Zrodzony z fantastyki

 
zigzak

WTS #2 - "Goldstrom!" Dieselpunk Action/Adventure/Suspenss

pt lis 11, 2011 10:53 pm

TS, dzięki za pomysły które wrzuciłeś wcześniej. Na pewno wykorzystamy.
Co zaś do nazwy - to akurat jest luźna propozycja.
Pierwotnie ten setting nazywał się Fuelbuster, jeśli pamiętacie. Potem po połączeniu z Dieselgeistem stał się Goldstromem, choc przyznam że po prostu pewnego dnia zobaczłem tą nazwę w wyedytowanym temacie. Dyskusji nad tą nazwą nie było, zresztą, po co? Nazwa robocza dobra jak każda inna.
Tak wiec skoro były już dwie rózne, może czas na trzecią, bo przyznam, Goldstrom nie za bardzo mi podchodzi jako nazwa. Chocby kbender (i Azteco, co widac po temacie jaki założył dla uporządkowanej wersji) ją ciągle przekręca na Goldstorm :P.
Nie upieram się przy akurat tej nazwie, DIESELSTORM, ale wydaje mi się dobrym połączeniem i nawiazaniem i do Dieselgestu, i Goldstormu... Tfu, stromu :)
Sami widzicie. :)
Nazwę mimo wszystko proponwałbym zmienic, chocby z powodu prosby Yurija
Ja proszę zatem, abyście kochani spisali dla tych koncepcji odnośnie osobny temat z nazwą jaką tam chcecie sobie temu nadać. Będzie najlepiej i się nie pomiesza.
Ostatnio zmieniony pt lis 11, 2011 11:11 pm przez zigzak, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
kbender
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pn lis 24, 2008 11:55 pm

WTS #2 - "Goldstrom!" Dieselpunk Action/Adventure/Suspenss

sob lis 12, 2011 12:05 am

Jasne. Dzięki za spisanie koncepcji.
Brzmi fajnie, życzę powodzenia. Mam nadzieję, że szczęśliwie dowieziecie ją do końca.
W razie potrzeby jakiegoś wsparcia technicznego, dajcie znać. Zresztą będę zaglądał, ale postaram się za bardzo nie mieszać (moja próba włączenia się w temat w tym tygodniu spowodowała za dużo zbędnego zamieszania).

Powodzenia.
 
zigzak

WTS #2 - "Goldstrom!" Dieselpunk Action/Adventure/Suspenss

sob lis 12, 2011 2:21 am

Ok.
Przygotowałem szkic 20 nacji Pierścienia. Postaram się je wrzucic jeszcze w czasie tego weekendu.
 
Awatar użytkownika
Tequila Slammer
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 584
Rejestracja: śr cze 22, 2011 10:27 pm

WTS #2 - "Goldstrom!" Dieselpunk Action/Adventure/Suspenss

sob lis 12, 2011 1:16 pm

hmm pomyślcie nad nacją, która będzie załatwiała wszystkie sprawy w imieniu geistów, takich namiestników czy coś. Nie pamiętam już, ale chyba geisty miały się do końca osobiście nie kontaktować z ludźmi? Jeśli tak to potrzebują nacji od załatwiania spraw. którą będą bardzo ściśle kontrolować. A może nie tyle nacji co powiedzmy kasty? I np geisty przylatują na wyspę czy wyspy raz na 5 lat i wybierają sobie iluśtam ludzi do tej kasty wychowując ich na swoich namiestników, strażników czy innych posłusznych niewolników. Wiecie coś jak janczarzy u turasów. To może być fajny motyw. Np gracze mogą zagrać zbiegłymi janczarami, którzy są ścigani. Co więcej dość obco się czują i wszyscy są wobec nich podejrzliwi.

Można także wrzucić motyw buntu janczarów przeciwko dieselgeistom, albo można z nich zrobić brutalnych egzekutorów, którzy wykonują postanowienia geistów.

To zresztą nieważne. Fajnie moze wyglądać taka gwardia janczarska (oczywiście inaczej nazwana). Będą ludźmi ale tylko z wyglądu. Tak naprawdę będą tak samo obcy jak geisty, albo jeszcze bardziej bo wyglądają jak ludzie.
 
zigzak

WTS #2 - "Goldstrom!" Dieselpunk Action/Adventure/Suspenss

sob lis 12, 2011 1:23 pm

Dobry pomysl. Moglaby to byc nacja zamieszkujaca dominium i parte Iglicy dostepne zwyklym ludziom.
 
Awatar użytkownika
Tequila Slammer
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 584
Rejestracja: śr cze 22, 2011 10:27 pm

WTS #2 - "Goldstrom!" Dieselpunk Action/Adventure/Suspenss

sob lis 12, 2011 1:53 pm

Dokładnie o tym myślałem :)
 
Awatar użytkownika
Aesandill
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1230
Rejestracja: wt mar 27, 2007 8:12 pm

WTS #2 - "Goldstrom!" Dieselpunk Action/Adventure/Suspenss

sob lis 12, 2011 2:32 pm

@ TS
Świetny pomysł.
Kasty i lojanosć wobec Geistów
Dodał by do tego zaawansowanie technologiczne (co jasno wynika jedno z drugiego)
 
Awatar użytkownika
Tequila Slammer
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 584
Rejestracja: śr cze 22, 2011 10:27 pm

WTS #2 - "Goldstrom!" Dieselpunk Action/Adventure/Suspenss

sob lis 12, 2011 3:12 pm

I zrobiłbym z nich takich sztywniaków, bez większych emocji. Co powinno spotęgować ich obcość i wzbudzać mocny niepokój. Nie wpadaja we wściekłość, a w zasadzie nie okazują wyższych uczuć. Kierują się wyłącznie interesem geistów bądź też wytycznymi z rozkazów.

To może dość fajnie wyglądać Oglądaliście Equilibrium? Tacy Klerycy Gramatonu z zachowania (chociaż oczywiście nie powinni być takimi koksami). Zawsze emanuje od nich spokój i pewność siebie ;)
 
zigzak

WTS #2 - "Goldstrom!" Dieselpunk Action/Adventure/Suspenss

sob lis 12, 2011 3:56 pm

No dobra, przyklepane :) przekonales mnie klerykami Grammatonu. Ale na razie poczekajmy na calosc koncepcji, nie wchodzmy w pojedyncze rozwijanie jednej grupy.
 
Awatar użytkownika
Królik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 201
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 8:42 am

WTS #2 - "Goldstrom!" Dieselpunk Action/Adventure/Suspenss

ndz lis 13, 2011 9:53 pm

Czy jestem za zmianą nazwy. Tak na Dieselstorm.

ps. To jednak nie była literówka Yuriego? Ten Goldstrom?
 
Awatar użytkownika
Aesandill
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1230
Rejestracja: wt mar 27, 2007 8:12 pm

WTS #2 - "Goldstrom!" Dieselpunk Action/Adventure/Suspenss

pn lis 14, 2011 8:47 am

Na razie ja przejmuje dowodzenie projektem.
Projekt idzie dalej.

@ Azteco
Badź prosze na skype, potrzebny mi będziesz ;)
 
Awatar użytkownika
YuriPRIME
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 1:55 pm

Re: WTS #2 - "Goldstrom!" Dieselpunk Action/Adventure/Suspen

pn lis 14, 2011 11:38 am

Azteco pisze:
Czy jestem za zmianą nazwy. Tak na Dieselstorm.

ps. To jednak nie była literówka Yuriego? Ten Goldstrom?

Eh, :P Goldstrom od maelSTROM - ogromnego wiru wodnego http://www.youtube.com/watch?v=Tmm4BQX8TCQ

Takie angielskie słowo, znane też w skandynawi... pośród wikingów niegdyś... a wy wszyscy sądzili, że to literówka? *palmface ze śmiechu*
Ostatnio zmieniony pn lis 14, 2011 11:40 am przez YuriPRIME, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Aesandill
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1230
Rejestracja: wt mar 27, 2007 8:12 pm

Re: WTS #2 - "Goldstrom!" Dieselpunk Action/Adventure/Suspen

pn lis 14, 2011 11:58 am

Po dutchowsku to moc
 
zigzak

WTS #2 - "Goldstrom!" Dieselpunk Action/Adventure/Suspenss

pn lis 14, 2011 12:31 pm

Nie ze literowka, tyle ze ten "strom" jakos tak na jezyku sie nie uklada i wychodzi storm :)
 
Awatar użytkownika
YuriPRIME
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 1:55 pm

WTS #2 - "Goldstrom!" Dieselpunk Action/Adventure/Suspenss

czw lis 17, 2011 12:22 pm

s czyta się jako "sz" i po sprawie :P Goldsztrom
 
zigzak

WTS #2 - "Goldstrom!" Dieselpunk Action/Adventure/Suspenss

czw lis 17, 2011 12:46 pm

Masz jeszcze lepiej, bo musisz w ten sposób wypowiedzieć aż 6 spółgłosek :P
LDSZTR
 
Awatar użytkownika
YuriPRIME
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 1:55 pm

Re: WTS #2 - "Goldstrom!" Dieselpunk Action/Adventure/Suspen

czw lis 17, 2011 12:50 pm

To nie ma znaczenia, bo w odpowiednich fonemach masz zmiękczenia
 
zigzak

WTS #2 - "Goldstrom!" Dieselpunk Action/Adventure/Suspenss

czw lis 17, 2011 2:42 pm

okej. Zgodnie z brakiem chętnego do prowadzenia projektu, na razie prozponuję go zawieśić, dopóki nie znajdzie się grupa zainteresowana jego przejęciem i kontynuowaniem.
 
Awatar użytkownika
Aesandill
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1230
Rejestracja: wt mar 27, 2007 8:12 pm

WTS #2 - "Goldstrom!" Dieselpunk Action/Adventure/Suspenss

czw lis 17, 2011 2:54 pm

(wyjaśnienie skąd brak chętnych)

Generalnie jako próbę uniknięcia kłopotów co do praw autorskich do Diesla i wszystkich pomysłow w nim, oficjalnie wycofuje sie z projektu. Mój wkład mozecie wykorzystać do woli (jeśli uwzględnicie to w creditsach)

Pozdrawiam
Aes
 
Awatar użytkownika
Krackus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 2:52 pm

Re: WTS #2 - "Goldstrom!" Dieselpunk Action/Adventure/Suspen

śr lis 30, 2011 12:40 am

Trochę szkoda że nie ma się kto zajać projektem, bo postanowiłem sobie od stycznia prowadzić kampanię w tym settingu :). Niestety sam nie mam obecnie czasu zbytnio pomóc, nad swoją kampanią przysiąde w okresie świątecznym i zobaczymy czy coś z tego wyjdzie. Ale postanowiłem że może napiszę tutaj założenia i strukturę kampanii oraz parę przemyśleń, może coś się przyda. Ogólnie większość obecnej treści bardzo mi pasuje, stąd licze na niejaką reaktywację ;)




Mam nadzieję, że coś się ruszy w temacie i moje notatki w czymś pomogą, postaram się śledzić temat ale nie mogę nic obiecać. Za to możliwe że po świętach wrzucę jakieś nowe materiały.
BTW jakieś propozycje angielskiej nazwy dyszobójców? Osobiście skłaniam się ku "Breach-seeker", trochę inne znaczenie ale brzmi odpowiednio złowieszczo ;)
Ostatnio zmieniony śr lis 30, 2011 12:47 am przez Krackus, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
zigzak

WTS #2 - "Goldstrom!" Dieselpunk Action/Adventure/Suspenss

śr lis 30, 2011 12:48 am

Fajnie, ze jeszcze cie to interesuje. Pozaczepiaj Yuriego, on zdaje sie wciaz pracuje nad "pierwotną wersją. Nie wiem co z Azteco - ale moze tez wciaz rozwija swoj Dieselgeist. A ze to leży tutaj, to bierz, korzystaj, rozwijaj, zmieniaj. Zbierz ekipę i robcie. Setting ma duzo zajawek i w sumie sporo wiadomo z tych dyskusji ktore sie tu toczyly. Dobry setting czeka na kogos, kto sie nim zajmie.
 
Awatar użytkownika
Aesandill
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1230
Rejestracja: wt mar 27, 2007 8:12 pm

WTS #2 - "Goldstrom!" Dieselpunk Action/Adventure/Suspenss

śr lis 30, 2011 9:40 am

Dokładnie, powodzenie. Jeśli chesz pisz na priva, to Ci podrzucę choćby mechanike dyszaków.

Pozdrawiam
Aes
 
Awatar użytkownika
kbender
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pn lis 24, 2008 11:55 pm

WTS #2 - "Goldstrom!" Dieselpunk Action/Adventure/Suspenss

śr gru 07, 2011 11:50 am

@Krackus
Hej, rozwiniesz Akt 1? Ciekawym pomysłem byłoby danie na rubieży jakiegoś wolnego miasta/karczmy/czy czegoś, gdzie przedstawiciele różnych nacji mogliby się spotykać.

Coś o roli Herbaciarni dla nowych graczy w L5K - miejsca, gdzie można spotkać się z przedstawicielami innych klanów, wyrobić sobie o nich zdanie i zacząć produkować wrogów ;)

Mogę pomóc przy tworzeniu miejsca startowego do grania - kiedyś sam może taką kampanię poprowadzę, więc się nie zmarnuje.
 
Awatar użytkownika
Krackus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 2:52 pm

Re: WTS #2 - "Goldstrom!" Dieselpunk Action/Adventure/Suspen

czw gru 15, 2011 1:58 pm

Coś tam będę kombinował, do początku stycznia mam nadzieję mieć gotową rozpiskę 1 aktu, do połowy stycznia 2 akt i najlepiej 3 akt jakoś niedługo potem ;). Postaram się coś tutaj wpisywać a jakby co będę też prawdopodobnie prowadził dziennik kampanii na http://www.obsidianportal.com/campaigns/goldstrom (mam nadzieję że nikt nie korzysta z tego serwisu i się nie obrazi że zakosiłem nazwę, mogę oddać jakby co :P). Ale to wszystko dopiero w styczniu.

Co do "herbaciarni" to osobiście myślałem raczej żeby umieścić jakiś krąg wysepek wokół Dieselgeista, w którym zbierali by się różni najemnicy i wyrzutkowie - sam Dieselgeist byłby zaś niedostępny dla ludzi. Ale cała kampania raczej nie da graczom za dużo okazji do wędrowania bez celu i szukania przygód, więc się zobaczy - zawsze dostarczę im coś do roboty ;)
 
zigzak

WTS #2 - "Goldstrom!" Dieselpunk Action/Adventure/Suspenss

czw gru 15, 2011 8:49 pm

Krackus - nie wiem co Yuri na to, bo on nad GOLDSTROMem dalej pracuje ponoć w zaciszu. Co zaś do wyprowadzki projektu z poltera - no nie wiem, mi sie to nie za bardzo podoba, wolalbym to widzieć tutaj. Sporo pracy w to wlożyliśmy wszyscy, a sam projekt jest polter-based.
Jesli chcesz go rozwijać, masz nad moją częścią i wkładem błogosławieństwo, ale tu, w tym temacie. Nie wiem jak inni.
Oczywiscie powstrzymywać cię nikt nie będzie, wiedz jednak ze wynoszenie tego poza to forum nie wydaje mi się do konca ok. Zwlaszcza bez zgody tworzacych go niegdys osob.
Jesli ma byc rozwijany, to chcialbym zeby to dzialo sie tutaj.
 
Awatar użytkownika
kbender
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 213
Rejestracja: pn lis 24, 2008 11:55 pm

WTS #2 - "Goldstrom!" Dieselpunk Action/Adventure/Suspenss

czw gru 15, 2011 8:57 pm

Oki, trzeba się zapytać Yuriego, co on na to. Poza tym, jak rozumiem, na zewnątrz blogowana ma być kampania i jej plan, tak?
 
Awatar użytkownika
Aesandill
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1230
Rejestracja: wt mar 27, 2007 8:12 pm

WTS #2 - "Goldstrom!" Dieselpunk Action/Adventure/Suspenss

czw gru 15, 2011 11:47 pm

Moje prawa "autorskie" do moich wynurzeń goldstromowych udostępniam, ale przy mojej mechanice proszę o info że Aesowa.
Pozdrawiam
Aes
 
Awatar użytkownika
Krackus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 2:52 pm

Re: WTS #2 - "Goldstrom!" Dieselpunk Action/Adventure/Suspen

ndz gru 18, 2011 11:28 pm

OK nie wziąłem pod uwagę, że Obsidian wymaga upubliczniania kampanii, myślę że spróbuje to w takim razie rozwiązać jakoś inaczej, żeby pozostało to między mną i graczami (co od początku było moim założeniem). Może jakiś prosty google doc da radę póki co, a zalinkowaną stronkę albo wyczyszczę albo będę wrzucał tylko swoje prace i to co bezpośrednio dotyczy kampanii (ale z doświadczenia wiem że graczom nie chcę się skakać między stronami ;)). A jak będę miał jakies konkrety to postaram się jakoś logicznie podsumować i wrzucać tutaj.
I jeszcze @Kbender - planowałem się skupiać na przebiegu kampanii, ale opisać pokrótce również część settingu - Hzłoto, dyszobójców, Geistów etc. Ale upublicznianie tego rzeczywiście jest raczej nie na miejscu, więc po prostu przekażę graczom skróconą informację mailem albo w prywatnym dokumencie a reszta wyjdzie na sesjach ;)
Ostatnio zmieniony ndz gru 18, 2011 11:45 pm przez Krackus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
zigzak

WTS #2 - "Goldstrom!" Dieselpunk Action/Adventure/Suspenss

pn gru 19, 2011 7:03 am

No i oczywiscie upubliczniaj je tutaj, jeśli masz ochotę :)
 
Awatar użytkownika
Krackus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 2:52 pm

Re: WTS #2 - "Goldstrom!" Dieselpunk Action/Adventure/Suspen

ndz sty 08, 2012 12:23 pm

No to przekazuję co udało mi się wymyślić.
Wstępne założenia: Uznaliśmy (znaczy ja uznałem po miesięcznym milczeniu graczy), że nie będziemy się bawić w żaden mhrok i będzie to kampania przygodowa, dość lekka i przyjemna. W związku z tym stosunkowo łatwo dostępna psionika i niesamowita nauka bazujące na hzłocie. Sesje zaplanowałem mniej lub bardziej szczegółowo ale wszystko pewnie się rozleci po 1 czy 2 spotkaniu więc i tak trzeba będzie przerabiać, jak nie teraz to na pewno w akcie II ;)

Akt I





Akt II - niestety wciąż wymaga dopracowania



Aktu III nie mam dokładnie rozpisanego ale głównymi elementami będzie powstrzymanie dypolomatów+ekspertów w dziedzinie Geistologii z imperium C przed kontaktem z Geistami i pewną śmiercią, rozpracowanie planu Geistów, infiltracja Dieselgeista, przywrócenie funkcjonalności flotom imperiów, odkrycie tajemnic Geistów, walka z ich flotą i ostateczna bitwa o Dieselgeist.

Ogólnie wszelkie komentarze i pomoc w dokładniejszym zaplanowaniu aktu II i III mile widziane
Ostatnio zmieniony ndz sty 08, 2012 11:50 pm przez Krackus, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości