Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Mgalangzingme
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: wt maja 26, 2009 12:43 am

Współpraca z Portalem

pn lip 27, 2009 3:51 pm

To pierwszy dodatek wojskowy? Ja myslę, że są i osoby, które mogłyby już nie marnować czasu i pisać na inny temat(jak ja i Moraine np) i dobrym, aczkolwiek skomplikowanym i problematycznym wyjściem byłoby napisanie skryptów wszystkich trzech ksiąg- wojskowego, dworzanina i duchownego. Wtedy osoby każdy zadeklarowałby się akie partie materiału pokrywa i zaczęłaby się praca. A potem kiedy teksty byłyby juz gotowe, zaczęłoby się wszystko krystalizować. Gdybyśmy mieli juz gotowe spisy treści wszystkich trzech ksiąg, każdy wiedziałby już za co konkretnie ma się zabrać i nie marnowałby czasu. Co o tym sądzicie?
 
cardos
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 2:09 pm

Re: Współpraca z Portalem

pn lip 27, 2009 4:21 pm

Jestem tego samego zdania. Równolegle można pracować nad wszystkimi Księgami.
Przygotuję dwa skrypty (Księga Wojskowego i Dworzanina) wg wcześniej wspomnianego konceptu i waszych uwag.

Miło byłoby też, gdybyś Feniks podzielił się doświadczeniem i podpowiedział na ile szczegółowy skrypt miałeś przygotowany.
Jak Ci się poza tym widzi koncepcja trzech ksiąg w świetle tworzonego pod Twoim przewodnictwem dodatku o Kościele. Jak widziałeś w Księdze Duchownego z założenia miało być to co prawdopodobnie zawrzeć chcesz w swoim dodatku. Czy szukamy wspólnego schematu dodatków?
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Re: Współpraca z Portalem

pn lip 27, 2009 5:41 pm

To jak mi się widzi nie jest tak ważne, bo decyzja końcowa należy do trzewika, ja zajmuje się stroną techniczną.

To czego oczekuje od was to:
1. Lista ludzi biorących udział w projekcie.
2. Listę rozdziałów i podrozdziałów z krótkim opisem, co chcecie tam zawrzeć.
3. Trzewik zażyczył sobie by za każdy rozdział/podrozdział była odpowiedzialna jedna osoba. Czyli jeżeli piszecie rozdział formacje wojskowe pisze go tylko Staszek podczas, gdy Wojtek czy Józek piszą inne rozdziały, zapobiega to hasowi. Dlatego też przy przy rozdziałach wpiszcie kto jest odpowiedzialny za co.

Mój mail to [email protected] w temacie wpiszcie "Współpraca z Portalem"

Kiedy to będzie gotowe dostaniecie dotęp do sekretnego forum, gdzie będziecie mogli się wymieniać pomysłami itp.
Wtedy też jak pisał Trzewik przesyłajcie prace odcinkami. Np. ponownie rozdział formacje wojskowe: Skończycie opisywać front agaryjskii ślijcie do Trzewika od razu a w między czasie piszcie już o Półwyspie Pazura.

Uwaga odnośnie współpracy z Trzewikiem dla ludzi nie zaznajomionych z tym niezwykłym zagadnieniem. Wiem, że każdy z was chciałby dostać opinię zaraz na drugi dzień po wysłaniu pracy, nie macie co na to liczyć, przeciętny czas oczekiwania to tydzień. Przy czym po jakiś 3-4 dniach można zacząć wysyłać maile przypominające raz na 2 dni. Portal jest zabiegany i nie zawsze mają czas odpisać.

Dobre rady wujka Feniksa:

Nie dyskutujcie za bardzo z ludźmi co robicie a już na pewno nie dawajcie nikomu dostępu do forum. Świat RPGowców to chore miejsce, gdzie ludzie z czystej złośliwości zniszczą waszą pracę, udostępnią publicznie lub w inny sposób sprawią, że nic z tego nie wyjdzie.

Na etapie mniej więcej 1/3 postępu prac nad podręcznikiem, kiedy widać, że macie chęci a nie słomiany zapał przyjdzie czas na negocjacje zarobkowe z Portalem za pracę. Nie wiem jak to dokładnie będzie wyglądać to sprawa między wami a Trzewikiem ale myślę, że będzie indywidualne z każdym autorem.

Powodzenia i udanej pracy.
Pozdrawiam
Feniks
 
diRavelin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: pt lut 17, 2006 11:35 pm

Re: Współpraca z Portalem

wt lip 28, 2009 10:29 pm

Powiedzcie mi proszę, czy potrzebujecie kogoś, kto przeczyta taki tekst na końcu i dokona jego korekty pod względem językowym/stylistycznym. Do takiej roli bardzo chętnie się zgłoszę. Mam za sobą zajęcia m.in. z kultury języka polskiego, mam również niemal ośmioletnie doświadczenie skrablisty. Kiedy sprawdzam tekst, jestem upierdliwy i mam uwagi. Ale sprawdzam w miarę skutecznie. Wszystkie podręczniki/dodatki Portala, z którymi się dotychczas zetknąłem, są napisane bardzo dobrym stylem, zdarzają się dosłownie pojedyncze błędy. Warto, żeby nasz dodatek utrzymał ten wysoki poziom :)
 
Awatar użytkownika
Laikk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: sob lip 04, 2009 6:50 pm

Współpraca z Portalem

śr lip 29, 2009 7:47 pm

No dobra to mam teraz pytanko czy w kwestii rozdziałów dogadujemy się tu na forum czy indywidualnie, bo według mnie jeden człowiek ( spośród nas) nie powinien tego ustalać. No i pozostaje kwestia dogadania się między dwoma osobami piszącymi ten sam rozdział :P

Mogę pisać o (trochę spóźnione ale zawsze :D ) :
- magi (bestiariusze, rytuały, ziela, przekleństwa dosłownie wszystko)
- wojnach czyli np przebiegu wojen, słynne bitwy
- historia i przyszłość dominium
- archetypy postaci
- opis słynnych miejsc
- mnóstwo innych rzeczy które nie przychodzą mi teraz do głowy ;]

Nie dam rady w
- etykiecie
- modzie
- sztuce
 
DeathlyHallow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pt sie 24, 2007 8:00 pm

Re: Współpraca z Portalem

śr lip 29, 2009 9:09 pm

Wydaje mi się, że gdyby wszyscy mieli gmaile to można by sobie otworzyć grupę i wątek i dyskutować do woli mailowo. Może i bez gmaila się da?
 
Awatar użytkownika
Moraine
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: sob paź 04, 2008 10:15 pm

Współpraca z Portalem

czw lip 30, 2009 7:55 am

Di Ravelin - przyda się korekta i redakcja. znakomicie, że się zgłosiłes to tej niewdzięcznej pracy :)

Ja czekam na konspekt dodatku, jak będziemy miec bazę, to mozemy dyskutować nad rozdziałami i podziałempracy.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Re: Współpraca z Portalem

czw lip 30, 2009 3:29 pm

No i pozostaje kwestia dogadania się między dwoma osobami piszącymi ten sam rozdział


Mysłałem, że to zdanie jest jasne.

Trzewik zażyczył sobie by za każdy rozdział/podrozdział była odpowiedzialna jedna osoba.


Co do rozdziałów, to możecie się nawet dogadać telefonicznie jak chcecie. Doświadczenie jednak uczy, że grupy demokratyczne nie są w stanie napisać projektu, więc chyba lepiej jak ktoś z was po prostu napisze jak to widzi i podda reszcie pod rozwagę na pw i wyśle mi ostateczną wersję niż na forum przez 3 miesiące dyskutwać o tym, kto co by chciał napsać ale bez ostatecznych deklaracji.
 
Awatar użytkownika
Moraine
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: sob paź 04, 2008 10:15 pm

Współpraca z Portalem

czw lip 30, 2009 3:36 pm

Dlatego, skoro Cardos zgłosił sie do napisania skryptu, to niecierpliwie czekam na jego opublikowanie :)
 
Awatar użytkownika
Laikk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: sob lip 04, 2009 6:50 pm

Re: Współpraca z Portalem

czw lip 30, 2009 5:22 pm

według mnie pomysł z gmailami jest okej, na pewno byłoby łatwiej wymieniać się pomysłami niż na forum ;] Więc zakładajcie co prędzej i bierzmy się do roboty :)
 
Awatar użytkownika
Moraine
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: sob paź 04, 2008 10:15 pm

Współpraca z Portalem

czw lip 30, 2009 6:12 pm

Ja już mam. [email protected]

Mozna też założyć listę dyskusyjną.
 
Awatar użytkownika
gan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 30, 2009 9:37 pm

Re: Współpraca z Portalem

czw lip 30, 2009 9:59 pm

Jako, że to mój pierwszy post - witam wszystkich!

Ostatnio sporo wokół Monastyru się dzieje na Polterze więc postanowiłem się zarejestrować i wyrazić chęć współudziału w projekcie. Widzę sporo chętnych, pełnych pomysłów głów wróży drugą młodość naszemu ulubionemu systemowi.

O czym mogę pisać?
    - Dominium od strony historycznej
    - klimatyczne wstawki
    - nowe profesje, archetypy, cechy, zasady
    - pomysły na przygody
    - a z odrobiną inspiracji znacznie więcej :wink:


Jeśli chodzi o grupę dyskusyjną to mam konto na gmail więc nie będzie problemu.
 
DeathlyHallow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pt sie 24, 2007 8:00 pm

Re: Współpraca z Portalem

pt lip 31, 2009 12:09 am

Dużo nas, to dobrze, zakładając, że marzą nam się trzy duże dodatki :) Podałem Cardosowi mojego maila i czekam na jakiś sygnał z jego strony, otwieramy grupę no i trzeba wziąć się za wstępny podział prac.
 
Awatar użytkownika
Dark_Raziel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: pt mar 10, 2006 1:48 pm

Współpraca z Portalem

pt lip 31, 2009 12:22 am

Można jeszcze dołączyć do was? Jeśli tak to ja mogę pisać o:
- Okultyźmie czyli magii, tajnych stowarzyszeniach, Ciemności, deviria, zabobonach, ceremoniałach okultystycznych itp.
- Kościele czyli o jego historii, hierarchii, liturgiach, obrzędach, tradycjach, herezjach itp.
- Opisywać BNów
- Pisać klimatyczne wstawki, archetypy, pomysły na przygody itp.
 
Awatar użytkownika
Laikk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: sob lip 04, 2009 6:50 pm

Współpraca z Portalem

pt lip 31, 2009 8:17 pm

W takim razie powinniśmy zrobić jakąś listę chętnych osób,
a skoro nikt tego wcześniej nie zaproponował to może ja to zrobię (oczywiście jeśli nie będzie wam to przeszkadzać )
Niech każdy piszę do mnie pod adres [email protected]

napiszcie który z podręczników chcielibyście współtworzyć, przez jakieś pół tygodnia zbierał bym chętnych a później spróbowalibyśmy ustalić jakąś ramówkę, czy jak kto woli wstępny spis treści do książek i przydzielilibyśmy rozdziały ;]

to krok do przodu od chęci na których na razie się zatrzymaliśmy :P jeżeli uważacie że to dobry pomysł pisać śmiało ;]

załóżmy że w środę przedstawię listę chętnych

LISTĘ CHĘTNYCH KTÓRZY SIĘ DO MNIE ZGŁOSILI PRZEDSTAWIĘ W SOBOTĘ. OPÓŹNIENIE WYNIKA Z TEGO ŻE CHCE POCZEKAĆ JESZCZE NA LUDZIÓW ;]
ps. w mailach piszcie nicki z forum ;]







Więc tak zgłosiło się do mnie 5 osób i są to (podaję nicki z forum) :
gan - może pisać w każdym z 3 podręczników
diRavelin - który dzięki bogu zaoferował swoją pomoc w korekcie tekstów
Moraine - pisanie do każdej z 3 ksiąg
Karasu - podobnie jak wyżej
A.A - pseudonimu nie podał to jedynie inicjały. Chęć pisania w podręczniku wojskowym.


Ze mną jest nas sześcioro ;]

W najbliższych dniach postaram się do waz odezwać z informacją co dalej (o ile sam taką dostanę) ;]
 
Shaardoth
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 02, 2007 4:04 pm

Re: Współpraca z Portalem

ndz sie 09, 2009 11:16 pm

Mam trzy pytania:
1. Czy lista tematów będzie dostępna w widocznej części forum?
2. Czy zgłosić się można w każdym momencie czy będą wyznaczone jakieś terminy po których będzie to niemożliwe?
3. Jaka jest spodziewana wielkość rozdziałów/podrozdziałów?

Pytam ponieważ nie jestem do końca pewien swoich sił (nie mam za sobą doświadczenia jeśli chodzi o pisanie do czasopism czy serwisów RPGowych). Nie chciałbym zaklepywać konkretnego tematu nie będąc pewnym że swoją pracę wykonam odpowiednio dobrze. Jeśli to możliwe, wolałbym spróbować swoich sił tworząc niewielki rozdział. Jeśli by się okazał udany, mógłbym podjąć się czegoś większego. Wolę się sprawdzić zanim się podejmę konkretnej pracy.

Jest to możliwe? ;)
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Współpraca z Portalem

pn sie 10, 2009 1:51 am

1. Nie będzie dostępna dlatego, że mogą ulec zmianie w czasie pisania coś się z czymś połączy o czymś zdecydujemy się nie napisać i takie tam. Dlatego nie będziemy z góry podawać tematów poszczególnych rozdziałów. Jednakże w miarę postępu prac wierzę, że Portal będzie informował o nich w swoim biuletynie oraz czatach z wydawnictwem.

2. Chciałbym zebrać jedną ekipę tworzącą bez możliwości dopisania się o ile to możliwe. Powód jest prosty łatwiej pracuje się w mniejszej grupie. Kolejne grupy mogą jednak powstawać jeżeli zbierze się ekipa na inny projekt to proszę bardzo. Na razie w 100% zamkniętą grupą jest ta która pisze dodatek o religii, wciąż tworzy się grupa na dodatek wojskowego, sam projek wciąz czeka na akceptację Portalu.

3. Porównywalna z tymi z Podręcznika Gracza lub Nordii jeszcze nie wiadomo dokładnie jak się uda.

Jeżeli chcesz się sprawdzić napisz do nas na stronę jakiś tekst przeczytamy ocenimy i ewentualnie zamieścimy. Ludzie będą mieli okazje Ciebie i Twój styl pisarski lepiej poznać, ty zaś sam zobaczysz "uroki" pracy z redakcją :)
 
Awatar użytkownika
Laikk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: sob lip 04, 2009 6:50 pm

Re: Współpraca z Portalem

czw sie 13, 2009 5:47 pm

No cóż w takim razie pozostaje być cierpliwym, ale śpieszcie się :P
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Współpraca z Portalem

czw sie 13, 2009 8:48 pm

Trzewik jak wynika z opisu na gg jest na urlopie wróci to będziemy się spieszyć.
 
Awatar użytkownika
Dziewic
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 116
Rejestracja: ndz lip 13, 2003 9:58 pm

Re: Współpraca z Portalem

śr wrz 02, 2009 10:24 am

Hej,
właśnie doczytałem, że to na tym forum się trzeba zgłaszać :-P

Dodatek o religii już obsadzony, wojskowość to raczej nie moja działka (no chyba, że korekta + klimatyczne wstawki ;) ).

Osobiście najchętniej zająłbym się nationbookami - zwłaszcza Karą, w dalszej kolejności Doria/Gord/Cynazja/Bardania/Matra, na pewno nie Kord czy Ragada :-P
Również dodatek o dworzaninach mi pasuje - zwłaszcza część dotycząca szpiega i artysty.

Do tego coś związanego z Majętnościami, tytułami itp. Z magią, okultyzmem itp. Z wielką chęcią coś o Valdorze - mam parę dziwnych pomysłów.

BTW, i na korekcie tekstu też się znam - mam za sobą przewalone kilkadziesiąt stron korekty RPGowych textów.
Ostatnio zmieniony śr wrz 02, 2009 10:58 am przez Dziewic, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Moraine
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: sob paź 04, 2008 10:15 pm

Współpraca z Portalem

śr wrz 02, 2009 7:09 pm

Mój tekst do Księgi Proroka poszedł dziś do Trzewika.
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: Współpraca z Portalem

śr wrz 02, 2009 9:52 pm

Słuchajcie, ja mam długie opowiadanie przeznaczone do mona (90 kilka stron a4). Czy jest szansa na wydrukowanie tego? Próbowałem się skontaktować z Wydawnictwem, ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Odmowna nawet by mi nie przeszkadzała, ale byle była. Czy ktoś by mógł mi pomóc w tej sprawie?
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Współpraca z Portalem

śr wrz 02, 2009 10:59 pm

Raczej nie bo nie bardzo się taki biznes opłaca 12 krzyży czeka już chyba rok na wydanie, ale nie jestem nawet szeregowym pracownikiem wydawnictwa tylko szefem strony więc moje zdanie może totalnie mijać się z prawdą.

Jednakże sugeruję zadzwonić i zapytać bo może będą chcieli wydawać to np w piracie w częściach.

Jeżeli Portal tego nie będzie chciał wyślij do nas na stronę przeczytamy jak będzie dobre złożymy w pdf dołączymy grafiki i wypuścimy jako fanowski dodatek za darmo, jeżeli taki układ cię interesuje.
 
Awatar użytkownika
multidej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: wt wrz 02, 2003 1:04 pm

Współpraca z Portalem

czw wrz 03, 2009 6:49 am

Slann, prześlij proszę jeszcze raz na adres [email protected]
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: Współpraca z Portalem

czw wrz 03, 2009 11:11 am

Dzięki wielkie za pomoc, naprawdę. Bardzo chciałbym, żeby mi moje wypociny wydrukowano na , ale jeśli ukażą się na poltku pod postacią PDF, też będę szczęśliwy o ile okażą się cokolwiek warte
 
Awatar użytkownika
Dziewic
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 116
Rejestracja: ndz lip 13, 2003 9:58 pm

Re: Współpraca z Portalem

pt wrz 04, 2009 6:20 am

A co z możliwością wtrąceń?

Do każdego projektu jest przydzielony zamknięty skład. Ale co jeśli mam naprawdę dobry pomysł do dodatku o religii, albo o Valdorze - jeden, na 2-3 strony, ale naprawdę dobry, a nie należę do danego teamu?
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Współpraca z Portalem

pt wrz 04, 2009 7:35 am

Wyślij do mnie ale kwestie finansowe załatw z trzewikiem.
 
Awatar użytkownika
Dziewic
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 116
Rejestracja: ndz lip 13, 2003 9:58 pm

Współpraca z Portalem

pt wrz 04, 2009 11:30 am

Czy twoja powyższa wypowiedź dotyczy tylko powstających aktualnie dodatków (o religii i wojskowości)?
Czy też, jeśli mam pomysł np. do Sojuszników, mam go podesłać Tobie? Czy trzewikowi?
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

Współpraca z Portalem

pt wrz 04, 2009 11:54 pm

Parafrazując pewną znaną osobę " Co Trzewikowe oddajcie trzewikowi co Fanowskie Feniksowi" :P czyli ja zajmuję się tylko fanowskimi dodatkami więc sojusznicy niestety nie do mnie.
 
Awatar użytkownika
raskoks
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 195
Rejestracja: czw paź 15, 2009 8:02 pm

Re: Współpraca z Portalem

pt lis 27, 2009 11:01 am

Witam, dzieje się coś w tym temacie ? Trwają jakieś prace? Bo coś zastój na stronie , na forum i ogólnie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość