Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Wydawnictwo ISA

pt lip 18, 2008 2:51 pm

Temat ten poświęcony jest wszystkiemu, co dotyczy Wydawnictwa ISA: oficjalnym zapowiedziom, spekulacjom na temat planów i ocenie działalności wydawnictwa. Szczegółowe dyskusje poświęcone tłumaczeniu lub poszczególnym podręcznikom powinny się jednak odbywać na odpowiednich subforach.

Dyskutujący są zobowiązani do unikania niepotrzebnych sporów i powstrzymywania się od wszelkiego rodzaju wycieczek osobistych (czy to wobec rozmówców, czy też np. pracowników wydawnictwa). Wszelkie wypowiedzi łamiące Regulamin będą usuwane przez moderatorów. W przypadku zaobserwowania sprzecznych z nim notek należy skontaktować się z jednym z moderatorów działu.

W imieniu redakcji działu i administracji serwisu życzę wszystkim miłej dyskusji.
 
Awatar użytkownika
Halavar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: pn sty 01, 2007 6:06 pm

czw lip 31, 2008 8:36 pm

Jak wiadomo od dłuuugiego czasu nie pojawił się w Polsce żaden nowy podręcznik do Zapomnianych Krain. Wielu fanów tego właśnie świata D&D czeka z niecierpliwością na wydanie przez Wydawnictwo ISA takich podręczników jak: Unapproachable East, Lost Empires of Faerun, Serpent Kingdoms, Waterdeep: City of Splendors, Dragons of Faerun czy Power of Faerun. Jak zostało nie raz podane przez ISĘ (zarówno oficjalnie jak i nieoficjalnie) wydawnictwo miało wydać wszystkie podręczniki do Forgotten Realms w ramach edycji 3.5. Po długim czasie posuchy w tym temacie postanowiłem wysłać e-maila z pytaniem o plany wydawnictwo. Jak zostałem poinformowany, Wydawnictwo NIE MA ZAMIARU wydawać żadnych podręczników do Forgotten Realms w ramach edycji 3.5 :shock: :cry: Przyznaję, ze mi ręce opadły :( Rozumiem, ze plany wydawnictwa aby wydać wszystkie podręczniki były mocno optymistyczne, i zarówno "moce przerobowe" wydawnictwa jak i poziom sprzedaży dotychczasowych podręczników mógł spowodować, że wydawnictwo ograniczy wydawanie nowych podręczników, ale decyzja aby pozbawić polskich graczy dostępu do tak ciekawych dodatków jak np. Lost Empires of Faerun czy Serpent Kingdoms to dla mnie szok :shock:
Zamiast tego zostałem poinformowany, że ISA będzie wydawać podręczniki do Forgotten Realms ale do edycji 4.0 (najwcześniej w przyszłym roku;) która jak wiadomo wprowadza ogromne zmiany w całym świecie Zapomnianych Krain, przez co dla wielu nie jest to już ten sam świat. Według mnie jest to duży błąd ISY, gdyż w oczekiwaniu na Forgotten Realms Campaign Guide które jak widać wyjdzie gdzieś tak na przełomie 2009/2010 roku, spokojnie można było wydać przynajmniej ze 2 lub 3 podręczniki do edycji 3.5. Ludzie i tak by je kupili z 2 względów:
- ci którym podobają się nowe Zapomniane Krainy w edycji 4.0 i tak by czekali rok czy dwa na wydanie FRCG
- zaś ci którzy podobnie jak ja negatywnie odebrali gigantyczne zmiany jakie mają zajść w nowych Zapomnianych Krainach AD 1479 RD zostaną jeszcze na długo przy wydarzeniach sprzed Spellplague i chcieliby mieć dostęp (w polskiej wersji) do tych podręczników jakie wymieniłem na początku.

Co o tym myślicie?
 
Awatar użytkownika
Ardavel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 341
Rejestracja: czw kwie 03, 2008 3:26 pm

czw lip 31, 2008 8:40 pm

Halavar pisze:
Co o tym myślicie?
Otóż również uważam, że ISA gryzie własny ogon. Graczy, którym nie podoba się "FR edycja 2.0", których jak się okazuje, nie jest wcale mało, z pewnością wykupiliby wiele egzemplarzy wydanych książek na temat Zapomnianych Krain do wersji 3.5. Mniejsza nawet o pieniądze ISY, ale dobrej marki sobie nie zrobią tym wyczynem. A nie wydawać przetłumaczonych podręczników... żenada. :(
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

czw lip 31, 2008 8:59 pm

Halavar, popatrz na to z innej strony. Podręczniki do 3.5 i tak nie przydadzą się w 4e. Do nowych Forgottenów wyjdą tylko 3 podręczniki (a tak dokładniej to dwa podręczniki i przygoda), więc szansa z wyrobieniem się w terminie jest większa niż w przypadku dodatków do 3.5.
A kto będzie narzekać? Ja i mi podobni, którzy od lat zaopatrują się na amazonie? Wy, którzy na amazon albo się przerzuciliście, bo macie dosyć ISY, albo zrobilibyście to niebawem?

A ci, co nie znają forgottenów nie będą narzekać. 4e jest dla dzieciaków. Nie wymaga wielkiego odgrywania i nie zachęca do czegokolwiek innego niż h'n's. Od wydania testuję nową edycję i szczerze powiedziawszy nie czuję magii RPG. Magii świata i mechniki, która wciągnęła mnie, gdy zaczynaliśmy jeszcze w podstawówce pod schodami sesje w cyberpunka. Nie widzę żadnej różnicy, czy mój atak jest odparty klasą pancerza, reflexem, wolą, czy wytrwałością. Uczestniczyłem w kilkunastu sesjach, w tym z drużyną z którą gram zwykle w dedeki (żeby nie było, że to wina MG). Mam wrażenie, że takie same będą nowe Forgotteny (czyli bezbarwne, pozbawione magii świata, do bólu zrównoważone), ale Ci, którzy dopiero co sięgają po RPG nie będą narzekać.
Dodatkowo, ISA ma szansę wykształcić sobie wśród nowych klientów coś na kształt wiarygodności i więzi innej niż przymusowe 'czekam na podręcznik, bo nie znam angielskiego'.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

czw lip 31, 2008 9:39 pm

Halavar pisze:
najwcześniej w przyszłym roku
Słowo klucz ;-)


Halavar pisze:
Ludzie i tak by je kupili z 2 względów:

Ludzie i tak by ich NIE kupili z trzech powodów:
    * Pokazali, że większość graczy nie ma w zwyczaju kupować całej kolekcji podręczników z danej linii (w tym wypadku FR) - wystarczy im Opis Świata i 1-3 dodatków dobranych wedle własnych potrzeb. Już to zrobili, więc więcej kupować nie będą. Szkoda kasy na coś, co może się znudzić.
    * Ci, którzy chcą mieć pełną wiedzę o forgottenach zapewne nie mieli ochoty czekać, aż ISA wszystko wyda w swoim tempie, więc się zaopatrzyli za granicą.
    * Stereotypowi (i, niestety bardzo liczni) Polacy już dawno wszystko ukradli poprzez emule/torrenty.


ISIE się zwyczajnie nie opłaca, więc nie topi pieniędzy. Ja osobiście czekałem na Eberrona po polsku, a że nie był to mój priorytet, odwlekałem do wydania domniemanej edycji rodzimej. Nie doczekam się widocznie, więc będę musiał się zaopatrzyć za granicą.
Poza tym, ISA męczy się z nWoDem i jej wydawanie go wychodzi nie lepiej niż dedeki ;-P Jest podstawka i... zapowiedziany dodruk podstawki ;-)

@Suldarr
Nie zgodzę się z Tobą w zupełności. Owszem, do FR wyjdą jedynie trzy podręczniki, ale WotC pokazało, że jest bardziej nowoczesne, niż wszystkie inne wydawnictwa erpegowe razem wzięte; zainwestowało w Internet. Udowodnili to zapowiedziami spóźnionego Isidera i grze przez Sieć dzięki odpowiednim narzędziom, pokazują cały czas regularnie aktualizowaną stroną, szczególnie numerami Dungeona/Dragona.
To ma oczywiście jeden cel - zarobienie kasy i jest to sposób bardzo dobrze się zapowiadający. Spójrzmy na to z tej strony: jeśli wydawaliby podręcznik za $20, gracz dostałby za te pieniądze, powiedzmy około 200 stron podręcznika. Po co? Przecież te 200 stron można rozbić na 10 w comiesięcznym piśmie. Za to pismo trzeba zapłacić najmniej AFAIR $10/miesiąc (i nie pomoże cudowny amazon z obniżką cen ;-) Wychodzi na to, że aby kupić powyższy podręcznik trzeba zapłacić $200. Wiem, za to otrzymujemy całe pismo plus wszystkie narzędzia, ale co wtedy kiedy gracza interesuje tylko FR? ;-)
W każdym razie nie uważam, aby ilośc materiałów drastycznie spadła - po prostu będą podawane w mniejszych ilościach.

Ja osobiście forgotteny lubię i gram co drugą sesję właśnie w tym świecie. Nie używam już jednak mechaniki d20 tylko Savage Worlds i polecam ją szczerze. Hasło Fast! Furious! Fun! świetnie pasuje do FR - gra jest łatwa, mechanika szybka i na stworzenie npca nie potrzebuję godziny tylko góra 10min. Da się ją łatwo dostosować do FR z niewielkimi lub bez żadnych zmian.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

czw lip 31, 2008 10:20 pm

iron_master pisze:
Pokazali, że większość graczy nie ma w zwyczaju kupować całej kolekcji podręczników z danej linii (w tym wypadku FR) - wystarczy im Opis Świata i 1-3 dodatków dobranych wedle własnych potrzeb. Już to zrobili, więc więcej kupować nie będą. Szkoda kasy na coś, co może się znudzić.

Pozostaje jeszcze sprawa wykupionej licencji.


iron_master pisze:
Udowodnili to zapowiedziami spóźnionego Isidera i grze przez Sieć dzięki odpowiednim narzędziom, pokazują cały czas regularnie aktualizowaną stroną, szczególnie numerami Dungeona/Dragona.

No i?
WoW prezentuje się o wiele lepiej niż internetowe wydanie nowych dedeków. DnD Online umarło śmiercią naturalną i 4e ma je wskrzesić. Ale żeby zachować pozory, wydaje się najpierw "RPG", a potem zachęca do topienia pieniędzy dnd online pod przykrywką stołowego rpg'a.

Odnośnie Dungeona i Dragona, to niewiele się zmieniło, oprócz tego, że póki co są darmowe. Jakość tekstów jest porównywalna do tych z papierowych wydań. Poza tym ja pisałem o ISIE, nie o WotC (bo to temat odnośnie polskiego "wydawcy").
iron_master pisze:
W każdym razie nie uważam, aby ilośc materiałów drastycznie spadła - po prostu będą podawane w mniejszych ilościach.

W żadnym stopniu nie zmienia to faktów, że podręczników będzie słownie "dwa plus jeden" i ISA ma szansę nie spartolić planu wydawniczego przez puste obietnice wydawania mnóstwa dodatków.
 
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: sob lip 05, 2008 12:29 pm

pt sie 01, 2008 9:51 am

Mam pytanie apropos planu wydawniczego ISY na najbliższy czas/przyszłość. Prawdopodobnie gdzieś było to już napisane, lez nie umiałem znaleźć a ten temat wydał mi się najlepszy do tego pytania. Po pierwsze:

Czy edycja 3.0 jest jeszcze wydawana w polsce (różne dodatki itp.)?

Do jakiej edycji są wydawane takie podręczniki jak np. Planar Handbook i różne "Complet..."?
 
MaWro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 9:41 pm

pt sie 01, 2008 10:04 am

Jak ISA nie ma zamiaru wydawać żądnych podręczników do 3.5, to do 3.0 tym bardziej.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pt sie 01, 2008 10:29 am

Lord Voldemort pisze:
Czy edycja 3.0 jest jeszcze wydawana w polsce (różne dodatki itp.)?

Nie. Od momentu wydania 3.5, edycja 3.0 nie jest drukowana. Możesz co najwyżej dostać jakieś resztki z magazynów.
Lord Voldemort pisze:
Do jakiej edycji są wydawane takie podręczniki jak np. Planar Handbook i różne "Complet..."?

Seria Complete jest do 3.5. Planar Handbook chyba też.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

sob sie 02, 2008 7:01 pm

Czyli nie będzie Odległego Wschodu.... A tak czekałam...
 
Awatar użytkownika
Verghityax
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 894
Rejestracja: śr mar 19, 2003 8:43 am

sob sie 02, 2008 10:01 pm

Niestety, ta sytuacja dotyczy nie tylko podręczników. Nie pamiętam już, kiedy ostatnio ukazała się jakaś nowa powieść z FR, nie licząc tych żenujących reedycji żenującego Drizzita...
 
Awatar użytkownika
Halavar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: pn sty 01, 2007 6:06 pm

sob sie 02, 2008 10:33 pm

Verghityax pisze:
Niestety, ta sytuacja dotyczy nie tylko podręczników. Nie pamiętam już, kiedy ostatnio ukazała się jakaś nowa powieść z FR, nie licząc tych żenujących reedycji żenującego Drizzita...

Na podstawie informacji uzyskanych z Wydawnictwa mogę powiedzieć, że powieści z FR nadal będą wydawana, choć jak wszyscy zauważyli już ponad roku - niezbyt często :(
W tym roku, podobnie jak w poprzednim priorytet to niestety wydawanie reedycji Drizzta :x Mam nadzieję, że w przyszłym roku ISA skupi się na kontynucji rozpoczętych wcześniej cykli (np. Ostatni Mythal, Łotrzykowie czy Sembia) oraz rozpocznie wydawanie nowych (a tych jest całkiem sporo).
A co pojawi się w tym roku z FR oprócz Legend Drizzta? Niestety, tylko 2 pozycje :(
- sierpień - Wężowa Dłoń (Trylogia Maztiki Księga II)
- listopad - Droga Patriarchy (Najemnicy Księga III)

Ostatnimi laty WotC wydało wiele cykli książkowych z FR, które aż się proszą, aby je wydać w Polsce. Wszakże powieści z FR oprócz walorów czytelniczych sensu stricte, to są również kopalniami wiedzy o Zapomnianych Krainach:) Skoro ISA nie chce już wydawać podręczników do FR edycji 3.5 (a niewydane pozycje to w wiekszości podręczniki geograficzne) to przynajmniej mogłaby wydawać więcej powieści z FRktóre opisują wydarzenia w Faerunie. No ale to już tylko moje pobożne życzenie...
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

sob sie 02, 2008 10:56 pm

Halavar pisze:
W tym roku, podobnie jak w poprzednim priorytet to niestety wydawanie reedycji Drizzta Mam nadzieję, że w przyszłym roku ISA skupi się na kontynucji rozpoczętych wcześniej cykli (np. Ostatni Mythal, Łotrzykowie czy Sembia) oraz rozpocznie wydawanie nowych (a tych jest całkiem sporo).

Kilka miesięcy temu na forum ISY także pojawiło się pytanie dlaczego wydawanie reedycji Drizzta ma priorytet nad innymi książkami z FR. Padła odpowiedź, że po prostu znacznie lepiej się sprzedaje niż inne serie czy cykle z tego świata (jako przykład podawano chyba "Trylogię Powrotu Arcymagów"). W sumie to najlepsza odpowiedź na pytanie dlaczego cykl wydawniczy wygląda tak a nie inaczej. Osobiście też chętnie zobaczyłbym na półkach inne pozycje (sage o Elminsterze, Ostatni Mythal, Rok Zbuntowanych Smoków, dokończenie Shandril, pozostałe części cyklu Harfiarzy i jeszcze kilka innych), ale powoli zaczynam godzić się z faktem, że nie ma na to zbyt dużych szans.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

sob sie 02, 2008 10:59 pm

Czyżbyśmy byli skazani na amazon nie tylko w kwestii podręczników, ale także beletrystyki?
 
Awatar użytkownika
Halavar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: pn sty 01, 2007 6:06 pm

ndz sie 03, 2008 1:32 am

Radnon pisze:
Halavar pisze:
W tym roku, podobnie jak w poprzednim priorytet to niestety wydawanie reedycji Drizzta Mam nadzieję, że w przyszłym roku ISA skupi się na kontynucji rozpoczętych wcześniej cykli (np. Ostatni Mythal, Łotrzykowie czy Sembia) oraz rozpocznie wydawanie nowych (a tych jest całkiem sporo).

Kilka miesięcy temu na forum ISY także pojawiło się pytanie dlaczego wydawanie reedycji Drizzta ma priorytet nad innymi książkami z FR. Padła odpowiedź, że po prostu znacznie lepiej się sprzedaje niż inne serie czy cykle z tego świata (jako przykład podawano chyba "Trylogię Powrotu Arcymagów"). W sumie to najlepsza odpowiedź na pytanie dlaczego cykl wydawniczy wygląda tak a nie inaczej. Osobiście też chętnie zobaczyłbym na półkach inne pozycje (sage o Elminsterze, Ostatni Mythal, Rok Zbuntowanych Smoków, dokończenie Shandril, pozostałe części cyklu Harfiarzy i jeszcze kilka innych), ale powoli zaczynam godzić się z faktem, że nie ma na to zbyt dużych szans.

Tego właśnie się spodziewałem, czyli kasa, kasa, kasa :(
Ja osobiście czekam z niecierpliwością kiedy wreszcie ISA skończy wydawać reedycje Drizzta (chyba gdzieś tak na początku przyszłego roku) i tzw. całe moce przerobowe pójdą na wydawanie innych pozycji z FR :) Z ogromną chęcią zobaczyłbym po polsku takie cykle jak: Saga Elminstera, Rok Zbuntowanych Smoków, Ostatni Mythal, Rycerze Myth Drannor, The Erevis Cale Trilogy, The Twilight War Trilogy, House of Serpents i najnowszą serię jeśli chodzi o timeline FR - The Haunted Lands.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

sob sie 09, 2008 6:39 pm

Ja bym chciała Gossamer Plain i trylogię Lady Penitent.
Ale cieszę się też z Drogi Patriarchy.
 
Awatar użytkownika
Andman
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 149
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 9:28 pm

pn sie 11, 2008 11:01 pm

Dziś dzwoniłem do Isy i dowiedziałem się, że być może do końca roku zostaną wydane Unap. East i Ancient Kingdoms. Człowiek, z którym rozmawiałem powiedział, że stara się przekonać szefostwo do wydania powyższych pozycji. Podobno żadnych więcej podręczników do D&D 3/3.5 nie będzie wydanych. Nie wiadomo kiedy i czy zostaną wydane FR 4e.

PS. Przepraszam za nadużywanie słowa "wydawać".
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

pn sie 11, 2008 11:30 pm

andmnk pisze:
(...)być może do końca roku zostaną wydane Unap. East i Ancient Kingdoms.

Rozumiem, że chodzi tutaj o Lost Empires of Faerun? Tak czy owak jeśli ta zapowiedź rzeczywiście by się spełniła to zapewne byłaby to jedna z lepszych wiadomości w ostatnim czasie. W końcu według powszechnej opinii LEoF to jedna z najlepszych pozycji do Zapomnianych Krain edycji 3.5, natomiast UE trzyma poziom pierwszych podręczników geograficznych (takich jak "Srebrne Marchie"). Pozostaje trzymać kciuki.
 
Awatar użytkownika
Andman
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 149
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 9:28 pm

wt sie 12, 2008 9:45 am

Tak, chodziło mi oczywiście o Lost Empires of Faerun. Byłem nieco śpiący, gdy to pisałem.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

śr sie 13, 2008 5:42 pm

Bardzo ciekawa informacja. Oba podręczniki z chęcią bym kupił - UE bo lubię geografiki i LEoF ze względu na otaczającą go sławę ;-)
 
Awatar użytkownika
Andman
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 149
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 9:28 pm

śr sie 13, 2008 7:13 pm

Niestety, odebrałem wrażenie, że człowiek, który to mówił, nie był zbyt przekonany o wydaniu ww. podręczników.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

czw sie 14, 2008 10:23 am

Dziwne - wczoraj rozmawiałem z G. Szulcem i wyraźnie mi powiedział, że do ed 3.5 nic zostanie wydane, że ed 3.5 została zamknięta,
 
Awatar użytkownika
Halavar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: pn sty 01, 2007 6:06 pm

sob sie 16, 2008 3:44 pm

iron_master pisze:
Bardzo ciekawa informacja. Oba podręczniki z chęcią bym kupił - UE bo lubię geografiki i LEoF ze względu na otaczającą go sławę ;-)

Jak najbardziej TAK:)
Mam dużą nadzieję, że ISA jednak zmieni zdanie i na zakończenie edycji 3.5 FR wyda te dwa jakże ciekawe podręczniki:) Byłby to napewno świetny ruch ze strony Wydawnictwa, bo pozostałoby dobre wrażenie, iż ISA słucha czasem "głosu ludu". Oba podręczniki sa na pewno niezwykle interesujęce (szczególnie LEoF), a co najważniesze chwalone za dużą dawkę informacji, historii i geografii, czyli tego co najfajniejsze w Forgotten Realms. I z tego co mi się wydaje, taki typ podręczników cieszy się znacznie większym uznaniem (i tym samym liczba kupujących) niż podręczniki bardziej nastawione na mechanikę, z dziesiątkami atutow, czarów, tabelek czy klas prestiżowych.
Tak więc trzymam kciuki:)
 
Anonim_1

sob sie 16, 2008 8:03 pm

Halavar pisze:
Byłby to napewno świetny ruch ze strony Wydawnictwa, bo pozostałoby dobre wrażenie, iż ISA słucha czasem "głosu ludu".

Ten "lud" to chyba jednak trochę na wyrost - gdyby było aż tak wielu chętnych, ISA na pewno postarałaby się o odpowiednie tempo wydawania podręczników. Skoro pojawia się ich tak mało, znaczy, że "lud" stopniał.

Myślę, że trzeba zaakceptować koniec 3.5 Pl i przerzucić się na angielski albo poczekać na 4.0.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

sob sie 16, 2008 8:22 pm

Tyle że po angielsku trudno dostać. Naprawdę mam nadzieję że Odległy Wschód i LeoF wyjdą po polsku. Może ISA da się przekonać czytelnikom? W końcu od nas zależą ich dochody... :D :D :D :D
 
Anonim_1

sob sie 16, 2008 8:34 pm

Zireael pisze:
Tyle że po angielsku trudno dostać.

Rebel, Empik, Amazon, Ebay - nawet nie mając karty bez problemu można sprowadzić sobie anglojęzyczne podręczniki. W dodatku, zwłaszcza przy dwóch ostatnich, w bardzo miłych dla portfela cenach.

Zireael pisze:
Może ISA da się przekonać czytelnikom? W końcu od nas zależą ich dochody...

W tym wypadku wydanie pewnie oznaczałoby niski zysk albo straty.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

ndz sie 17, 2008 11:28 am

ISA sprzedaje 4 ed za 65 zł - cena bardzo dobra. Wysyłkowo, za pobraniem - bez kłopotu kupimy nie mając karty. Sklepów lokanych jak Bard, Hobbit są setki i też mają 4 ed.

Z przecieków wynika, że trwają prace nad ed 4.0 - MÓJ scenariusz optymistyczny : koniec roku (Święta). G. Szulc nie "puścił farby" :D co się dzieje :D - może za miesiąc będziemy wiedzieć więcej. Narazie pozostaje ed angielska - nie ma oficjalnych planów wydania w PL.
 
Anonim_1

ndz sie 17, 2008 9:38 pm

Sony pisze:
Z przecieków wynika, że trwają prace nad ed 4.0

Thanks, Captain Obvious ;)

Sony pisze:
MÓJ scenariusz optymistyczny : koniec roku (Święta)

Mój optymistyczny - Święta 2009. Jeśli komuś zależy na posiadaniu polskiej edycji (tzn. z jakichkolwiek powodów nie poradzi sobie z angielskim) - czekać warto. Pozostałym zdecydowanie polecam oryginał - gwarancję, że w przypadku chęci kupna dodatku nie będzie trzeba operować w dwóch językach i opracowywać domowej terminologii.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

pn sie 18, 2008 7:12 am

Pisałem optymistyczny - sam nie czekam :D mam angielską edycję.
Teoretycznie jest to możliwe : tłumaczenie i korekta 3 miesiące i 2 miesiące na skład i druk. O ed 4 było głośno wcześniej więc jeśli nie przespano terminów to umowy podpisano przed pojawieniem się ed 4, a źródłowe teksty mogli mieć przed premierą ang.
Więc TEORETYCZNIE jest możliwy scenariusz Gwiazdka 2009 :D
Narazie G. Szulc nie mówi ani słowa - nic, jak kamień w wodę.
Poczekamy zobaczymy. Ja jestem niestety pesymistą i termin Enca nie jest taki nie realny :D - ale chciał bym zostać zaskoczony.
 
Anonim_1

pn sie 18, 2008 7:21 am

Sony pisze:
Pisałem optymistyczny - sam nie czeka

Twój optymistyczny = mój nierealny ;)

Sony pisze:
Teoretycznie jest to możliwe : tłumaczenie i korekta 3 miesiące i 2 miesiące na skład i druk.

Myślę, że w polskich warunkach możliwe jedynie teoretycznie. Nie wiem, jaka drukarnia nie byłaby w stanie zawalić ostrego terminu, no i czy absolutnie każdy z zespołu tłumaczy wyrobi się w 3 miesiące (bo nie wierzę, że D&D 4ed tłumaczyłaby jedna osoba). Możliwe, że Grudzień 2008 będzie pierwszym oficjalnym terminem, ale sam stawiam na to, że system wystartuje za rok z kawałkiem.

Sony pisze:
Ja jestem niestety pesymistą i termin Enca nie jest taki nie realny

Jeśli tak, to całkiem możliwe, że D&D 4ed będzie komercyjnym hitem na miarę Moderna i Dragonlance. :papieros:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości