230
Rejestracja: wt mar 27, 2007 8:12 pm

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

pt paź 07, 2011 9:30 pm

Aha, ja jeszcze co do zniżek
A co będzie dla tych co nieumyślnie już kupili światotworzenie i Sawejdże w papierze?
Nie to żebym był takim materialistą ;)

Pozdrawiam
Aes
 
zigzak

Wspólne Tworzenie Settingu - Projekt WTS!

sob paź 08, 2011 1:02 am

Mogą dostać szeroki, bezcenny uśmiech od GRAmela :) albo kupic tanie prezenty kolegom :)
co zaś do głosowania - więc ustalone, jak rozumiem? Nie żebym ten temat akurat jakoś poddawal pod glosowanie, uzlnalem ze glosowanie wybiorę zamordystycznie :)
co do dożynek, pomyślimy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości