Zrodzony z fantastyki

 
Jaqob
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 03, 2011 10:43 am

WTS MK? #? Nowe Pokolenia

śr cze 20, 2012 10:25 pm

Jako pierwszą rzecz chciałbym się przywitać z wszystkimi którzy będą to czytać. Konto mam od dłuższego czasu, ale zbytnio go nie używałem. Więc: cześć.
Po drugie przepraszam za bałagan w tytule, będę wdzięczny jeśli ktoś i wyjaśni gdzie jaka cyferka powinna trafić ;D
A teraz konkrety, chciałbym opisać wam świat który od dłuższego czasu chodzi po głowie. Mam nadzieję, że wspólnie z wami uda mi się z tego coś konkretnego sklecić.
Główne inspiracje:
-Francuska Kreskówka "Wakfu"
-Mangi typu "Shonen"
-Komiksy o nastoletnich superbohaterach (young justice, teen titans itp.)

Już po tej samej liście można się domyślić jakie klimaty będę rządzić tym settingiem.
Teraz główne założenia historii.
Było sobie imperium rządzone przez rody szlacheckie będące jednocześnie swego rodzaju gildiami magicznymi. Aby czarować trzeba było mieć to we krwi. Czasem zdarzało się, że mag rodził się wśród plebsu, takowego szybko wychwytywano i odpowiednio czyszczono pamięć by Zapewnić sobie jego lojalność a następnie wcielano do rodziny. Imperium rosło, czasem chłopstwo podnosiło bunty, ale zawsze szybko je pacyfikowano. Wszystko zmieniło się "wtedy". Wtedy nadeszła jakaś katastrofa, która zmusiła ludzi do ucieczki. Mówię jakaś bo jeszcze nie mam żadnego konkretnego pomysłu. Najoczywistszy jest atak demonów, ale to deczko oklepane. Część magów zgromadziła wokół siebie grupy ludzi (magów i zwykłych) i postanowiła uciec do innych wymiarów. Setting jest osadzony w czasie na kilkadziesiąt lat po powrocie na rodzinny plan (przepraszam za nazewnictwo dedekowe, ale w tej sytuacji jest bardzo wygodne).
Po przejściu na drugą stronę portali, magowie zapieczętowali je, jednocześnie zrywając połączenie ze splotem magii (znowu). Na szczęście inne wymiary były wręcz przepełnione magią wchłanianą przez kolejne pokolenia rodzących się tam ludzi. Ofkors każda grupa trafiła do innego świata i inną magię wchłonęła. Oczywiście sprawiło to, że dawne podziały klasowe straciły sens. Społeczeństwo w większości z tych grup wyrównało się. Kilka(naście?) pokoleń później okazało się, że zagrożenie minęło, można wracać. Nikt nie wie ile to dokładnie trwało. Jedni mówią o trzech setkach lat, inni o tysiącu.
Po powrocie ludzie (już nie do końca) zastali zniszczoną krainę i karykaturę przypominające dawne imperium które przez katastrofę nie posunęło się w rozwoju ani o trochę. Podziały kastowe jeszcze bardziej się wzmocniły a jedynymi którzy żyją na jakimkolwiek rozsądnym poziomie są magowie i ich najbliżsi. Powrót "nowych ludzi" był impulsem do reaktywacji państwa któremu już od dawna brakowała wroga. A gdy chłop nie miał wroga, wrogiem stawał się jego władca. Wykorzystując rozgoryczenie ludu magowie nastawili wszystkich wrogo przeciw powracającym.
Mimo to każda grupka znalazła sobie skrawek ziemi na którym mogła się osiedlić. Żyli we względnym spokoju, lecz wiedzieli, że imperium z powrotem rośnie w siłę.
..........................................................
Trochę zbytnio się rozpisałem, więc na razie w tym momencie kończę.

Teraz założenia ogólne:
Kilka(naście?) ras metaludzkich + ludzie jako stara rasa władająca dawną magią.
Wyyyyyyyysoki poziom magii. Każdy korzysta z magii. Nawet zwykły chłop z ras metaludzkich ma pomniejsze zdolności magiczne. Jest to dla nich równie naturalne jak używanie kciuka przeciwstawnego.
Postacie graczy jako najmłodsze pokolenie, urodzone w świecie naturalnym. Nierozumiejące dawnych podziałów integrujące się ze wszystkimi, mającymi zaufanie do świata. Jeśli są świadome jego brutalności próbują go zmienić.

To na początek byłoby na tyle. Odpowiem na wszelkie pytania, przemyślę wszelkie propozycje. Ba, sama historia to tylko propozycja i jestem gotów to ją zmienić, jeśli uznam, że inna lepiej będzie realizować główne założenia.
Mam nadzieję na liczny odzew i z góry dziękuję.
 
zigzak

WTS MK? #? Nowe Pokolenia

czw cze 21, 2012 8:23 pm

Jak nie lubię magicznych światów, tak ten jakoś z ogólnego zarysu mi się podoba. Może dlatego, że nie ma tu elfów? :)

Wygląda to dośc spójnie. Metaludzie mi się podobają - tylko mam nadzieję, że nie będą stylizowani na rasy znane z fantaziaków?
Wysoki poziom magii - fajny pomysł, jeśli kazdy tej magii używa. Moze to dac fajne triki i myki.

Jaką przewidujesz konwencję? Manga anime heroic?
W tej chwili pracujemy z Aravialem Nalambarem nad Optimum, settingiem Wysokiej Magii, ale nie ma on byc jakiś super rozrywkowo-heroiczny. Setting znajdziesz tu, na WTSie, a przynajmniej prace nad nim.
Pytanie - w inspiracjach dałeś young justice i teen titans - więc niejako superbohaterowie - czym sie róznią do "zwykłych" ludzi?
 
Jaqob
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 03, 2011 10:43 am

WTS MK? #? Nowe Pokolenia

czw cze 21, 2012 8:48 pm

Elfiki i Krasnoludki odpadają. Mimo, że jestem fanem fantasy w (prawie) każdej formie to ostatnio zaczynają mnie wkurzać. Zwłaszcza, że mało kto potrafi zrobić z nimi coś konkretnego i większość settingów nic by nie straciła gdyby się tam nie pojawili.
Nie oznacza to całkowitego zerwania z kanonem fantasy. Meta-Ludzie przypominali by bardziej Dedekowych Genasi czy innych planokrwistych. Ludzie z kroplą magii we krwi.
Konwencja? Definitywnie manga/heroic z paroma szczególnymi zasadami dla podkreślenia. Logikę i fizykę naszego świata definitywnie zrzucam na drugi plan. Ma być widowiskowo i kolorowo. Jeżeli MG będzie chciał trochę graczy przyrealnić zawsze może ich wrzucić do dużo mniej kolorowego imperium.
Co do ostatniego pytania to widziałem to tak. Typowy Metaludź (muszę znaleźć sobie jakiś zamiennik) z mocami, powiedzmy, że ognia, po powrocie do głównego wymiaru stracił większość swoich mocy i jedyne co mu pozostało to dziwny wygląd i możliwość zagotowania wody przez pstryknięcie palcami. Za to kolejne pokolenia metaludziów które się tutaj rodziły z jakiegoś powodu an nowo odzyskiwały połączenie (może bariera między światami słabła?). Obecne pokolenie 15-20 latków jest tego najlepszym przykładem. W porównaniu do ich rodziców ich moc wzrosła kilkukrotnie. Nie czują też niechęci wobec innych ras. Jest to czas zmian a ich prowokatorami będą właśnie ludzie młodzi.
 
zigzak

WTS MK? #? Nowe Pokolenia

czw cze 21, 2012 9:02 pm

Ok. Fajnie, poza - dla mnie - jednym. Ciężko mi bedzie pomóc ci w stworzeniu settingu ciekawego z punktu widzenia postaci graczy, czyli nastolatków. CZemu akurat taka grupa wiekowa? Czy ma to jakieś przełożenie na potencjalny wiek graczy?
To nie są zarzuty, broń boże, może to wyjśc nnawet fajnie - tylko obawiam się, ze jeśli np będę podsuwał swoje pomysły, które mi się wydadzą ciekawe, mogą nie znaleźc zrozumienia - bo nie będą pasowały do settingu o nastolatkach. I z drugiej strony, mogę uznawac za niezrozumiałe pewne ciekawe z punktu widzenia nastolatka elementy świata. Więc po prostu obawiam się, że mogę za wiele nie pomóc, bo nie za bardzo już łapię świat nastolatków.
Mam jednak nadzieję, że znajdą się inni ludzie zainteresowani tym tematem. Wrzuc też notkę na bloga.
Ja się ograniczę do obserwacji i wrzucę od czasu do czasu parę uwag - ale ostrzegam, mogą byc skażone moim "dinozaurzym" spojrzeniem :)
 
Jaqob
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 03, 2011 10:43 am

WTS MK? #? Nowe Pokolenia

czw cze 21, 2012 9:15 pm

Dlaczego nastolatkowie? Z bardzo prostego powodu. Jest to nawiązanie do moich ulubionych mang gdzie główni bohaterowie są w tym wieku. Dlaczego uważam, że to się dobrze sprawdzi? Do tego potrzeba już dłuższej odpowiedzi. Uważam, że osoby młode częściej są gotowe walczyć za jakieś ideały i ogólnie mają większą potrzebę działania. Są mniej skażone ogólnym znieczuleniem itp. Często to widać po punkach i innych bojownikach o wolność którzy po wejściu w dorosłość odpuszczają sobie. Chce zrobić setting o młodych-zdolnych.

Co nie znaczy, że postać dziadka który nie nadąża za zmianami nie była by ciekawa ;D
 
zigzak

WTS MK? #? Nowe Pokolenia

pt cze 22, 2012 12:15 am

Tak też podejrzewałem :) W sumie młodzi, jeszcze w okresie dorastania, transformacja z dziecka w dorosłego... to może byc ciekawe.
Tylko mówię, dla mnie, starego konia trudno sobie wyobrazic co w takim świecie byłoby "właściwe" a co nie. Bo ten świat też musiałby pasowac do wizji, jakie ci nastolatkowe mają.
 
Jaqob
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 03, 2011 10:43 am

WTS MK? #? Nowe Pokolenia

pt cze 22, 2012 12:20 am

Spoko, za wszystkie rady będę wdzięczny, bo póki co nie widzę zbyt dużego zainteresowania.
 
zigzak

WTS MK? #? Nowe Pokolenia

pt cze 22, 2012 1:14 am

Póki co, to post stoi kilkadziesiąt godzin. :)

Na razie pisz pomysły, wrzucaj to co już wymyśliłeś. Nawet, jeśli trzeba, sam pisz na razie. Jak ludzie zobaczą że coś powstaje bardziej na serio, to zaczną się bardziej angażowac.
Ostatnio zmieniony pt cze 22, 2012 1:15 am przez zigzak, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: WTS MK? #? Nowe Pokolenia

pt cze 22, 2012 8:10 am

Nastolatków się wysyła, bo jak się coś stanie i Zło ich opęta, to łatwiej zdiąć ich.

Jaki ma być styl mocy? Wuxia czy klasyczna magia

Jaka jest struktura dpmów?

Jak ma być mangowo, to muszą być Catgril.... i ine "ładne" rzeczy
 
Jaqob
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 03, 2011 10:43 am

WTS MK? #? Nowe Pokolenia

pt cze 22, 2012 9:56 am

slann pisze:
Jaki ma być styl mocy? Wuxia czy klasyczna magia


Coś pomiędzy, czyli typowo mangowo. Chciałbym dać graczom dużą swobodę w tym zakresie.
Choć magowie Imperium będę mieli standardową magię. Inne rasy mają ją mniej uporządkowaną i działającą raczej intuicyjnie.

slann pisze:
Jaka jest struktura dpmów?


Rozumiem, że chodzi Ci o domy szlacheckie. Tego akurat jeszcze przemyślanego nie mam i jestem w pełni otwarty na propozycje.


slann pisze:
Jak ma być mangowo, to muszą być Catgril.... i ine "ładne" rzeczy


Nie, nie muszą... Ale mogą.
Ostatnio zmieniony pt cze 22, 2012 9:57 am przez Jaqob, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Got
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pt sie 18, 2006 11:35 am

Re: WTS MK? #? Nowe Pokolenia

pt cze 22, 2012 4:28 pm

Jak ma być mangowo, to muszą być Catgril.... i ine "ładne" rzeczy


Kekekeke i dużo wątków yaoi ;)


Zamysł ciekawy, do moich preferencji nie przemawia ani trochę, ale ciekawi mnie jak rozwiążesz kwestie grania nastolatkami. Rzeczywiście motyw często spotykany w mangach/anime, ale skoro odkładasz realizm to pewnie będzie taki Teen Titans mniemam?
 
zigzak

WTS MK? #? Nowe Pokolenia

ndz cze 24, 2012 1:29 pm

Przeciez napisał, ze to inspiracja. :)
mi sie tez zamysl podoba, choc zupelnie nie jestem targetem. To bylby fajny pomysl, zrobic gre o nastolatkach dla nastolatkow, w przeciwienstwie do powszechnych gier o dorosłych dla nastolatków. :)
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: WTS MK? #? Nowe Pokolenia

ndz cze 24, 2012 2:13 pm

Yuri... Yaoi mówimy stanowcze nie :D Choć jak panie chcą...


A i tak choć magi nie cierpie, to gierka się przyda

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość