Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
 
Ceglus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: pn cze 25, 2007 8:26 pm

pt cze 29, 2007 10:02 am

To dobrze, bo już myślałem, że się będę mógł zgłosić dopiero za 4 lata xD
Może tak pod koniec wakacji spróbuję, już mam połowę jednej recenzji zrobione, więc najpierw trza zobaczyć czy się spodoba...
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

pt cze 29, 2007 1:00 pm

Hej, Ceglusie.

Twój zapał został już dostrzeżony, bo codziennie dodajesz jakieś nowe newsy. Różnie na razie z nimi bywa, jeśli chodzi o poziom, ale ogólnie nie jest źle.

Wiek nie ma znaczenia, o ile chcesz się uczyć, jak poprawiać to, co robisz źle. Pamiętaj przy tym, że nie musisz od razu zostawać redaktorem [to są już jednak pewne obowiązki i większe wymagania]. Warto na początku skontaktować się z szefem działu, który chciałbyś wspierać i zostać stałym współpracownikiem. Poznać przez to podstawy działania serwisu i jego systemu newsowania czy dodawania artykułów.

W razie czego - pytaj.

Pozdrówka
 
Awatar użytkownika
senmara
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1377
Rejestracja: ndz kwie 06, 2003 2:42 pm

pt cze 29, 2007 2:04 pm

Ceglus pisze:
I takie pytanie przy okazji, kto oprócz Ra-Va zajmuje się M;tG i książkami?


Dane redaktorów są w odpowiedniej zakładce. Z pełną świadomoscią umieściłam tam swój e-mail i numer gg - jeśli ktoś chciałby się ze mną skontaktować. Oczywiście nie ręczę, że odpowiem w środku nocy :) ale zwykle jestem dostępna.
Niebezpiecznie jest tylko przerywać mi w grze w diablo...
 
Ceglus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: pn cze 25, 2007 8:26 pm

pt cze 29, 2007 2:09 pm

Heh, co do różności tych newsów to fakt... Obrazki mi w ogóle nie chcą wchodzić i jak na razie Ra-V dodawał je do moich newsów. Nie wiem co jest nie tak, bo mam obrazek na dysku, wybieram go w przeglądaj a potem zamiast obrazka czerwony krzyżyk :/
Na razie jeszcze się trochę wstrzymam, napiszę ze 2 recenzje, mam pomysł na artykuł dot. M:tG więc tym się teraz zajmę :)


EDIT:
Na przyszłość wolałbym, Ceglusiu :P
Tam powinno być ł i ś :P
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

pt cze 29, 2007 2:35 pm

Cegłuś? :)
To jak imię dla bohatera z 'Domu dla zmyślonych przyjaciół Pani Foster'. :) Rewelka.

Pozdrówka
 
Ceglus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: pn cze 25, 2007 8:26 pm

pt cze 29, 2007 5:06 pm

xD
Klasa sobie tak od mojego nazwiska wymyśliła :P
Repek: Pierwsza część z cyklu już prawie gotowa ;]
 
Ceglus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: pn cze 25, 2007 8:26 pm

czw lip 05, 2007 9:31 pm

Dziale M:tG bój się, bo Cegłuś nadchodzi :P Okres próbny rozpoczęty ;]



P.S. Łatwo nie będzie... Na dzień dobry dwa listy formalne do napisania dostałem :0
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

pn gru 17, 2007 8:26 am

Wysłałam do Thorona ([email protected]) 4 artykuły i na razie totalny brak odpowiedzi... Co jest grane?
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pn gru 17, 2007 3:05 pm

Zireael - spokojnie, może dodaj, kiedy przesłałaś te artykuły? W każdym bądź razie wiem o nich. Thoron jeszcze nad nimi pracuje i musisz poczekać kilka dni, nim w redakcji ustalimy, co z nimi będzie, jednak nie zaginęły ani nikt o nich nie zapomniał.

Przy okazji - na przyszłość podobne sprawy (brak odpowiedzi, opóźnienia lub cokolwiek innego, co może się wiązać z pracą działu D&D) proszę kierować bezpośrednio do mnie lub na odpowiednie subforum. Tutaj nie zawsze zaglądnę, tam jestem praktycznie stale.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

pt gru 21, 2007 11:12 am

Sorry, nie zauważyłam tego subforum....
Thoron już odesłał odpowiedź.
 
Borejko

czw kwie 10, 2008 6:17 pm

Czy ktoś z Szanownych Redaktorów/ Administratorów serwisu mógłby ustosunkować się do zapytania, które wystosowałem wczoraj w tym temacie, jednakże z niewiadomych przyczyn owa dyskusja zniknęła z witryny jakże poczytnego serwisu Polter.
Podejrzewam że w związku z niekompetencją jednego z Redaktorów który to wręcz nawet obraził mnie publicznie, pomimo kulturalnej dyskusji, której to zapisem dysponuję. Pomijam jednak tu brak jego rzetelnego i fachowego przygotowania do pełnienia jakże ważnej funkcji w tym jakże poczytnym serwisie że przytoczę frapujące mnie pytanie, a wcześniej i uzytkownika o nicku ShadEnc
Jestem zainteresowany podjęciem pracy w charakterze współpracownika np. Działu gier PC. Jak wiadomo w zamian będę otrzymywał punkty, które to bede mógł przeznaczać na nagrody ze sklepu Rebel.. Chciałem się zoreintować kto płaci w tym przypadku podatek od wygranej, współpracownik (czyli ja) ? Czy jak to jest?
 
Anonim_1

czw kwie 10, 2008 7:07 pm

Mnie akurat nie tyle ciekawi kwestia polterpodatku od polterpunktów, ale to, z jakiego powodu ocenzurowano/zmoderowano dyskusję pod wspomnianym przez Borejko newsem?

Edit: Chav, dzięki za wyjaśnienie. Dla mnie powód jest jak najbardziej wystarczający.
Ostatnio zmieniony czw kwie 10, 2008 9:19 pm przez Anonim_1, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

czw kwie 10, 2008 9:01 pm

Borejko - nagrody wygrane w prasie do wartości 760 zł nie podlegają opodatkowaniu. Podstawa:

Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wolna od podatku jest wartość wygranych w konkursach i grach organizowanych i emitowanych (ogłaszanych) przez środki masowego przekazu (prasa, radio i telewizja) oraz konkursach z dziedziny nauki, kultury, sztuki, dziennikarstwa i sportu, a także nagród związanych ze sprzedażą premiową - jeżeli jednorazowa wartość tych wygranych lub nagród nie przekracza kwoty 760 zł; zwolnienie od podatku nagród związanych ze sprzedażą premiową nie dotyczy nagród otrzymanych przez podatnika w związku z prowadzoną przez niego pozarolniczą działalnością gospodarczą, stanowiących przychód z tej działalności." - czytamy w "Gazecie Prawna".


Co do moderacji - wywiem się.
 
Borejko

czw kwie 10, 2008 9:31 pm

Dzieki Rebound tego właśnie chciałem się dowiedzieć.
Zaś co do moderacji- goszczę tu już jakiś czas także zdażyłem się przyzwyczaić do zamordyzmu i jak tak tam to jeszcze określa to Szan. Red. Chavez wiec nie mam zadnych żadań w.w. Szanownego Red.
Odnośnie samej pracy niestety bede musiał zrezygnować - nie nie stać na taką pracę w której zarabia się 760 pln rocznie...
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

czw kwie 10, 2008 10:21 pm

Jednorazowa, a nie roczna wartość nagród ;). Warto przemyśleć ;).
 
EddGar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: sob lip 12, 2008 8:36 pm

ndz lip 13, 2008 1:40 pm

Witam! :)

Ja tak żeby trochę ożywić temat i dowiedzieć się tego i owego.

Sprawa pierwsza:
"W początkowej fazie współpracy teksty nadesłane do naszego Serwisu muszą oceniać książki, filmy, etc. wybrane ze zbiorów autora tekstu."
(Cytat z "Jak zostać polterowym recenzentem?")

Mam przez to rozumieć, że recenzje nie muszą być aktualne? Mogę wrzucić recenzje napisane przez siebie, dotyczące nieco starszych książek? Zakładając ofc. że będą napisane poprawnie, według reguł i wskazówek umieszczonych na stronie etc.?

Sprawa druga:
Mam niejakie wątpliwości, do kogo podesłać recenzje? Do szefa działu książkowego, czy są jakieś osoby odpowiedzialne za to? Z góry dzięki za odpowiedź;)
BTW - pierwszy post na forum :)
 
Awatar użytkownika
senmara
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1377
Rejestracja: ndz kwie 06, 2003 2:42 pm

ndz lip 13, 2008 2:47 pm

Witamy na forum!

Tak, jak najbardziej możesz recenzować stare a nawet baardzo stare książki. Jednak najpierw zerknij, czy nie ma już kilku innych recenzji tej książki na Polterze.

Recenzję możesz przesłać do mnie: [email protected] lub do dowolnego redaktora działu książek lub korekty.
 
EddGar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: sob lip 12, 2008 8:36 pm

ndz lip 13, 2008 3:12 pm

Hah, i jak to powiedział pan Siara Siarzyński - i cały mistery plan poszedł w...
no, daleko poszedł :wink: Napisałem recke Straży nocnej, a teraz sprawdzam i... Zonk, już jest : ] Myślałem, że mam napisać recke tak tylko, żeby było widac jak piszę:) No nic, spróbuje z jakimś innym tytułem.

Anyway - dzięki za odpowiedź i powitanie :)
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

ndz lip 13, 2008 5:25 pm

Nie wiem, jak dokładnie funkcjonuje dział książek, ale zauważyłem, że niektóre tytuły mają po kilka recenzji - i nie jest to nic złego, wszak co recenzent to inna opinia, sam lubię czytać rózne recki tego samego. Człowiek ma wtedy lepsze rozeznanie :-)
 
Awatar użytkownika
Alchemist
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 296
Rejestracja: sob lis 04, 2006 6:35 pm

ndz lip 13, 2008 5:55 pm

Zdarzają się nawet trzy recenzje tej samej książki, więc nie ma problemu, podsyłaj swój tekst. :) Sama jak zaczynałam współpracę z poltkiem, podesłałam recenzję "Piątego Elefantu" i przyjęto ją, pomimo iż jedna recenzja tej książki była już w serwisie.
 
Awatar użytkownika
senmara
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1377
Rejestracja: ndz kwie 06, 2003 2:42 pm

ndz lip 13, 2008 6:17 pm

Może źle sie wyraziłam: kilka recenzji - jeśli jest jedna, to nie widzę problemu.
 
EddGar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: sob lip 12, 2008 8:36 pm

ndz lip 13, 2008 6:21 pm

Heh, już skrobnąłem coś innego i podesłałem. A Straży Nocnej są już trzy recenzje, więc nie będę przeginał. Najwyżej jeszcze potem podeślę albo napiszę o czymś jeszcze innym... W każdym razie dzięki za wsparcie :D :razz:

edit-----

ops, Twój post pojawił się w trakcie pisania mojego :) Twój email dostałem, przeczytałem, odpowiedziałem ;)
 
Awatar użytkownika
WH
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: śr sie 13, 2008 7:51 pm

ndz sie 17, 2008 3:02 pm

Eee... ogłoszenie nadal aktualne? Chętnie wyślę moją recenzję książki, tylko tak się zastanawiam... Tutaj jest jeden email, w dziale "książki", tam, gdzie stoi "zostań recenzentem", drugi. Na który podesłać recenzję?

I tak na marginesie - nie, nie mam zbyt wielu postów, ale to chyba mnie nie dyskwalifikuje?
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

ndz sie 17, 2008 3:36 pm

_matrik pisze:
Tutaj jest jeden email, w dziale "książki", tam, gdzie stoi "zostań recenzentem", drugi. Na który podesłać recenzję?

Najlepiej do senmary.

_matrik pisze:
I tak na marginesie - nie, nie mam zbyt wielu postów, ale to chyba mnie nie dyskwalifikuje?

To nigdy nikogo nie dyskwalifikowalo.
 
Awatar użytkownika
WH
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: śr sie 13, 2008 7:51 pm

wt sie 19, 2008 12:53 pm

Tak się zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że recenzje gier są chyba bliższe memu sercu ; p W związku z tym wysłałem mail do Chaveza, jako że jesteś szefem działu gier PC.

Gra nie jest erpegiem, ale jak widzę po samym dziale, to nie ma znaczenia ; d
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

pn sty 19, 2009 5:33 pm

Rotherw Ty chyba sobie jaja robisz :>
 
Rotherw
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 17, 2008 4:46 pm

wt sty 20, 2009 8:34 am

Chavez pisze:
Rotherw Ty chyba sobie jaja robisz :>


Raczej nie porównując tą stronkę a nasze portale fora i grę . Ale jak tak uważasz...
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

wt sty 20, 2009 8:55 am

Rotherw pisze:
Raczej nie porównując tą stronkę a nasze portale fora i grę

Tak tak misiu :>

Tu masz linkow pare
http://info.polter.pl/Wspolpraca.html
http://info.polter.pl/Reklama-w-serwisie.html
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

wt sty 20, 2009 11:50 am

Chavez, nie męcz pana. Na pewno ma 200k unikalnych wejść miesięcznie i kilkudziesięcioosobowy staff ;).
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

wt sty 20, 2009 12:32 pm

Panowie - opanujcie się.

Rotherw - co do zasady nie współpracujemy z małymi serwisami. Jeśli jednak masz jakąś naprawdę superpropozycję, takie rzeczy ślij na maila: [email protected]
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość