Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Współpraca z serwisem

ndz sty 13, 2008 1:26 am

Czytelnicy serwisu - to ogłoszenie kierowane jest do Was!

Jeśli macie pomysły i chęć ich realizowania - oficjalna polska strona D&D czeka na Was! Lubicie Dungeons & Dragons lub inne gry oparte na mechanice d20? Tworzycie coś własnego na potrzeby rozgrywanych sesji albo po prostu z chęci rozwijania swojej pasji? Z chęcią przyjmiemy wszystkie opracowywane przez Was artykuły i, nawet jeśli nie umieścimy ich na stronie, postaramy się dokładnie je zrecenzować i pomóc Wam w ich udoskonaleniu na ile to tylko będzie możliwe. Piszcie, jeśli macie czas i ochotę, i wysyłajcie teksty do nas. Pokażcie się w Sieci i w d20-kowym światku!

Więcej szczegółów: Zasady współpracy z działem D&D i d20.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

ndz sty 13, 2008 2:56 pm

Hmm, jeśli wolno spytać, co z materiałami z dnd.pl, takimi jak np. słownik skrótów, terminów, stanów, nazw klas itd?
Kiedy można się spodziewać tych materiałów?
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

ndz sty 13, 2008 3:05 pm

Albo posprzątania czarów na stronie ?

A co do recenzji to jak narazie z dwóch wysłanaych prac sie dowiedziałem że jedna był podobna do czegoś tam (juz nie pamietam czego).

A drugiej nawet sie nie podjeto czytać uważajac ją za zanowatorską.

A wogóle sesja idzie w tu taki post, nudzi wam sie :> co ??

;)
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

ndz sty 13, 2008 4:45 pm

Strona dnd.pl - ostatnia jej wersja - została już zdjęta z Sieci. Nie wiąże się to jednak ze stratą jakichkolwiek materiałów - wszystkie mamy zapisane w kilku kopiach. Postaramy się przyśpieszyć prace nad wtórną redakcją i konwersją tych tekstów, by na stronę trafiały przynajmniej dwa miesięcznie. Nad słownikami dodatkowo pracujemy z chęcią poszerzenia zestawień o nowsze materiały i polską terminologię wersji 3.5. Może to jednak zająć trochę czasu. Nie spodziewałbym się ich wcześniej niż za dwa miesiące.

Trwa proces konwersji i selekcji zaklęć zamieszczonych w serwisie (choć to akurat może jeszcze potrwać). To samo tyczy się innych materiałów. Kończymy także prace nad nowym układem Menu strony. Wszystko to zamierzamy wprowadzić w życie w ciągu najbliższego miesiąca-dwóch - najpierw wymienimy układ czarów, mocy i przedmiotów magicznych, a także całe Menu. Później przyjdzie czas na szczegóły.

Namrasit - nie do końca rozumiem, co masz na myśli w tej części swojej notki:
A wogóle sesja idzie w tu taki post, nudzi wam sie :> co ??

Mimo to jestem pewien, że Twoje prace zostały uważnie przeczytane. Być może nie uznano ich za "nowatorskie", a za "przesadnie udziwnione i niepraktyczne pod względem mechanicznym" - pamiętam takie zarzuty w stosunku do shifu. Nawet w takim przypadku uwagi nie pojawiły się bez powodu, ale po dokładnym zapoznaniu się recenzenta z tekstem. Jeśli jednak czujesz się nieusatysfakcjonowany uwagami Thorona, który zajmuje się selekcją i oceną nadsyłanych prac, wyślij do niego jeszcze jeden list z prośbą o więcej konkretnych wskazań. Bądź pewien, że otrzymasz odpowiedź. W przypadku braku tejże nie wahaj się pisać do mnie - postaram się pomóc.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

ndz sty 13, 2008 5:30 pm

Zsu-Et-Am ja tam dwie wysłałem na próbę że może ot tak przejdą, ale się nie udało więc trudno. Ja się tam nie martwię bo forum mi wystarcza. Mogę sobie tutaj edytować prace kiedy chce i często korzystam w tym z podpowiedzi innych, zresztą sam też jak czegoś szukam to na forum, gdzie pomimo tego ze mogę się natknąć na gnioty to i tak jest duuuużo więcej materiału niż na stronie (a liczba komentarzy czy odwiedzin zawsze daje jakiś pogląd na sprawę).

Co do mojego cytatu, to było to takie żartobliwe stwierdzenie jako ze redakcja zawsze skarży się na niedużą ilość czasu, a tu w sesji egzaminacyjnej pojawia się notka: Piszcie do nas!
Zabawne trochę :).

A co do drugiej mojej pracy to chyba było odrzucona z powodu jej inności i braku jakiegoś istniejącego źródła odniesienia w celu jej porównania z czymkolwiek. I nie wiadomo czy to za silne czy za słabe i co by jak coś i jak zmieniać. I chyba ogrom tekstu ( i to że Thoron chyba wtedy też czasu za bardzo nie miał :D).
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

ndz sty 13, 2008 5:45 pm

Zapomniałem o tym. To dlatego że jeszcze nie studiuję, a ten tydzień przesiedziałem chory w domu. Jednak to ogłoszenie jest "stałe": jeszcze niedawno na Forum wisiało coś podobnego, w starszej wersji (liczące sobie ponad półtora roku) - z tego powodu było jednak mylące, zostało więc usunięte i zastąpione niniejszym apelem.
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

ndz sty 13, 2008 5:51 pm

Namrasit pisze:
(a liczba komentarzy czy odwiedzin zawsze daje jakiś pogląd na sprawę)


Nie wiem, skąd czerpiesz te informacje, ale się mylisz. Pod artami na dnd.polter nie brakuje komentarze, a sam dział ma większą liczbę odwiedzin niż całe forum (nie tylko podforum D&D i d20!).
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

ndz sty 13, 2008 7:03 pm

Może kwestia tego, że w tematach dokładnie widać liczbę odwiedzin?
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

ndz sty 13, 2008 8:07 pm

I to jest powód, aby wysnuwać wniosek, że do artów na stronie zagląda mniejsza liczba osób? Poza tym, licznik komentarzy jest zarówno na forum, jak i na stronie.
 
Awatar użytkownika
hisori
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 148
Rejestracja: sob lip 28, 2007 8:16 pm

pn sty 14, 2008 5:47 pm

Licznik komentarzy tak ale nie liczba odwiedzin :) a nie każdy przecież komentuje, są ludzie którzy zatrzymują przemyślenia dla siebie :)
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pn sty 14, 2008 6:10 pm

Jeśli tylko o to chodzi, liczbę odwiedzin możemy sprawdzić na życzenie autora zamieszczonej na stronie pracy - byle tylko nie codziennie :wink:.
 
Awatar użytkownika
czera8
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 12:09 pm

ndz mar 09, 2008 10:36 am

M.S. pisze:
Namrasit pisze:
(a liczba komentarzy czy odwiedzin zawsze daje jakiś pogląd na sprawę)


Nie wiem, skąd czerpiesz te informacje, ale się mylisz. Pod artami na dnd.polter nie brakuje komentarze, a sam dział ma większą liczbę odwiedzin niż całe forum (nie tylko podforum D&D i d20!).

To prawda. Ja rzadko wchodzę na forum, bo ineresują mnie niemal wyłącznie tylko wysokiej jakości artykuły.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

ndz mar 09, 2008 11:35 am

czera8 ja tam nie uważam że poziom na stronie jest jakiś przytłaczający względem forum, ba, patrząc na prace niektórych użytkowników, których prace znajdziesz tylko na forum, szybko przekonasz się że ich poziom często przewyższa ten na stronie. Wystarczy popatrzeć na prace Divy czy Nefariusa (acz rozumiem że ich nie znasz), do których sam często wracam.

I nie wiem czemu one nie trafiły na stronę, chyba tylko dlatego że twórcy ich tam nie wysłali.
 
Awatar użytkownika
czera8
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 12:09 pm

ndz mar 09, 2008 12:31 pm

Owszem znam Nefariusa. Publikowałem jego prace na konkurencyjnym serwisie;)
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

ndz mar 09, 2008 3:46 pm

czera8 pisze:
Ja rzadko wchodzę na forum, bo ineresują mnie niemal wyłącznie tylko wysokiej jakości artykuły.

To nie specjalnie wiem dlaczego zaglądasz na stronę. Fakt, że ostatnio niewiele się dzieje na forum, ale na stronie też chyba nie ma jakiegoś wysypu prac, z tego co widzę. A co do samej jakości, wciąż czekam na coś, co mogłoby konkurować z Sieciowiskiem.
 
Awatar użytkownika
czera8
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 12:09 pm

ndz mar 09, 2008 5:38 pm

Może i wysypu nie ma. Mimo to zawsze oczekuje czegoś nowego.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

sob mar 15, 2008 8:06 pm

Suldarr'essalar - zawsze chętnie przyjmiemy krytyczne uwagi odnośnie naszych starań.

Namrasit:

Odnośnie prac Divy - muszę wyjaśnić, iż jedna z nich miała trafić na stronę. Stanęło na niczym, gdyż autor ostatecznie uznał, iż nie ma dość czasu i ochoty na D&D, a co z tym związane - także na prace doń przeznaczone (czy choćby ich obróbkę, nanoszenie poprawek sugerowanych przez redakcję etc.). Pamiętam, że było z tym wszystkim sporo zachodu z uwagi na długość tekstu.

Inaczej było z opracowaniami Nefariusa - owszem, były wśród nich takie, które zostały do nas nadesłane. Tutaj wszystko sprowadza się jednak do gustów. My nie dopatrzyliśmy się w nich nic z tego, o czym mówisz. Widać cenimy sobie co innego niż Ty.

czera - dzięki za miłe słowa :wink:.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

ndz mar 16, 2008 12:25 am

Zsu-Et-Am twoja odpowiedz mi wszystko wyjaśnia.

Choć to dziwne że o tym co trafia na oficjalną (?) polską stronę dnd mają decydowac gusta redaktorów, a raczej jednaj osoby, której jeżeli praca się spodoba to ma szansę się tam znaleść, jak nie to pech.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

ndz mar 16, 2008 12:42 am

Chyba nieprecyzyjnie się wyraziłem. Rzecz sprowadza się do Twojego gustu :wink:. W redakcji - nie ja jeden bowiem decyduję o tym, co na stronę trafi - staramy się być obiektywni, nie jesteśmy też zupełnie jednomyślni. Odpadają więc prace, które uznamy za ogółem zbyt słabe, nie spełniające pewnych kryteriów - nie zaś "nie odpowiadające naszym gustom". Nie widzę też nic dziwnego w tym, że o publikacji decydują redaktorzy strony, mający za sobą pewne doświadczenie (nie tylko z D&D i RPG jako takim, ale przede wszystkim z opracowaniami przeznaczonymi i w pracy z tekstem). Oceniamy bardzo różne rzeczy - widać to w Konkurs(ik)ach. Jeśli praca jest naprawdę dobra, przejdzie bez problemu. Inna rzecz, że niektóre rzeczy różne osoby mogą oceniać w najzupełniej odmienny sposób. Mamy pewną wizję serwisu, którą staramy się realizować - z tego po części powodu nie potrafimy docenić wątpliwej jakości dodatków fabularnych, które często pojawiają się w tekstach, sztucznie zwiększając ich objętość - najzupełniej niepotrzebnie. Myślę tu o rozmaitych opowiadaniach, "stron z pamiętnika" i im podobnych wstawkach.
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

ndz mar 16, 2008 11:52 am

Namrasit - nam naprawdę zależy na jak największej ilości dobrych tekstów i to nie jest tak, że je celowo udupiamy, bo są "nie nasze". Często brakuje jednak woli autorów, albo po prostu ich jakoś jest za niska, przy czym najczęściej po prostu przedstawimy propozycje zmian, majace na celu dostosowanie pracy do naszych standardów. Sam z doświadczenia wiem, że poprawa już gotowej pracy to często strasznie upierdliwa robota i zapewne dlatego niektórzy nie będą tym zainteresowani.
Namrasit pisze:
oficjalną (?) polską stronę dnd .

Ho, ho, jaka drobna złośliwość, jestem pod wrażeniem.
Namrasit pisze:
mają decydowac gusta redaktorów, a raczej jednaj osoby, której jeżeli praca się spodoba to ma szansę się tam znaleść, jak nie to pech.

Rozumiem, że oczekujesz ogólnopolskich ankiet wśród wszystkich graczy w dnd w sprawie "czy ten tekst powinien się ukazać?" I tak co kilka tygodni staramy się inicjować akcje pt. "powiedz nam, co myślisz" i tak dalej - ale najczęściej nie ma zbyt wielu chętnych.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

ndz mar 16, 2008 11:58 pm

Zsu-Et-Am pisze:
Suldarr'essalar - zawsze chętnie przyjmiemy krytyczne uwagi odnośnie naszych starań.
Tu nie chodzi o żadną krytykę. Po prostu nie widziałem ani na forum (włączając to wszelkie moje prace), ani na stronie nic lepszego od sieciowiska, a rad bym poczytać coś równie ciekawego.

Zresztą, moje krytyczne zdanie na temat publikacji jest Tobie znane, więc nie widzę powodu, dla którego miałbym się powtarzać. Nie wiem, czy coś się zmieniło od ostatniego czasu, oprócz projektu ShadEnca, który mimo pomysłu i na pewno doskonałego wykonania, po prostu mnie nie interesuje.

Pozdrawiam festiwalowo z roztańczonej Łodzi.
S.
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

wt mar 25, 2008 9:25 pm

Ekhem, a ja mam pytanko takie...

Przeglądając niedawno DnD polterka zatrzymałem się na dłużej przy przedstawionych przez was sylwetkach faeruńskich bóstw. Od bardzo dawna nic tam nie umieszczano a ja chce to zmienić...Jednakże było coś mówione, że bóstwa chcecie przedstawiać alfabetycznie. Ja chciałbym napisać/spisać/przedstawić Sylwetkę Myrkula, Pana Kości...jak wiemy jednak M jest dalekie od B na którym się zatrzymano. Tak więc mam pytanie...Macie obecnie materiały związane z bogami które chcecie zamieścić, czy mógłbym mimo wszystko przesłać tekst o minionym Władcy Umarłych?

Byłbym wdzięczny za szybka odpowiedź Zsu(czy kto jest obecny z redaktorów d20) :D
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

wt mar 25, 2008 9:38 pm

Masz chęć i czas - pisz do Verghityaxa, który tym projektem się zajmuje :). Kolejność nie jest problemem, ale Verg może mieć jakieś uwagi albo gotowe materiały w jakimś stopniu. Myślę, że się dogadacie. Ogółem - zawsze mamy trochę materiałów na zapas, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by w którymś momencie dodać do kolejki jakiś inny tekst - jak zawsze :wink:.
 
Awatar użytkownika
Cubuk
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 844
Rejestracja: pt maja 25, 2007 2:31 pm

sob maja 10, 2008 8:30 am

http://dnd.polter.pl/Arauthator-c12321
Jak to jest u Was z tłumaczeniami? Czy tylko Redakcja zastrzega sobie tłumaczenie materiałów? Skąd można tłumaczyć materiały? Czy potrzebne jest jakieś specjalne pozwolenie, Wasze, bądź właścicili strony, z której chciałbym tłumaczyć??
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

sob maja 10, 2008 9:00 am

Tłumaczyć jakiekolwiek artykuły na własny użytek może każdy. Inaczej w przypadku chęci opublikowania jakiegoś tłumaczenia w Internecie - wówczas niezbędna jest zgoda jego autorów i przyzwolenie właścicieli strony. Poprzez Wydawnictwo ISA udało nam się uzyskać pozwolenie na prowadzenie przekładu i publikację artykułów (poza fragmentami książek) zamieszczonych na stronie WotC. Jeśli ktoś przetłumaczy jakikolwiek tekst z serwisu Czarodziei z Wybrzeża, może przesłać go nam do sprawdzenia. W przypadku braku poważniejszych uwag przeprowadzimy jego korektę i z chęcią zamieścimy na łamach prowadzonej przez nas strony.
 
Awatar użytkownika
Cubuk
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 844
Rejestracja: pt maja 25, 2007 2:31 pm

sob maja 10, 2008 10:22 am

Zsu-Et-Am pisze:
prowadzenie przekładu i publikację artykułów (poza fragmentami książek) zamieszczonych na stronie WotC.

A Planewalker lub inne?
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

sob maja 10, 2008 10:32 am

Cubuk pisze:
A Planewalker lub inne?

Pytaj o zgodę autorów. Zwykle nie robią problemów.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

sob maja 10, 2008 10:35 am

AFAIR Planewalker nigdy specjalnie nie wstrzymywał się od dawania pozwolenia na artykuły ;-) Przykładem może być genasi pozytywnej energii, który wisi na stronie, poszukaj ;-)

Jeśli masz zamiar dołączyć do zespołu tłumaczy DDP, zapraszam do tego tematu po szczegóły :-)
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt lip 08, 2008 8:24 pm

Czy na stronie poltera są już wszystkie materiały ze strony dnd.pl?
Jeśli tak, można prosić o linki.
else
Kiedy będą zamieszczone?

Czy jest jakiś dostępny grafik prac?
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

wt lip 08, 2008 10:47 pm

Czy na stronie poltera są już wszystkie materiały ze strony dnd.pl?
(...)
Kiedy będą zamieszczone?

Czy jest jakiś dostępny grafik prac?

1. Nie.
2. Staramy się robić to w miarę regularnie - zwykle raz/dwa razy na miesiąc.
3. Dotychczas takowy nie istnieje.

Z chęcia rozpatrzymy wszelkie propozycje dotyczące tego, które teksty z dawnego dnd.pl powinny trafić na stronę w pierwszej kolejności.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości