Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Snusmumriken
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: wt cze 09, 2009 1:02 pm

Wybrańców dwóch

śr sie 17, 2011 12:15 am

Witam,
poszukuję informacji na temat wybrańców, których imiona brzmią:
-Jherek of Velen - wybraniec Lathandera,
-Anth-Malar - wybraniec Malara.
Jeżeli ktokolowiek widział, słyszał, czytał, oglądał informacje na ich temat to byłbym rad, gdyby podzielił się tą wiedzą.
Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,
Snusmumriken
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Wybrańców dwóch

ndz sie 28, 2011 11:05 am

Jherek to jeden z głównych bohaterów trylogii "Grożba z morza". Urodzony w Thethyrze syn słynnego kapitana piratów z Wysp Nelanther. Przez jakiś czas pracował jako doker, służył jako marynarz na Morzu Mieczy a później ochraniał karawany na Wybrzeżu Mieczy. W 1369 RD wplątał się w wojnę z sauhaginami, w której odegrał można powiedzieć decydującą rolę. W czasie swoich przygód zdobył magiczną rękawicę pobłogosławioną przez Lathandera. Osobiście nie nazwałbym go jednak wybrańcem (to pojęcie i tak jest nadużywane w FR), może miał pewne wsparcie Pana Poranka, ale moim zdaniem jego związki z bóstwem były słabsze niż w przypadku szeregowego kapłana czy paladyna.

Anth-Malar to natomiast postać, która pojawiła się chyba tylko w jednej przygodzie w magazynie Dungeon. Nie czytałem jej jednak i z tego względu niewiele mogę powiedzieć. Wiem tylko, że jej akcja rozgrywała się w Srebrnych Marchiach co pozwala przypuszczać, że czempion Malara kręci się właśnie na Północy. Miałoby to sens biorąc pod uwagę dość silny kult Pana Bestii oraz rozległość dzikich terenów.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości