Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

pn sie 18, 2008 9:22 am

2 miesiące na skład i druk to nie problem - technologia poszła w ciągu ostatnich lat tak mocno do przodu.
Sam widziałem jak znajomy własciciel drukarni, wydrukował gruby album, bardzo dużo kolorowych zdjęć i grafik, full kreda, twarde okładki z wypukło-wklęsłymi motywami i srebrno-złote wstawki (wtłaczanie prawdziwego srebra i złota). Nakład jakieś 2000, niemiecki kontrahent przysłał wersję po składzie - sam druk i przygotowanie trwało tydzień w tym 2 dni suszenia. Maszyna sama sortowała, szyła, kleiła, "montowała" okładki. A nie jest to duży zakład. W większej drukarni w tydzień to 10000 szt spokojnie zrobią. Najgorszy jest skład i korekta po składzie - ale jeśłi mamy paru dobrych ludzi to w miesiąc można się spokojnie uporać.

Tłumaczenie - jak tłumacz jest dobry to w dwa miesiące zdąży - mój kumpel, przysięgły tłumacz, czytał podręcznik i powiedział, że za miesiąc spokojenie by go przetłumaczył. Język bardzo prosty, brak nie jednoznaczności. Jedynie potrzebna by mu była pomoc przy niektórych terminach. Ale od tego jest korekta po tłumaczeniu i wsparcie. Dwóch - trzech tłumaczy spokojnie się wyrobi w miesiąc. Jeśli zaś mają pojęcie o RPG i ustalą słownictwo z korektą to spokojnie mozna w trzy miechy zdażyć.

Ale cóż - ja mam nadal taką małą, bardzo malutką nadzieję, że ISA nas zaskoczy.
 
Anonim_1

pn sie 18, 2008 10:31 am

Sony pisze:
2 miesiące na skład i druk to nie problem - technologia poszła w ciągu ostatnich lat tak mocno do przodu.

Pamiętaj jednak o tym, że ludzie nie rozwijają się tak szybko jak technologia - zwłaszcza w kwestii pilnowania zadeklarowanych terminów. ;)

Sony pisze:
W większej drukarni w tydzień to 10000 szt spokojnie zrobią.

Pytanie brzmi - czy ISA korzysta z drukarni potrafiącej wykonać takie zamówienie w tak krótkim czasie? Problem może być związany nie tylko z samą terminowością drukarni, co z innymi zamówieniami, które może obecnie realizować.


Sony pisze:
Dwóch - trzech tłumaczy spokojnie się wyrobi w miesiąc. Jeśli zaś mają pojęcie o RPG i ustalą słownictwo z korektą to spokojnie mozna w trzy miechy zdażyć.

Szczerze mówiąc, nie chciałbym zobaczyć D&D 4 ed. przetłumaczonego w miesiąc - przy trzech tłumaczach wyjdzie mniej więcej podręcznik na głowę.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pn sie 18, 2008 10:58 am

Sony pisze:
Teoretycznie jest to możliwe : tłumaczenie i korekta 3 miesiące i 2 miesiące na skład i druk. O ed 4 było głośno wcześniej więc jeśli nie przespano terminów to umowy podpisano przed pojawieniem się ed 4, a źródłowe teksty mogli mieć przed premierą ang.

Teoretycznie to Eberron był przetłumaczony w 2006 roku.

Skoro ISA mając przetłumaczone podręczniki ich nie wydaje, to może od paru lat sukcesywnie tłumaczy te 3 podręczniki do 4e i może za dwa lata doczekamy się polskiej edycji?
 
Awatar użytkownika
Welverin Ry'Ahten
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: czw paź 30, 2003 6:25 pm

pn sie 18, 2008 9:27 pm

Ja i tak nie wierzę, że ISA wyda cokolwiek.. to jest tak krętackie wydawnictwo jakiego w Polsce nie było! Ile oni już gruszek na wierzbie obiecywali! A Szulc ile razy mówił, że FR to "kura znosząca złote jaja" , "że wydamy wszystko z FR do 3.5e!" itp. A "wszechwiedzący" Sony tylko potwierdzał te kłamstwa z uśmiechem... i teraz też robi ludziom złudną nadzieję na 4ed.... Śmieszny jesteś Sony...
Mam tylko nadzieję, że ISA po prostu upadnie... życzę jej tego z całego serca! A w jej miejsce niech powstanie więcej wydawnictw takich jak Copernicus... Amen :x
 
Awatar użytkownika
wsiour
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 152
Rejestracja: sob lip 19, 2008 12:48 pm

wt sie 19, 2008 11:41 am

Sie kaznodzieja za dychę znalazł. A co jakby ISA upadła i żadne wydawnictwo nie chciało się bawic w wydawanie polskich podręczników do D&D?
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt sie 19, 2008 11:52 am

wsiour pisze:
Sie kaznodzieja za dychę znalazł. A co jakby ISA upadła i żadne wydawnictwo nie chciało się bawic w wydawanie polskich podręczników do D&D?
Żartujesz? Przy popularności tego systemu?
Zobacz jaką ISA robi reklamę dedeków i jaki nakład im schodzi. Dodaj teraz prawdziwą reklamę i nie pisz takich bzdur ;)
 
Awatar użytkownika
wsiour
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 152
Rejestracja: sob lip 19, 2008 12:48 pm

wt sie 19, 2008 12:06 pm

Dpobra to było naciągane do granic możliwości, ale nie rozumiem co macie do ISY? Wydawnictwo według mnie jest porządne i to nie tylko patrząc na D&D, ale także na inne książki które ona wydaje. Ostatnio wyszło trochę nowych tytułów i może mieli tłumaczy zajętych ważniejszą robotą.
 
Nukereal

wt sie 19, 2008 12:16 pm

wsiour pisze:
Dpobra to było naciągane do granic możliwości, ale nie rozumiem co macie do ISY? Wydawnictwo według mnie jest porządne i to nie tylko patrząc na D&D, ale także na inne książki które ona wydaje. Ostatnio wyszło trochę nowych tytułów i może mieli tłumaczy zajętych ważniejszą robotą.

Chodzi o to że tłumacze mieli już kilka lat przetłumaczone niektóre podręczniki i dupa. ISA kiedyś miała dobre tempo- teraz coś się rozwaliło. Wolę już angielskie podręczniki niż nie potrzebny stres.
 
Anonim_1

wt sie 19, 2008 12:24 pm

wsiour pisze:
ale nie rozumiem co macie do ISY?

Nie wiem, czy jest to odpowiednie miejsce do „wylewania żalów” na konkretne wydawnictwo, zresztą sam nie postrzegam działalności ISY (czy jakiegokolwiek innego wydawcy) w zakresie „lubię/nie lubię” albo „wspieram/obrażam się”. Wolę czyste podejście na zasadzie „wydają coś, co mnie interesuje – kupuję/wydają coś, co mi nie odpowiada – nie kupuję”. ISA wpasowuje się bardzo dobrze w drugą opcję – podręczniki, które się pojawiają nakładem tego wydawnictwa nie odpowiadają mi z pewnych powodów, dlatego też ciężko zarobione PLN wydaję na produkty innych wydawców (np. Copernicusa).
Jakie to powody? Przede wszystkim opóźnienia w wydawaniu podręczników – rozumiem, że dla ISY może być nieopłacalne „wypluwanie” jednego podręcznika na miesiąc, jednak dla mnie nieopłacalne jest inwestowanie w polską edycję D&D. Wolę pomęczyć się nieco z angielskim, ale zachować możliwość kompletowania całej linii wydawniczej na bieżąco (całej lub tej części, która mnie interesuje). W przypadku wyboru polskiej edycji D&D musiałbym czekać (i być może nigdy się nie doczekać) na konkretne podręczniki albo kombinować (np. kupować również anglojęzyczne suplementy). Drugim powodem, o wiele mniej ważnym jest jakość tłumaczenia. „Roztropność”, „niedźwieżuki” i inne kwiatki, które pojawiły się w 3.0 zdecydowanie zmniejszyły mi przyjemność czytania podręczników.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt sie 19, 2008 12:37 pm

wsiour pisze:
ale nie rozumiem co macie do ISY?

A ja wymienię:
  • terminowość (opóźnienia rzędu 2 lata trudno nazwać obsunięciem)
  • Nietrzymanie się planu wydawniczego
  • Niepewność co do wydawania podręczników (to, że powiedzą "wydamy" nic nie znaczy, co prowadzi do kolejnego punktu)
  • Brak wiarygodności, pewności i solidności
  • Brak profesjonalizmu
  • Brak zaufania do wydawnictwa
  • Brak ciągłości linii wydawniczej (wydane są podręczniki, które odwołują się do jeszcze w Polsce nie wydanych pozycji)
  • Brak PR, i kontaktu z klientem (za wyjątkiem jednej inicjatywy unormowania terminów podjętej przez Adama Waśkiewicza)
  • Brak porządnego Marketingu
  • Kiepska jakość tłumaczeń (podobno się poprawiło w ostatnich podręcznikach)
  • Całkowity brak korekty (np. drukowanie listy atutów alfabetycznie, ale względem nazw angielskich (czyli zamiast podać je w kolejności alfabetycznej względem ich polskich nazw, są porozrzucane "dowolnie" (dopiero porównanie z podręcznikiem angielskim wskazało, że atuty są w kolejności "jak w oryginale")

Wymieniać dalej?
 
Awatar użytkownika
wsiour
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 152
Rejestracja: sob lip 19, 2008 12:48 pm

wt sie 19, 2008 3:04 pm

Ech. Ja do was chyba nie trafię. Klnijcie sobie dalej na tą ISĘ, ja się już więcej wtrącał nie będę.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

wt sie 19, 2008 8:29 pm

Nikt nie klne, tylko fakty nie są dla Wydawnictwa łaskawe. Długie czasy realizacji, niedotrzymywanie terminów. To grzechy główne. Niestety. Można wydać szybko ksiażkę - nie wynagam aby w dniu premiery ang mieć polską. Ale 6 miesięcy to jak najbardziej realny termin. Nie oczekuję rozdawnictwa i filantropi. Mogę poczekać pół roku na podręcznik, ale wydanie go po dwóch latach to lekka przesada. Zwłaszcza, że ISa jest dystrybutorem Wizardów i mogli wszystko uzgodnić przed premierą ang. i teksty źródłowe dostać przed lub tuż po dniu premiery. Da się to załatwić - ot chodźby w przypadku wielu książek czy gier komputerowych.

Co to postu Welverin Ry'Ahten - daj sobie siana, przeczytaj ze zrozumieniem CO pisałem i nie użądzaj sobie osobistych wycieczek pod moim adresem. To ty jesteś śmieszny, właściwie to nie śmieszny tylko żałosny - bo nie umiesz czytać ze zrozumieniem - może wróć się do podstawówki. Napisałem, że prace trwają, co jest prawdą, że ISA nie puszcza żadnych przecieków, co też jest prawdą, i że TEORETYCZNIE możliwe jest wydanie ed 4 na święta. Co również jest prawdziwe.
Więc Zanim kogoś obrazisz to zastanów się dwa razy.
 
Anonim_1

wt sie 19, 2008 10:39 pm

wsiour pisze:
Ja do was chyba nie trafię.

Brakiem argumentów na pewno nie.

wsiour pisze:
Klnijcie sobie dalej na tą ISĘ

Raz, nikt tu nie klnie.
Dwa, sam zapytałeś co mamy do ISY.
 
Awatar użytkownika
Welverin Ry'Ahten
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: czw paź 30, 2003 6:25 pm

śr sie 20, 2008 12:22 am

Tych Twoich prawd była już cała masa... i umiem czytać ze zrozumieniem... nie będę przetrząsał forum tylko po to, aby Ci udowodnić ile razy pisałeś, że coś będzie a nie było... i to nie tylko tutaj, na forum ISY siałeś taką samą propagandę! Mogę dla Ciebie być żałosny, ale proszę Cię nie reklamuj już tego wydawnictwa i nie podniecaj się tym, ze już niebawem 4e będzie po polsku... Zrobisz to jak już wyjdzie...
A do podstawówki to chyba Ty powinieneś się udać i nauczyć raz jeszcze ortografii!! :D NIE URZĄDZAJ... :wink:
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

śr sie 20, 2008 10:58 am

Jakoś nie Czytałeś. Przekazywałem to do mi mówiła ISA. Więc z pretensjami do nich nie do mnie. Ja nie pracuję dla ISY, nigdy nie pracowałem. Pisałem o tym nie raz i nie dwa, większość zrozumiała, jeśli Wydawnictwo mi mówiło nie prawdę to ich wina. Ja nie jestem od weryfikacji - to informacje ICH a nie moje domysły. Od dłuzszego czasu - ponad rok nie przekazuję informacji z ISY.

I wykaż mi moze w którym poście z ostatniego tygodnia sieję propagandę? Myślałem że słowo TEORETYCZNIE, którego uzyłem jest dla Ciebie zrozumiałe?
 
Anonim_1

śr sie 20, 2008 11:31 am

Welverin Ry'Ahten, w swoim czasie Sony był wiarygodnym źródłem informacji, po jakimś czasie przestał być - ale szczęśliwie sam się zreflektowal, że przepisywanie tego, co GS mu powiedział, niezbyt dobrze wpływa na jego wiarygodność. I słusznie, bo poprzedni temat z "informacji oficjalnych" przemienił się w "ploteczki z Wydawnictwa ISA".

To, że ISA chce wydać 4.0 tajemnicą nie jest. To, że chce to zrobić jak najszybciej też nie. To, że w przypadku pojawienia się informacji o "planowanym wydaniu na koniec roku" powinno się uśmiechnąć z politowaniem, pokiwać głową i odsiać plotkę również. :papieros:
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

śr sie 20, 2008 12:58 pm

Sony pisze:
Jakoś nie Czytałeś. Przekazywałem to do mi mówiła ISA. Więc z pretensjami do nich nie do mnie. Ja nie pracuję dla ISY, nigdy nie pracowałem. Pisałem o tym nie raz i nie dwa, większość zrozumiała, jeśli Wydawnictwo mi mówiło nie prawdę to ich wina. Ja nie jestem od weryfikacji - to informacje ICH a nie moje domysły.

Twoja wina, że rozsiewasz plotki. Jak bezgranicznie ufasz Szulcowi, albo isie i wypisujesz co tylko usłyszysz, bez choćby chwili zastanowienia, czy sprawdzenia, to jest to jak najbardziej Twoja wina! I nie dziw się, że ludzie mają o to do Ciebie pretensje.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

śr sie 20, 2008 4:17 pm

Tyle, że czemu wyciąga się sprawę z przed prawie dwóch lat? I po drugie komu miałem wierzyć? Jeśłi szef Wydawnictwa takie mi daje informacje to co miałem zrobić? Nie pisać o nich?
Od dłuższego czasu się tym nie zajmuje, zresztą G. Szulc nie udziela żadnych informacji. Może to nawet lepiej, wolę brak niż nie dotrzymywanie terminów.
A poprzednie posty to było czyste gdybanie moje - czy termin koniec roku jest możliwy? Jest. Jak by zebrać 3 - 4 tłumaczy klasy PeWuC'a to w trzy miesiące sobie poradzą z tłumaczeniem i będzie ono dobre. Miesiąc konsultacji i dwa na tłumaczenie - równolegle można tłumaczyć rzeczy oczywiste. Ale ja nie liczę na koniec tego roku. Choć bym bardzo chciał. Nauczony doświadczeniem obstawiam przyszły rok i to 3 - 4 Kwartał.
Zresztą nie ma co bić piany - ed 4.0 po polsku będzie kiedy będzie.
 
Anonim_1

śr sie 20, 2008 4:26 pm

Sony pisze:
Tyle, że czemu wyciąga się sprawę z przed prawie dwóch lat

No, chyba jednak nieco świeższą. ;)

Sony pisze:
Jeśłi szef Wydawnictwa takie mi daje informacje to co miałem zrobić? Nie pisać o nich?

Nie pisać o nich. Jeśli szef Wydawnictwa przekazuje Ci niby-pewne informacje a potem wychodzisz na niewiarygodnego, następnym razem trzeba było powiedzieć GSowi "sorry, nie będę wrzucał nieoficjalnych wiadomości, jeśli chcesz je przekazać ludziom, wrzuć je sam". GS ma przecież konto na Polterze - pewnie nie korzysta z niego zbyt często, ale ma na pewno (a nawet gdyby nie miał - rejestracja to 2 minuty czasu).
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

śr sie 20, 2008 4:35 pm

Sony pisze:
Tyle, że czemu wyciąga się sprawę z przed prawie dwóch lat? I po drugie komu miałem wierzyć? Jeśłi szef Wydawnictwa takie mi daje informacje to co miałem zrobić? Nie pisać o nich?
Tak jak napisał Shade.

Sony, nie dziw się, że Twoje przypuszczenia i pobożne życzenia brane są za kolejne puste obietnice wydawnictwa. Byłeś tubą ISY, przez którą ludzie byli wprowadzani w błąd, to teraz masz tego konsekwencje.
 
Awatar użytkownika
Welverin Ry'Ahten
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: czw paź 30, 2003 6:25 pm

pn lis 17, 2008 8:40 pm

Czy ktoś wie co się stało z wydawnictwem ISA? Od blisko 2 miesięcy nie wydali żadnej książki tylko sprzedają jakieś zestawy kart i figurek... na maile nie odpisują... czyżby to był koniec tego wydawnictwa? :wink:
 
Nukereal

pn lis 17, 2008 8:46 pm

Welverin Ry'Ahten pisze:
Czy ktoś wie co się stało z wydawnictwem ISA? Od blisko 2 miesięcy nie wydali żadnej książki tylko sprzedają jakieś zestawy kart i figurek...

Sprowadzają, pewna różnica, a z tego mają procent.
Welverin Ry'Ahten pisze:
... czyżby to był koniec tego wydawnictwa? Wink

Wątpię. Czwarta edycja w tłumaczeniu, kilka podręczników WoDa do wydania oraz import produktów od WotC oraz Upperdeck da trochę kasy.
 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

pn lis 17, 2008 9:20 pm

Nukereal pisze:
Wątpię. Czwarta edycja w tłumaczeniu, kilka podręczników WoDa do wydania oraz import produktów od WotC oraz Upperdeck da trochę kasy.

WoD ma problemy związane, jak zwykle, z tłumaczeniami. Też przyjdzie pewnie sporo poczekać. JEŚLI w ogóle wyjdą... :(
JEST na co narzekać.
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

pn lis 17, 2008 9:32 pm

Ha jak zwykle,jeśli coś wydadzą to będzie jak zwykle do następnej edycji tyle ile się da a ci mają starą edycję niech pocałują...nie dokończę,ale wiadomo o co chodzi.Liczy się tylko kasa.
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

pn lis 17, 2008 10:31 pm

Hmmm
Nie?
Liczą się też ludzie którzy już się sprawnie przerzucają na 4.0?

ISA chce nas wreszcie zaskoczyć i wydac coś na czasie. Oczywiście po to, aby zrobić skok na kasę :>
Ale jśli się nie pospieszą, to wyjdzie gazylion książek do 4.0 i gracze stwierdzą, że po co kupować polską podstawkę, jak ma się już szafkę angielskich hardcoverów :)

Mam rozumieć, że z 3.5 nie zostanie wydane już nic?
Szkoda by było (mimo tak kulawego tłumaczenia terminów, fajnie by było mieć jednak polskie podręczniki)
 
Anonim_1

pn lis 17, 2008 11:14 pm

dreamwalker pisze:
Ale jśli się nie pospieszą, to wyjdzie gazylion książek do 4.0 i gracze stwierdzą, że po co kupować polską podstawkę, jak ma się już szafkę angielskich hardcoverów :)

Stwierdziłem to w czerwcu, kupując na Rebelu Core 4.0. Obecnie jestem szczęśliwym posiadaczem kilku podręczników - nie zamierzam inwestować we wszystko, co wyjdzie, ale kilka książek owszem, kupię.

Po angielsku, rzecz jasna. Polityka Wydawnictwa ISA skutecznie mnie przekonała, że zagłosuję portfelem na WotC, a nie ISĘ.

Mam rozumieć, że z 3.5 nie zostanie wydane już nic?

Dawno temu pojawiła się taka informacja. Tak oficjalnie.
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

wt lis 18, 2008 11:10 am

Oczywiście.Isa zapewne wyda kilka podręczników do 4.0,a potem okaże się,że na zachodzie mamy wersję 4.5 lub 5.0 i sajonara ci co mają poprzednią edycję,bo co by niby to miało ich obchodzi.to jest biznes,tu nie ma miejsca na sentymenty.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt lis 18, 2008 1:03 pm

Nukereal pisze:
Wątpię. Czwarta edycja w tłumaczeniu, kilka podręczników WoDa do wydania oraz import produktów od WotC oraz Upperdeck da trochę kasy.

Wiesz, z tego co pisał Sony, powołując się na PR-speca Szulca, kilka, jeśli nie kilkanaście podręczników do 3.5 zostało przetłumaczonych i czekały na druk (lub były drukowane). Były to takie podręczniki jak Podstawka Eberronu, XPH, kilka podręczników z serii Complete.... Gdzie jest to wszystko?

dreamwalker pisze:
Ale jśli się nie pospieszą, to wyjdzie gazylion książek do 4.0 i gracze stwierdzą, że po co kupować polską podstawkę, jak ma się już szafkę angielskich hardcoverów :)

A tam. Jest większy problem: Jak isa zamierza wydawać insidera ;)
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

wt lis 18, 2008 1:21 pm

Suldarr'essalar pisze:
A tam. Jest większy problem: Jak isa zamierza wydawać insidera ;)

Czy to nie oczywiste? Link za 50zł miesięcznie,
 
Awatar użytkownika
Welverin Ry'Ahten
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: czw paź 30, 2003 6:25 pm

sob lip 04, 2009 3:28 pm

I co teraz napiszesz Sony...? Twój wielki guru wyleciał z ISY... Ciekawy jestem jaki był powód, bo z tego co można poczytać na forach to GS wyleciał z wielu różnych powodów... m.in. choroba :/ Mam tylko nadzieję, że nowa osoba na stanowisku sprawdzi się dużo lepiej.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość